Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk1 reset table

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Slaven
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Focus mk1 reset table

Poruka od Slaven » nedelja, 6. avg. 2023. u 11:14h

Znam da kad se drzi dugme za reset kilometraze i da se kontakt,tabla ulazi u test mod,mehanicar mi je skoro rekao da kad se brzo non stop ukljucuje i iskljucuje kontakt kljuc da treba da se resetuje tabla,a to se ne desava,kad sam zadnji put to probao nesto je zapistalo.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2028
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od M.M.L. » nedelja, 6. avg. 2023. u 11:28h

Jel imas neki problem ili si samo radoznao? To sto je zapistalo jeste proces dodavanja novog kljuca

Slaven
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od Slaven » nedelja, 6. avg. 2023. u 15:58h

Bio sam kod majstora skoro u nameri da skida rezervoar da menja pumpu,to sam odgodio,rekao mi je zbog toga sto vozim na plin da meni zato ne radi merenje kolicine goriva,i da mozda zbog toga nece da se resetuje tabla kad se to radi. Sta znaci to dodavanje novog kljuca.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2028
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od M.M.L. » nedelja, 6. avg. 2023. u 17:10h

Promeni majstora.

To znaci npr imas jedan kljuc, hoces da dodas jos jedan, da imas rezervni kljuc sa kojim isto mozes da palis i otkljucavas auto.

Reset table se i radi kroz self test, kazaljke odrade svoje, prodjes kroz sve menije i km je resetovana posle toga(naravno putna a ne ukupna)

Zakacis dijagnostiku i vidis sta ocitava plovak, dal je to isto što imas i na tabli ili ne i znas u kom pravcu da ides posle.

Slaven
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od Slaven » nedelja, 6. avg. 2023. u 17:53h

M.M.L. piše:
nedelja, 6. avg. 2023. u 17:10h
Promeni majstora.

To znaci npr imas jedan kljuc, hoces da dodas jos jedan, da imas rezervni kljuc sa kojim isto mozes da palis i otkljucavas auto.

Reset table se i radi kroz self test, kazaljke odrade svoje, prodjes kroz sve menije i km je resetovana posle toga(naravno putna a ne ukupna)

Zakacis dijagnostiku i vidis sta ocitava plovak, dal je to isto što imas i na tabli ili ne i znas u kom pravcu da ides posle.
A sta da radim sto ste tice kazaljke,na self testu tabla moze da prikaze neke cifre koje predstavljaju kolicinu goriva,zadnji put kad sam ulazio u self test pisalo je kao da je rezervoar pun,tako mi najcesce inace i stoji kazaljka,kazaljka mi je tad fizicki bila na nuli sa upaljenom lampicom,a bord racunar je pokazivao crtice,a nekad je u takvoj situaciji prikazivao kilometra koliko mogu da predjem isto kao da mi je pun rezervoar,i ima prekide u prikazivanju cesto u toku voznje,izadju crtice ili ne prikaze nista,majstor mi je rekao da ocitavanje goriva je radi zbog toga sto se vozi na plin i treba da se ugradi neki emulator,sa plovkom za sad ne znam kakva je situacija.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21148
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od Markedjani » nedelja, 6. avg. 2023. u 19:20h

rekao bih da ti je plovak mrtav.

U suštini ako treba da menjaš pumpu, kupi komplet posudu sa plovkom i pumpom i rešićeš problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Slaven
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: Focus mk1 reset table

Poruka od Slaven » nedelja, 6. avg. 2023. u 22:02h

Markedjani piše:
nedelja, 6. avg. 2023. u 19:20h
rekao bih da ti je plovak mrtav.

U suštini ako treba da menjaš pumpu, kupi komplet posudu sa plovkom i pumpom i rešićeš problem.
Vec su mi rekli da je problem kod voznje na plin sa malo benzina u rezervoaru to sa pumpom,meni je i ranije bilo vidno da pumpa nije dobra,zanima me sta je sa ljudima koji idu sa malo goriva a idu samo na benzin,i sta se desava sa regulatorom pritiska u tom slucaju.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“