Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od tika » sreda, 24. feb. 2016. u 22:48h

Onako veliki displej može samo ozbiljno da smeta kada se vozi noću. Prosto, nema smisla. Običan fenseraj. A i u onom Kajenu su preterali, prava dugmetara.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od mbole » četvrtak, 25. feb. 2016. u 01:28h

Slika
Talladega_500 piše:Ja sam postavio sliku Cayennea i vidim da se niko nije bunio da zaista ima previse dugmica, pa sam pomislio da svi oni imaju svrhu u svakodnevnoj voznji.Realno, sta se sve svakodnevno koristi tokom voznje? Zvuk i stanica na radio i klima/grejanje. Ima li jos sta?
Ajmo redom:
U gornjem levom uglu podesavanje temperature i brzine ventilatora
Ispod toga su komande usmeravanja vazduha i grejanja sedista
To sve duplirano i na suvozacevoj strani

U sredini napred, su:
cetiri migavca, downhill control, grejanje soferki, recirkulacija vazduha, SYNC (ne znam), klima na max i klima on/off

Skroz pozadi su komande diferencijala, tvrdoce oslanjanja, i pretpostavljam visine vozila
Ispod, sport mod, ESP off, i ne znam sta je ovo sa kruzicem i trouglicem u sredini

Iznad svega toga su komande radia.

Sve su komande koje se koriste bas u voznji (ajde recimo da po meni klima tu ne spada, al malo ljudi to podesi i zaboravi vec voli da se igra).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 03:16h

A predpostavljam da se sa unutrasnje strane menjaca nalazi dugme sa kojim se otvaraju krila i to se takodje koristi svakodnevno?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od mbole » četvrtak, 25. feb. 2016. u 12:13h

Lepo je duhovito odvlaciti paznju na drugu stranu...
Nego... Jel se gore pomenute komande koriste u voznji ili ne?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8194
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od FM III » četvrtak, 25. feb. 2016. u 14:28h

Krila se otvaraju glasovnom komandom.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 17:13h

mbole piše:Lepo je duhovito odvlaciti paznju na drugu stranu...
Nego... Jel se gore pomenute komande koriste u voznji ili ne?
Koriste se, ali nije nesto sta ces koristiti svakih 10 minuta pa da bas moras u voznji, bez da skidas pogled sa onoga sta je ispred tebe, da trazis dugme umesto da pre voznje na touchscreenu namestis sve. Mozda ces promeniti radio stanicu i pojacati/smanjiti zvuk u toku voznje, ali za ostatak sve se lepo moze namestiti pre nego voznja pocne.
Evo recimo za onaj gore Cayenne, izgleda kao da si u avion usao. Zar se nisu vecina onih komanda mogle staviti pod touchscreen? Ili je Porsche razmisljao da ce vlasnik iznenada naici na ogromnu nizbrdicu, da ce poceti da ga hvata panika i da nece biti u stanju da aktivira downhill control ako je touchscreen?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » četvrtak, 25. feb. 2016. u 18:55h

Pa eto išao sam s ćaletom na teren u Nissan Navara, kod njega se umjesto dugmića prebacivanje sa RWD na 4x4 i zaključavanje diferencijala prebacuje na točkiću. Opet jednostavnije nego na touch.
Jedostavno, do bespuća je išao na standardni RWD, kad je došao razrovan i katastrofalan put, uz zaustavljanje od 2 sekudne i prebacivanje na 4x4, nastaviš dalje.
Da je bio touch screen, bilo bi stani, pa nađi sekciju gdje podešavaš pogon, pa izaberi pogon. To sve zajedno traje 5 sekundi, ako tačno znaš gdje se nalazi, a ovako točkić je na vidnom mjestu. Često proizvođači vole neke jednostavne stvari zakomplikuju tako što ih zavuku negdje u podešavanja gdje ti je posljednje na pameti da tražiš. Tako da bi neko proveo i 10-20 sekundi tražeći te opcije, uz psovanje i bespotrebno sovanje, pominjanje uže i šire familije proizvođaču. :D

Slažem se da na touch bude podešavanja za zvuk, npr. ekvilajzer, pa memorisanje stanica, razna druga podešavanja audio sistema i navigacije, koje ćeš naštimati jednom i pitaj boga kada ponovo. Takođe sama navigacija je lakša nego na dugmiće, imao sam priliku da probam koristiti navigaciju bez toucha, pa to je patnja.

Eto prošle godine kada je bio na okupljanju novi Mondeo, veoma mi se svidjelo, imaš touch koji ima stotinu opcija, ali one najvažnije i koje ćeš koristiti u vožnji često su duplirana i na dugmićima.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 19:09h

Iz mog iskustva mozda ce ti prvi put trebati duze vremena da pronadjes sta ti treba, ali posle sve ide sa lakocom. Primera radi, prvi put kad sam vozio Fusion sa MyFord trebalo mi je dugo vremena da sve ukapiram. Sad vec napamet znam gde je sta.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od mbole » četvrtak, 25. feb. 2016. u 19:29h

Samo sto napamet nikako ne mogu da gledam u put i da pogodim tach. A dugmence mogu .

Ko sto losos napisa, upravo sve komande za terensku voznju, moraju da budu na "jedan klik" i na dodir, bez gledanja. Kad krenes po terenu, nemas vremena za doterivanja u drugom podmeniju. Bolokadu duferencijala izvodis "sad i odmah", sa uzbrdice prelazis na nizbrdicu u pola sekunde, a ne uz zaustavljanje i natenane podesavanje.

Vozio sam par puta Pug 308 sa maltene svim komandama na touch-u. Katastrofa. Stao, podesio ponesto, onda se u voznji ispostavi da mi fali jos nesto... probam, pa vidim da cu da poljubim bankinu, stanem... pa u krug.

Isto to, na 301 koji je bio "analogan" bez ikakvih problema u toku voznje.

PS
Ah da... MRZIM Win 8, 8.1, 10 koji su napravljeni sa forsiranjem touch screena, iako rade na sokocalu koje ima taktilno/zvucno/mehanicku ulaznu napravu zvanu tastatura, i slicnu zvanu glodar. Upravo zbog toga sto mi oni koji su naucili samo na polupismenu upotrebu tacha na facebooku i za koje selfi predstavlja vrhunac izrazavanja, naturaju da i ja moram da se upisem u klub IQ <80.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 19:45h

Izvini, a koliko cesto to vozis po terenu da moras u sekundi da prebacis komande?

Vidim da si godina kao moj cale, i njemu je Stojadin imao sve sta je potrebno i danasnji proizvodi su previse moderni za njega, tako da razumem zasto se protivis touchscreenu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:10h

Znam brdo ljudi koji imaju manje od 30 godina i uspešno se bave IT-em, a na ovu temu razmišljaju praktično i funkcionalno isto kao Bole, tako da generalizacija tipa "razmišljaš drugačije od mene zato što si mator" ne pije vodu u ovom slučaju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:13h

To što kažeš naučiš prvi put važi kada ti kupiš auto pa ga voziš par godina svaki dan.

Ali kad u firmi, kao kod ćaleta imaš 15 razlčitih auta, nema šanse da naučiš. Plus što ne voziš svaki od njih svaki dan, pa zaboraviš i pomješaš koji kako funkcioniše.
Plus što znam u kakvoj gužvi bude, da nema vremena razmišljati o takvim stvarima.

A još takva vozila koriste i električari koji nisu stručna služba i tehnički dobro potkovani, kako on da nauči to sve?
Još budu im ruke prljave na terenu, taj displej bi bio toliko umazan da bi morali ga čistiti poslje svake upotrebe. Na kraju bi popi*dili i razbili ga. :D

Znam koliko su se bunili za radio stanice, šef je naručio neke nove radio stanice, koje imaju mnogo više funkcija koje njima ni ne trebaju, pa su zakomplikovali im i druge stvari. Prije toga su koristili jednostavne stanice, na kojima imaš dva potenciometra, na jednom biraš kanal, na drugom regulišeš zvuk, više im i ne treba.

I slažem se s Boletom za nove Windowse, neke su stvari bespotrebno zakomplikovali. :D Ali izgleda da se proizvođači vode time, daj samo neka bude različito, nije bitno da li je dobro ili ne, jer ako ostavimo isto, kupci će reći, pa šta ste radili kada je sve isto?!
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:17h

Moj posao je rad sa starijim ljudima i vecina se zali kako je tehnologija postala previse komplikovana za njih. I pod "tehnologija" pricamo o tome da kad masina izbaci lek koji treba da popiju oni samo trebaju da izvade lek iz kutije, vrate kutiju nazad u masinu i pritisnu jedno dugme da potvrde da su lek popili. A mogu tek zamisliti kako bi se osecali da sednu u najnoviju Teslu ...
Nemam ja nista protiv prakticnosti i funkcionalnosti, ali ne zelim 40-50 dugmica ispred sebe.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:22h

Iosis piše:To što kažeš naučiš prvi put važi kada ti kupiš auto pa ga voziš par godina svaki dan.

Ali kad u firmi, kao kod ćaleta imaš 15 razlčitih auta, nema šanse da naučiš. Plus što ne voziš svaki od njih svaki dan, pa zaboraviš i pomješaš koji kako funkcioniše.
Plus što znam u kakvoj gužvi bude, da nema vremena razmišljati o takvim stvarima.
Preterujes. Ja iznajmljujem auto 1-2 puta svaki mesec zbog posla i uvek trazim da mi daju nesto sta pre nisam vozio, tako da se cesto srecem sa necim cime se nikad ranije nisam sretao. I to ja uopste nisam neko ko se previse razume u tehnologiju, znam osnove, i opet bez problema ukapiram.

Tako da ako je neko vec toliko smotan da ne moze da ukapira kako obican sistem funkcionise i pri tom ce sedeti u autu 20 minuta, psovati majku firmi koja je napravila takav sistem i dalje imati problema da shvati kako funkcionise - e za takve i nije tehnologija, neka se drze Stojadina i Lade Nive.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13592
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:26h

911s [SK] piše:Znam brdo ljudi koji imaju manje od 30 godina i uspešno se bave IT-em, a na ovu temu razmišljaju praktično i funkcionalno isto kao Bole, tako da generalizacija tipa "razmišljaš drugačije od mene zato što si mator" ne pije vodu u ovom slučaju.
Sad koliko sam bas uspesan ne znam, ali kao neko ko bi programirao to sto trci na tom ekranu se apsolutno slazem :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » četvrtak, 25. feb. 2016. u 21:52h

Nije tu riječ o smotanosti, nego jednostavno ne žele da se zamaraju time. Stvari koja je sporedna od posla koji rade.
Volim i ja kao i ti da čačkam po novoj tehnici, ali kad imam vremena pa na tenane, ali nekada nemaš vremena njakati se sa nečim.

Zamisli ovako:

Januar, ladno toliko da i pingvini hoće da emigriraju u Saharu, snjeg napadao do pasa, a još pada, tamo na planini negdje u pripi*dini pala žica.
Električar kojem se nikako tamo ne ide po takvom vremenu, razmišlja kako da dođe do tamo, dokle li će moći doći, a koliko će morati kroz snjeg da gazi?
Šta od alata mora da ponese, da nešto ne zaboravi.
Iiiiii, dođe sjedne u auto drugačiji koji je vozio juče. Treba mu 4x4 i zaključavanje diferencijala. Tražu točkić, a nema ga, ne zna engleski, slabo se snalazi sa tehnikom i treba da nađe funkciju na touch screen-u! Treba da razmišlja o tome, a ne da sleti u potok, kuda će da prođe, kako da stigne.

Ja sam se uhvatio tog primjera, jer znam kako im je u takvim situacijama, koliko imaju posla da ne žele da misle o nekim stvarima koje mogu biti jednostavne.
Naročito znam kako ćaletu bude, čovjek razmišlja o nekim stvarima kao što je optika ili neki predajnik ima smetnje, neki problem, čovjek se fokusira na to, možeš ga pitati šta god želiš, ali on je odlutao u mislima vezanim za taj problem.

Nisu samo starji ljudi problem i mene polu-matorog nerviraju neke novotarije. Proizvođači su neke stvari zakomplikovali bespotrebno.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:02h

Dobro, to je vec ekstremni slucaj i takvim ljudima i ne treba nista drugacije od Lade Nive. Ja sam vise pricao o populaciji koja zivi u gradu, godina recimo 16-45 i koja ne koristi auto specificno za posao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:11h

Pa to znači da bi trebali praviti auta za grad i za ljude kojima auto treba samo za posao? :D

A svedno i da je za grad, ne želim da moram pipkati displej za svaku sitnicu koja mi treba. :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od tika » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:21h

I baš nikom od vas taj veliki displej ne bi smetao u noćnoj vožnji?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od mbole » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:30h

Verovao ili ne, tehnika mi je u svim oblicima bliza nego brdu onih od 20 ili 30. I da, redovno se interesujem za nove tehnologije, ali ne za nove marketinske poteze.

Verovatno na tach ekranu mogu da se snadjem bolje od 80% populacije, ukljucujuci i one koji su uz njega odrasli. Ali to ne znaci da je to dobro.
Ima svojih velikih prednosti za odredjene namene, i tamo treba i da ostane. Za druge je besmislen.

Ali je to moderno. A i jeftinije je nacrtati dugmice na ekranu nego napraviti prave. I prodavati maglu kako je to cool a sve ostalo je iz proslog veka i treba ga zaboraviti.

Cayene je napravljen kao sportski terenac. I to prilicno ozbiljnih terenskih mogucnosti.
Na moju zalost, ne idem njime nikada nigde, ali dosta bi bilo da idem jednom.
I ako mi taj jedan put, to sto mi treba ne bude pri ruci, dzaba sam isao.

Ne, ne zagovaram tri poluge ko na kampanjoli (mada za neke namene one imaju savrseno smisla, u Cayenu nemaju). Ali ako vozim auto po terenu, tada mi sve opcije terenske voznje trebaju sad i odmah, a ne stani, prepodesi, kreni.

Pored toga, relativno mali broj od svih ovih dugmica je zaduzen za taj deo price.
Najvise ima komandi klime, koje su samo drugacije izvedene na vecini vozila, i za koje se slazem da bi ustvari trebale da budu u nekom meniju. Ali, mesto gde se te komande uobicajeno nalaze na vecini vozila, zauzima upravo veliki tach ekran :) Negde su morali da ih uguraju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:44h

Iosis piše:Pa to znači da bi trebali praviti auta za grad i za ljude kojima auto treba samo za posao? :D
Pa u neku ruku i da. Po onome sta si gore napisao ljudima kao sto je tvoj cale je potrebno vozilo koje je robusno i jeftino za kupovinu i odrzavanje i pri tom idealno za voznju alata. Nije su potrebna kozna sedista ili milion gadzeta; sta-vise, verovatno i ne zele takve stvari u autu. Zavrsna izrada, udobnost, oprema i slicno su im verovatno na dnu zelja.

Za one koji zive u gradovima je sasvim suprotna situacija.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 25. feb. 2016. u 22:48h

Talladega_500 piše: Tako da ako je neko vec toliko smotan da ne moze da ukapira kako obican sistem funkcionise i pri tom ce sedeti u autu 20 minuta, psovati majku firmi koja je napravila takav sistem i dalje imati problema da shvati kako funkcionise - e za takve i nije tehnologija, neka se drze Stojadina i Lade Nive.
Pričajući o američkom vozilu došli smo do Lada i Stojadina.
Hmmm, nisam znao da nekoliko desetina miliona izuzetno neobrazovanih i retardiradnih Amerikanaca voze Lade i Stojadine, baš iznenadjujuć podatak.
Ili možda takvi ljudi postoje samo na Balkanu, jel?
Ne živimo svi u gradovima po Americi, stoga nas ne interesuje nametanje stavova i razmišljanja koji potiču odatle.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 25. feb. 2016. u 23:19h

Izuzetno neobrazovani i retardirani Amerikanci voze '88 Buicka tako da to spada na isti nivo. U danasnja vremena svako ko zna osnove na kompjuteru nebi trebao da ima ni najmanji problem da ukapira komande na touchscreenu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od 911s [SK] » petak, 26. feb. 2016. u 00:09h

Nije poenta u tome. Poenta je da li želi to i da li mu to treba. Čemu generalizacija "živim u gradu i treba mi veliki touch"? Veliku većinu ljudi automobili ne interesuju, ne gledaju na njih kao zanimaju ili igračku i samo žele da se što brže i uz manje korišćenje mozga prevezu od tačke A do B. Ne, to nisu samo neobrazovani ili radnici najniže kategorije, to može biti i hirurg koji je danas operisao 5 sati i pri povratku kući mu apsolutno ne treba da drnda po ekranu da bi podesio klimu. Nemoj svoje razmišljanje nametati kao default i kao jedino ispravno i smatrati da i svi drugi (koji žive u gradu) tako trebaju da razmišljaju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11547
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » petak, 26. feb. 2016. u 00:19h

911s [SK] piše:Veliku većinu ljudi automobili ne interesuju, ne gledaju na njih kao zanimaju ili igračku i samo žele da se što brže i uz manje korišćenje mozga prevezu od tačke A do B.
Nebi se bas slozio sa tim, jer da je to istina nebi auti danas bili toliko nabijeni sa opremom - pre svega tehnologijom. I to ne pricam o skupocenim autima - 79% prodatih Fordova imaju MyFord.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“