Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus tdci karavan- ne radi prekidac za otvaranje gepeka

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Anel_FocusMK1
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 17. avg. 2017. u 21:50h

Re: focus tdci karavan- ne radi prekidac za otvaranje gepeka

Poruka od Anel_FocusMK1 » ponedeljak, 28. avg. 2017. u 21:10h

Ajde sutra cu probati sa folijom kad zavrsim sa poslom, pa javim dali sam uspio. Inace od kako sam kupio auto to nije radio a kod mene je godinu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus tdci karavan- ne radi prekidac za otvaranje gepeka

Poruka od mbole » ponedeljak, 28. avg. 2017. u 23:43h

Ako radi preko daljinca a ne radi preko dugmeta, onda je problem u dugmetu ili u zicama od njega do GEM-a ili mase. Posto je ostatak instalacije zajednicki za dugme i daljinac.
Ako ne radi ni preko dugmeta ni preko daljinca, onda je najverovatnije problem u zajednickom delu instalacije, to jest najcesce u zicama koje izlaze iz karoserije ka vratima gepeka, posto se tu stalno previjaju i na kraju puknu.

Za prvi slucaj.
Na prekidac dolaze dve zice, jedna treba da je crna (masa) a druga crno-zuta i ide na GEM.
Spoj prvo zice direktno. Ako proradi tj. otkljuca gepek, onda imas falican prekidac.
Ako ne proradi, spoj crno-zutu negde direktno na masu. Ako proradi, onda imas losu masu to jest crna zica je negde u prekidu ili je njen kontakt na drugoj strani (kod levog A stuba) los.
Ako i dalje ne radi, problem je na relaciji prekidac GEM. Pokidane zice, los kontakt na GEM-u...

Za drugi slucaj, u trenutku kada se pritisne prekidac, trebalo bi da dobijes napon na belo-zelenoj zici koja dolazi na bravu. Ako ga nema, negde u gepeku sa leve strane uz blatobran treba da se nalazi konektor do koga ta zica dolazi. Konektor je sa 13 pinova. Izmeriti da li na njemu na istoj zici ima napona kada se stisne dugme ili daljinac. Ako ima, onda imas prekid od nejga do brave. Ako nema, treba meriti na samom GEM-u.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Svaštara“