Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
shone190
Poruka: 438
Član foruma od: petak, 24. okt. 2008. u 22:36h
Lokacija: Beograd

Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od shone190 » utorak, 21. jul 2009. u 09:24h

Interesuje me da li neko zna koji je pravilan raspored kablova za svecice na motoru 2.0 V6 iz Taunus-a (Caprija) iz davne 1976g? :))

U Autodata-i sam nasao jedan podatak, kod mene na Taunusu je drugi raspored, a na Capri-ju treci :)

U Autodata pise da se na razvodniku gleda u smeru kazaljke na satu pocevsi od konektora okrenutog ka sofersajbni, a da su cilindri redom sa leve strane 1,2,3, a sa desne 4,5,6 (pocevsi brojanje od prednjeg kraja automobila)

Na Taunus-u su mi kablovi povezani na sledeci nacin, gledajuci da je ovo sto sam gore naveo raspored cilindara: (1-1, 2-4, 3-2, 4-5, 5-3, 6-6).

Na Capriju je neki nebulozan nacin povezivanja tako da ga nisam ni zapisivao :)

Nadam se da je ovo gore sto sam napisao shvatljivo :)


Pozzzzzz
Dodge Charger 1973 8.1l, Golf 4 TDI 4Motion, Chevrolet Corvette C4 5.7l

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » utorak, 21. jul 2009. u 10:01h

Koliko sma shvatio na taunusu su ti pozezani dobro .
Postojao je u kapriju neki essex 3.0 v6 motor i totalno je drukcije konstrukcije nego familija v6 Keln motora koje si ti vidjao po raznim fordovima , od taunusa i kaprija , preko granada , siere do skorpiona .Mozda je to redosled paljenja za taj motor.
Kada gledas motor od napred ( tamo gde su ti kajsevi i hladnjak ) leva strana je 1,2,3 a desna 4,5,6 . Redosled plaljena je prvi levi , prvi desni , drugi levi , drugi desni , treci levi ,treci desni ili ti po brojevima 1,4,2,5,3,6 .
Jos ti treba da na kapi znas koji je prvi cilidar i mozes lepo da proveris kablove . E sada malo mi je komplikovano da ti objasnim bez slika kako da bused siguran koji je prvi cilindar na kapi ... jt. dovodjenje paljenja u fazu ...
Ako poredjas kablove kako sam ti rekao i auto upali odmah , to je to , ako ne , onda je verovatno pogresna postavka prvog kabla na kapi a samim tim i svih ostalih

Evo ti pa gledaj
http://www.capri.pl/garage/engine-2000-v6

Avatar korisnika
shone190
Poruka: 438
Član foruma od: petak, 24. okt. 2008. u 22:36h
Lokacija: Beograd

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od shone190 » utorak, 21. jul 2009. u 10:08h

Aha :), znaci na Taunusu je raspored dobar jer je bas takav kao sto si i naveo (Redosled plaljena je prvi levi , prvi desni , drugi levi , drugi desni , treci levi ,treci desni ili ti po brojevima 1,4,2,5,3,6 .)

U principu bih najlakse onda mogao da "iskopiram" polozaj kablova sa Taunusa na Caprija i tako najlakse proverim da li je to oK na Capri-ju?

Capri je odrzavan kod Pere u dvoristu tako da je sve zapusteno u smislu da je stavljen neki drugi karb (dobio sam Solex fabricki koji je vec na sredjivanju), a o kablovima, svecicama i ostalom da ne pricam :)

Da li je moguce da auto radi ako se kablovi lose povezu, tacnije, jel' moze uopste da upali?

Pozzzz
Dodge Charger 1973 8.1l, Golf 4 TDI 4Motion, Chevrolet Corvette C4 5.7l

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » utorak, 21. jul 2009. u 10:14h

Upalice i ako su tri cilindra u fazi ;)
Postavi kablove u taj raspored u odnosu na prvi cilindar i ako pali to je to , ako ne , nije ti dobra pozicija prvog cilindra na kapi . Treba platine da mu promenis i kondenzator ( ako ih ima , ako je bez platina nema ni kondenzatora - jos bolje ) , kablove , svecice , da se nasteluje zazor na ventilima , i ako je motor ok to treba da radi kao sat .
Naravno da promenis ulje i filter .

Avatar korisnika
shone190
Poruka: 438
Član foruma od: petak, 24. okt. 2008. u 22:36h
Lokacija: Beograd

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od shone190 » utorak, 21. jul 2009. u 10:34h

Danas cu cim stignem kuci da izmenjam svecice, kablove i kapu i da proverim raspored kablova pa javljam da li je bio kako treba :)

Pozzz
Dodge Charger 1973 8.1l, Golf 4 TDI 4Motion, Chevrolet Corvette C4 5.7l

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » utorak, 21. jul 2009. u 17:59h

Van,kad namjestim prvi klip u fazu palenja,postoji li pravilo koji polozaj razvodnika treba da bude?mislim,odakle pocima prvi klip ili je nebitno...ja sam vadio razvodnik ali ga nisam ubo kako je bio,skroz na drugu stranu ali sam samo 'prestekao' kablove...ima li to veze sa performansama? elektronsko palenje,sestak...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » sreda, 22. jul 2009. u 16:37h

Generalno pravilo je da dovedes motor u fazu za paljenje prvog cilndra ( moraju da budu skinutu poklovac ventila , ili gledati kroz rupu za sipanje ulja da li je prvi ili 5 cilndar na paljenju ) , zarez na kraju razvodne ruke postavis na ka zarezu na razvodniku u tako zupcis razvodnik , vodeci racuna gde ti pada vakunski dodatak na razvodniku . Kod platina je lako nastelovati trenutak paljenja, a za elektronski razvodnik treba ti stroboskob . E sada koliko se ja secam, na elektroncu ima tri zareza , blizu jedan drugom , i da li kada stoji motor u GMT ili 9 stepeni pre , koliko je pretpaljenje na v6 motoru , trebaju neki od tih zareza da se poklope .

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » sreda, 22. jul 2009. u 23:17h

nije mi jasno na kom zarezu na razvodniku...na rubu na koji naljeze razvodna kapa,na taj zarez mislis? znaci razvodna ruka treba da stoji na tom zarezu i da na kapi,kad je stavim,treba da bude kabal sa prvog klipa,koji je,naravno u gmt?jbote,garant me to zeza,kad nikako ubosti palenje...ma znam za lampu ali ne znam gdje je naci...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » četvrtak, 23. jul 2009. u 09:25h

http://www.capri.pl/image/manuals/capri ... 22b/22b-18
Pogledaj link .
Ovde je u pitanju 2.8i motor ali je sistem paljenja isti kako kod tebe . Ne znam da li je samo 9 ili 12 ugao pretpaljenja .

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » četvrtak, 23. jul 2009. u 15:31h

e pa sad me ubij,nebi da ispadam glup ali ja ne kontam sad ovo...kod mene je ova donja varijanta,sa armaturama.. pazi ,na ovom razvodniku nema nikakvog zareza,razvodnu rucucu mozes postaviti na sest mjesta,jel moguce da na svih sest moze da bude prvi klip?ova gornja varijanta je truba,ima zarez,podesi se predpalene na 12,ubode se razvodnik da rucica pada na zarez i to je to,eventualno nastelati ''ufino''...a donja...nista ne kontam...jeste,i na 2.3 je predpalenje 12...jbga,tarem al sta cu...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » četvrtak, 23. jul 2009. u 17:42h

Ovo je za bosch-ov razvodnik . Jel ti imas motorcraft-ov ?
Kako bre nemas zarez na delu razvodnika kao na slici . I kako to da mozes razvodnu ruku da okrenes u vis epozicija ? Ona ima zub i samo na jedna nacin mozes da je stavis na rotor , a to sto rotor mozes pole da rotiras , to je druga prica .
Skoncentrisi se na gornju sliku , ta donja u kojoj poziciji treba da bude razvodnik kada ga uzupcujes , da ne okrenes vakum na pogresnu stranu pa one udari u nesto ma ne mozes da rotiras razvodnik i nastelujes paljenje .
Znaci da poklopis zareze ruka -razvodnik , da je radilica u 12 stepeni pre GMT i da pali prvi cilindar , i da uzupcis razvodnik tako da ti je vakum ne udari ni u sta i to mora da radi . Kasnije proveri stroboskopom

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » četvrtak, 23. jul 2009. u 23:15h

Nema.Jedini zarez koji ima na mom razvodniku je onaj od centimeter sirine u koji uljeze kapa,da se ne okrece. a ruka nije ko ova na slici nego ona obicna ko na motorima 1.3 i 1.6 i jugu..

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » petak, 24. jul 2009. u 09:02h

Nemoj da te buni izgled ruke , to je ruka sa centrifugalnom blokadom , iskljucuje struju preko 6000 rpm .
Jel ti je unutrasnjost razvodnika kada se skine ruka , kako na slikama ili je imas samo malu setokraku zvezdu koja prolazi pored citaca ?

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » petak, 24. jul 2009. u 12:07h

jarane,izvini! jutros sam ustao ko lud,uzeo,codobrusnu smirglu i ocistio rub razvodnika i j..bo mu ja mamu,ima zarez...
Slika

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » petak, 24. jul 2009. u 12:18h

a sad,pogledaj gdje meni stoji prvi klip i radi,ja neSlika
osjetim da nesto ne valja i odatle je i potekla sva ova prica... a vidi i kako stoji cjeli razvodnik,nema veze sa onom kako bi trebalo.sta ces,coek se na greskama uci...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od van » petak, 24. jul 2009. u 12:56h

to je bosch-ov razvodnik . Postavi motor na paljenje za prvi cilindar , remenicu na 12 stepeni , odsrafi razvodnik , izvuci ga , poklopi repere na ruci i obodu , i vrati razvodnik u isti polozaj tj. kako ti it sad stoji vakum . kada ga uzubis , ponovo proveri da li se gadgaju reperi na ruci i razvodniku , stegni razvodnik. Kablove postavljas na kapi u odnosu na tu novu poziciju prvog cilindra . Pale 1,4,2,5,3,6 , to valjda znas

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Raspored kablova za svecice na V6 motoru?

Poruka od goja » subota, 25. jul 2009. u 18:12h

;) sad nije frka,ovo bi trebalo i u snu da se odradi,sad kad znam gdje su reperi...e,hvala,boy..

Odgovori

Povratak na „Svaštara“