Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

voznja ''stranca'' u RS

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od adam » petak, 22. jan. 2010. u 21:13h

Daklem, da prevedemo ovo na Srpski:
- samo strani pasoš nije dovoljan!!! (strani pasoš + naša LK => ne valja
strani pasoš + strana LK => valja)
- naš pasoš sa boravišnom/radnom/učeničkom, tzv. "D" vizom + naša LK => valja

Ali, ako već i imate stranu sošku i stranu LK, nemojte se zaj...ti i nemati pečat kada ste "ušli u zemlju" i taj pečat NE SME biti stariji od 3 meseca (90 dana je max. boravak u cugu). Posle 3 meseca odete npr. u Bosnu, natočite benzin/dizel, vratite se i opet ste mirni 3 meseca.
Sad, znam da je kod Mađara max. boravak 90 dana u 6 meseci. Koliko je kod nas dozvoljeno (mislim isto) nisam siguran. Trebalo bi zvati MIP i proveriti. Znam samo, da jedan moj drugar, inače Holanđanin, svaka 3 meseca izlazi iz zemlje da bi imao te izlaz/ulaz pečate u soški.

Uzgred, malo smešno izgleda kad vas avav startuje, vi mu pokažete stranu sošku, stranu LK, papire od kola stranjske i roze vozačku dozvolu. Zato preporučujem i da se uzme međunarodna vozačka i samo nju pokazujte. (slično uraditi i kada se u roze ima neka zabrana, pečat, sr...nje sa fotkom - čitaj zamenjena :D )...

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od macaneli » petak, 22. jan. 2010. u 21:33h

adam piše:Daklem, da prevedemo ovo na Srpski:
- samo strani pasoš nije dovoljan!!! (strani pasoš + naša LK => ne valja
strani pasoš + strana LK => valja)
- naš pasoš sa boravišnom/radnom/učeničkom, tzv. "D" vizom + naša LK => valja

Ali, ako već i imate stranu sošku i stranu LK, nemojte se zaj...ti i nemati pečat kada ste "ušli u zemlju" i taj pečat NE SME biti stariji od 3 meseca (90 dana je max. boravak u cugu). Posle 3 meseca odete npr. u Bosnu, natočite benzin/dizel, vratite se i opet ste mirni 3 meseca.
Sad, znam da je kod Mađara max. boravak 90 dana u 6 meseci. Koliko je kod nas dozvoljeno (mislim isto) nisam siguran. Trebalo bi zvati MIP i proveriti. Znam samo, da jedan moj drugar, inače Holanđanin, svaka 3 meseca izlazi iz zemlje da bi imao te izlaz/ulaz pečate u soški.

Uzgred, malo smešno izgleda kad vas avav startuje, vi mu pokažete stranu sošku, stranu LK, papire od kola stranjske i roze vozačku dozvolu. Zato preporučujem i da se uzme međunarodna vozačka i samo nju pokazujte. (slično uraditi i kada se u roze ima neka zabrana, pečat, sr...nje sa fotkom - čitaj zamenjena :D )...
ja kad god su me zaustavljali pokazivao sam boravisnu i medjunarodnu dozvolu i nista vise,jer u pasosu nemam vizu jer sam zamenio pasos i nikad nije bilo problema
i u nasem slucaju je 3 meseca u roku od 6 meseci bilo u kontinuitetu ili isprekidano
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Svaštara“