Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

voznja ''stranca'' u RS

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

voznja ''stranca'' u RS

Poruka od goja » petak, 7. avg. 2009. u 13:10h

Zna li neko postoji li nacin da se u Srbiji vozi auto na stranim tablama? Ja sam bio ubjedjivan od strane likova koji rade sa kolima da mogu voziti stranca sa yu vozackom i Hrvatskom pasosem!?ima li toga? Zanima me konkretno auto sa bosanskim tablicama. Ima li nacina da ja sa dvojnim drzavljasstvom,srpsko i hrvatsko,vozim auto sa bosanskim tablicama na relaciji Bosna-Srbija,znaci granicni prelazi...
Poslednja izmena: goja, na dan petak, 7. avg. 2009. u 14:48h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Dusan64 » petak, 7. avg. 2009. u 14:33h

Skoro sam siguran da ako imas Hrtvatsko i Srpsko drzavljanstvo da mozes bez problema da vozis stranca u Srbiji...

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od goja » petak, 7. avg. 2009. u 14:52h

Kako? Na granici dam srbijansku dozvolu a hrvatski pasos? mislis da to moze? :P a bosansku saobracajnu? nece me apse? konfiskuju auto?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Dusan64 » petak, 7. avg. 2009. u 15:47h

Pa ne znam kako u detalje,ali znam njih dvoje troje koji voze strance,a imaju dvostruko drzavljanstvo...

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Goran Mond » petak, 7. avg. 2009. u 17:15h

Dovoljno je da imas bilo koji strani pasos i mozes voziti auto na strane tablice kod nas,naravno auto netreba da ima samo strane tablice :D nego treba da bude registrovan i da ima placeno osiguranje koje vazi u nasoj zemlji.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Iosis » subota, 8. avg. 2009. u 10:51h

goja piše:...srbijansku dozvolu a hrvatski pasos...bosansku saobracajnu? nece me apse...
Nece te hapse ali ce da te gledaju kao zbunjenog vanzemaljca. lol lol lol

Mislim da ne bi trebao imati problema, jer dolazio sam 2-3 mjeseca iz Doboja u Novi Sad sa drugom koji je vozio auto registrovan u Njemackoj, imao je BiH licnu. Isli smo preko Hrvatske pa u Srbiji i niko nije pravio probleme, samo je jednom neki lik na Srbijanskoj granici poceo nesto da sere kako bi ovo bio carinski prekrsaj i da bi mu mogli oduzet auto i bla bla bla, ali prosli smo bez oduzimanaj auta i bilo kakvih daljih zaebancia.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od mirke » subota, 8. avg. 2009. u 12:08h

Ja imam bosansko i srbijansko drzavljanstvo,ali nisam vadio licnu kartu u Bosni. Moj auto je na bosanskim tablama-caletov. Sinoc mi zamalo nisu oduzeli kola kad sam se vracao od devojke. Ne znam ni sam kako sam se izvukao. Planiram da izvadim bosansku lk i da se ne nerviram vise.
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od goja » subota, 8. avg. 2009. u 18:10h

ma da,ali ako hoces licnu bosansku moras da se odjavis iz srbije. e sad,znam i ja da bi mogao proci jednom kolima preko granice i malo se nakeziti,kao,stvarno nisam znao ali ja stalno prazim bosna/srbija i necu da se slogiram...a zaista bi mi znacilo da mogu voziti bosanca...ne mogu vise vaditi dusu taunusu kraj fokusa...

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od mirke » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 14:12h

Snaci cu se nekako...Jeb... pored dva auta caletova na bosanskim tablama, ja da idem peske, e nece moci :-)
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Dane_kg
Poruka: 55
Član foruma od: subota, 30. maj 2009. u 13:40h
Lokacija: Kragujevac

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Dane_kg » sreda, 26. avg. 2009. u 16:35h

Danas javise na FOX-u da ce policija oduzimati strane registarske tablice ciji vlasnici imaju prebivaliste u Srbiji, bez obzira sto te osobe imaju strano drzavljanstvo. I daju potvrdu, odn sut kartu de se cistis sa tim autom iz zemlje u roku od 48 sati!!!!!!

Na 1.50 je ta vest.

[youtube]6VUJ26n03Vk[/youtube]
Don't drink and drive, just smoke and fly!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11307
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Talladega_500 » sreda, 26. avg. 2009. u 17:57h

Jel to znaci da i oni stranci koji zive izvan Srbije, ali se prijave u Srbiji kad dodju u posetu, ne smeju da voze auta sa stranim registracijama?

U prevodu, ako posaljem auto sa Americkim tablicama u Srbiju da li imam pravo da ga vozim tamo kad dodjem u posetu? Imam Americko drzavljanstvo, ali svaki put kad udjem u Srbiju moram se ici prijaviti u lokalnu policijsku stanicu.

Sramota stvarno sta rade.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dane_kg
Poruka: 55
Član foruma od: subota, 30. maj 2009. u 13:40h
Lokacija: Kragujevac

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Dane_kg » sreda, 26. avg. 2009. u 20:04h

Ma nisu normalni. Ne znam stvarno sta im to znaci, a kao primer su naveli da recimo neko ko ima Bosansko drzavljanstvo i auto sa Bosanskim tablama, a pri tome ima prijavljeno prebivaliste u Srbiji, i recimo krenuo za Grcku preko nase j...e Srbije, moze slobodno da se vrati sa granice kad mu nasi skinu tablice!!!
Talladega_500 piše:U prevodu, ako posaljem auto sa Americkim tablicama u Srbiju da li imam pravo da ga vozim tamo kad dodjem u posetu? Imam Americko drzavljanstvo, ali svaki put kad udjem u Srbiju moram se ici prijaviti u lokalnu policijsku stanicu.
Ne razumem se toliko u tu njihovu politiku, a ne vredi razmisljati zdravorazumski kad ovde nista nije normalno :-) , a ne vredi koristiti ni logiku, kad nista nije logicno.
Don't drink and drive, just smoke and fly!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od dule0911 » sreda, 26. avg. 2009. u 21:55h

Ako je ovo stvarno tacno, veci idiotizam odavno nisam cuo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od mirke » sreda, 26. avg. 2009. u 22:21h

Ovo je strasno! Sve rade preko nasih ledja! Treba da uslede izmene zakona, inace sramota...
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od macaneli » sreda, 26. avg. 2009. u 23:41h

Talladega_500 piše:Jel to znaci da i oni stranci koji zive izvan Srbije, ali se prijave u Srbiji kad dodju u posetu, ne smeju da voze auta sa stranim registracijama?

U prevodu, ako posaljem auto sa Americkim tablicama u Srbiju da li imam pravo da ga vozim tamo kad dodjem u posetu? Imam Americko drzavljanstvo, ali svaki put kad udjem u Srbiju moram se ici prijaviti u lokalnu policijsku stanicu.

Sramota stvarno sta rade.

ako imas prebivaliste u srbiji i americki pasos i prebivaliste u americi,nebi smeo kako ja kontam,ali ako si privremeno odjavljen iz srbije zbog rada u inostranstvu mogu da ti pljunu pod prozor,mada srbija je to svako tumaci zakon na svoj nacin
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11307
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 27. avg. 2009. u 04:17h

Onda otpada opcija o uvozu Mustanga u Srbiju ...

Stvarno je sramota sta rade.

Izgleda da niko vise iz inostranstva nece smeti doci u Srbiju sa svojim autom.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Iosis » četvrtak, 27. avg. 2009. u 09:42h

Pa cime da dodjes u Srbiju? Znaci trebas placati bus iako imas svoj auto, ili dodji do granice pa odatle rent-a-car ili kupi ovde neki auto.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od fancy » četvrtak, 27. avg. 2009. u 21:47h

Talladega_500 piše:Onda otpada opcija o uvozu Mustanga u Srbiju ....
Možeš da uvezeš auto koji je po Euro 3 standardu, ko ti brani?
Talladega_500 piše:Izgleda da niko vise iz inostranstva nece smeti doci u Srbiju sa svojim autom.
Odakle ti tačno taj zaključak?

Cela ta stvar je napravljena da se izbegne da građani Srbije voze automobile koji nisu registrovani u Srbiji. Što je sasvim razumno, zar ne?
Da nije toga, bilo bi - neko se snađe, neko ne, pa oni koji se ne snađu budu ovce što legalno i regularno uvoze automobile. :S
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od dule0911 » četvrtak, 27. avg. 2009. u 22:18h

Ako se zakon bukvalno tumaci onako kako pisu mediji, onda ispada da nisi u pravu, tj da bilo ko ko ima dvojno drzavljanstvo i zeli da vozi auto koji nije na srpskim tablicama u srbiji - efektivno je u ku*cu. Zakon je verovatno trebao da spreci ljude koji imaju crnogorsko i srpsko drzavljanstvo da u srbiji voze auto sa crnogorskim tablicama, mada je i to glupo. Npr zivis u crnoj gori i imas dvojno drzavljanstvo, kupis nov automobil u cg, dodjes do beograda i panduri ti uzmu tablice. Ma da, sigurno si hteo da se snadjes i jeftinije kupis nov auto u cg lol
Kako god, vozim auto sa nasim tablicama ali smatram da je ovaj zakon totalno idiotski.

I mislim da je Talladega mislio na uvozenje auta u smislu - dovozenje brodom preko okeana da se vozi u Srbiji dok je na odmoru, ne da ga prebaci na nase tablice.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11307
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 27. avg. 2009. u 23:01h

Da, na to sam mislio. Planirao sam da uvezem F-150, ali da ga ostavim na Americkim tablicama (ja imam Americko i Hrvatsko drzavljanstvo, jer sam rodjen u Hrvatskoj) i da ga vozim oko mesec dana godisnje po Srbiji i Hrvatskoj kad dodjem u posetu.

Ali posto se moram prijaviti u Srbiji kad dodjem u posetu, onda ispada da vozim auto sa Americkim tablicama, sa Americkim pasosom i vozackom, a prijavljen sam u Srbiji.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 27. avg. 2009. u 23:20h

verujem da ni oni sami nisu svesni sta su napisali u zakonu, i da tek nece znati sta treba da rade kada ovaj zakon bude bio na ulicama... tako je to kada su na polozajima sve sami strucnjaci...
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od Iosis » petak, 28. avg. 2009. u 19:32h

A zanima me to kako ljudi dovezu ovamo auto i vozaju na USA tablicama, kako registracija? Vidio sam ovde u NS jedan Explorer koji je ovde vec vise od godinu dana.
Ili tamo u USA registracija ide na duze od godinu dana?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od brabas » petak, 28. avg. 2009. u 20:30h

Ja danas po peti put pitao saobracajca sta moze a sta ne. Lepo mi covek rekao da moze, a moze zato sto se auto vodi na mene, imam bosansku licnu a nasu saobracajnu, ne moze niko sem mene da ga vozi, jedino u mom prisustvu. Doduse, vozila ga je sestra sama, zaustavljali je ali joj nista nisu rekli. A mogli su.

A sto se tice registracije u Americi, registrovao sam auto prosle godine kada sam bio tamo samo sa papirima, auto nisu ni videli, drzava Connecticut, a ja se uplasio da li ce da prodje tehnicki, nije radila rucna, pocepan auspuh, star passat ko mumija, posle se i pokvario, i zavrsio na otpadu.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od fancy » utorak, 1. sep. 2009. u 15:23h

Da utešim sve one koji su se raskukali na topiku da ne smeju da dođu ili da će ostati bez svojih automobila sa stranim tablama. :D

Samo ponesite sa sobom papire na kojima se vidi da imate boravak više od 6 meseci u stranoj zemlji i niko vam neće dirati automobile sa stranim tablama (te zemlje, naravno :) ).

Ovo je zvanično, piše i u zakonu, al to niko da citira ;) A mediji, ko mediji, objave senzaciju bez ikakvog dodatnog objašnjenja, pa ljudi paranoišu.

Da podsetim:

Ako neko od rođenja ima državljanstvo BiH ili Hrvatske, jer u njima živi ili je živeo, onda ima prebivalište (a i boravak) u tim zemljama duže od 6 meseci. Na izričito pitanje ljudi iz Bosne prilikom uzimanja i državljanstva Srbije u nadležnoj službi u Srbiji da li je potrebno da se odjave u Bosni da bi dobili dokumente Srbije odgovor izričito glasi Ne. Na uvid se podnosi bosanska lična karta, služba zadržava kopiju, vraća vlasniku njegov važeći originalni dokument i izdaje mu ličnu kartu Srbije (ako osoba to želi).
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: voznja ''stranca'' u RS

Poruka od mirke » četvrtak, 21. jan. 2010. u 11:41h

Ovo sam skinuo sa MUP/ovog sajta iz dela !pitanja i odgovori! Cisto da rascistimo lol

Na koji način je regulisano upravljanje vozilom registrovanim u inostranstvu od strane naših državljana na putevima u Republici Srbiji?

Shodno važećim propisima lica koja imaju prebivalište u Srbiji, a nemaju odobreno privremeno ili trajno boravište u inostranstvu ne mogu upravljati vozilima registrovanim u inostranstvu.

Lice koje ima prebivalište u Republici Srbije, a ima nameru da u Republiku Srbiju doveze vozilo registrovano u inostranstvu, ima obavezu da vozilo prijavi nadležnim carinskim organima, a u slučaju nepostupanja na navedeni način, čini carinski prekršaj, za šta je predviđeno privremeno oduzimanje vozila koje se uz prijavu predaje nadležnom carinskom organu.

U slučaju da se ovakvo vozilo nalazi na području Republike Srbije od pre 25. jula 2009. godine, a njima upravljaju građani koji prebivaju u Republici Srbiji, prema istima se primenjuju mere prekršajnog progona (član 273. u vezi člana 331. stav 1. tačka 82 Zakona o bezbednosti saobraćaja – zaprećena kazna od 15.000 do 30.000 dinara) uz oduzimanje registarskih tablica koje se vraćaju zemlji u kojoj su izdate.

Radi otklanjanja određenih nejasnoća i jednoobraznog postupanja konstatovane su situacije u kojima građani Republike Srbije koji imaju istovremeno prebivalište u Republici Srbiji i u nekoj drugoj državi, mogu da upravljaju vozilima registrovanim u inostranstvu:

1. ukoliko se takvo lice nalazi u radnom odnosu u stranoj državi u kojoj ima i jedno od prebivališta, o tome mora posedovati odgovarajući dokaz (overena foto-kopija radne knjižice, potvrda firme u kojoj je zaposlen o toj činjenici);
2. ukoliko takvo lice ostvaruje pravo na penziono-invalidsko osiguranje u stranoj zemlji gde i ima jedno od prebivališta, o tome mora posedovati odgovarajuće dokaze (rešenje nadležnog organa o ostvarivanju prava na penziju, potvrdu o plaćanju poreza na dohodak, izveštaj korisniku o prispeću penzije, zdravstvenu knjižicu kao dokaz o ostvarivanju zdravstvene zaštite u toj državi);
3. ukoliko takvo lice ostvaruje pravo na penziono-invalidsko osiguranje u Republici Srbiji a centar životnih i poslovnih aktivnosti mu je u stranoj zemlji gde ima i jedno od prebivališta o tome mora posedovati odgovarajuće dokaze (o plaćanju režijskih troškova za stambenu jedinicu u kojoj živi, o plaćanju poreza na imovinu, zdravstvenu knjižicu kao dokaz o ostvarivanju zdravstvene zaštite u toj državi);
4. ukoliko takvo lice koristi vozilo u vlasništvu strane firme, o tome mora posedovati odgovarajući ugovor o zapošljavanju zaključen sa tom firmom, kojim se predviđa da može koristiti vozilo te firme. Napominjemo da lica koja su vlasnici firme, a nisu zaposlena u toj firmi, ne mogu upravljati ovim vozilima ukoliko ne ispunjavaju neke od drugih navedenih uslova;
5. ukoliko takvo lice studira ili se školuje u državi u kojoj ima jedno od prebivališta o tome mora posedovati odgovarajući dokaz (indeks/školsku knjižicu i potvrdu školske ustanove za tekuću školsku godinu).

Izuzetno od navedenih pravila, vozilima registrovanim u inostranstvu mogu upravljati i članovi uže porodice (supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji) lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova.

Takođe, ovo pravo imaju i lica koja imaju samo prebivalište u Republici Srbiji, pri čemu nemaju ni privremeno boravište, niti radnu dozvolu u nekoj stranoj državi, a koja po ugovoru o zaposlenju koriste vozilo stranog lica za koje obavljaju navedene poslove pri čemu se u samom ugovoru mora naznačiti korišćenje tog vozila.

Ukoliko građanin sa prebivalištem u Republici Srbiji (vozač inostranog vozila) poseduje neke od navedenih dokaza, smatraće se da mu centar životnih i poslovnih aktivnosti nije u Republici Srbiji što mu daje pravo da upravlja vozilom inostrane registracije. Dokumentacija koju budu prezentovali vozači inostranih vozila iz jednog od navedenih uslova će se posmatrati kao skupina činjenica kojom se sa sigurnošću može utvrditi da je tom licu centar životnih i poslovnih aktivnosti van Republike Srbije.

U slučaju da u momentu kontrole vozač ne ispunjava neki od navedenih uslova, policijski službenici će privremeno, do okončanja potrebnih provera oduzeti vozilo ili registarske tablice.
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Odgovori

Povratak na „Svaštara“