Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » sreda, 17. dec. 2014. u 13:18h

Nema servisni konektor koliko sam ja vidio. Ima samo glavni konektor za tablu.
Pa i jeste problem da dobijes dump file od eeprom-a u kojem je zapisan kod za board komp. Bez toga nema smisla sve to razvaljivati. Ali ja koliko znam moze se programirati tabla sa orginalnim fordovim IDS-om, a to se i radi u slucaju da se mijenja, barem je tako napisano u servisnom uputstvu.
Configuration of Instrument Cluster
The central car configuration data must be manually uploaded after the installation of a new instrument cluster. This is carried out by selecting the Toolbox/Module Programming/Programmable Parameters/Car Configuration Parameters options within the menus of the Ford approved diagnostic tool and following the on screen instructions as required.
http://workshop-manuals.com/ford/mondeo ... t_cluster/
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » sreda, 17. dec. 2014. u 16:40h

ja imam tu OBD dijagnostiku, ali ne pokazuje nista u vezi potrosnje. pokazuje ono osnovno, tipa temp vode u sistemu, protokomer, koliko puni alternator i tako neke stvarcice...i greskice motora. ne moze da iskljuci ABS lampicu, takodje ne moze da iskljuci ni airbag lampicu. samo onu cik engin lampicu moze da iskljuci. mozda bi kod mene pokazala potrosnju da imam bord komp, ali ovako nece. planiram da uzmem tu rucicu zmigavca sa info tasterom bas da probam, pa sad ako uspem...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » sreda, 17. dec. 2014. u 17:21h

Ne moras uzimati rucicu da bi to provjerio. SKini svoju rucicu i na spoj pin 5 i 10 zicom. Ako samo da "bip" zvuk nemas board comp. U tom slucaju ti treba i druga instrument tabla ili da cekas da vidimo hoce li neko skontati kako se moze reprogamirati EEPROM chip. Zvao sam majstora sa IDS dijagnostikom i pitao ga o tome, kaze mi da ima ta opcija / programming instrumental cluster/ ali da to nikada nije radio. Kad budem saznao javim.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » sreda, 17. dec. 2014. u 19:56h

Vazi prijatelju, hvala ti. probacu ovih dana i ja to sto si rekao pa javljam sta se desilo.

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od Rankofocus » četvrtak, 18. dec. 2014. u 22:20h

Damp na tabli ne bi trebalo menjati olako , moguce na nekim autima da nece vise ni upaliti :) onda je poso da se sredi dok ne proradi sve kako je bilo ,. sta vise dosta tabli imaju taj podatak u procesoru i treba imati malo ozbiljnije programatore za igranje :)

Ako nekome treba upisivanje bin fajla ili prebacivanje ,. nekaka se javi sa konkretnim podatcima o problemu !

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » četvrtak, 18. dec. 2014. u 23:19h

A ukoliko promenim celu tablu? da li se i tada mozde desiti da nece da upali auto?

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » petak, 19. dec. 2014. u 10:20h

Rankofocus piše:Damp na tabli ne bi trebalo menjati olako , moguce na nekim autima da nece vise ni upaliti :) onda je poso da se sredi dok ne proradi sve kako je bilo ,. sta vise dosta tabli imaju taj podatak u procesoru i treba imati malo ozbiljnije programatore za igranje :)

Ako nekome treba upisivanje bin fajla ili prebacivanje ,. nekaka se javi sa konkretnim podatcima o problemu !
Cuo sam za to. Poenta je da se natjera EEPROM od onog drugog displeja na kojem se prikazuje temperatura da pokazuje i podatke o potrosnji odnosno da je i board. U tom slucaju ne diras ni kilometrazu ni vazdusne jastuke ni Immobilizer koji ako zeznes nece kola da upale, e sad ja ne znam da li ima samo jedan eeprom ili ih je vise u tabli. Koliko znam ima jedan. Moram priznati da je jako malo ljudi pokusalo da reprogramira eeprom na Fordu i Mondeo-u Mk3.
Sto se tice promjene table i rucice citao sam da su ljudi to radili i da je sve bilo ok. Samo valjda se mora kupiti isti tip table.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » petak, 19. dec. 2014. u 13:41h

Dakle, upravo sam probao to sa rucicom zmigavca. Raskopcao sam dzek, ima u dzeku 10 pinova (rupica) i na 5 i 10 pin se ne desava nista. znaci nema ni onog BIP. To je s leva na desno, ali kad se probaju 5 i 10 s desna na levo, (verovatno da si mislio u tom pravcu) sto mu dodje kao 1 i 6 pin (jer ima dva reda po 5 pina), onda se cuje to BIP. probao sam vise puta i sve je isto, samo to BIP i nikakve promene na displeju. A 5 i 10 kada se spoje ne cuje se ni to zvucno, tada nema nikakvih signala. Odmah pored je desni zmigavac pa pored opet nesto...ne mogu da se setim tacno sta.

Uglavnom, kod mene ne moze samo promenom rucice zmigavca. E sad, malo mi je frka da na slepo kupujem i rucicu i tablu, sta ako ni tada nece moci i bzvze bacim novac za kupovinu toga? Voleo bih kada bi se javio neko ko je to odradio, a ovako, svi smo culi da moze, ali nesto niko nije bas siguran u to. Ajde da je to neki deo koji je potrosan, pa trebace mi kad tad, a ovako, sta bih radio sa jos jednom rucicom i tablom? Opet da prodam nekom, ne verujem da ce neko da se javi da mu to treba. Ipak, da racunamo da je rucica oko 20 evra a mozda (sigurno) i vise i ta tabla ne verujem da ce neko da je da za male pare. Dakle, za.j..ebano je.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » petak, 19. dec. 2014. u 14:38h

Možeš da probaš da odeš na otpad i zamoliš ih da to testiraš da li sve radi pa da im onda platiš ako je sve ok, ili da označe tablu i ručicu pa ako sve radi onda ok a ako ne vratiš ti njima to a oni tebi lovu.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » petak, 19. dec. 2014. u 14:55h

Da. tako bi bilo najbolje. Ali najblizi otpad mi je mnogo, ali bas mnogo daleko. Pitacu ih ako hoce da mi ucine tako sto ti kazes, da mi posalju samo tablu, pa cu ja da probam isto tako preko zice da li hoce da radi. Ali ne verujem da ce to moci tako. Secam se, letos, narucio sam onaj modul za hladnjak sa jednog otpada, (ne bih da pisem ovde sa kog) i poslali mi ljudi greskom pogresan deo. Taj deo, ali sa ko zna kog mondea, verovatno neki iz 90tih. Muke zive dok sam ja njima objasnio da to nije taj deo i da nisu isti kao u prethodnim mondeima. Pravili su se ludi, nisu ni hteli da se javljaju na fon. Jedva sam povratio novac (50 evra). Nije neka para, ali ne zelim da bacam novac.

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od Rankofocus » petak, 19. dec. 2014. u 15:24h

mladja_red_mk3 piše:A ukoliko promenim celu tablu? da li se i tada mozde desiti da nece da upali auto?
... manja je mogucnost da se nesto lose desi ako iskljucis tablu i vozis bez nje nego da zakacis drugu !
eeprom na Fordu i Mondeo-u Mk3.
verovatno je u procesoru pa niko ne bi da se igra., a treba imati par alata za dati procesor i citati podatke sa svim alatima pre bilo kakve izmene ..neki mcu su skloni crkavanju iz pomalo neobjasnjivih razloga kad se kaci prog. pa cak i dobri softveri urade problem ...i najveci je problem kad se uniste podatci ili pogresno iscitaju hahahaha
Jednom recju sex hahahaha
Poslednja izmena: Rankofocus, na dan petak, 19. dec. 2014. u 15:33h. Ukupno izmenjeno 1 put.

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » petak, 19. dec. 2014. u 15:29h

Sve je bolje i bolje.
znaci da zaboravim ja na bord...najbolje.

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od Rankofocus » petak, 19. dec. 2014. u 15:41h

Ma prodas auto i kupis sa boardom c. i tek onda vidis da i taj auto trosi gorivo, cak i vise nego sto pise hahahaha

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od vucki » subota, 20. dec. 2014. u 21:24h

Napraviste celu filozofiju,prodao sam desetak tih tabli sa bordom i sve funkcionise plug and play...niko nije imao bilo kakav problem...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » subota, 20. dec. 2014. u 21:41h

Korisna informacija. Ne bi pravili filozofiju da smo sigurni da je sve plug and play. I kad sam vec tu, koliko ti je ta tabla sa rucicom zmigavca?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od Neša » nedelja, 21. dec. 2014. u 16:21h

Ja sam prvi :P Rucicu sam stavio pre mesec dana i sad cekam ins.tablu od vuckija
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

roger78
Poruka: 76
Član foruma od: četvrtak, 29. maj 2014. u 22:30h
Lokacija: Sombor

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od roger78 » nedelja, 21. dec. 2014. u 17:04h

aj ti prvi pa cemo mi za tobom.koja je cena table i rucice?

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od gjovano » nedelja, 21. dec. 2014. u 17:35h

Ja sam ručicu platio pre neki dan 15EUR.
Poslednja izmena: BojanM, na dan nedelja, 21. dec. 2014. u 23:53h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju. U takvim prilikama koristi opciju 'Odgovori'.

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od Rankofocus » nedelja, 21. dec. 2014. u 17:42h

Sreca pa nije komplikovan auto i voleo bih da moze....negde sam nasao da treba i drugi plovak , bas me zanima kako ce da se zavrsi :beer:

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od mladja_red_mk3 » nedelja, 21. dec. 2014. u 17:56h

E sad i plovak! Ja cu definitivno da se zaustavim na tabli, i to je previse za jednu laznu informaciju koja nam bode oci. Svi znamo da te informacije sa borda nisu tacne. Ja sve sto zelim je da podignem malo cenu i nivo opreme u svom autu. Ali jos i plovak, ne pada mi na pamet.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » nedelja, 21. dec. 2014. u 18:01h

Ja neki dan zvao auto otpad Popovic i rekli mi da je rucica sama 100 KM! Ja umalo umro od smijeha. Pa rek'o ljudino moja nova je 117 KM, kako tvoja hebena polovna moze biti 100 KM?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od vucki » nedelja, 21. dec. 2014. u 22:08h

Nova info rucica je skupa ko djavo,koliko se secam nesto oko 100e...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od bojcistv » nedelja, 21. dec. 2014. u 22:55h

Magnetti Marelli 117 KM u Lav Auto u Bijelini. I koliko vidim imaju se kupiti i na ebay-u i alibabi. Bas me interesuje koliko je iz Kine kada je na ovom linku navedeno da je minimalna narudzba 500 kom!http://www.alibaba.com/product-detail/T ... 73535.html
Ova s ebay-a je nesto skuplja, oko 180 KM, Febijeva. http://www.ebay.co.uk/itm/New-Febi-Cont ... 5d4ee35595
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od novi81 » ponedeljak, 22. dec. 2014. u 07:09h

http://m.ebay.co.uk/itm/271617841712?nav=SEARCH

A ima i jeftinije polovnih koji ne navode da šalju ovamo ali uglavnom hoće kad tražiš.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9652
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Mondeo MK3 TDCI 2.0-bord kompjuter

Poruka od macaneli » ponedeljak, 22. dec. 2014. u 07:44h

kome treba rucica?
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Svaštara“