Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Smanjenje carina

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Smanjenje carina

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 27. nov. 2008. u 10:50h

http://www.b92.net/automobili/istrazuje ... _id=322874

Potpuno ukidanje carine predviđeno je za 2013, mada ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić optimistično kaže da je moguće već 2010. godine. Zvuči lepo, ali čak i do carine od 10% je dug put. Prvo treba da se završi priča sa SSP (Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju), nakon čega Ministarstvo finansija sprema predlog o izmeni zakona i šalje ga Vladi, koja ga potom šalje u Skupštinu na glasanje.
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Smanjenje carina

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 27. nov. 2008. u 21:03h

Koliko ovo bilo dobro - toliko je i loše.
Sve ove krševe stare 20-30 godina koji se mogu videti ma ulicama su uvozili bukvalno do poslednjeg dana dok nisu doneli sadašnji zakon o uvozu.
Sada će ponovo uvoziti krševe, doduše daleko mladje, ali i za daleko manje pare jer će carina biti manja. Daleko će više uvoziti i prodavati ona najjeftinija vozila tipa Punto, Fiesta, Clio, Polo i slično, koji su izakani totalno i prešli 500 miliona kilometara. Biće moderno - a krš.

Da sam ja neka vlas' u ovo selo, ja bih lepo ukinuo carinu samo na nova vozila, a na polovna bih bogami i podigao.
Vreme je da počnemo da vozimo normalna kola, kao sav normalan svet.

Inače, Ford je usled akcije u pet dana prodao 250 novih vozila širom Srbije. Najviše su se prodavale Fieste, Fusioni i Focusi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Smanjenje carina

Poruka od FiestaRS » petak, 28. nov. 2008. u 01:25h

Sve ok ali ... kako da zaradim za novi auto ? pogledaj samo tugu od plati 150e prosechna plata a rata za auto je oko 100e. Jedino nam ostaje da chekamo da neko umre pa da nasledimo neku imovinu.
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Smanjenje carina

Poruka od Markedjani » petak, 28. nov. 2008. u 13:11h

Jos veoma dugo cemo mi voziti krseve... kad budu smanjili carine... uvalice ti ga na drugi nacin,uvede ti regulativu da auto koji uvozis mora da bude Euro4... jupiiiiii :|

I opet smo na istom...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mossa
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 20:20h
Lokacija: dorcol

Re: Smanjenje carina

Poruka od mossa » petak, 28. nov. 2008. u 16:53h

evropa bato!


...al opet po meni uzeti nov auto je malo glupo.jeste to cool novo je novo i to,ali za npr 2-3 godine mnooogo padne cena .tj za mnogo manje pare mozes uzeti neki 2-3 godine star auto koji je u odlicnom stanju takoreci kao nov.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Smanjenje carina

Poruka od 911s [SK] » petak, 28. nov. 2008. u 19:51h

mossa piše: neki 2-3 godine star auto koji je u odlicnom stanju takoreci kao nov.
Da, ali takav primerak nikakno nije jeftin.
Ima ljudi koji hoće pošto-poto da kupe neki auto. Polovan, bilo kakav, samo da ne idu peške. Njima ovo smanjenje najviše ide na ruku, jer će tako moći da kupe nešto moderno, a razdrndano. Ali nema veze što je razdrndano, bitno je da ne idu peške.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Smanjenje carina

Poruka od van » petak, 28. nov. 2008. u 20:47h

Sto da idu peske ?
Mogu da voze bicikl , da idi Gsp-om :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Smanjenje carina

Poruka od 911s [SK] » subota, 29. nov. 2008. u 01:44h

Ma kakvi. :|
Znam gomilu klinaca koji voze poluispravna kola "jao brate, znaš ne smem preko 60, otpašće mi točak" i slično, ali ne - bitno je da se voze. Kompleksi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Smanjenje carina

Poruka od Stefan148 » subota, 29. nov. 2008. u 15:27h

apsolutno je sve jedno da li ce kupiti krs tamo negde ''na zapadu'' ili ce kupiti krs ovde. ako hoce krs ne znam zasto je bitno gde ce ga kupiti? ovde je ponuda krseva sasvim dovoljna i primamljiva...

sto se mene tice, radujem se svakoj meri koja nas priblizava evropi.
Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Smanjenje carina

Poruka od peca » ponedeljak, 1. dec. 2008. u 17:21h

Ja se radujem svakoj meri koja smanjuje cenu bilo cega, jer ipak zivimo u zemlji Srbiji ;) ...

Kao shto rece FiestaRS, ovde je prosecna plata 150e... Shta vishe reci???
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Smanjenje carina

Poruka od Mickey038 » utorak, 2. dec. 2008. u 09:50h

Smanjenje carinskih troskova ne znaci i menjanje uslova za uvoz polovnih vozila. Niza carina ce biti vidljiva uglavnom kod kupovine novih automobila, zato se netreba previse radovati. Osim ako se ima u planu kupovina novog automobila.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“