Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Udario srndaca u inostranstvu

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Udario srndaca u inostranstvu

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 1. maj 2017. u 09:23h

Kao i znak za odron na putu, prodjem znak-roknem prednju i zadnju felnu na odron-naplatim..

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Udario srndaca u inostranstvu

Poruka od Djole » utorak, 2. maj 2017. u 00:30h

svakako zvati policiju i to je to zapisnik pa sta bude
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
PoP
Poruka: 2
Član foruma od: utorak, 2. maj 2017. u 11:42h
Lokacija: Novi Sad

Re: Udario srndaca u inostranstvu

Poruka od PoP » utorak, 2. maj 2017. u 12:25h

Pre svega inostranstvo je širok pojam. U kojoj državi je udarena divljač. Naš zakon je po tom pitanju kompatibilan sa većinom evropskih država, kao i država bivše Juge.
Svi forumaši koji su napisali da u slučaju saobraćajnog znaka "Divljač na putu" uglavnom odgovara vozač, kako za štetu na svom vozilu, tako i za štetu povređene ili ubijene divljači. Međutim, to je jako kopleksno naročito na sudu, treba dokazati vremenske uslove, brzinu kretanja vozila, iznenadno pojavljivanje divljači i slično.

Uglavnom u većini slučajeva desi se prećutno nerešeno stanje, lovačko društvo (ili vlasnik, odg. lice) ne tuži vozača za štetu na divljači (progalsi se NN lice), a vozač nagrabusi tako što štetu na svom vozilu plati sam.

Jedino pomaže total Kasko osiguranje.
Trudna sam, reče Ford Granada i rodi se Mercedes...

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Udario srndaca u inostranstvu

Poruka od Dalmatinac » sreda, 3. maj 2017. u 14:13h

Za sada je situacija sledeca: srna je udarena 15m pre znaka za divljac na putu, sa dopunskom tablom da zona traje od znaka pa jos 5km, a zaustavio sam se nakon znaka bar 50m. Srndac je odleteo jos 15m od mesta gde se auto zaustavio. Kretao sam se oko 75kmh. O detaljima cu kada se resi situacija. Policija se mora zvati da bi uopste mogao sa ostecenim vozilom napustiti Hrvatsku. Iz osiguravajuce kuce u Srbiji sam saznao da se njima javim i da ce oni napraviti procenu stete i slati zahtev za naknadu u HR...Uglavnom divljac je osigurana, tako su mi rekli...
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Udario srndaca u inostranstvu

Poruka od bo. » sreda, 3. maj 2017. u 22:13h

Zadnjih par godina je jako teško naplatiti štetu od naleta na divlje životinje u HR.
Prije par godina su promjenili zakon u vezi tih šteta jer su lovačka društva imala puno zahtjeva za odštetu i samim tim im se povećavala premija osiguranja.
Kako u vrhu lovačkog saveza sjede moćni ljudi, tako se i zakon promjenio njima u korist.

Druga je petljancija da se nađe tko gospodari tim dijelom ceste.
Uglavnom su to Ceste (neka podružnica), a kako su i tamo teški muljatori, onda prebacuju krivicu na Lovački savez.
I tako prebacuju lopticu jedni drugima i priči nikad kraja.

Frend je imao udes sa srnom prije par godina i iako je imao kasko i srna ga je udarila bočno(prednji desni blatobran), još uvijek nije dobio lovu od osiguravajućeg društva.

Nažalost, ne nadaj se previše..
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Odgovori

Povratak na „Svaštara“