Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od bojcistv » utorak, 11. jul 2017. u 12:32h

Kolega hoce da kupi automobil iz naslova teme (https://www.olx.ba/artikal/25963710/peu ... kw-204-ks/ ovaj konkretno), pa kad sam pogledao specifikacije i ja sam se zapalio za njega. Moram da priznam da me pravo odusevio i da sad gledam oglase i pratim sta ima od toga da se kupi. A nema ih mnogo (manje nego S-maxa :) ), sto bi znacilo ili da ih nisu ljudi mnogo kupovali ili da ih ne prodaju jer su dobri :).
Interesuje me ima li ko kakva iskustva sa ovim motorom i modelom? Vidim da imaju 6-brzinski automatski mjenjac, isto je robotizovani rucni ali ne na foru DSG/Powershifta nego navodno samo aktuatori i hidraulicni ventili guraju brzine gore dole kao na klasicnom mjenjacu.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od totti » utorak, 11. jul 2017. u 13:29h

Većeg sr*nja od tog robotizovanog menjača nema. Ne u smislu kvarova ili nepouzdanosti, već u smislu komfora u vožnji, klanjanja kod šaltanja itd...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od bojcistv » utorak, 11. jul 2017. u 14:09h

Hvala Totti. I ja sam citao na forumima da se ljudi zale upravo na to. Tipa krene u raskrsnicu tek nakon 1.5 do dve sekunde zadrske. Ne mogu da vjerujem. Vidio sam i da su podlozni vibracijama i da nekad znaju biti bucni. Nemam iskustva s ovima na Peugeotu, ali DSG me odusevio kako dobro radi.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od totti » utorak, 11. jul 2017. u 14:40h

DSG je van svake konkurencije.
Ok su i pravi automatici kod PSA, ali ovaj

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od mbole » utorak, 11. jul 2017. u 14:51h

Za taj menjac sam cuo i od majstora kod mene u servisu da je njesra, nisam ga licno probao.
Sto se tice motora, njihov savet je bilo koji dizel. Benzinci se nisu proslavili.

I da... zadnje vreme se 508-ice kradu samo tako, svake nedelje bar po jedna dolazi na sredjivanje posle kradje. Obavezno neki alarm.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od Lucky » utorak, 11. jul 2017. u 15:02h

alarm je narkomancice koji kradu cd plejere hahahaha

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od bojcistv » utorak, 11. jul 2017. u 15:34h

Ja znam da su te mjenjace pravili ima skoro pa 15 godina i da su i tada imali tih problema sa zastojima i oklijevanjima u radu. Mislio sam da su to do sada rijesili. I za dizele sam cuo sve najbolje. Narocito ovaj od 163 KS koji se ugradjuje i u Fordove. Inace materijal za veliki i mali servis za ovaj 2.2 HDi je smijesno para. Sve sa uljem i filterima (set zupcastog, kanalnog i vodena pumpa) nije vise od 350 KM!
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od totti » utorak, 11. jul 2017. u 16:25h

Nije tu stvar do Pežoa, nego su ti robotizovani menjači takvi. I u Smartu, Yarisu, Delti, bilo gde...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od mbole » sreda, 12. jul 2017. u 00:19h

Lucky piše:alarm je narkomancice koji kradu cd plejere hahahaha
Naravno da on nece spreciti ozbiljnog lopova koji se nameracio bas na taj, al ce bar gomila onih neozbiljnih da predje na sledeci.

Generalno, ovi koji dodju na sredjivanje i jesu maznjavani od strane amatera, inace ih nikada niko ne bi ni nasao. I naravno ni jedan nije imao bilo kakav alarm.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od van » sreda, 12. jul 2017. u 08:36h

Имао сам прилику да возим тај роботизовани мењачу корси 1.3 дизел. Мени се свидео , ради коректно у аутоматском моду , у мануалном је као да сам мењаш брзине механички , само нема квачила . Корса није јак ауто па можда нема тог цимања које се помуње . Ја генерално гледам да нађем неки ауто са таквим мењачем за сестру .

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od bojcistv » sreda, 12. jul 2017. u 13:22h

Hm ja bih bas volio da probam tog Pežoa sa tim robotizovanim mjenjačem. Što kažeš možda mi se ipak svidi. Ono što sam probao je bio DSG i mislim da je savršeno. Stvarno super stvar i radi skoro bez trzaja.
S druge strane, vidim da je Pežo nakrcan sa masom opreme po nekoj razumnoj cijeni i to sve upareno sa lokomotivom od 204 KS! Nema ništa slično po toj cijeni.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od totti » sreda, 12. jul 2017. u 14:38h

A jesi ti siguran da je kod 2.2 taj poluautomatik, a ne puni automatik? Nisam imao dodira sa 2.2 Hdi, ali poluautomatski ide isključivo u 1.6 i u hibride, dok je u 2.0 obavezan pravi automatik.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Peugeot 508 2.2 HDI SW Tipt. GT SPORT

Poruka od bojcistv » petak, 14. jul 2017. u 09:26h

Nisam siguran sta je.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Svaštara“