Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

I opet o ST170

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Marketina
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. mar. 2019. u 11:53h

I opet o ST170

Poruka od Marketina » nedelja, 3. mar. 2019. u 16:48h

Ljudi, skoro mi je ponudjen jedan ST170 2003 troja vrata, cist benzin i u jednom sasvim pristojnom stanju u svakom pogledu. I ja sam se naravno zaljubio u auto cak posle prve voznje. Eh sad, stvarno se dobro premisljam da li da ponovim svoju garazu al ja o tom modelu ne znam bas mnogo. Zato sam i dosao ovde da bih cuo neke stvari iz prve ruke i od pravih vlasnika. Sta su cesti problemi "ako ih ima", sta raditi za rezervne delove, gde se i obratiti i gde traziti i tako too?

Marketina
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. mar. 2019. u 11:53h

Re: I opet o ST170

Poruka od Marketina » nedelja, 3. mar. 2019. u 16:49h

Hvala unapred. Svi komentari i utisci dobro dosli 😃

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: I opet o ST170

Poruka od macaneli » nedelja, 3. mar. 2019. u 16:50h

Cekaj Daxa da dodje
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: I opet o ST170

Poruka od dax92 » nedelja, 3. mar. 2019. u 17:11h

Jel onaj crni sa crvenim retrovizorima iz Beograda?

Ukratko, ako nisi bas ljubitelj i entuzijasta, i nisi spreman da taj auto odrzavas kako treba, batali. Znaci, trebas biti spreman na velike izdatke na auto.
Vozim ST170, ali sam pre toga vozio i obicnog 2.0 zeteca. Obican zetec od 130 ks je mnogo zahvalniji i jeftiniji za odrzavanje, a sto se voznje tice, nije prevelika razlika.

Onako, neke od cena delova:
Set kvacila 150€ a za ST preko 600€ jer ima plivajuci zamajac
Veliki servis je nekih 50-ak evra skuplji STu zbog jednog spanera koji bas dize cenu. Okvirno, oko 250€ je kad sve menjas.
Imrc je oko 400€ nov, polovan je u upitnom stanju. Zetec uopste nema taj deo.
Benzinska pumpa je oko 50-60000 din nema zamenske vatijante koliko znam sem budzenja. Zetecu je do 250€ nova sa kucistem. Kod STa je boljka ta pumpa, i dosta cesto crkavaju.
svecice originalne su oko 4000, a za zeteca 2000
Trapovi su isti, tako da tu nema razlika u ceni. Prednje kocnice su skuplje, zadnji diskovi su skuplji, a plocice nose identicne.
lambda sonde im iz nekog razloga dosta cesto crkavaju, motor kao motor nije problematican.
ST ima dosta stvari koje se razlikuju i ne mogu se montirati sa obicnog zeteca. Rastavljeno je do sad 7ili 8 komada u Srbiji pa delova uglavnom ima, ali pricamo o polovnim delovima, koji ne budu uvek dugotrajno resenje, a nisu ni najjeftiniji.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Marketina
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. mar. 2019. u 11:53h

Re: I opet o ST170

Poruka od Marketina » nedelja, 3. mar. 2019. u 18:24h

Da da to je taj crni. Ne bih ga onako sa oglasa pogledao u zivotu da ga ne prodaje porodicni prijatelj. Znaci odusevio me je prvo jer stoji parkiran vec nekih 6 meseci i bez paljenja, prikacili smo ga na buster jer je bio mrtav i upalio je na pola kljuca, znaci bez cekanja bez verglanja upalio kao da je ugasen 5 minuta pre toga. Dostigao je radnu temperaturu za nekih bukvalno 4/5 minuta a bilo je oko 2 stepena. A sto se motora tice, ne cuje se u leru i radi tako jednako i smireno bez ikakvih potresa, promena ili bilo cega drugog. A u voznji do 3000 kao i svaki drugi auto a izmedju 5000 i 7000 nesto neverovatno se desava

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: I opet o ST170

Poruka od Djole » nedelja, 3. mar. 2019. u 18:35h

Dax ti je rekao koliko sta kosta, ti najbolje znas svoj novčanik i mogućnost poseda takvog auta. Ne znam kakva je mogućnost da se vozi na tng, nekad je bilo popriličnog zezanja sa tim, mozda ima nekih novina. Voznja na benzin takvog auta fino košta.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: I opet o ST170

Poruka od dax92 » nedelja, 3. mar. 2019. u 18:43h

Djole, ono sto ne das na benzin, daces na benzinsku pumpu, lambda sonde, ili voziti non stop neispravan auto..
Taj auto nije za plin, i svakodnevnu voznju.

Ovo sve ostalo sto pricas je normalno za njega, brzo se zagreje antifriz, tj dodje na radnu temperaturu, ali prati temperaturu ulja, ono se zagreje tek nekih 5 minuta kasnije.

To sto se desava izmedju 5 i 7000 obrtaja je zbog varijabilne usisne bregaste. Zbog nje se kod STa ni ne radi veliki servis jednostavno kao na ostalim obicnim benzincima.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Marketina
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. mar. 2019. u 11:53h

Re: I opet o ST170

Poruka od Marketina » nedelja, 3. mar. 2019. u 19:36h

Daa daa, razumem te u potpunosti. Ali bas zbog toga sto ne znam nesto mnogo o njemu sam i dosao ovde pa pitam i uputim se sa Vama. Hvala na dosadasnjim odgovorima

Odgovori

Povratak na „Svaštara“