Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
mpavlovic
Poruka: 1
Član foruma od: subota, 14. nov. 2009. u 01:27h

Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od mpavlovic » četvrtak, 4. feb. 2010. u 03:26h

Pozdrav svima,
imam problem sa naslonom za ruku(onaj uski,na vozacevom sedistu).U pitanju je Focus 2001. god. 1.8 tddi.Naime,slucajno sam se previse naslonio na njega i predpostavljam da se polomio mehanizam unutar njega.Trenutno je podignut i ostao je tako zaglavljen. Da li je neko imao slican problem ili jos bolje resenje za ovakav kvar? Postoji li nacin da se on skine i nekako popravi,posto sam bas navikao na njega...?
Hvala unapred

Avatar korisnika
MiroslavNS
Poruka: 35
Član foruma od: sreda, 29. jun 2016. u 00:08h
Lokacija: Novi Sad

Re: Naslon za ruku

Poruka od MiroslavNS » ponedeljak, 16. dec. 2019. u 16:43h

Da napišem nešto, čisto ako neko bude imao sličan problem. Desilo mi se isto kao gospodinu iznad, skinuo sam naslon i rasklopio, moje mišljenje je da tu nema popravke, a i preveliko bi cimanje bilo pokušati to zavariti. Samo otpad i ceo naslon. :D thumbsuph U Grandu je nekih 30.000 rsd. :wtf: :doh: thumbsdownh

Slika Slika
Ford Focus MK1.5 1.6 16v Ghia

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od nikola_focus » sreda, 18. dec. 2019. u 12:25h

Brale kako si ga skinuo?? :D meni se raspao/raspomerio sundjer u naslonu, ubi ruku, pa bih da resim to nekako.. pokusavao da skinem ali nisam uspeo. Po nekim klipovima je prava zajebancija da se to skine..

Avatar korisnika
MiroslavNS
Poruka: 35
Član foruma od: sreda, 29. jun 2016. u 00:08h
Lokacija: Novi Sad

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od MiroslavNS » četvrtak, 6. feb. 2020. u 09:35h

Izvini, nisam ranije video poruku. U suštini prvi put ćeš se malo pomučiti, posle kad skontaš neće ti trebati više od pola minuta. :)
Ja sam sve radio sedeći na zadnjem sedištu.
Treba malo da pritisneš sedište oko naslona, da bi skontao jednu žicu, koja kao osigurač stoji u žljebu. Nju moraš izvaditi iz tog žljeba sa gornje i donje strane. Ja je levom rukom izvadim iz žljeba i onda gurnem ka prednjem kraju sedišta a desnom rukom sa prednje strane je napipam i pridržavam da je ne izbacim unutar presvlake. Nju kad skineš samo povučeš naslon napolje i on će izaći. Ako ti crni točkić sa naslona nije slomljen, pažljivo i njega izvuci, pazi da ne polomiš tu plastiku unutra, košta oko 30€ u Grandu :D Posle kad budeš vraćao sve na svoje mesto, žicu na kraju moraš gurnuti s prednje strane sedišta i onda je opet nabaciti u taj žljeb i sa gornje i donje strane. Možda zvuči komplikovano ali je u suštini jednostavan posao. Okačiću fotku kako izgleda ta žica - osigurač da imaš predstavu šta skidaš. Ako treba još neki detalj što se ovoga tiče da pojasnim, tu sam.


Slika Slika
Ford Focus MK1.5 1.6 16v Ghia

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 6. feb. 2020. u 22:04h

Ma nek zulja, ko ga... :D hvala na detaljima, vise nego dovoljno za pocetak. Nisam imao pojma sta da trazim i odakle da pocnem..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Avatar korisnika
MiroslavNS
Poruka: 35
Član foruma od: sreda, 29. jun 2016. u 00:08h
Lokacija: Novi Sad

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od MiroslavNS » subota, 8. feb. 2020. u 14:17h

Evo ubacio sam osigurač na ovo sedište s kojeg sam skinuo naslon za ruku, čisto da vidiš kako stoji taj osigurač. Samo što sam ga ja sad ostavio ispred presvlake na gornjoj strani da bi se videlo o čemu se radi. Mislim da će ti ovako biti mnogo jasnije. :beer:

Slika
Ford Focus MK1.5 1.6 16v Ghia

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od nikola_focus » subota, 8. feb. 2020. u 14:46h

Odlicno, moracu da povlacim presvlaku malo vise, zato ja nisam odmah ni video osigurac, izgleda relativno lako..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Stanko94
Poruka: 10
Član foruma od: utorak, 18. jan. 2022. u 12:23h

Re: Naslon za ruku polomljen - Focus mk1

Poruka od Stanko94 » utorak, 25. jan. 2022. u 16:33h

Pozdrav svima, jeste stari post ali sad mi se desio ovakav defekt pa da napisem nesto jer sam naleteo na ovaj post. Isti problem, naslon se pokvario, nije mogo da se spusti, skinuo sam ga i zavario ovaj polomljeni deo, bilo je lako zavariti ga elektrodama od 1.5mm, vise sam se namucio dok sam ga skinuo i razvalio. Tako da eto moze da se popravi 🤗

Odgovori

Povratak na „Svaštara“