Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Skidanje rdje na bloku motora

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od limun86 » subota, 25. jan. 2020. u 19:56h

Zdravo momci. Imam nedoumicu i jedno mozda glupo pitanje u vezi skidanje ove rdje na mestu broja motora. Pored struganja i smirglanja (koliko mi je to mesto dozvolilo) broj se tek tek nadzire. E sad sa cime je pametno premazati da lakse skinem rdju? Antirost je mozda,mozda preslab za ove naslage...ali sta mislite o zivoj sodi?? Ona sto se kupuje za kupatila i razna ciscenja. Gledao sam ima snimak kako kuva kad se doliva na metal. Ili mozda kiselina iz akumulatora?

Slika




Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » subota, 25. jan. 2020. u 23:23h

Naslage rdje? Od čega je ta rdja? Rdja je nastala tako što je materijal oksidirao. Tu ima manje materijala nego što je bilo kad je bilo novo. U tom sloju materijala koji fali zbog korozije je i bio broj motora. Nikakva hemjija ne može vratiti materijal koji se dezintegrisao. Tu broja motora više nema i to je to. OD 17 karaktera u broju ja tu pretpostavljam samo jednu nulu. Broj motora mora biti da se može bez pretpostavljanja jasno videti broj, da se može tačno pročitati bez prethodnog gledanja u saobraćajnu. To će ti i svaki tehnički reći.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od limun86 » nedelja, 26. jan. 2020. u 00:10h

A sa cime ce da uporede brojeve kad u nemackim papirima nema broja motora? Ni u velikoj ni u maloj saobr? Ima jedino neki br Q4BA.... u deklaraciji proizvodjaca vozila ili Coc dokumentu. Uostalom zar zakon nije,ako nema tj ako fabricki nikad nije ni postojao br onda nema naknadnog kucanja a ako je nekada i postojao br onda se moze novi br kucati?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od macaneli » nedelja, 26. jan. 2020. u 00:13h

Ovo je Srbistan,taj auto je osudjen na probleme
Svaki motor fabricki ima broj,tj sa brojem izadje iz fabrike
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od mbole » nedelja, 26. jan. 2020. u 00:54h

Nebitno je sto ga nema u nemackim papirima.
Ocitava se pri uvozu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jan. 2020. u 03:16h

limun86 piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 00:10h
A sa cime ce da uporede brojeve kad u nemackim papirima nema broja motora? Ni u velikoj ni u maloj saobr? Ima jedino neki br Q4BA.... u deklaraciji proizvodjaca vozila ili Coc dokumentu.
Može se pročitati i iz broja šasije uz dodatak Q4BA kao prefiks što je kodna oznaka motora i deo broja motora.
limun86 piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 00:10h
Uostalom zar zakon nije,ako nema tj ako fabricki nikad nije ni postojao br onda nema naknadnog kucanja
Naravno da to nema veze sa istinom, "ukrojio" si zakon da bude onako kako bi ti mislio da treba :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od totti » nedelja, 26. jan. 2020. u 06:45h

Nek' ti je sa srećom ako ne bude mogao da se očita:

https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1567303

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od mbole » nedelja, 26. jan. 2020. u 08:38h

Sto bi rekli... tacno je da nema naknadnog kucanja, al nema ni registrovanja :(

Slazem se da je sve zajedno tezi slucaj gluposti, pocevsi od toga sto se uopste vodi broj motora, al tu si di si.
Il se kandiduj za skupstinu pa menjaj zakone il...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od limun86 » nedelja, 26. jan. 2020. u 09:01h

Hvala vam momci za ubijanje moje nade i vracanje u stvrarnost... Sila ste. Jasno mi je da cu ga morati dati ovde na mobile.de nekom bugaru ili turcinu za hiljadarku. Voleo bi da ga je drug mogao uzeti i nekako da znam da je auto kod njega i da ga ponekad ponovo vidim. Jbg...hvala jos jednom i budite dobro.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od van » nedelja, 26. jan. 2020. u 09:15h

А који је то ауто када му је тако зарђао блок ? Друго , ниси то добро шмирглао . Скини то до метала , и број ће се видети . Узми неку иглу и тањи шрафцигер , па онда очисти број од рђе .

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od limun86 » nedelja, 26. jan. 2020. u 09:51h

van piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 09:15h
А који је то ауто када му је тако зарђао блок ? Друго , ниси то добро шмирглао . Скини то до метала , и број ће се видети . Узми неку иглу и тањи шрафцигер , па онда очисти број од рђе .
Moj mondeo mk4, 2008 god. Ovaj put sam pokusao bez skidanja alnasera ali videcu da ga skinem pa cu imati vise mesta. Pokusacu jos strugati i namazati sonom kiselinom pa sta mu bog da. Sto je rekao "911s" i sloj gde je br pretvorio se u rdju. Ali pokusacu jos jednom pa makar probusio i spalio ceo blok kad mi zivac proradi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od mbole » nedelja, 26. jan. 2020. u 16:35h

Nadji nekog da ti prekuca taj broj kako treba, i dalje sve regularno.
Ako se to pismeno uradi, niko nece raditi forenziku na njemu, vec ce samo pogledati koji je , i ubuduce dal se slaze.
Bre... kucali su brojeve pre 40 godina, da je trebalo debelo se zanimati da provalis da su kucani, sto ne bi i danas?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od limun86 » nedelja, 26. jan. 2020. u 17:54h

mbole piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 16:35h
Nadji nekog da ti prekuca taj broj kako treba, i dalje sve regularno.
Ako se to pismeno uradi, niko nece raditi forenziku na njemu, vec ce samo pogledati koji je , i ubuduce dal se slaze.
Bre... kucali su brojeve pre 40 godina, da je trebalo debelo se zanimati da provalis da su kucani, sto ne bi i danas?
Videcu druze,mozda nesto se i uradi.... ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jan. 2020. u 20:39h

I meni treba kilo koksa da se pretera preko granice, ako bi mogao neko od vas da mi nadje nekog da mi to završi, mislim radili su to mnogi šta je sad tu problem .......
A i ako ti treba nešto para nadji nekog da obije banku za tebe, ako se to pismeni uradi nikakvo tu veštačenje se neće raditi.
:wtf: ...
I ostale gluposti.
Manite se tih priča.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od van » nedelja, 26. jan. 2020. u 21:01h

То ти није број мотора , бар како изгледа на слици . Број мотора куца матрично CNC машина или ласер . 2008 годиште да су бројеви куцани алатом , нема шансе . Мој фокус 98 годиште има матрично куцане бројеве.
Друга ствар је толико зарђао блок . Јеси ли у Шведској , Швајцарској или Аустрији , па да возиш 6 месеци тамо где је снег и соле путеве као блесави , па питање је да ли би тако изгледао блок .
Јел су га киселином поливали ?
Стави челичну четку на неки флексибилни наставак или дремел са малом шмирглом , па удри . Видео сам оно 08 наопачке , па сам помисли 80то годиште.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jan. 2020. u 21:23h

Da li i trulu sajtnu šmirglaš do "metala" u nadi da ćeš ispod rdje naći novu sajtnu?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od mbole » nedelja, 26. jan. 2020. u 22:58h

911s [SK] piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 20:39h
I meni treba kilo koksa da se pretera preko granice, ako bi mogao neko od vas da mi nadje nekog da mi to završi, mislim radili su to mnogi šta je sad tu problem .......
A i ako ti treba nešto para nadji nekog da obije banku za tebe, ako se to pismeni uradi nikakvo tu veštačenje se neće raditi.
:wtf: ...
I ostale gluposti.
Manite se tih priča.
Malcice preterujes.
Broj motora je totalno nebulozna kategorija, i nikako ne moze da se poredi sa ovim stvarima koje pominjes.
Da... znam da je u pitanju krivicno delo, ali nikako u rangu sverca narkotika i pljackanja banke.

Najpre, taj broj motora ce da pogleda neko na tehnickom pregledu, a ne kriminalisticki tehnicar. I to ce da ga pogleda jedva, posto jedva moze da se vidi i kad je motor nov novcijat, ovako zavucen.
Drugo, ne uvozi auto od 50000 evrica, namunjen, interesantan za drpanje i udaju, vec matorog mondea. Znas koliko ce nekoga da bas interesuje da zagleda u detalje njegov broj motora.

Naravno, to ne znaci da moze da ga ucuka bilo ko, pajserom i da se to ne vidi na prvi pogled.

Jbt... 911... za koga ti navijas? :)
Za kolegu sa foruma, ili za ove mamlaze sto su smislili nebulozne propise.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jan. 2020. u 23:02h

Zašto bi se na javno dosutpnom forumu za čiji sadržaj snosi odgovornost Ford klub Srbija javno pisalo i preporučivalo izvršavanje krivičnih dela?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od mbole » nedelja, 26. jan. 2020. u 23:09h

Klub je trebalo odavno da se ogradi od takve odgovornosti, ako vec nije (mrzi me da trazim) sto je trivijalna stvar.
Svaki od clanova foruma iznosi svoje misljenje, a ne misljenje kluba.

Javno se pise o svemu i svacemu, pa i o krivicnim delima, tako da ne vidim sta je tu problem.
Posto covek ima dozvolu, cenim da je punoletan, tako da ga niko ne "navodi na blud" jadnog i neiskusnog.

Stvarno ponekad moralises bez osnova.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od van » nedelja, 26. jan. 2020. u 23:20h

911s [SK] piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 21:23h
Da li i trulu sajtnu šmirglaš do "metala" u nadi da ćeš ispod rdje naći novu sajtnu?
Дефиниција труле сајтне је да можеш прст или шрафцигер да гурнеш кроз њу , све остало је површинска корозија . Тако да поређење , и ако веома духовито , није у корелацији са овим проблемом .
Сајтна је од 0.8 до 1.2 мм лима , блок је , на том месту који је сликано, бар 10 мм дебео . У наредних 3000 година не би могао да иструли .
Сиви лив и лим су два различита материјала и ако им је гвожђе заједнички чинилац .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 01:50h

Kako nije u korelaciji? Laserski ukucan broj je ukucan u dubini od 0.05 mm i to na površini koja u startu nije bila idealno ravna, a korozija je taj površinski sloj od nekoliko stotih delova mm pretvorila iz gvoždja u rdju, što je promena i fizičke i hemijske karakeristike, a onda je ta rdja u potrazi za tim brojem fizički skinuta šmirglanjem. Sloj materijala je prosto "nestao", kao i trula sajtna što "nestane". Možeš da je šmirglaš do sutra i negde u dubinama šmirglanja nećeš naći novi sloj boje pa da dobiješ novu sajtnu, kao što ni ovaj broj nije propao nekom magijom još dublje u blok pa će sad šmirglanjem do iznemoglosti da se pojavi :doh:

mbole piše:
nedelja, 26. jan. 2020. u 23:09h
Stvarno ponekad moralises bez osnova.
Javno (ne)preporučivanje krivičnog dela kroz davanje saveta nekom nepoznatom licu nije stvar morala.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od lukijano » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 08:18h

To je klasična boljka za Mondea Mk4, koji je došao iz inostranstva, a posebno tamo gde se puno soli. Moj je bio takođe nečitljiv prilikom uvoza, a kupio sam ga sa nepune 3 godine starosti. To mi je pisalo i na carinskim papirima, onim koji su konstatovani, baš na samoj granici prilikom ulaska u Srbiju ("broj motora ne može da se očita korodirao"). Kada je stigao kod mene u Zrenjanin, odmah, prvog dana (na prvoj registraciji) kada je trebalo da se registruje, ovaj sa tehničkog pregleda nije mogao takođe da očita (isto zbog korozije). Onda su pozvali čoveka iz policije (krim. tehničara), koji takođe nije mogao da očita, iako je primenjivao razne tehnike.... šmirglanja, hemije itd....
I onda mi je ovaj iz policije zalepio "PUS" pločicu sa novim brojem motora. I od onda nemam više nikakvih problema, jer sam faktički dobio nov broj motora.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od macaneli » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 08:23h

Samo sto po novom to nije vise moguce,jer su krangovi nasi najpametniji na planeti zemlji
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od lukijano » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 08:56h

E to nisam znao.... :ozid: :punnish:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Skidanje rdje na bloku motora

Poruka od van » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 10:27h

Ја не знам зашто неко би купио ауто коме се не види број мотора , сем за делове ?
И све да знаш историју , да је 100% уреду , знапш да ћеш имати бирократске проблеме и да ћеш да трошиш време да их решаваш. То време кошта , а онда лепо даш 200 евра виеш за други примерак коме се види број и не мислиш . А број прелакиш провидним лаком да спречиш корозију .

Odgovori

Povratak na „Svaštara“