Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

»Ford« zimi

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

»Ford« zimi

Poruka od motoRISTA » subota, 22. jan. 2022. u 13:32h

»Fiesta« mi ujutru magli na vetrobranu više nego bilo koji auto koji sam do sada imao. Čak se par puta javila i ledena pokorica iznutra. A i spolja. Bez nekih toliko ekstremnih meteoroloških prelaza. Očito je u odnosu na druge aute na parkingu. Klima ne “kupi” vlagu tako brzo. (Baj d vej, kada je padao grad polomio je šoferke na preko 50% »Fordova« u naselju, »Pežoi« su prošli slično, ostali primetno bolje, ako to može da ima neke veze.)

»Ford« je prvi počeo sa velikoserijskom proizvodnjom vetrobrana sa grejačima.

Kederi lako i rado lepe.

Auto jeste 16 godina star, ali je ispravan i srazmerno lepo očuvan. Koristim antimagline, detaljno čistim stakla (ovo mnogo više vredi od antimaglina), kvalitetnu kozmetiku za kedere, jedino što odvlaživanje radim po starom, novinama (dehumidatori koriste prilično agresivne soli).

Nije mi logično (naročito, recimo, u odnosu na italijanske aute), ali imate li utisak da »Ford« obraća manju pažnju na zimske uslove? Otud i potreba za grejačima vetrobrana — možda.

Grejanje je, doduše, vrlo dobro i prilično brzo.

Kakva su vaša iskustva i mišljenja?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: »Ford« zimi

Poruka od Markedjani » subota, 22. jan. 2022. u 13:40h

Na jednoj sierri sam imao takav problem i bio je problem u zaglavljenoj klapni recirkulacije vazduha. (nije ulazio vazduh od spolja i to nije moglo nikako da se odmagli)

Na ostalim Fordovima apsolutno nisam imao takav problem a imao sam ih popriličan broj.

p.s drugar ima Fiat Stila i on se apsolutno muči sa tim problemom maglenja, tako da mi je interesantna konstatacija da italijanska auta su bolje rešena u tom pravcu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: »Ford« zimi

Poruka od motoRISTA » subota, 22. jan. 2022. u 13:48h

Markedjani piše:
subota, 22. jan. 2022. u 13:40h
Na jednoj sierri sam imao takav problem i bio je problem u zaglavljenoj klapni recirkulacije vazduha. (nije ulazio vazduh od spolja i to nije moglo nikako da se odmagli)
Proveriću, mada mislim da kod mene radi. Možda je i filter dotrajao, već ima više od godinu dana.
Markedjani piše:
subota, 22. jan. 2022. u 13:40h
p.s drugar ima Fiat Stila i on se apsolutno muči sa tim problemom maglenja, tako da mi je interesantna konstatacija da italijanska auta su bolje rešena u tom pravcu.
Više je konstatacija da bih uprkos globalizaciji od »Fiata« ili »Seata« pre očekivao da podbaci na tom polju.

A, da, možda mogu da slikam ujutru, moj auto i njih par okolo. A i ima barem 5 »Fiesti« te generacije 2002÷2008. na parkingu.
Poslednja izmena: motoRISTA, na dan subota, 22. jan. 2022. u 13:51h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: »Ford« zimi

Poruka od Markedjani » subota, 22. jan. 2022. u 13:49h

Imao do skoro Fiestu mk5 i baš ni slučajno nisam imao te probleme sa zamagljenim staklima.

U suštini palio sam grejače šoferke samo zbog leda, toliko brzo krene da greje da osuši unutra dok si reko "piksla".
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: »Ford« zimi

Poruka od motoRISTA » subota, 22. jan. 2022. u 13:52h

Nemam te grejače. Bezveze.

A jesu li ti kederi lepili? Ja sam ih čistio, mazao, pa opet... U idealnom slučaju “lepuckaju”.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: »Ford« zimi

Poruka od Markedjani » subota, 22. jan. 2022. u 14:14h

Ne.

Većina problema sa magljenjem nastaje od plastike ispod šoferke koja ne naleže uopšte na šoferku i ne dihtuje uopšte, pa se sva voda i vlaga zadržava ispod šoferke.

E sad možda kod mene tog problema nije bilo pošto sam jako brzo kako sam kupio auto, stavio novu šoferku i u glass servisu su mi zalepili tu plastiku pa je nalegala onako kako treba i nije "zevala".

Drugi problem šta može da bude jeste klapna recirkulacije koja ne mora da je skroz zaglavila ali dovoljno da malo glavi i eto problema.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: »Ford« zimi

Poruka od FiestaBG87 » subota, 22. jan. 2022. u 14:15h

Ni moja ne magli unutra, normalno sve, kao sto rece Mare, pogledaj klapne, ako bude zatvoreno da ne uvlači vazduh spolja hoce da magle, tako mi i na 407, kako prebacim rucno da vrti unutra vazduh odmah magle.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: »Ford« zimi

Poruka od sasa_f1 » subota, 22. jan. 2022. u 14:49h

Pored toga, pogledaj da ti negde ne ulazi voda u kabinu, zbog toga mogu da budu zamaglenja stakla.

Ne znam gde su slabe tacke Fieste za ulazak vode, ali cenim kao i kod vecine vozila, gepek.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: »Ford« zimi

Poruka od mbole » subota, 22. jan. 2022. u 17:46h

Treci cest problem, zacepljeni "coskovi" u uglovima ispod soferke. Tu se nakupi lisce, blato... i onda se voda zadrzava.

Nista ford nije durgaciji od ostalih po tom pitanju.
Kad je sve ispravno... ne magli.
Kad god mi se desavalo da pocne da magli, postojao je neki problem.
Od vec pomenutih zacepljenih coskova i plastike, pa do creva za vodu koje je pustalo na spoju i izlazio mlaz kao dlaka. Treba mu par meseci da nivo tecnosti padne da se primeti, a magli ko blesavo, posto bije pravo u blok, trenutno ispari i para pravo u kabinu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: »Ford« zimi

Poruka od dule0911 » subota, 22. jan. 2022. u 20:59h

Par godina sam vukao taj problem na istom autu, na kraju se ispostavilo da je dihtung na kutiji ventilacije bio los (truo, vrv neko skidao i nije dobro vratio i tome slicno). Sustinski mi je stalno bila prljavstina i vlaga u kutiji, bez klime nisam mogao da imam cista stakla. Ocisceno, napravljen nov dihtung, od tad stakla nista vise ne magle u odnosu na ostale aute, tj magle samo kad udjes znojav u auto i isparavas...
Pre toga mi je klapna ventilacije bila neispravna, ali taman kad sam se ponadao da ce zamenom iste problem biti resen, ono ostade sve isto :)
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Svaštara“