Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 905
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Poruka od Stefan_93 » petak, 23. dec. 2022. u 00:00h

Da li je neko od Vas koristio bilo kakav elektricni pistolj za farbanje. Planiram da kupim, svaki savet ili misljenje bi dobro doslo.
Konkretno bi mi najvise koristio za neke lake poslove, tipa farbanje sobnih vrata i neke drvenarije. Pored toga bi eventulano pokusao da ofarbam alu felne na autu i jos neke sitnice.

Ima vise proizvodjaca, najvise sam obratio paznju na einhell. https://novi.kupujemprodajem.com/alati- ... /144285600 Konkretno ovaj primerak. Ako valjaju da kupim, ovako da ne bacam novac ako ne radi posao kako treba.

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Poruka od Wellisha » petak, 23. dec. 2022. u 12:49h

Gledao sam i ja pa pitao burazera koji radi u farbari i on mi reče da je Wagner za to ali naravno košta. Fora je u rasprskivanju materijala ako farbaš vodenim bojama ofarbaćeš i sve okolo sa jeftinijim. Probao sam u selu da okrečim sa onim sranjcem što su pre nudili u Top-šopu (kupio kum i zajebao se) ali mi je jedino bio dobar za podlogu, boju je pljuckao i neravnomerrno prskao pa je ipak radio valjak. Kum je ofarbao radijator ali je magle bilo svuda, zagovnao celu sobu bez obzira na najlone i zaštitu.
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 905
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Poruka od Stefan_93 » petak, 23. dec. 2022. u 17:16h

Wellisha piše:Gledao sam i ja pa pitao burazera koji radi u farbari i on mi reče da je Wagner za to ali naravno košta. Fora je u rasprskivanju materijala ako farbaš vodenim bojama ofarbaćeš i sve okolo sa jeftinijim. Probao sam u selu da okrečim sa onim sranjcem što su pre nudili u Top-šopu (kupio kum i zajebao se) ali mi je jedino bio dobar za podlogu, boju je pljuckao i neravnomerrno prskao pa je ipak radio valjak. Kum je ofarbao radijator ali je magle bilo svuda, zagovnao celu sobu bez obzira na najlone i zaštitu.
Raspitao sam se kod auto limara kog poznajem, ista priča kao što si mi odgovorio, da ne vredi jednostavno. Bolje dodati još malo novca i kupiti vazdušni kompresor + pištolj za farbanje. U sustini i ovo će odraditi posao ali će biti magle, pogotovo ako farbaš metalne površine.
Najbitniji za farbanje je taj pištolj i dizna koju koristi (1.8, 2.0 2.2).
Dok sam radio na tapaciranju nameštaja koristio sam vazdušni pištolj za sve namene i nikad problema bilo nije.


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Poruka od zeteks » subota, 24. dec. 2022. u 07:36h

Универзална дизна ти је 1.4 . Са њом можеш лепо да нанесеш акрилне и алкидне ауто боје. Прајмер ја са 1.5 , неко чак са 1.7
1.8 за шприц гит. 2.2 2,4 за течни цемент гит. Зависи и како разредиш.
1.3 за лак. 1.4 за базу, а може да послужи и 1.3. У техничком листу за материјал који користиш ти све пише.
Ово горе је за материјале који се разређују са ароматичним растварачима. За боје на воденој бази је можда другачије.
Компресор са што већим протоком Литара/мин. Пиштољ може да буде и бољи кинески са Бубањ Потока. Лепо раде.
Како се подешава пиштољ и како се фарба има на јутубу.

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 905
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Elektricni pistolji za farbanje: Kakva su Vam iskustva?

Poruka od Stefan_93 » subota, 24. dec. 2022. u 16:22h

zeteks piše:Универзална дизна ти је 1.4 . Са њом можеш лепо да нанесеш акрилне и алкидне ауто боје. Прајмер ја са 1.5 , неко чак са 1.7
1.8 за шприц гит. 2.2 2,4 за течни цемент гит. Зависи и како разредиш.
1.3 за лак. 1.4 за базу, а може да послужи и 1.3. У техничком листу за материјал који користиш ти све пише.
Ово горе је за материјале који се разређују са ароматичним растварачима. За боје на воденој бази је можда другачије.
Компресор са што већим протоком Литара/мин. Пиштољ може да буде и бољи кинески са Бубањ Потока. Лепо раде.
Како се подешава пиштољ и како се фарба има на јутубу.
Bio do farbare, oni će svakako napraviti boju koja mi je potrebna za farbanje određenog dela. Ostalo je na meni sto se tiče kompresora i pištolja, i da u pravu si dizna 1.3 ili 1.4 se koristi za farbanje određenih metalnih delova na autu. Za spric git druga dizna itd itd, kao i za ostale namene ide drugačije...

Uglavnom za dobro farbanje mora vazdusni kompresor sa pištoljem, ovi električni mogu da posluže ali je rezultat manje kvalitetan, zato sam Vas i pitao za iskustva istog.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока



Odgovori

Povratak na „Svaštara“