Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zamena motora C max 16. Tdci 70kw

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
petrowicki
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 19. sep. 2021. u 09:45h

Zamena motora C max 16. Tdci 70kw

Poruka od petrowicki » četvrtak, 24. avg. 2023. u 15:03h

Pozdrav
Naime tokom puta kroz Bugarsku desila mi se havarija,puklo mi je crevo,iscurela sva tecnost i auto se pregrejao.Odslepan sam u servis i ustanovljeno je da je napukla glava,istopili se klipovi i da je tesko da se remontuje i ako se remontuje da ce kostati previse i da bi me zamena motora kostala jeftinije.Medjutim nisam toliko upoznat sa problematikom zamene motora.Motor je zamenjen,medjutim ugradjen je Pezoov motor 1.6 hdi 70kw.Prepakovani su moji delovi.Posedujem racun za motor,carinsku deklaraciju,potvrdu amss o ocitavanju motora.
Uskoro mi istice registracija,pa sam otisao do tehnickog,gde su me uputili na auto moto,auto moto na agenciju za bezbednost,a agencija na ovlascenog proizvodjaca za potvrdu o saglasnosti i potvrdu da je motor ispravan.
Da li je neko imao ovakvog iskustva,da li cu moci da dobijem te potvrde?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zamena motora C max 16. Tdci 70kw

Poruka od 911s [SK] » petak, 25. avg. 2023. u 04:48h

Bitan je kod motora, to ti piše u svoj toj papirologiji a potvrdu od proizvodjača dobijaš preko ovlašćenog uvoznika. Da li ćeš moći da dobiješ potvrdu zavisi od koda motora, za to svakako moraš kontaktirati nekog od uvoznika.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

petrowicki
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 19. sep. 2021. u 09:45h

Re: Zamena motora C max 16. Tdci 70kw

Poruka od petrowicki » petak, 25. avg. 2023. u 11:11h

Kontaktirao sam Grand motors,poslao zahtev preko sajta.Ako ne daju,znaci na otpad.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“