Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od dragan explorer » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 10:36h

kome smeta u Srbiji sto se uvoze ova vozila? kazu drzava to treba da zabrani? uvoz vozila je slobodon svako moze da kupi i eur 6 niko mu ne brani.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 10:38h

Ministarki ekologije koja verovatno i ne zna razliku izmedja euro3 / 4 / 5 / 6...

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 14:13h

Smeta svima, uvoznom lobiju, krupnim igračima, na kraju i državi jer što ne bi za porez uzeli 2000 eur po kolima umesto 500...
Na kraju smeta i limarima, kaže pogubiše zdravlje skroz krpeći 20 godina stare kante iz Švajcarske i Norveške lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 14:52h

E jos kad bi ekonomija tako funkcionisala :)
To samo ministri finansija (i bivsi i tekuci), zamisljaju...

Ako auto kosta 20.000, uvesce ih se mnooooogo manje, nego ako kosta 5000.
Mnogi od onih koji bi i kupili nesto za tih 5000, ne mogu da dobace do 20.000, a onih koji dobacuju do 20.000 je jako malo, tako da... efektivno ce uzeti manje.

Za ostalo se slazemo.

Ne zaboravi i dezurne ekoloske s*ratore ....
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od dragan explorer » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 15:06h

ne mozes naterati ljude da kupuju eur 6 kad nemaju pare ni za eur 4.stalno ta prica uvozi se otpad. pa i to neko vozi u Evropi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 15:22h

Naravno... i mi smo u Evropi :)

I isto tako taj sto se danas prodaje, star je 20 i kusur godina... do juce je neko vozkio u toj Nemackoj, Svajcarskoj, Francuskoj... nije izvucen sa otpada u akciji spasavanja 5 min pre prese...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od acadimke » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 17:56h

Sad gledam oglase za model fokus mk1 euro 3 godište od 1999-04.
Ima ih 5-6 u oglasima na ime kupca u celoj Srbiji.
Još koju godinu i neće trebati država da zabrani uvoz, uvoz će stati sam od sebe.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od macaneli » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 18:39h

dragan explorer piše:
ponedeljak, 19. feb. 2024. u 15:06h
ne mozes naterati ljude da kupuju eur 6 kad nemaju pare ni za eur 4.stalno ta prica uvozi se otpad. pa i to neko vozi u Evropi
Naravno da mogu
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 18:55h

Ako trgovca polovnim automobilima iz uvoza pitaš o kolima koje doteruje i prodaje, to su sve kola bez mane, nikad osiguranje za njih nije isplatilo nikakvu štetu i koja su u stanju onako vidjenom kakvom ih je on kupio mogla glat da prodju tehnički pregled u zemlji u kojoj ih je kupio i da onda neko njima sit navoza bez briga i problema. Posebno ako je reč o 10-20 godina starim kolima. Nego je eto imao """"""sreće"""""" da kupi toppp auto za hiljadu, dve, tri ili pet eura jeftinije nego što je takav na oglasima tamo u tom momentu ali pošto je dobra duša nije ga instant preprodao odmah gore i zaradio te hiljade eura razlike nego je dao lovu za dovoz, uvoz i ostale dažbine da bi ovde zaradio 300 ili 500 eura jer je eto dobra duša i radije bi da zaradi samo toliko da pomogne svom narodu nego da odmah bez cimanja zaradi hiljade eura. I na sve to je rodjen pod srećnom zvezdom pošto mu se takva sreća dešava nekoliko puta mesečno.
I sad eto nepravda na ovom svetu oličena u ministrima i nekim aparatčicima ne da tim dobrim ljudima da pomažu svoj narod za simbolične zarade.
Samo što naravno nisu svi apsolutno retardirani pa da poveruju u to.
Zabole svakog trgovca automobilima pravo ona stvar za to da li će jadan narod imati para da kupuje skuplja kola, njega je briga da li će on i dalje moći da zaradi, mislim ne moramo baš toliko biti licemerni.
mbole piše:
ponedeljak, 19. feb. 2024. u 14:52h
E jos kad bi ekonomija tako funkcionisala :)
To samo ministri finansija (i bivsi i tekuci), zamisljaju...
Pa stvari funkcionišu baš onako kako ih zamišljaju oni što ih vode, a ne onako kako ti ili ja ili logika ili nauka kažu. Uopšte nije pitanje da li jeste ili nije nego da će nam biti onako kako nam zamisle. Ako oni kažu da treba da jedemo 'ovna ili da skrešemo plate i penzije da bi nam bolje bilo ješćemo ih svi i skresaćemo se svi i to će tako i biti. Mi ionako sve živimo i igramo onako kako oni zamišljaju i sviraju. E sad na kom nivou to neko može da razume je druga stvar.
A ljudi će kupovati novije i skuplje i ovako i onako, ne u meri kao pre ali kao i za sve u životu biće snalaženja za one koji su sposobni i snalaziti se umeju, angažovaće se malo više na poslu, iscimaće se posle posla za neku dodatnu šljaku, iscediće babu ili svastiku, prodati neko njivče ili zabran, spojiti slobodne dane i bolovanje da može da skoči preko da gastarbajteriše kod nekog gore ili umesto svega toga uzeće još 1000 ili 2000 eura kredita na sumu koju su već imali i to razbiti na 30 ili 60 evra mesečnu ratu i kupiće auto mladji euro5 nego što su planirali.
Kako reče onaj stari vic - šta uradi Srbin kad mu ponestane para? Promeni devize
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 19:20h

Ne vidim da sam nesto pomenuo trgovce, a kamoli ih pravdao..
Ja licno, pre dve godine kupih registrovan focus mk1, 2.0 benzin, u stutgartu za 500 eur, i to na 'dodjem ti'. Nazalost nije mogao da se uveze, posto nije euro3 po 'serbskim standardima' (jeste po nemackim).

A puno malih zarada prema jednoj krupnoj..
Koliko ja vidim.. kinezima ne ide lose :)

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od dragan explorer » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 19:37h

mbole piše:
ponedeljak, 19. feb. 2024. u 19:20h
Ne vidim da sam nesto pomenuo trgovce, a kamoli ih pravdao..
Ja licno, pre dve godine kupih registrovan focus mk1, 2.0 benzin, u stutgartu za 500 eur, i to na 'dodjem ti'. Nazalost nije mogao da se uveze, posto nije euro3 po 'serbskim standardima' (jeste po nemackim).

A puno malih zarada prema jednoj krupnoj..
Koliko ja vidim.. kinezima ne ide lose :)
..................... ne postoji srpski eur 3 i neki drugi eur 3. to pise u saobracajnoj

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 19:53h

Postoji blago meni...
Cini mi se da nemci to zovu d3 ili tako nesto..
To je neko prelazno godiste, ne secam se vise detalja... Tipa 1998-9...
Sve u svemu, adac kaze da za njega u nemackoj vaze sva pravila kao za euro 3 i da je po njima euro 3, al to srbistan ne priznaje (isao licno u adac)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od dragan explorer » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 20:00h

1998..9 to sve objasnjava . kod svajcaraca u saobracajnoj jasno pise b03,bo4,bo5. ja i ne kupujem automobil dok mi ne posalju sliku saobracajne koju odmah prosledim spediteru.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: uvoz automobila sa eur3 ili eur 4

Poruka od macaneli » ponedeljak, 19. feb. 2024. u 21:22h

Trenutna neka srednja cena zarade preprodavaca je upravo 300-500 ako hoces da prodas auto jer narod nema para.1/3 od cene auta ako ne i vise das drzavi na uvoz jer im naravno treba para da zakrpe sve dzepove jer su bahati
To sto 90% naroda misli da se uzima silan kes to su bajke za malu decu.Na kolima od 10000-20000e mozes uzeti 2-3000 zarade ali ces da cekas da ti naidje kupac i po par meseci pa cak i godina
Srbija je ekonomski tigar koji kopira evropske zakone ali ih iskopiraju kako njima odgovara tj malko ga modifikuju kako njima odgovara...
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Svaštara“