Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Consolidated
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 4. apr. 2024. u 21:03h
Lokacija: Herceg-Novi
Kontakt:

Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Consolidated » petak, 12. apr. 2024. u 00:57h

Pozdrav svima. Ako postoje stručnjaci za ovaj model u pitanju ovde na forumu, ili članovi foruma imaju poznate stručnjake koji bi mogli da daju informacije, bio bih veoma zahvalan!

Ponuđeno mi je da kupim prilično zanimljiv primerak Ford Taunusa. Renoviran je, u dobrom stanju i cena mi odgovara, ali me zbunjuje čudan VIN broj i tablica karoseriji koji su za razliku od uobičajenih Fordovih onih godina i neoriginalni motor. Prilažem fotografije na kojima se vidi fabrički postavljena tablica ispred hladnjaka i VIN broj koji je utisnut na kraku, ne na fabričkoj lokaciji, ali nedaleko od njega. VIN broj se poklapa sa onim napisanim u saobračajnoj ali ne sa onim na tablice... Motor ugrađen u automobil je V6 2.3, a saobračajna, iako ne sadrži broj motora, označava model „Taunus 17m“, što označava V4 1.7. Takođe, u saobračajnoj je upisan datum prve registracije 1976. godine, iako je model bio u proizvodu samo do 1969. godine.
Svi ovi problemi mi još nisu dozvolili da donesem pozitivnu odluku.

Moja pitanja su: Da li je ovaj automobil legalan sa ovim podatkama? Zašto se VIN broj i tablica na ovom automobilu mogu toliko razlikovati od uobičajenih fabričkih? Da li je originalni motor važan za registraciju kod novog vlasnika? Ako podatke koje sam opisao treba ispraviti za novu registraciju, da li je to moguće učiniti?

Veliko hvala svima koji su se odazvali!
Igor

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21116
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Markedjani » petak, 12. apr. 2024. u 07:40h

Jedinu blokadu za registraciju ti predstavlja motor, ostalo ti ne predstavlja problem za registraciju.

Samo je originalnost primerka super upitna sa različitim VIN na pločici i različitim VIN na šasiji, kao i originalnost samog VIN broja na šasiji, meni lično ne deluje originalno.

Datum prve registracije mora da se slaže sa godinom proizvodnje samo u slučaju ako je kupljen nov (i to može da se razlikuje ako je auto stajao neprodat u salonu), ako je uvezen naknadno kao polovan primerak to je onda realan datum kad je auto prvi put registrovan u Srbiji.

Lično, preskočio bih primerak.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od mbole » petak, 12. apr. 2024. u 12:33h

Ocitaj saobracajnu kod nekoga ko ima citac.
Broj motora nije ispisan ni na jednoj saobracajnoj, ali se upisuje u chip.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Consolidated
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 4. apr. 2024. u 21:03h
Lokacija: Herceg-Novi
Kontakt:

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Consolidated » petak, 12. apr. 2024. u 18:03h

Markedjani piše:
petak, 12. apr. 2024. u 07:40h
Jedinu blokadu za registraciju ti predstavlja motor, ostalo ti ne predstavlja problem za registraciju.

Samo je originalnost primerka super upitna sa različitim VIN na pločici i različitim VIN na šasiji, kao i originalnost samog VIN broja na šasiji, meni lično ne deluje originalno.

Datum prve registracije mora da se slaže sa godinom proizvodnje samo u slučaju ako je kupljen nov (i to može da se razlikuje ako je auto stajao neprodat u salonu), ako je uvezen naknadno kao polovan primerak to je onda realan datum kad je auto prvi put registrovan u Srbiji.

Lično, preskočio bih primerak.
Pitam se i da li bi moglo biti problema ako me, na primer, policija zaustavi u ovakom autu ovde na Balkanu, ili u EU? Ili ako se VIN broj poklapa sa saobračajnoj, onda ne bi trebalo da nastane problem?
Da li je zaista moguće odbiti registraciju na tehničkom pregledu zbog motora, a ne zbog različitih VIN brojeva i pločici?
Generalno, u slučaju ovog konkretnog automobila, da li je problem nerešiv?
Hvala!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od van » nedelja, 14. apr. 2024. u 08:15h

Оно што је могу да видим је да су поклопци вентила са шкорпиона 2,4/2,9. Не видим мотор добро да би ти рекао да ли није неки из ове подгрупе

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21116
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Markedjani » nedelja, 14. apr. 2024. u 09:55h

Consolidated piše:
petak, 12. apr. 2024. u 18:03h
Markedjani piše:
petak, 12. apr. 2024. u 07:40h
Jedinu blokadu za registraciju ti predstavlja motor, ostalo ti ne predstavlja problem za registraciju.

Samo je originalnost primerka super upitna sa različitim VIN na pločici i različitim VIN na šasiji, kao i originalnost samog VIN broja na šasiji, meni lično ne deluje originalno.

Datum prve registracije mora da se slaže sa godinom proizvodnje samo u slučaju ako je kupljen nov (i to može da se razlikuje ako je auto stajao neprodat u salonu), ako je uvezen naknadno kao polovan primerak to je onda realan datum kad je auto prvi put registrovan u Srbiji.

Lično, preskočio bih primerak.
Pitam se i da li bi moglo biti problema ako me, na primer, policija zaustavi u ovakom autu ovde na Balkanu, ili u EU? Ili ako se VIN broj poklapa sa saobračajnoj, onda ne bi trebalo da nastane problem?
Da li je zaista moguće odbiti registraciju na tehničkom pregledu zbog motora, a ne zbog različitih VIN brojeva i pločici?
Generalno, u slučaju ovog konkretnog automobila, da li je problem nerešiv?
Hvala!
Mislim da je svakako primerak za preskočiti zbog upitnog broja šasije, meni lično deluje naknadno ukucano.

Ako je i na motoru koji se nalazi trenutno u autu, upisan broj motora koji je upisan u saobraćajnu... onda je definitivno automobil kompletno nelegalan i pitanje je da li se uopšte radi o automobilu iz saobraćajne.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od mbole » nedelja, 14. apr. 2024. u 13:20h

Consolidated piše:
petak, 12. apr. 2024. u 18:03h
Pitam se i da li bi moglo biti problema ako me, na primer, policija zaustavi u ovakom autu ovde na Balkanu, ili u EU? Ili ako se VIN broj poklapa sa saobračajnoj, onda ne bi trebalo da nastane problem?
Da li je zaista moguće odbiti registraciju na tehničkom pregledu zbog motora, a ne zbog različitih VIN brojeva i pločici?
Generalno, u slučaju ovog konkretnog automobila, da li je problem nerešiv?
Hvala!
Nije problem u tehnickom, problem je posle pri registracinji u SUP-u. Posto na tehnickom ocitaju broj motora koji je na samom motoru to upisu u registracioni list, i dodaju napomenu da se ne slaze sa onim u saobracajnoj. I kad predas papire za registraciju, broj motora se ne slozi sa onim koji je u saobracajnoj i evidenciji SUP-a, sleduje ti krivicna prijava za falsifikat, oduzimanje auta, pritvor...
Pogledaj: viewtopic.php?p=121303#p121303

Zaobidji...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Consolidated
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 4. apr. 2024. u 21:03h
Lokacija: Herceg-Novi
Kontakt:

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Consolidated » ponedeljak, 15. apr. 2024. u 14:50h

van piše:
nedelja, 14. apr. 2024. u 08:15h
Оно што је могу да видим је да су поклопци вентила са шкорпиона 2,4/2,9. Не видим мотор добро да би ти рекао да ли није неки из ове подгрупе
Da, takođe sam primetio da su poklopci od kasnijeg motora. Ali na bloku je mehanička pumpa za gorivo na svom mestu.
Ovde na fotografiji je njegov broj – dugo sam tražio na internetu dekodiranje, a u jedinom izvoru sam našao samo da je G slovo godine proizvodnje (napisali su da je od slova E - to je 1965. godine, što može značiti da je motor navodno iz 1967), a J je mesec proizvodnje. Ništa više. Trebalo je pogledati slovo na odlivu bloka na vrhu - čini se da se iz njega može zaključiti za koji model je motor namenjen. Ali u svakom slučaju, ovo nije v4 1.7.
Auto je trenutno u Crnoj Gori i nema načina da se pročita srpska saobračajna...
Hvala svima na savetima! Najverovatnije se neću mešati u ovu kupovinu. Šteta, auto je zaista u dobrom stanju.


Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. apr. 2024. u 16:08h

Sto ne bi bilo moguce procitati je u CG?
Nadjes bilo koga ko ima citac kartica, i skines sa MUP-ovog sajta citac saobracajne:
http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/connect/7 ... ID=kTXD0Wh
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Consolidated
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 4. apr. 2024. u 21:03h
Lokacija: Herceg-Novi
Kontakt:

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Consolidated » ponedeljak, 15. apr. 2024. u 17:44h

mbole piše:
ponedeljak, 15. apr. 2024. u 16:08h
Sto ne bi bilo moguce procitati je u CG?
Nadjes bilo koga ko ima citac kartica, i skines sa MUP-ovog sajta citac saobracajne:
http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/connect/7 ... ID=kTXD0Wh
Mislio sam da mi treba poseban skener, ok, potražiću ljude koji to mogu da urade, hvala

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od van » ponedeljak, 15. apr. 2024. u 19:00h

Јел мотор има 3 изува на глави или 2 ? Ако су 2 онда је то 2.0/2.3/2.6 и 2.8 група мотора ако су 3 издува , онда је то 2,4/2.9 група .
Поклопци су од шкорпиона , а пашу на све моторе . Ја сам их имао на капријевом 2.3 мотору .

Avatar korisnika
Consolidated
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 4. apr. 2024. u 21:03h
Lokacija: Herceg-Novi
Kontakt:

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od Consolidated » utorak, 16. apr. 2024. u 20:59h

van piše:
ponedeljak, 15. apr. 2024. u 19:00h
Јел мотор има 3 изува на глави или 2 ? Ако су 2 онда је то 2.0/2.3/2.6 и 2.8 група мотора ако су 3 издува , онда је то 2,4/2.9 група .
Поклопци су од шкорпиона , а пашу на све моторе . Ја сам их имао на капријевом 2.3 мотору .
2 ima, rekao je vlasnik da to je 2.3. ima na bloku mehanicka pumpa za gorivo.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus p7a 1968 - pitanje o VIN

Poruka od van » utorak, 16. apr. 2024. u 22:56h

Мотор је направљен маја 1986. Изнад броја на тој закошеној површини треба да је укуцано два слова . Типа YY , то је код мотора и одатле се види који је кубикажа и фабричка снага .

Odgovori

Povratak na „Svaštara“