Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Peć za radionicu/garažu

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
philipsu93
Poruka: 76
Član foruma od: subota, 26. dec. 2015. u 13:05h
Lokacija: Đurđin, Srbija

Peć za radionicu/garažu

Poruka od philipsu93 » nedelja, 3. jan. 2016. u 22:28h

Evo dosli su hladni dani, a verovatno dosta od vas nema mira ni preko zime, hoce nesto da cacka oko auta, a opet ne smrzava vam se. Ovo je jedno resenje kako da brzo i efikasno ugrejete radionicu, bez da provodite puno vremena oko samog grejanja. Ove zime sam sklepo pec na umoreno/preradjeno ulje. Sistem koji sam ja uradio je prilocno jednostavan i moze da se ugradi u bilo koju pec.
Slika Slika Slika
Kroz cev od 1" prlazi vazduh koji uduvava pumpa za duvanje duseka i slicno. Dalje kroz nju prolazi jedan bakarna cev od 15mm (moze manja i nemora bakar), kroz koju prlazi ulje, a ventil regulise njegovu kolicinu. Sva to zajeno u peci ide u jednu posudu, obavezno prhromsku da ne progori, gde curi ulje i gori potpomognuto vazduhom koji pumpa ubacuje. Kada se sve zgreje i dobro podesi kolicina ulja, sagoreavnje bude potpuno i nema nista dima. Uz ovu pumpu oslobadja taman toliko toplote koliko je meni potrebno za radionicu, jedina mana je sto je to malo govno uzasno bucno. Dok nisam nabavio pumpu, probavo sam kako radi sa ususuvacem, kad sam je podesio ono je tako grejalo da se pec usijala. Mozete videti kako su se stopile gajbe na kojima stoji rezervoar sa uljem.

Postoji jos jedan tip peci koji isto moze lako da se napravi i netreba mu dodatno ubacivanje vazduha. Pogledajte u videu.

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“