Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DIY: Popravka cilindra brave

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
nntom
Poruka: 39
Član foruma od: utorak, 19. apr. 2016. u 22:33h
Lokacija: Bgd, Miljakovac
Kontakt:

DIY: Popravka cilindra brave

Poruka od nntom » sreda, 20. apr. 2016. u 15:08h

Od svih stvari koje treba popraviti na mom novom starom Fordu Ka, na spisku je bila i brava, tj cilindar brave suvozačevih vrata i gepeka. Bravu na vratima sam osposobio podmazivanjem, teflonskim WD-om, ali ona na gepeku se nije dala tako lako. Da ne bi polomio i oštetio ključ, a volim da mi brave rade, prionuh na posao da je popravim, a ako nešto zeznem, ebi ga , nije ni radila pre toga.
Elem, skinete poklopac plastični, odvijete dve matice (duža gedorica 8 ili cevasti) koje drže bravu i onda je okrenete da bi skinuli žabicu koja drži sajlu. Budite pažljivi jer je na silu nećete izvući iz rupe , a da je ne polomite. Morate okrenuti bravu, uzeti špicangle i pritisnuti dve žabičice na žabici da bi izvukli ceo deo sa sajlicom kroz rupicu. Sad je brava, tj cilindar brave kod vas.

Slika

Vidite kako je korodirala i unutra je sve zapeklo da nije pomogla ni sona kiselina. Obeležite i skinite prvu plastiku koja ima dve žabice sa strane. Zatim izvučete i polugu sajlice, pa opet još jednu plastikicu sa žabicama. E sad, imate jedan osigurač flet u obliku slova U (žao mi je što nemam sliku). Na jednom kraju kućišta cilindra se skoro ne primećuje, ali zato na drugom postoje dve rupe, za dva kraja onog U. Pritisnite kroz te rupe šrafsigerom ili čime god te krajeve i tako potiskujete osigurač. Kada ste uzvadili osigurač stavite ključ u bravu ili nešto drugo tanko, da vam ne bi ispali segmenti cilindra,da se ne bi rasuli i pomešali i pazite da ne izgubite mali valjak koji će ispasti takodje iz cilindra . To su ovi kružići na papiru na donjoj slici, a između njih su podloške koje se ne razlikuju. Kada vadite segmente, beležite kojim redom idu kao recimo ja. i pazite koji deo ide gore a koji dole, mada, videćete da unutra u cilindru postoji ispupčenje , kao vođica koje vam jasno pokazuje gde i kako treba da se postave segmenti.

Slika

Crvenim strelicama su obeleženi useci na segmentu gde po otključavanju zađe valjak i tako se spusti i omogući okretanje. Plavim strelicom je označen usek u kojem stoji valjak. Princip je sledeći...kad je zaključano, valjak je potisnut na gore ispupčenim delom na segmentu u ušao je u kanal u cilindru. Kad okrenete ključ, spram useka u kućištu , segmenti tu dođu u položaj gde je segment usečen, tj mesto koje sam obeležio crvenom strelicom, valjak legne dole i onda brava može da se okrene. Problem kod moje brave je bio što su tri segmenta bila pojedena veoma malo, delić milimetra, ali dovoljno da pri okretanju ključa usek na segmentu ne dodje u ravan sa rupom za valjak i valjak neće da padne. Morao sam da izbrusim, tj produžim usek u segmentu. Vratite posle pažljivo sve kako je i bilo, istim redosledom i to je to. Nije mi ni struka, ali jednostavno kapiram tehniku i mehaniku i volim mikrohirurgiju. hehe

thumbsuph



thumbsuph

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Popravka cilindra brave

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. maj 2016. u 23:52h

Svaka čast i sve pohvale za trud.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
nntom
Poruka: 39
Član foruma od: utorak, 19. apr. 2016. u 22:33h
Lokacija: Bgd, Miljakovac
Kontakt:

Re: DIY: Popravka cilindra brave

Poruka od nntom » nedelja, 8. maj 2016. u 23:27h

Hvala ! thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“