Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ревизиони отвор бензинске пумпе

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od van » četvrtak, 23. feb. 2017. u 00:13h

Ко је имао проблем са бензинском пумпом и њеним кућиштем а није хтео да да 150 + евра за најјефтиније ново , сусрео се са небројено пута ситуациом да мора да скида резервоар , што је посао од једно 3 сата у кућним условима ако је човек уигран . Како сам скидао резервоар прошле године једно 7 пута , више сам полудео од ситуације да ауто ради на бензин 2-3 дан или 2-3 недеље максимално .
Решио сам да направим оно што је требала фабрика да уради - да на правим ревизиони отвор .
На нету сам видео где се отприлике сече лим . Подигао задње седиште , оцртао контуре за сечење , узео брусилицу , прекрстио се :lele: и полако почео да сечем . Поента је да се лим сече а да се не пресече , него само да се тањи . На месту где је сечено , резервоар је једно 4-5 сантиметара удаљен од пода па и није нека фрака а и сечено је на издигнутим деловима отпреска лима .
Када сам исекао рупу , лим који сам извадио искористио сам да направим поклопац . Наварио сам траке лима око 1.5 цм са стране , лепо све обрусио ,избушио рупе , на лицу места обликовао кљештима ивице да то лепо легне . Нанео основну боју и неки металик спреј преко . Са доње стране сам налепио дихтунг гуму , монтирао поклопац преко рупе и зашрафио .
Slika

Slika

Slika

Колико ми треба да подигнем седиште , одшрафим ове шрафове и одвијем поклопац резервоара , толико ми треба времена да приђем пумпи .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 23. feb. 2017. u 01:38h

Dobra ideja, ili recimo iseći sa Yuga komad okolo poklopca plovka na podu i navariti na rupu za nijansu manjih dimenzija na podu svog auta, pošto je na Yugu otvor dovoljno veliki i zatvara se plastičnim poklopcem koji ima rupu za žice.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od mbole » četvrtak, 23. feb. 2017. u 02:22h

Mozes i da iseces rupu u koju leze jugov poklopac. Ili u koju upada poklopac od nekog drugog auta koji ga ima.
Jes malo slozenije da se isece tacno, al...

PS
Sto bre ne sece tu rupu kad je rezervoar bio skinut (jedan od tih n puta). Bilo bi sigurnije, a mogao bi da seces i ubodnom ili sabljom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od van » četvrtak, 23. feb. 2017. u 08:39h

Цео склоп кућишта пумпе ме издало када је био снег и минус и није било говора да поново дижем ауто и лежим испод њега , тако да је ово било више изнуђено решење које се показало као одлично . Спало је ребрасто црево које иде од кућишта до поклопца . Црево је пребуџено са друго исправног кућишта . Не знам како га фабрика монтира , грејали смо га и успели да га скинемо , али када се монтира више није то то , не држи како треба и спадне . После сам монтирао црево за ацетилен које трпи неки сумануту количину бара , и које сма директно убо на пумпу а не на кућиште . И то је радило пре пар недеље . Јуче пробам неће ауто на бензин . Одшрафим поклопац , поново спало црево . Шелна је од 10-16 мм са мало дебљим заједничким делом , па када стисне до краја постане јајаста и изобличи црево и притисак га скине . Стављен шелна од 8-13 мм која има тај танак спој и округла је када се стегне . Враћено црево и стегну . Цела оберација је трајала 5 минута . Таман сам искористио прилику да финиширам поклопац и офарбам . Па када то већ радим , ајде и да сликам и окачим .
Разматрао сам свакакве опције за поклопац , али ова је убедљиво најједноставнија , јер захтева само лимену траку . Отпресак идеално леже , само треба да се зашрафи . Да сам се мало више потрудио око заваривања и брушења и нанео неку масу за дихтовање , обојио истом бојом било би као да га је фабрика направила .
Било какво преправљање лима на колима није долазило у обзир јер је резервоар испод , тако да заваривање и чукање лима није долазило у обзир јер је све то већи посао а и резервоар би морао напоље .
Размишљам да уградим неки електорнику да на пример држи 10 минута укључену пумпу од тренутка паљења и да када се угаси ауто држи пумпу укључену 10ак секунди да набије поново притисак . И наравно да по пребацивању на бензин , држи пумпу укључену стално . Има сада ардуина и сличних микронтролера . Напишеш програм лако за тако просту операцију . Најјефтинији микро контролер који може то да ради кошта 200 динара . Ја сам га користио да направим играчку семафор са лед диодама клинцима . Он треба да види да ли има контакта или нема и да ли је укључен прекидач за бензин или није и да пушта побуду релеју бензинске пумпе . Све то може да се спакује у кутију са релејима .

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od Focus » četvrtak, 23. feb. 2017. u 14:32h

To rebrasto crevo o kome pises i nemogucnost pristupa pumpi je jedna od vecih gluposti na Focusu 1ci. Meni je to crevo naprslo i davalo jasne signale da nesto nije u redu, kada je prslo skroz, nije slalo dovoljan pritisak, to jest gorivo i auto nije hteo da pali. Crevo zamenjeno, gumeno, ali da li je bilo predugacko ili sta, ne znam, uglavnom spalo je i auto nije hteo da upali na sred granicnog prelaza, beba u kolima, mozete da zamislite situaciju. Sreca pa je neki servis bio jako blizu, covek uzeo crevo skratio ga, namestio, pricvrstio i evo mesecima radi. Ja sam posle, cak kupio, originalno rebrasto, plasticno crevo i drzim ga u kolima. U stalnom sam strahu da se taj problem ne ponovi, moracu da uradim negde isto sto i van posto nisam sam vican bas tim prepravkama.
Cini mi se da je bolje samo opseci otvor zalepiti ga trakom preko, nego ostaviti ovako fabricku opciju da se skida rezervoar!
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od stalker92 » petak, 24. feb. 2017. u 08:01h

911s [SK] piše:Dobra ideja, ili recimo iseći sa Yuga komad okolo poklopca plovka na podu i navariti na rupu za nijansu manjih dimenzija na podu svog auta, pošto je na Yugu otvor dovoljno veliki i zatvara se plastičnim poklopcem koji ima rupu za žice.
Lim bato i nema rupu (bar na mom) :)
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od van » petak, 24. feb. 2017. u 08:50h

Focus piše:To rebrasto crevo o kome pises i nemogucnost pristupa pumpi je jedna od vecih gluposti na Focusu 1ci. Meni je to crevo naprslo i davalo jasne signale da nesto nije u redu, kada je prslo skroz, nije slalo dovoljan pritisak, to jest gorivo i auto nije hteo da pali. Crevo zamenjeno, gumeno, ali da li je bilo predugacko ili sta, ne znam, uglavnom spalo je i auto nije hteo da upali na sred granicnog prelaza, beba u kolima, mozete da zamislite situaciju. Sreca pa je neki servis bio jako blizu, covek uzeo crevo skratio ga, namestio, pricvrstio i evo mesecima radi. Ja sam posle, cak kupio, originalno rebrasto, plasticno crevo i drzim ga u kolima. U stalnom sam strahu da se taj problem ne ponovi, moracu da uradim negde isto sto i van posto nisam sam vican bas tim prepravkama.
Cini mi se da je bolje samo opseci otvor zalepiti ga trakom preko, nego ostaviti ovako fabricku opciju da se skida rezervoar!
Гледао сам то на нету , човек залепи ону сиву лепљиву траку по ивици , да смањи отвор и после поклопац залепи .
Мени је прво гумено црево спало јер се топило у бензину . Пуштао је и дихтунг на кућишту преко пумпе . Спало ми је и ребрасто црево које је скинути са другог кућишта . Сада је црево за ацетилен , које је исто спало због велике шелне . Ставио сам мању шелну и вратио црево . Само сада ми треба 5 минута да све то обавим и од алата један шрафцигер . Купићу и резервну пумпу од 1800 динара , да се нађе . Мој ауто иде на гас па ми није и неки проблем ако не иде на бензин . То је тако бар лети . Када је температура у минусу , то је ноћна мора .

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od Focus » petak, 24. feb. 2017. u 08:58h

Ma sve znam, uzas, meni se to desilo leti, verovatno zato sto se tada guma na vecoj toploti siri. I moj auto je na plinu, problem je sto je ovaj sistem tako namesten da mora da pali na benzin prvo. Reci mi samo jel ti nekako davalo nagovestaj da ce da spadne, pukne ili nesto slicno, ili samo jedno jutro nije hteo da upali? Meni kad je prslo, imao je neravnomeran ler gas, verovatno zato sto nije slalo dovoljno goriva pod dovoljnim pritiskom, sad to znam, ali sam se tada cudio sta je problem. Pretpostavljam da je slicno i pre nego spadne, ne spadne samo od jednom, verovatno prvo sklizne malo i podliva, pre nego sto se svuce skroz,i to se valjda oseti u neravnomernom leru, trzanju u voznji na benzin, ne znam ni ja!?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od van » petak, 24. feb. 2017. u 09:21h

Иди да ти наместе да неограничени број пута може да се упали форсирано на плин . Друга ствар да ти наместе да када је врућ мотор директно бризга плин , не мора да стартује на бензин . Мени је исто био проблем са испуцалим цревом , ауто је радио нормално на леру , некада није хтео да прима гас када је хладан мотор и није хтео пун гас , а остало је све било ок за нормалну вожњу .
Једном сам чак оставио резервоар поред кола са отвореним поклопцем и монтираним цревима и струјом . Стартовао сам мотор и гледао кроз поклопац . Пишкио је бензин на све стране .
Црево је сада монтирано директно на излазни део пумпе . Мало је зезнуто све убуџити јер црево иде на горе , па мора да се савије на доле , па поново на горе . А црево које сам монтирао уопште није флексибилно . Проблем је што и пумпа нема никакве наборе или фалц где належе црево и све се своди на то колико црево легне на пумпу и колико га шелна стегне .

stefa981
Poruka: 35
Član foruma od: subota, 9. jun 2012. u 20:18h
Lokacija: Bor

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od stefa981 » utorak, 7. mar. 2017. u 22:29h

Ja sam to recimo uradio ovako......

http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 58&t=25067

Ja kada sam radio nisam smeo brusilicom da sečem nego sa koristio makaze za lim......svaka čast

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1273
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Ревизиони отвор бензинске пумпе

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 8. mar. 2017. u 22:12h

I ja izludeh od skidanja rezervoara
a ovo je resenje
Slika
poklopac jos nije dovrsen
Slika
Slika

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“