Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ogrebotine kljucem

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
radegm
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 20. maj 2009. u 10:55h
Lokacija: Beograd

Ogrebotine kljucem

Poruka od radegm » utorak, 19. jan. 2010. u 12:46h

Na zalost imao sam nesrecu da mi neko ogrebe vrata auta kljucem. :-(
Ogrebotine su oko 30 cm i nisu previse duboke, ali se vidi beli zastitni sloj ispod farbe.
Mislim da ogrebotina nije dosla do lima.

Da li imate neki savet kako to srediti?

Auto je metalik crne boje.

Hvala svima.

Pozdrav,
Rade
2005 Ford Focus MK2 Sport 1.8 TDCi

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ogrebotine kljucem

Poruka od darko darko » utorak, 19. jan. 2010. u 14:22h

Treba ti farba e ako hoces kupi najmanji set boje koji hoce da prodaju (500 600 din) za tvoj auto pa 20 posto od svakog komponenta pomesaj da ti ostane za nedaj boze posto ti sve netreba - pomesaj to i nanesi u to udubljenje cetkicom malom sto tanjom posle mozes da ispoliras. Ako pogresis skines sa vodenom smirglom sa vodom visak kad se osusi polako pa ispoliras mada je to retko da negde procuri.

Druga i laksa kombinacijja imas farbu kao lak za nokte pakovanje za takve stvari u boljim auto radnjama- nadjes svoju boju sve ostalo je isto. Ako ti nesto nejasno np: poliranje pitaj.Farba se susi 2 sata pozeljno da se nepere auto 2 dana i da se nevozi 12 sati.Neparkiraj pored prasnjavog puta kad to radis zbog prasine auto mora da bude suv cista ogrebotina.

Avatar korisnika
radegm
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 20. maj 2009. u 10:55h
Lokacija: Beograd

Re: Ogrebotine kljucem

Poruka od radegm » utorak, 19. jan. 2010. u 14:58h

darko darko piše:Treba ti farba e ako hoces kupi najmanji set boje koji hoce da prodaju (500 600 din) za tvoj auto pa 20 posto od svakog komponenta pomesaj da ti ostane za nedaj boze posto ti sve netreba - pomesaj to i nanesi u to udubljenje cetkicom malom sto tanjom posle mozes da ispoliras. Ako pogresis skines sa vodenom smirglom sa vodom visak kad se osusi polako pa ispoliras mada je to retko da negde procuri.

Druga i laksa kombinacijja imas farbu kao lak za nokte pakovanje za takve stvari u boljim auto radnjama- nadjes svoju boju sve ostalo je isto. Ako ti nesto nejasno np: poliranje pitaj.Farba se susi 2 sata pozeljno da se nepere auto 2 dana i da se nevozi 12 sati.Neparkiraj pored prasnjavog puta kad to radis zbog prasine auto mora da bude suv cista ogrebotina.
Imam vec farbu u pakovanju kao lak za nokte. Proizvodjac je MOTIP. Mislim da ce odgovarati posto je metalik crna boja.
Znaci, ovako sam razumeo:
1. operem i osusim auto negde gde nema puno prasine
2. ocistim ogrebotinu od prasine, itd.
3. tankom cetkicom (procitao sam negde da ljudi to radi i cackalicom zbog preciznosti) nanesem farbu.
4. ostavim da se osusi 2 sata
5. ispoliram

E sad sta tacno znaci da ga ispoliram?
Imam i MOTIP pastu za ogrebotine. Da li sa njom da ispoliram posle 2 sata od susenja?

Hvala ti na pomoci.
2005 Ford Focus MK2 Sport 1.8 TDCi

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ogrebotine kljucem

Poruka od darko darko » utorak, 19. jan. 2010. u 15:28h

Ne sacekaj bar 2 dana da se osusi pre bilo cega (poliranja i pranja) Koja ti je pasta pise tamo imas i za suvo poliranje, ako je ta sa vodom ako nemas masinu za poliranje ricno voda i sundjer pazi na kamencice u sundjeru ali sacekaj da se osusi verovatno nece trebati za poliranje treba iskustvo i celicni zivci (polako).A pre poliranja ako postoje nervnine od farbe skidas vodenom smirglom sa vodom odmah pre poliranja 'zamatiras' polako. Da se nebi maltretirao,- polako rukom malom cetkicom zbog preciznosti i mislim da ce ispasti dobro i nediraj nista.sacekaj kad ofarbas e ako ti bude neki problem i ako ti se nebude svidelo farbabje ti me pitaj- kad ofarbas .poliranje zavisi kako je ispalo farbanje.
Poslednja izmena: darko darko, na dan utorak, 19. jan. 2010. u 23:12h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

Avatar korisnika
radegm
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 20. maj 2009. u 10:55h
Lokacija: Beograd

Re: Ogrebotine kljucem

Poruka od radegm » utorak, 19. jan. 2010. u 15:42h

Hvala, uradicu kao sto si predlozio kada se vreme malo stabilizuje, posto nemam garazu, pa javljam kako je ispalo.

Pozdrav
2005 Ford Focus MK2 Sport 1.8 TDCi

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“