Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DIY: Naknadna ugradnja fabrickih Xenon farova u focus mk1

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

DIY: Naknadna ugradnja fabrickih Xenon farova u focus mk1

Poruka od dax92 » ponedeljak, 30. dec. 2019. u 23:19h

Posto sam radio ovo par puta kod sebe, a i drugima objasnjavao kako da urade, mislim da ce biti korisno napraviti i temu sa detaljnijim objasnjenjem.

Za ugradnju na FL focusa sa obicnim halogenim farovima, trebate nabaviti zenski konektor sa 10 cm kablova (od viska ne boli glava, lako se odsece). Ima ih na auto otpadima, dosta su cesti i nije preterano tesko naci ih. Negde ih dobijete besplatno, negde ce vam traziti i 30-ak e za oba konektora sa malo kablova..
Mogu se naci i na aliexpresu, e bayu, a tamo su takodje sarenolike cene.. Na internetu ih lako mozete naci kucajuci VW 10 pin stecker/connector..
Jedan od desetina primera je ovaj:
https://www.aliexpress.com/item/3272015 ... fc16cab6-2

Ja sam narucio samo 2 muska konektora, a zenski sa celim buzirom sam uzeo sa autootpada.
Slika

Mislim da ce svima biti najlakse da se snadju kad napisem koji pin je za sta, posto sam ja takodje tako skontao kako se povezuje.

pin 1 kratko svetlo
pin 2 dugo svetlo
pin 3 migavac
pin 4 pozicija
pin 5 rucno nivelisanje farova ( samo kod halogenog fara)
pin 6 masa
pin 7 masa od rucne nivelacije
pin 8 masa za xenon svetlo
pin 9 automatska nivelacija (samo kod xenona)
pin 10 napon za automatsku nivelaciju (samo kod xenona)

Slika
Ovako izgleda zenski konektor koji se moze naci na otpadu, i kod njega se sve zice koriste sem ove na pinu broj 5 ( rucna nivelacija iz kabine ne postoji u xenon faru fabricki)
Slika
Ovo bi bio muski konektor koji se kupuje, i ovako trebaju biti povezane zice.

Pinovi 1, 2 i 3 se spajaju sami svaki na svoj broj i tu nema prepravki.
pin 10 treba povezati na 4 zajedno sa pozicijom (dakle 2 zice idu u pin 4)
sve 3 mase (pinovi 6, 7, i 8 ) se spajaju zajedno na pin 6
pin 9 od automatske nivelacije treba povezati na pin 5 i to je to.

Konektori za levu i za desnu stranu se isto povezuju, nema razlike.
Kad se sve poveze po ovom gore uputstvu, dobije se adapter kao na slici ispod, i bude vrlo jednostavan za zamenu farova.
Slika

Rucna nivelacija ce raditi kad se upali xenon svetlo, i nemojte se iznenaditi ako ponekad prilikom startovanja motora i paljenja kratkog svetla primetite da se linija svetla pomera gore ili dole. Mislim da se motorici nekad pomere tokom stajanja ( ne znam kako), i da se samo vracaju na svoju zadatu poziciju kad dobiju struju ( upali se kratko svetlo)

Uzivajte u boljem osvetljenju puta i neuporedivo redjoj zameni sijalica! :beer:

P.S. Rucnu nivelaciju smo povezali da bismo je koristili, a ne imali previsoko podesene farove koji smetaju svima koji dolaze u susret!! Apelujem na vozace da cak iako nemaju xenon farove povezane na ovaj nacin, vec obicne, halogene da koriste rucnu nivelaciju i provere visinu svojih farova. Halogeni farovi podignuti previsoko ne doprinose da vi bolje vidite, cak naprotiv, a vozacima koji dolaze u susret samo smetaju.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Naknadna ugradnja fabrickih Xenon farova u focus mk1

Poruka od FM III » utorak, 31. dec. 2019. u 00:20h

Lepo objašnjeno uz dobar komentar na kraju. Svaka čast, sigurno će pomoći mnogima koji bi da bolje vide put ispred sebe a da ne smetaju drugima.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“