Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zamena PK Kaisa Focus 1.8 tddi

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Zamena PK Kaisa Focus 1.8 tddi

Poruka od nikouro » četvrtak, 22. jul 2021. u 14:24h

Za iskusne ovo bice banalna tema. Za nekog ko prvi put menja PK kais, mozda pomogne koji detalj opisa u temi.
Hteo sam da zamenim Pk kais. Odgledao par snimaka na YT, par tekstova procitao o detaljima i posle nekog vremena kada se ukazala prilika za mali servis, resim da promenim na kraju zamene svih filtera i PK kais. Za Ford Focus mk1 66kw 1.8 tddi 2000 god. kupio Continentalov kais oznake 6pk 1715. Stari se toliko izlizao sa spoljne strane da nisam mogao da nadjem ni trag boje slova ili broja ( sa unutrasnje strane nije bio tako los al je svakako bio za zamenu ).
Sve u svemu, ako resite da sami menjate PK kais, ODOZDO, onda znajte da izmedju remenice vodene pumpe i serva ima prostora da se izvadi stari i ubaci novi pk kais.
Na spaneru je kljuc 15 i vucete na dole. Pazite prste, nema previse prostora.
Pre nego li postavite novi kais, proverite stanje spanera, remenice servo i vodene pumpe, alternatora, klime, roler. Ne bih vam savetovao da dirate remenicu radilice, moze odokativna provera. Ne znam kome sta moze da "padne" na pamet pa da napravi veci problem/kvar.
Ako su sve remenice ok, ne menjate ni jednu od njih, ne menjate spaner i/ili roler onda novi kais stavljate tamo gde ste stari izvadili. Izmedju remenice vodene pumpe i serva. Meni je tu bilo najlakse da izvucem stari i postavim novi kais. Ima sasvim dovoljno prostora iza motora, ispod servo pumpe da gurnete ruku i dohvatite kais kako bi ste isti idealno namestili na remenicu.
Sa remenice servo pumpe (1) kais spustate izmedju remenice vodene pumpe i spanera ( 2 ). Zatim namestate na remenicu alternatora ( 3 ), spustate ispod remenice klime ( 4 ). Sa drugog kraja postavljate kais na radilicu ( 5 ) i visak namestite oko rolera ( 6 ). Otpustite spaner i namestite kais na roler. PK kais mora idealno da legne na svakom remenu !!!
Malo, ali malo teze ide kais preko rolera ali svakako lakse nego li da pokusate da navucete kais preko remenice alternatora, ili klime ... ne pokusavajte ( zato i otvaram ovu temu. Zamalo da reklamiram novi pk kais :) )
Kada ste postavili novi kais proverite jos jednom da li je sve ok.
Posto startujete motor videcete kako se ponasa novi kais odnosno ceo sklop. Ne sme da bude pomeranja levo desno kod kais.

Posto je ovo bila moja prva zamena PK kaisa, nadam se da ce iskusnije kolege sa foruma ispraviti me , korigovati i dopuniti temu njihovim iskustvom tako da zamena PK kaisa zaista traje nekih 10 minuta a ne par sati lutajuci na internetu za detaljima montaze i pitanjem sta se tu ne uklapa :)

:ford: :ford: :ford: :beer: :beer: :beer:


Slika
:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Zamena PK Kaisa Focus 1.8 tddi

Poruka od Nikola312 » četvrtak, 22. jul 2021. u 16:56h

Bravo za opis!

Avatar korisnika
Ackoo
Poruka: 63
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2022. u 20:12h

Re: Zamena PK Kaisa Focus 1.8 tddi

Poruka od Ackoo » ponedeljak, 27. feb. 2023. u 17:11h

Koristan post, hvala. Meni je znacilo narucito jer sam hteo da prebacim kais preko remenice alternatora pa nije islo pa preko remenice klime pa ni onda, i onda prebacim preko rolera i bude to to. Jedino sto kod mene remenica rolera ima malo lufta pa cu morati da je menjam u skorije vreme. Inace mi je prodavac prodao kontinental 6 pk 1710 ali radi.
"Ko u životu cvika, može da se slika"

Petros420
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 6. jul 2023. u 13:30h

Re: Zamena PK Kaisa Focus 1.8 tddi

Poruka od Petros420 » subota, 5. avg. 2023. u 15:15h

Hvala na detaljnom objasnjenju. Zna li se koja je dimenzija tog rolera, tj precnik? Pozdrav

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“