Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Edi » četvrtak, 23. dec. 2021. u 15:35h

Evo ga i amaterski snimak, probao sam da objasnim kako sam povezao telefon sa kolima.

Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

Mikipuma
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 27. feb. 2022. u 20:30h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Mikipuma » nedelja, 27. feb. 2022. u 21:17h

Da li je neko probao wireless android auto da proba kako fukcionise, mora da se ima i 5ghz wifi na mobilnom, tj wifi 5 ili 6...inace imam sync 2.5 u Pumi, bas su ga iskomplikovali sa tim u fordu

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od M.M.L. » nedelja, 27. feb. 2022. u 22:18h

Wireless AA ne funkcionise na Sync 3, jednostavno nema hardvera za to. Tek od Sync 4 moze da se koristi. Alternativa je AAWireless ili Motorola M1A modul.

Sta su iskomplikovali?

Mikipuma
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 27. feb. 2022. u 20:30h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Mikipuma » ponedeljak, 28. feb. 2022. u 19:53h

Pa iskomplikovali sa 2.5, mogli lepo da stave 3 svuda i da ima navigaviju, mada to moj problem sto volim te fabricke😀, ali ovako sve extra. A ti adapteri, jel ima kod nas negde, znate mozda ili da jurim preko stranih sajtova? A da li radi samo sa mobilnim koji imaju wifi 6 koji rade na 5Ghz? Hvala

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od mbole » ponedeljak, 28. feb. 2022. u 22:17h

I WiFi "5" koji se ustvari zove 802.11 ac, radi na 5GHz, kao i onaj pre njega 802.11n koji je zbog polupismeih sad nazvan i "4" posto je jelte mnogo komplikovano zapamtiti, a i ne zvuci dobro kad kazes u drustvu kao "jbt... ti jos imas 4 a ja vec 6"

A taj "6" je 802.11ax

Pazi sad.. stize i be, valjda ce njega da prevedu u "7" da segamega strucnjaci ne znoje mozgice...

Tvoj problem je sto bi hteo da dobijes nesto za nista.
Staro resenje starog problema... platis :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Mikipuma
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 27. feb. 2022. u 20:30h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Mikipuma » utorak, 1. mar. 2022. u 18:02h

Ima i 6e kod Motorole npr na 6Ghz, mislim da te ranije ne rade i ne moze sa njima da se konektuje bas da bude 5Ghz i da radi wireless AA... A sta za nista?? Pa platio sam posteno, nisam ni popust dobio heh, salu na stranu, pa opet Vi kao da trazim prednju kameru i kameru u retrovizorima, kao kod terenaca😀Obicna navigacija koju ima dosta automobila u serijskoj opremi, ali neki brendovi imaju takve politike, kao VW gde se i klima maltene doplacuje😀 samo naglas komentarisem, nista vise, da su tu mogli da popuste, ali sad i zbog cipova nema nekih stvari, sta je tu je

Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Edi » utorak, 22. mar. 2022. u 15:13h

Evo mala dopuna.
Android auto (dalje AA) ima verzije koje ne rade baš dobro na SYNC-u tako da je kod nekih telefona to pravilo problem.
https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 3-release/
Ovo je verzija koja bi kod svih trebala da dobro radi, tu mislim da aplikacije poput Screen2Auto, Fermata, rade bez problema na telefonima koji nisu rutovani. Meni ove dve aplikacije rade perfektno, radi i touch na SYNC-u, znači telefon nije potreban, samo ga prikačite na USB kabl i to je to. AA Mirror plus aplikacija radi ali touch na SYNC-u ne, mada mislim da su ove dve prethodne dovoljne.
Ove aplikacije možete skinuti preko AAAD, gde imate jedno preuzimanje mesečno ili preko AA Store, tu možete sve odmah instalirati.
https://downloadapk.online/en/aastore?amp
Ostalo je još čisto ko ne zna da objasnim kako instalirati verziju AA koja radi.
U telefonu idete na podešavanja, aplikacije, sve aplikacije, AA, kada otvorite AA u gornjem desnom uglu imate tri tačke, kliknite na njih i izaberite: deinstaliraj ažuriranja. Kada ste to uradili instalirati AA verziju koju sam dao i to bi bilo to. Kada prikačite telefon prvi put tražiće da se AA podesi, možda će trebati skinuti telefon sa kabla i ponovo ga priključiti. Na kraju da ne zaboravim, ako vam bude tražio da se nadogradi sa play prodavnice, nemojte to dozvoliti jer onda verovatno AA neće videti gore navedene aplikacije.
Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Mirror screen, video i audio na Sync 3.4

Poruka od Edi » subota, 22. okt. 2022. u 22:30h

Android 12 zahteva da se odradi root.
U podešavanjima AA se samo moraju omogućiti nepoznati izvori da bi se aplikacije videle.
Pored toga potrebno je instalirati AA AIO Tweaker i aplikacije poput screen2auto isl. AA stream na žalost ne radi, zvuk ide ali se dobija crn ekran. Coolwalk radi kada se uključi Google navigacija, EON radi bez problema, može se gledati sve od fotografija i videa u telefonu, YouTube takođe radi.
Na slikama možete videti šta sam uradio u aplikaciji kao i slike, sa ekrana u kolima.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika
Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“