Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Slaven
Poruka: 46
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od Slaven » subota, 23. sep. 2023. u 00:30h

Slika

Da li postoji mogucnost da se naprave ova pozadinska svetla unutra kod sata,podizaca stakala itd... I koje radio kasete izgledaju lepo kod fokusa mk1 kao zamena,kod mene zeza tockic za zvuk kad ga malo pomerim on nekad pojaca zvuk mnogo i zato ga ne koristim,ako nema neki savet vezano za to,zamenio bi ga.

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 101
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od CyberFX » subota, 23. sep. 2023. u 08:18h

Sve to moze i ja sam sam hteo da odradim kod sebe ali realno da li vredi toliko muke?

Za instrument tablu imas ovde na forumu temu kako da promenis boju ali iako je na slici to WOW verujem da nocu ubija u pojam..
Svetla u satu, radiju, podizacima, prekidacu svetla su smd led diode, znaci prvo nadjes odgovarajuce diode pa poskidas sve to izlemis i vratis, ako ti se isplati srecno :D

A sto se tice fabrickog 6000 ni ja nisam verovao kada su meni pricali da je to "standardna boljka", ne konkretno samo potenciometar vec on ceo u globalu, poprskaj kontakt sprejem sam potenciometar, ako proradi super ako ne onda zameni potenciometar.
- kupio sam ja sve za 1din radio da zamenim ali nikako da nabavim krsten radio koji mi odgovara
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od M.M.L. » subota, 23. sep. 2023. u 08:40h

Tabla se tesko menja jer ima zeleni sloj koji menja boju sijalica u zeleno, tako da ako bi hteo neku drugu boju morao bi taj sloj da izvadis a to je malo teza prica.

Prekidaci za stakla i prekidaci na komandama klime i ostalo su na male SMD LED, skines, rasklopis i pronadjes iste u drugoj boji, odlemis i zalemis (pazis na polaritet) i to je to. I obavezno nemoj da uzmes neke jake inace ces da oslepis, sto slabije da sijaju bolje je.

Slaven
Poruka: 46
Član foruma od: utorak, 9. maj 2023. u 18:06h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od Slaven » subota, 23. sep. 2023. u 20:00h

Zeza me i brava na vratima,pogotovo kod vozaca nekad povucem bravu a vrata se ne otvaraju i tako pokusavam da otvorim,kad se otvori kao da se nesto odlepljije od vrata.
I dugme u kabini za otvaranje gepeka isto treba da se vise pritiska da bi se otkljucalo,tu koliko sam gledao treba samo da se izvuce dugme i da se ocisti iznutra.
Kad je auto kupljen covek koji ga je uvezao je i skidao onu jacu plastiku na kojoj su radio i druge komande i menjao je nesto za osvetljenje.
Mislim da ga je bas iz ovih razloga i prodao prethodni vlasnik u Italiji.
CyberFX piše:
subota, 23. sep. 2023. u 08:18h
Sve to moze i ja sam sam hteo da odradim kod sebe ali realno da li vredi toliko muke?

Za instrument tablu imas ovde na forumu temu kako da promenis boju ali iako je na slici to WOW verujem da nocu ubija u pojam..
Svetla u satu, radiju, podizacima, prekidacu svetla su smd led diode, znaci prvo nadjes odgovarajuce diode pa poskidas sve to izlemis i vratis, ako ti se isplati srecno :D

A sto se tice fabrickog 6000 ni ja nisam verovao kada su meni pricali da je to "standardna boljka", ne konkretno samo potenciometar vec on ceo u globalu, poprskaj kontakt sprejem sam potenciometar, ako proradi super ako ne onda zameni potenciometar.
- kupio sam ja sve za 1din radio da zamenim ali nikako da nabavim krsten radio koji mi odgovara
Jel da ga poprskam od spolja ili da se otvara radio?
Zanima me i koza od rucice menjaca koja se skinula delimicno? Jel ima neko resenje sem da se nadje polovna.

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 101
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od CyberFX » nedelja, 24. sep. 2023. u 08:49h

Hah nije ga zato prodao sigurno :D

Za sijalice ti je moj licni savet da prvo skines, uvrdis sta ti tacno treba pa onda nabavis, za vrata je takodje standardna prica imas u vise tema ovde opisane nekoliko situacije i sve ih sam mozes resiti, a dugme za kebek ne radi na dodir (i netreba) kada zadrzis jednu sekudnu da li tada otvori?

To za plastiku vrv je skidao da zameni sijalice za ventilaciju ima ih 4 u nizu t5
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

dragan8834
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 14. maj 2022. u 12:41h

Re: Focus MK1 - promena boje osvetljenja instrument table

Poruka od dragan8834 » nedelja, 24. sep. 2023. u 10:33h

Kad je vec prica o bojama instrumenata,je li komplikovan posao mijenjanje sive pozadine sata u crnu,ali da zadrzim crvene kazaljke koje dodju na sivom satu.Mislim da bi to bila najbolja kombinacija,posebno sto sam ugradio blendu oko radia iz ghia modela,onu tamno sivu imitaciju drveta
Slaven piše:
subota, 23. sep. 2023. u 00:30h
Slika

Da li postoji mogucnost da se naprave ova pozadinska svetla unutra kod sata,podizaca stakala itd... I koje radio kasete izgledaju lepo kod fokusa mk1 kao zamena,kod mene zeza tockic za zvuk kad ga malo pomerim on nekad pojaca zvuk mnogo i zato ga ne koristim,ako nema neki savet vezano za to,zamenio bi ga.



Evo ti video spanca sto radi upravo to,ima jos milion videa sto se tice modifikacija za mk1,pogledaj zanimljiv je

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“