Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

FM transmiter

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

FM transmiter

Poruka od RS_cabrio » petak, 23. apr. 2010. u 21:44h

Da li neko zna foru kako bi mogao da se osigura pouzdan rad sledeceg koncepta: kada na telefonu ukljucim FM transimter, i setujem frekvenciju na radiju, to radi skoro savrseno, jer ako telefon odaljem od HU pocinje da gubi kvalitet.(ne drasticno,ali je ipak idealno ako telefon stoji vrlo blizu pločice). Da li postoji neki nacin da se obezbedi ujednacen kvalitet prijema?


Nisam mnogo experimentisao,nasumicno sam odredio frekvenciju pa je moguce i da se mesa neka radio stanica tj da se bori sa njom. Onda je pitanje kako naci potpuno praznu frekvenciju bez smetnji.

Hvala

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: FM transmiter

Poruka od Shomy_ksh » subota, 24. apr. 2010. u 19:06h

kad sam kupio auto imao je obican kasetas pa sam kupio FM Transmiter...da ne duzim... kupi bilo kakav CD-Player i ne zezaj se s tim...

e sad sto se tice tvog pitanja...zavisi koliko ima radio stanica kod tebe i koliko imaju jak signal... kod mene u ksh sam nasao jednu frekvenciju tj. 106.00 i nisam imao problema sa sumovima...


p.s. poklanjam transmiter jer skuplja prasinu u garazi redbullw
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: FM transmiter

Poruka od Mickey038 » nedelja, 25. apr. 2010. u 12:18h

Ja sam moj davno poklonio. Ideja je interesantna ali upotrebljivost je nikakva. A o kvalitetu zvuka da ne govorim.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: FM transmiter

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 25. apr. 2010. u 16:08h

Imam naravno mp3 player u kolima,ali je ovo mnogo bolja varijanta. nema kilo diskova, sporog premotavanja,a zvuk je savrsen. Kapacitete telefona mi omogucava da nosim sta ocu (preko 40gb muzike), tako da je stvar odlicna.

Jedino mi smeta sto telefon zna da ispada ako jace vozim pa ga jurim po podu,ali zato pitam da li moze da se osigura kvalitet zvuka ako telefon drzim u negde gde mu je mesto. Mada sam izgleda sada provalio sta je,frekvencija koju sam uzeo je u isto vreme i frekvencija neke radio stanice. Moram samo da nadjem praznu.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: FM transmiter

Poruka od quando » nedelja, 25. apr. 2010. u 18:43h

Jedino sto mozes da uradis je da nadjes cistu frekvenciju na kojoj ti radi OK dok ti telefon stoji na fixnim mestu (u vratima, pored menjaca i slicno). Da mu pojacas signal, ne mozes :)

Imam 2 fm transmittera i i brdo prenosne memorije...Ali opet rezem audio diskove jer imam orginalni fordov cd. Zrtvovao sam konfor radi neuporedivo boljeg kvaliteta zvuka :)

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: FM transmiter

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 25. apr. 2010. u 18:44h

ja ne vidim razliku u kvalitetu zvuka, videcemo uskoro kad stavim pojacalo i woofer.

eh da,problem je sto su sve frekvencije zauzete,nema nigde praznog

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: FM transmiter

Poruka od dule0911 » nedelja, 25. apr. 2010. u 18:58h

Ako si zadovoljan sa solidnim kvalitetom zvuka (znaci nisi audiofil), najbolje resenje po mom misljenju jeste radio sa AUX i USB ulazom.
Ja imam sa USBom, fles od 16gb koristim maltene iskljucivo za muziku i super je. Iako je radio star vec 3 i kusur godine cita vece kapacitete bez problema.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: FM transmiter

Poruka od Mickey038 » ponedeljak, 26. apr. 2010. u 09:37h

Preko FM transmitera zvuk je los, ali neko primecuje, neko ne. A ima i onih kojima nije vazno, vazno je da svira.

Mozes naci frekvenciju koja nije zauzeta, ali cim budes krenuo na put negde van grada, postoji velika verovatnoca da ce 'tvoja' frekvencija biti zauzeta. Ja sam skidao vanjsku antenu, sto je delimicno resilo problem. Ali opet savetujem, bolje je resiti problem u osnovi, t.j. zameniti radio uredjaj.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: FM transmiter

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 26. apr. 2010. u 13:25h

Ljudi , vi kao da imate Becku filharmoniju na zadnjem sedistu . FM transmiter radi savrseno sto se tice zvuka, tj identicno mi pustao ko i CD player.Pri tome se ne pecam mnogo na price o kvalitetu zvuka jer ni sa kojekakvim Alpinama mi nije pravilo neku razliku to sto cujem.Meni se ovo cini kao bolje resnje nego druge stvari iz razloga kao sto su: lako premotavanje , dakle kliknes dokle hoces na pesmu i on trenutno pusta a pri tome vidis regler i kolika je duzina. Osim toga, kreiranje playlisti na touch ekranu je olaksalo stvari mnogo i prostor za pesme je neuporedivo veci. Mozda ima razlike u FM uredjajima koji se koriste,ne znam, ali jos jedna stvar je bitna, u autu koji je bučan kao kod mene, verovatno i nemoze da se vidi razlika jer ima mali milion okolnih zvuka (otvoren krov, bucan auspuh) tako da verujem da samo treba da nadjem praznu stanicu u gradu,sto mi ne polazi za rukom. sign0023

eh da, cak iako uzimam frekvenciju koja je zauzeta, ovo ga nadjacava dok je telefon blizu HU,ali u tom slucaju nastaje problem kada odmaknem ili stavim negde drugde. to pokusavam da resim.

UPDATE: ma mozda ste i u pravu, sad mi se nesto nije svidelo . Ne vredi napamet da pricam, moram istu pesmu da narezem i pustam sa predjanikom pa da vidim. Otezavajuca okolnost trenutno je sto su mi prednji zvucnici izvadjeni a jos nisam otisao po nove.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: FM transmiter

Poruka od quando » sreda, 28. apr. 2010. u 14:51h

Ima razlike izmedju razlicitih FM trasmittera.

Ja imam dva, jednom na displayu pokazuje samo frekvenciju, drugom i ime pesme, blablabla. Sve u svemu, taj drugi mnogo bolje pokriva postojece frekvencije, ali su fizicki skoro identicni (osim ekrana i dugmica)

Drugo, utisaj muziku na fm transmitteru, i primetices koliko ima suma. Plus, zvuk sa njega je tisi nego sa cd-a, pa je samim tim i taj sum izrazeniji. I dodatno, zvuk je nekako priguseniji nego sa cd-a, ma kako postavio ekvilajzer na samom transmitteru.

Trece, moj bolji fm transmitter ima i USB i SD CARD slotove. cini mi se da manje ima suma preko SD kartice, sto su primetili jos neki ljudi.

Cetvrto...Ja ne vozim kabriolet, tih mi je auspuh i nervira me sve sto zvecne u autu kad predjem preko rupe :D Tako da, ako tebe zadovoljava, uzivaj :)

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: FM transmiter

Poruka od Mickey038 » sreda, 28. apr. 2010. u 16:35h

Potpuno je neumesno porediti kvalitet zvuka izmedju FM transmitera i CD player-a. Verujem da je svima jasan nacin prenosa signala kod FM transivera i jasno je koliko je taj nacin prenosa osetljiv na 'spoljne' uticaje. No, ponovicu, nekome to smeta a nekome ne.

Naravno, postoje razlike izmedju samih FM transmitera ali ni najkvalitetniji transmiter nece moci da se uporedi sa CD-om.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: FM transmiter

Poruka od 911s [SK] » sreda, 28. apr. 2010. u 22:12h

A kakav je sam izvor zvuka, mp3 fajl? ;)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: FM transmiter

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 29. apr. 2010. u 08:30h

E to je vec neka druga prica. Jos ako krenemo da diskutujemo i o tome... nikad kraja
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: FM transmiter

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 2. maj 2010. u 18:06h

Da, definitivno radi slabije od cd playera, tj mora vise da se pojaca. Sledece nedelje mi stize pojacalo pa cu pravi test da napravim kad sve namontiram. Inace ga ja koristim trenutno,ali mi je ozvucenje slabo pa ko zna sta cujem.

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“