Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zadnja vrata - mondeo

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Zadnja vrata - mondeo

Poruka od Shoshon » nedelja, 2. maj 2010. u 14:46h

U naslovu je Mondeo, ali pretpostavljam da je slična situacija i sa ostalim fordovima sa zadnjim vratima.
Desilo mi se, već drugi put da ne mogu da otključam niti otvorim (ni spolja ni iznutra) zadnja vrata, pre par meseci leva a skoro i desna.
Prvi put kvar je otkloni majstor mechanic za brave, struju i alarme (igrom slučaja - brat od tetke) tako što je skinuo tapacirung (DA, na zatvorena vrata - muka Tantalova olaksanje ) pa iz unutrašnjosti odglavio bravu. Mislim da je do blokade došlo prilikom pokušaja otvaranja vrata dok je centralna odrađivala svoje.

U svoj svojoj muci pokušavajući da samostalno otklonim kvar na desnim zadnjim vratima, (vodeći se mišlju o skidanju tapacirunga) potegao sam sajlu koja ide od ručice - kvake ka mehanizmu brave (do nje se dolazi skidanjem plastike oko kvake - dva vijka-šrafa) kleštima u pravcu brave (suprotno od pravca za otvaranje)! I gle čuda, brava se odblokirala!! clap clap clap Mojoj radosti nigde kraja!
Ako neko bude imao sličan problem neka proba lakše rešenje - ne mora da bude bauk!
Slika

Avatar korisnika
Igor88
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 23. apr. 2010. u 11:37h
Lokacija: Uzice

Re: Zadnja vrata - mondeo

Poruka od Igor88 » četvrtak, 20. maj 2010. u 02:13h

Jel imaju veze sa zakljucavanjem zadnjih vrata neka, ne znam drugacije da ih nazovem, 2 plasticna srafa po jedan na svakim vratim. Ne nalaze se ni iznutra ni spolja vec sa strane u supljini ispod same brave. Izgleda ko plasticni sraf koji mozes da okrenes samo obicnim srafcigerom i ima dva polozaja, pored njih je slika katan ca i strelica koja pokazuje smer okretanja. Sta je to ustvari i cemu sluzi?

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zadnja vrata - mondeo

Poruka od Cedo » četvrtak, 20. maj 2010. u 03:16h

To se zove child lock i predstavlja zastitu od slucajnog otvaranja vrata iznutra i ispadanja iz kola,znaci ako okrnes taj sraf i stavis ga u upotrebu vrata mozes otvoriti samo spolja,koristi se zbog male dece i njihove bezbednosti,tako da ako neko ne zna cemu ovo sluzi moze pomisliti da ima problem sto ne moze da otvori vrata iznutra,naravno ako nesto drugo ne predstavlja problem odnosno neki kvar..pozz
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“