Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Stelovanje farova

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Stelovanje farova

Poruka od RS_cabrio » utorak, 4. maj 2010. u 19:30h

Da li postoji precizan nacin da sma nastelujem visinu farova, ili je bolje da odem negde da se to uradi?
Ako je ovo drugo, gde bi trebao da odem.

Zelim da nivelisem sve pre nego sto stavim xenone.

hvala

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Stelovanje farova

Poruka od kubura16v » utorak, 4. maj 2010. u 20:10h

NA svakom tehnickom pregledu imas to. Slobodno nek ti nasteluje malo nize nego sto treba,zbog ksenona. I pazi na one srafove za stelovanje,ja sam jedan otkinuo na Fiesti,nema vracanja cekicko

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Stelovanje farova

Poruka od dule0911 » utorak, 4. maj 2010. u 22:16h

A i malo bolji elektricari imaju uredjaj za merenje visine snopa (bar moj lokalni ima). Stavi ga ispred fara i nasteluje kako treba, a mislim da je dzabe s obzirom da traje 5min stelovanje. Ima i neka fora da parkiras auto ispred zida i onda na zidu gledas da bude linija na odredjenoj visini, ali sam zaboravio kako se to radi.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje farova

Poruka od 911s [SK] » utorak, 4. maj 2010. u 22:38h

Ja to odokativno štelujem iz dva-tri puta, dužina osvetljenog puta na kratkim svetlima po mrklom mraku mi bude preko 50 metara, a nikoga ne zaslepljujem.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
miikii_2.0dohc
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 23. apr. 2010. u 10:18h

Re: Stelovanje farova

Poruka od miikii_2.0dohc » četvrtak, 6. maj 2010. u 11:21h

Najbolje stelovanje je kada sam nastelujes. Treba ti malo mraka i malo vremena.. to se radi za 5 minuta ako je sve ispravno.

Ne moze servis da nasteluje idealno, on steluje na udaljenosti oko pola metra. A sam snop u realnosi dobacuje 50m. ako on u stelovanju pogresi par milimetara do je na toj daljini mnogo vise.

Zato parkirate auto na mracno mesto oborite maximalno svetla i nastelujete da snopovi budu u ravni. Posle toga podignete farove na sredinu ili kako vec odgovara i po potrebi se jos malo koriguje. Meni je desni far zbog pesaka uvek za nijansu vislji od levog,tako bi trebalo po nekim pravilima.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje farova

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 6. maj 2010. u 11:25h

vec sam stelovao sam, tj uz pomoc komsiluka skoro,ali mi se cini da nije dobro,pa reko da pribegnem necemu preciznijem.

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Stelovanje farova

Poruka od kubura16v » četvrtak, 6. maj 2010. u 14:02h

Na ovom uredjaju imas iscrtane linije kako treba da izgleda snop svetla i prema njima stelujes,dok ne poklopis. Nisu iste linije za levi i desni far,desni je malo visi,tj snop je drugaciji.

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Stelovanje farova

Poruka od cvilijams » četvrtak, 6. maj 2010. u 14:31h

Koliko ja znam desni snop ide pravo,a levi pod uglom ka desnom iz razloga da ne bi zaslepljivao ljude.

POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Stelovanje farova

Poruka od dule0911 » četvrtak, 6. maj 2010. u 14:40h

miikii_2.0dohc piše: Ne moze servis da nasteluje idealno, on steluje na udaljenosti oko pola metra. A sam snop u realnosi dobacuje 50m. ako on u stelovanju pogresi par milimetara do je na toj daljini mnogo vise.
Ne bih se slozio sa ovim. Elektricar koji meni steluje ima hella uredjaj koji skoro pa priljubi uz staklo fara (tj stoji na 1-2cm od njega) i ima unutra silne linije, tacke prema kojima steluje, ne znam sad tacno koje su za sta. Ali mi je do sada uvek dobro nastelovao, problem je samo sto moj auto nema nivelaciju pa kad udje 4-5 ljudi farovi bacaju dosta vislje nego sto bi trebalo ali jbg to je vec redja situacija uglavnom je 1-2 ljudi u kolima i tada je snop stvarno super, osvetljava bas daleko a ne smeta drugima.
Fiesta!!

Avatar korisnika
miikii_2.0dohc
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 23. apr. 2010. u 10:18h

Re: Stelovanje farova

Poruka od miikii_2.0dohc » četvrtak, 6. maj 2010. u 14:47h

Mnogo zavisi i od toga sta je kome "idealno" isao sam kod majstora da mi to nasteluju i posmatrao sta rade,svi imaju te uredjaje ali je to vise mamipara,znam da isto mogu da ti steluju sa linijama koje su iscrtane na zidu....

Sve dok nisam uzeo da sam uradim nije mi bilo savrseno.

U svakom slucaju ja mogu da dam svoje iskustvo...a kako kome odgovara.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Stelovanje farova

Poruka od Neša » četvrtak, 6. maj 2010. u 22:07h

Potpisujem. I ja dok nisam sam nastelovao zaslepljivao sam sve redom,a masina kaze da je idealno. Uzmem kljuc u ruke i nastelujem kako mi odgovara
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“