Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moj Taunus 1970!!!

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Nozzlezator » petak, 4. sep. 2009. u 12:12h

Taj taunus je u vojvodini negde...Trebalo bi da je XL...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od van » petak, 4. sep. 2009. u 12:26h

Sta da kazem , auto je kao nov .
A preferiram da sredim auto da mogu da ga koristim svakodnevno , doduse izbegavam lose vreme , sneg ,itd.
Ali volim da uzivam u voznji i putovanjima u njemu . Auto se od upotrebe raubuje , ali to mu je sudbina .
Moj taunus je moj vrsanjak i u porodici je 4 meseca manje od mene . Stari on , starim i ja .

Avatar korisnika
Demian
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 27. avg. 2009. u 22:02h
Lokacija: Bogatic

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Demian » petak, 4. sep. 2009. u 13:08h

heheh !! Nozzlezator ovaj taunus je u Bogaticu odakle sam ja !!! Van ja hocu da sredim Taunusa takodje za svakodnevnu voznju posto je fica bas mali a zena mi se u oktobru poradja tako da ce mi trebati vise prostora !!!!
U vazduhu je dim,beton se upalio ,prva druga rucna,pa krivinu si odradio!!

Avatar korisnika
Demian
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 27. avg. 2009. u 22:02h
Lokacija: Bogatic

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Demian » sreda, 30. sep. 2009. u 16:06h

Zna li neko iz kog novijeg forda pase patos u taunusa ,ili moze da se namesti i od nekog drugog auta koji ima istu povrsinu patosa neracunajuci tunel ?
U vazduhu je dim,beton se upalio ,prva druga rucna,pa krivinu si odradio!!

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Boris88 » sreda, 30. sep. 2009. u 18:15h

ne drzi me za rec ali mislim da ces ipak morati sam da pravis patos od novog lima,ako gresim neka me neko slobodno ispravi
rust is not a crime

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od ace1 » sreda, 30. sep. 2009. u 22:03h

patosi ti skoro 99 posto pashu od taunusa TC2 i Tc3
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
duci
Poruka: 49
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 12:05h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od duci » sreda, 30. sep. 2009. u 22:36h

Drugar, bojim se da neces napraviti pametan potez, Van je imao pravo...Ako si vec uzeo to za par piva a volis taunusa, moj ti je savet da ga ostavis za rezervne delove i uzmes drugi.Videh da jedan clan prodaje ovde i u halo oglasima takav model za nekih 850e.
E sad, racunica...koliko vidim, pola auta treba prvo da se pokrpi, pripremi i ofarba.Da bi to sve sredio i uradio kako "valja", najmanje toliko para ti je potrebno.Drugar je drugar, a pare su pare.Sintetika ce ti resiti problem za kratko vreme, pa onda opet dupli posao.Taman i da sredis to limarijski, bices nezadovoljan snagom motora, a ima tu i delova za menjanje siguno. Dok sve to resis, farbanje ponovo.Ja bih razmislio jos jednom, pare koje ulozis se nikad ne vracaju.850e jeste dosta na gomili, stize i prinova, al ovaj posao da bi odradio kako valja trebace mnogo vise

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od van » četvrtak, 1. okt. 2009. u 12:34h

Ako hoces da ga sredis , brusilicu u ruke pa isece sve sto je trulo . Sajtne i podsajte obavezno promeni , i idi kod nekog limara da ti napravi takve profile od debelog lima (1.2 -1.5mm) . A sa ostalim delovoma srecno .
Trenutno radim jednog kaprija koji je u bar u 5 puta boljem stanju od tog , a radim limariju vec mesec dana , vikendom samo...

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Boris88 » četvrtak, 1. okt. 2009. u 12:45h

pa na to sam mislio,kada se radi vec bolje onda nov lim,za patos posebno,sve i da moze da se stavi od tc2 ili 3 i oni su matori,trebalo bi bas imati srece pa da se nadje neki koga mozes da uzmes za malo para a da mu je patos u odlicnom stanju,jbg malo vise znoja ali neuporedivo sigurnije a ako se lepo odradi i dugotrajnije resenje
rust is not a crime

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od goja » četvrtak, 1. okt. 2009. u 14:13h

borise,koliko ja kontam covjek prica o "tepihu" za patos a ne o podu...suludo je traziti lim/patos od drugog taunusa,to se pravi od lima...a "tepih"za taunusa moze samo sa taunusa i graanada...mada,ako ne nadjes bas nista,bilo je nekih lada od kojih bi se moglo nategnuti ili billo kojeg drugog auta sa tunelom...nekako sjeci pa ukrajati...boze sacuvaj na sta ce to liciti... :P :rolleyes:

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od ace1 » četvrtak, 1. okt. 2009. u 15:37h

evo lepo kupis gojin i resis sve probleme
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od peca » četvrtak, 1. okt. 2009. u 16:19h

Burazerov auto izgleda extra, nema shta ;) ...

A shto se tice tvog auta, samo polako i imaj strpljenja ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od goja » četvrtak, 1. okt. 2009. u 22:05h

eeee,to,vi's,kako ace ispravno razmislja...ja licno nebi radio ovog taunusa,na njemu nema komada limaa da ga ne treba sjeci...ovo sto se vidi je nista sta on sve krije ispod...demiane,nebi da te obeshrabrujem ali bi se mogao opkladiti da ces,kad ga rasturis bataliti sredjivanje...to,ako si jako dokon pa jos imas slifa za limarske radove pa da radis sam i zezas se i moze jos,da ga bukvalno pravis od lima ali ako mislis da ti to neko odradi,boga mi,imas bas besposlenog limara...kad sam ja kupio taunusa prije desetak godina,na njemu,na oko nije bilo skoro nista za raditi ali kad sam ga poceo raskopavati,na momente sam mislio da nije bezbjedan ni voziti pa ti govorim iz iskustva... o mehanici,na kojoj garant nista ne valja,bez obzira sta kaze bivsi vlasnik,nebi ovom prilikom, motoru,enterijeru i svemu onome sto taunusa cini taunusom...pusti ti to sto kazu,a motor,jebes motor to se uradi,ma enterijer,to nadjes... ne nalazi se NISTA! sve kosta papreno... razmisli ti o nekom eskorticu,drugarski ti kazem...

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Nozzlezator » četvrtak, 1. okt. 2009. u 23:06h

Zato i treba juriti dobre modele a ne lose.Moj taunus je vecinu vremena proveo u nemackoj i tamo odrzavan,zato sam i imao minimalna ulaganja u njega tokom sredjivanja...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od 911s [SK] » petak, 2. okt. 2009. u 02:42h

Dobar primerak za rad i sredjivanje je onaj koji je presao manje od 100.000 i kupljen od prvog vlasnika. Moze da bude druga farba, ali da ispod nje nije skoro nista radjeno na limariji i gitom. Ostale varijante tipa - olupavan, pakovan od drugih godista, ofarban samo spolja, a mehanika takva da se ne sme na duzi put - jesu samo da se i dalje lupa po gradu.
Nozzlezatora npr. ceka da u Taunusa potrosi jos toliko para da bi bio solidan, ne vrhunski
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od van » petak, 2. okt. 2009. u 11:49h

Limarski radovi su najskuplji , i oduzimaju neverovarnu kolicinu vremena da bi se uradili kvalitetno ...
Za mehaniku je lako , menjac je 50-100 e , pinto iz siere je 100-200 e , ostlo mahom moze novo da se nadje ili pase sa siere ....

Avatar korisnika
Demian
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 27. avg. 2009. u 22:02h
Lokacija: Bogatic

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Demian » petak, 2. okt. 2009. u 17:54h

Ovaj taunus ide u delove tako da ako nekome treba nesto ,za cenu cemo se dogovoriti !!!(Skupljaju se pare za drugi )
U vazduhu je dim,beton se upalio ,prva druga rucna,pa krivinu si odradio!!

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od Boris88 » petak, 2. okt. 2009. u 17:59h

pretpostavljam da ti je zao ali mislim da ce ti se mnogo vise isplatiti ovako. p.s. stavi oglas za delove u temu mali oglasi
rust is not a crime

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od kresa capri » petak, 2. okt. 2009. u 18:23h

i eto ubiste coveku volju, nerasturaj ga ako mislis da uzmes drugi a njega na tenane raduckaj

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od goja » subota, 3. okt. 2009. u 00:30h

ma spasili smo ga cemera,jada i ljute muke...

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od ace1 » subota, 3. okt. 2009. u 00:34h

poslusaj kresu
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od van » nedelja, 4. okt. 2009. u 23:40h

Sem zmigavaca prednjih i slucajno ako nekom ode staklo , tu nema sta vise da se proda .
Meni je covek poklonio taunusa u boljem stanju od tog . Tako da znas sa kolikom vrednoscu raspolazes ...
Neko je ovde kupio za 80 e takvog registrovanog taunusa sa plinom .

Avatar korisnika
duci
Poruka: 49
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 12:05h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Taunus 1970!!!

Poruka od duci » ponedeljak, 5. okt. 2009. u 02:18h

kresa capri piše:i eto ubiste coveku volju, nerasturaj ga ako mislis da uzmes drugi a njega na tenane raduckaj
Daleko od toga...lepo je videti kad neko sredi i ozivi stari auto, samo ova prica bi bila idealna i samo za discovery.Ovde je potrebno puno para uloziti da bi na kraju dobio klasiku (kao sto covek planira).Ako je krajnji cilj autentican taunus bez mnogo izmena(klasika sa alu felnama i muzikom sto ima skoro svaki), onda logicno sto ocuvaniji taunus per dzep.Posle izmisljas felne, boju i ostalo ako ti se ne svidja i vremenom to dodje na svoje.Ja sam uzeo taunusa za 230e pa sam malo-malo morao nesto da radim na njemu, umesto da sam dao u startu 500, vozio se k`o covek pa povremno nesto menjao i sredjivao.Izaslo bi jeftinije na kraju, a efekat bolji.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“