Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Orion 1.3 GL

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Orion 1.3 GL

Poruka od baba » ponedeljak, 31. avg. 2009. u 15:48h

Slika Slika
Slika Slika

Kao što rekoh tamo predstavljajući se, ovo je moj Orion, kakav je takav je, nije baš reprezentativan, ali se vozi, svaki dan.
Kad sam kupovao auto, 2003., jurio sam ustvari Suzu, jer sam onda mislio da je to auto za mene lol , i pare koje sam imao, medjutim brzo se ispostavilo, da za te pare nemam ni najgori krš od suze, ali zato sam imao ovo, i još mi ostalo 300 Evra za popravku. Kad sam video limuzinu, uzeo sam ga iako sam bio uveren da mu je motor gotov, a limarija osrednje uradjena. (Pre toga sam imao fiću, pa škodu, pa vi vidite).
Ispostavilo se da baš i nemam para za generalnu, pa je palo osvežavanje motora - karike, ležajevi, dihtunzi. Rekoše mi da ću mu produžiti vek za 10-15000. E otad prošlo 6 godina i blizu 70000 i motor još uvek radi. 1.3 CVH. Pre neki dan okrenuo sve nule na km satu, a koliko je to tačno, djavo će ga znati iz tih 5 cifara. Menjao sam mu posle u toku eksploatacije semernig na radilici i bregastoj i hidropodizače, jer je jedan počeo da čuka, pa ih zamenih sve.
Uzeo sam ga sa nekim smešnim karburatorm (od keca valjda"), ali sam dobio i njegov originalni, koji sam remontovao, pa vozio, pa se onda izračunao da ugradim gas, (jer 10l benzina je 10l benzina, pa se i nisam nešto navozao u to vreme), tako da mu opet vratih pomenuti smešni karburator, da mi ovaj vakuumski sa svim svojim membranama ne zvrji bezveze na gasu, jer je ionako plin ubušen direktno u granu, pa kroz karburator i nema šta da prolazi osim vazduha. Otad me gradski prevoz ne vidje...
Pošto znam da ćete odmah sve primetiti na slikama:
Odnapred me udario kamion, krenuo u rikverc dok sam ja bio iza, imao je kuku tako da je prošao kroz branik i zabio je u migavac. Lim je jedva i pipnuo, dobro je imati sirenu u ovakcim situacijama ;). Branik nisam našao takav, pa ga zakrpio plastikom za čamce.
Od pozadi na parkingu mi neko slomio desnu stopaljku i malo ulubio lim iznad nje, branik netaknut, znači neko višlje vozilo. Ni tu stopaljku nisam tad našao, pa zalepio (ne odgovaraju dimenzije od MK2). Ako je uteha, redovno menjam traku lol . Što se i pokazalo kao pravo rešenje, jer me posle nekog vremena opet neko čukne u istu stopaljku i samo je dolomi malo. Ja zamenim traku i "teraj". Mada sad na forumu videh jednog kolegu baš nudi desnu stopaljku!
Poslednje mi išao deda s jugom sa parkinga u rikverc, dok sam ja stajao na semaforu, digne se jugo branikom na moj branik i čukne mi levu stopaljku. Ovde mi bilo žao što sam skinuo kuku s auta, baš je bila lepa velika. Inače ovde sam ja kriv, trebalo je da kupim veći i drečaviji auto, ovako sam neupadljiv na putu. To je bilo posle slikanja, pa se ne vidi na slici.
Limariju mu radismo od ispod , rubove, pragove, samo me gnjavili mnogo ovi što prave boje za kola, valjda ih mrzelo da mi prave malu količinu, pa ostade i neofarban oko rubova.

Tablu je imao onu dvobojnu penastu, ali je sva ispucala od sunca, pa sam teška srca morao da je zamenim, i to onim što sam imao pri ruci - plastičnom. Izvinjavam se i zbog toga - i autu i vama.

Slika

Motorni prostor ne smem ni da vam pokažem, nisam vadio motor, pa nisam ni radio limariju u tom delu, tako da tu ima korozije...

Slika

I šta da vam kažem, ima tu još zanimljivosti, samo se plašim da nije dosadno.
Inače, rešio sam da je vreme da konačno kupim mladji auto, a šta ću s ovim, ne znam, nisam ga davao u oglase, jer u principu nešto ne volim da se bavim time (a slabo i vremena imam), pa sve odlažem. Kao i kupovinu drugog. Evo već prodje godina, što je doduše ispalo dobro, jer se izdešavalo da konačno padnu cene polovnjaka u nas, što je za nekoga dobro, za nekoga i nije. Najveći problem je što sam malo staromodan, pa bih hteo da znam koliko je stvarno prešao auto koji kupujem, što isključuje kupovinu sa placa, a bogami i svih uvoznih polovnjaka... Jedino mi se čini da bih opet forda, samo radije fiestu možda.
Ali o tome na nekoj drugoj temi valjda...
Uzgred, Ima li neko podatak koliko je težak ovaj moj auto, jer meni piše u saobraćajnoj 855 Kg, što mi ispade kao neki punto, a ja živeo pod utiskom da vozim veliki auto!?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Orion 1.3 GL

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 31. avg. 2009. u 19:57h

Nije bas toliko los orion kao sto mislis, ima ih mnogo gorih.
A Fiestu uzmes Mk4 ili Mk4 restyle i uzivas :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Orion 1.3 GL

Poruka od Iosis » ponedeljak, 31. avg. 2009. u 23:15h

Ako je Orion vec odradio svoje :) kupis Fiesticu i nemas problema.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“