Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1.4 benznac

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
Vlada
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 17. sep. 2009. u 13:03h
Lokacija: Bor

Focus 1.4 benznac

Poruka od Vlada » subota, 19. sep. 2009. u 18:58h

Pošto sam konačno napravio nekoliko prihvatljivih slika svog focusa, došlo je vreme da ga i predstavim.
Ford focus II 2007
1.4 benzin
80 KS, sa ambijent + paketom opreme.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Iosis » subota, 19. sep. 2009. u 19:27h

Svidja mi se ova crvena boja. Mada ovaj motor 1.4i je slabasan za Focusa.
Srecno i mnogo km zelim.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Vlada
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 17. sep. 2009. u 13:03h
Lokacija: Bor

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Vlada » nedelja, 20. sep. 2009. u 10:27h

Iosis piše:Svidja mi se ova crvena boja. Mada ovaj motor 1.4i je slabasan za Focusa.
Srecno i mnogo km zelim.
Da malo je trom na nižim obrtajima, ali kada se zavrti na 4000 rpm i više prosto se transformiše što me je prilično iznenadilo.
Ustvari tada se ponaša kao neki od Opelovih 1.6 motora.
Iskren da budem 1.4 i nije bio moj prvi izbor tražio sam neki jači. Samo je problem što jačih nema u prodaji bar ne po mojim zahtevima.
Kada sam se rešio da se istrošim za Forda postavio sam niz specifičnih zahteva:
Da nije stariji od 2006 godine;
Da nije prešao više od 40 000 km;
Da ima potpunu servisnu istoriju;
Da nije iz uvoza, već da je kupljen kod nas jer imam ortaka u Grandu koji mi je proveravao svaki. Pa se ispostavilo da uvezenim i nemože tako lako da se uđe u trag. Pogotovo Italijanima donekle i Francuzima.
Kada se sve ovo uzme u obzir mogao sam da biram samo između dva komada koji su se razlikovali samo u boji.
Znači izbor je bio crveni ili teget.

Nikola kv
Poruka: 15
Član foruma od: sreda, 16. sep. 2009. u 15:56h

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Nikola kv » nedelja, 20. sep. 2009. u 23:57h

Pravi izbor i odlican auto. Ja imam novog Fokusa 1.6 100ks kupio sam ga pre dva meseca i do sada sam presao 1700km i prezadovoljan sam, samo mislim da si mogao da uzmes neki jaci motor posto mislim da je 1.4 slab za njega jer auto ima tezinu. Kako ti se krece potrosnja, i da li si isao na neki servis posto me intresuje da li je skup za odrzavanje. Koliko si ga platio ?

Avatar korisnika
Vlada
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 17. sep. 2009. u 13:03h
Lokacija: Bor

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Vlada » ponedeljak, 21. sep. 2009. u 10:32h

Nikola kv piše:Pravi izbor i odlican auto. Ja imam novog Fokusa 1.6 100ks kupio sam ga pre dva meseca i do sada sam presao 1700km i prezadovoljan sam, samo mislim da si mogao da uzmes neki jaci motor posto mislim da je 1.4 slab za njega jer auto ima tezinu. Kako ti se krece potrosnja, i da li si isao na neki servis posto me intresuje da li je skup za odrzavanje. Koliko si ga platio ?
Mogao sam samo što ih je bruka teško naći kao što sam već napisao.
Potrošnja mi ide između 6,5 l i 7.0 l u kombinovanoj vožnji.
Inače klimu ne gasim, a i pošteno ga gazim tako da su te cifre odlične.
Za nedelju dve ga vozim na servis, prvi odkako je kod mene.
Gledajući fakture iz Granda osnovni servis je koštao negde oko 9.500 din pre godinu i nešto.
Isto to je u G.A.G.A. servisu plaćeno 6.500 din.
Delovi i maziva su isti kao i u Grandu, a i cena je ista, ali su ruke kod Gage oko 3.000 din. To je cena iz decembra 2008.
Ti ćeš u svakom slučaju morati u Grand dok ne istekne garancija. Posle toga traži nekog jeftinijeg majstora jer ovi zvanični deru sumanuto.
Čuo sam da u Ćupriji kao ima neki Ford servis koji se zatvarao pa opet otvarao, ali je potpuno ne proveren pa ići kod njih je rizik.
Inače mene je ovaj moj izašao 9.000 €, sa pređenih 38.000 km. U vreme kada sam ga pazario tako su se kretale cene, i kod vlasnika a i na auto plačevima.
Pri čemu da vrsta goriva (dizel ili benzin), snaga motora, kilometraža i oprema skoro da nisu igrale nikakvu ulogu.
Svi tražili 9.000 i to ti je.

Nikola kv
Poruka: 15
Član foruma od: sreda, 16. sep. 2009. u 15:56h

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Nikola kv » ponedeljak, 21. sep. 2009. u 18:13h

Ja sam jurio da kupim onaj sa 115ks ali ga nije bilo,ali nema veze ni ovaj 100ks nije los. I meni je potrosnja ok, do mora uz normalnu voznju bez forsiranja 5.7l a po gradu 7.5-8l sve zavisi od voznje. Jel si razmisljao o plinu? Sto se tice delova ja moram da idem u servis zbog garancije a posle bezim jer ovi deru. Ja sam sa autom prezadovoljan,menjac lezanje na putu sve mu je odlicno, jedino sto sam mogao da uzmem dizela,ali ja ih nesto ne volim.

nikola_i_alf
Poruka: 24
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 17:51h

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od nikola_i_alf » utorak, 22. sep. 2009. u 01:52h

Ne bi se slozio sa tobom da je ovo ambijent+ oprema, ja imam Fiestu 2007 god. 1.4TDCI sa ambijen opremom, novu sam je kupio u Grand Motorsu, Ambient oprema ima lajsne i retrovizore u boji karoserije, aluminijumske felne minimum 15", kozni volan, sportske detalje, kao sto su aluminijum na donjek kraku volana, aluminijum na rucici menjaca.

A redovan mali servis je malo skuplji od 9.500 u Grand Motorsu, mene je kostao u Aprilu ove godine drugi mali servis na predjenih 14.000KM 17.000 din. a prosle godine u Aprilu na predjenih 6.000KM 15.000 din.

edit: Spojeni postovi...

Ne piši post za postom u tako kratkom vremenskom roku... koristi opciju izmeni ako želiš nešto da dodaš

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Dragomir » utorak, 22. sep. 2009. u 08:43h

Vlada piše:Gledajući fakture iz Granda osnovni servis je koštao negde oko 9.500 din pre godinu i nešto.
Isto to je u G.A.G.A. servisu plaćeno 6.500 din
Ovde se nesto neslaze sa cenama cista matematika
3000 ruke+2400 ulje +900 fil.vaz+600fil.ulja+1600 filter goriva+2050 filter polena =10050 ? ? ?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Vlada
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 17. sep. 2009. u 13:03h
Lokacija: Bor

Re: Focus 1.4 benznac

Poruka od Vlada » utorak, 22. sep. 2009. u 09:58h

rsdforddragomir piše:
Vlada piše:Gledajući fakture iz Granda osnovni servis je koštao negde oko 9.500 din pre godinu i nešto.
Isto to je u G.A.G.A. servisu plaćeno 6.500 din
Ovde se nesto neslaze sa cenama cista matematika
3000 ruke+2400 ulje +900 fil.vaz+600fil.ulja+1600 filter goriva+2050 filter polena =10050 ? ? ?
Da matematika je jasna. Ja još nisam išao u servis pa nemogu da tvrdim koje su prave cene.
Na netu sam pronašao sledeće cene.
Euroauto:
Filter ulja Delphi - 210.63 din;
Filter vazduha Delphi - 487.46 din;
Kabinski Filter Delphi - 738.33 din.
Iz koje decenije su im ove cene nebih znao da kažem, mada se to lako da proveriti telefonom.
U Lav autu i Tanasić trgotransu su cene slične mada je Tanasić nešto skuplji, izvor je isti kao i za Euroauto.
Pogledaću fakture pa ćemo tako rešiti nedoumice.

Što se oreme tiče evo spiska Ambient paketa za novog fokusa, spisak sam preuzeo od Granda.
AMBIENTE PAKET: Prednji i bocni AirBag-ovi za vozaca i suvozaca, servo volan podesiv po visini i dubini, ABS sa MBA, 4xDisk kocnice,
Daljinsko centralno zakljucavanje (1 preklopni kljuc), kodirani kljuc (imobilajzer), Elektro prednji prozori, visinski podesivo sedište vozaca, trece stop svetlo,
15" celicne felne (16" za 1.8TDCil) deljiva zadnja sedišta (60:40), ležišta za krovne nosace, nivelacija farova, priprema za radio, ISO FIX nosaci decijih sedišta
Elektro pomicni retrovizori sa integrisanim pokazivacima pravca, branici u boji vozila, spojler crne boje (za 3 i 5 vrata), zadnja svetla za maglu,
pokrivka i osvetljenje prtljažnika, dodatna 12V uticnica (samo Wagon), Komplet za reparaciju pneumatika.
Fokus starije generacije je nešto siromašniji sa opremom, ali ima ćopavac umesto seta za reparaciju pneumatika.
Možda za fokusa i fiestu imaju različite pakete pod nazivom Ambient.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“