Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 17. dec. 2017. u 16:05h

Jel ovo većina u sumrak snimano ili ti nesto nisi podesio kako treba :-D
Voze kod tebe kako stignu i prelaze isto tako.

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » ponedeljak, 18. dec. 2017. u 08:58h

Ma ovo su probni snimci... podešavanje svjetlosti je na nuli ( ni minus ni plus) , ovo je par oblačnih i maglovitih dana, a i nemam dobar program za rezanje i konvertovanje snimaka... po suncu to izgleda mnogo bolje, mada sam i sada zadovoljan oštrinom na originalnim snimcima...
...
A jest bude tako dana kad je veselo u saobraćaju kod nas... Imaću stalno materijala ... :rotfl:
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » nedelja, 31. dec. 2017. u 16:02h

Novi snimci pristižu svakodnevno... a konačno su uređene postavke kamere pa je sada mnogo bolje pogledati...

https://www.youtube.com/channel/UCpeciM ... W4Q/videos
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » petak, 19. jan. 2018. u 23:06h

Samo da obrisem prasinu.... nista novo vozimo,se polako trosimo,gorivo i snimamo nove snimke.... i polako sanjarimo o novim felgama.....
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » ponedeljak, 19. feb. 2018. u 14:01h

Nakon 14 mjeseci kod mene Mondeo se priprema za veliki servis jer se bližimo cifri 160 000 km ... dijelovi naručeni pa kad bude termin probaćemo koju sliku postaviti da vidimo stanje starih dijelova nakon te kilometraže... a snimci sa kamere se svakodnevno objavljuju materijala se i previše skuplja...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
zilebrat
Poruka: 49
Član foruma od: nedelja, 23. okt. 2016. u 09:39h

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od zilebrat » petak, 23. feb. 2018. u 23:19h

Da li je ovo Titanium X verzija? Upravo planiram da pazarim 2008 titanium X. board pc i navigacija kao kod tebe.
Izrada sajtova i online prodavnica http://www.zikmasolutions.com

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » petak, 2. mar. 2018. u 23:06h

Pa kod mene u papirima a i u etisu pise titanium... iskreno ne poznajem najbolje razliku između titanium i titanium x opreme, ali izuzetno sam zadovoljan svime što je došlo, naročito xenonima sa corner lights i šiberom... Nemam grijač prednje šajbe, grijana sjedišta sa memorijom i rikverc kameru... Stakla su toinrana, zadnja su zatamnjena fabrički i na svim staklima je gravura dijela broja šasije... šajba je sa IR zaštitom... eto otprilike... uz prednje i zadnje senzore, keyless paljenje , speed limiter, zavjese na zadnjim vratima, kožne bočnice i tako... ne znam da definišem opremu ali eto nabrojao sam ti ono što mi je palo na pamet da ima... da imam i grijani filter nafte sa izdvajanjem vode što je meni izuzetno cool... Sretno u nabavci vozila...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » petak, 2. mar. 2018. u 23:13h

Kao što sam i najavio , na 159802 km je na Mondeu urađen preveliki servis... S obzirom na kilometražu uradili smo i veliki i mali servis odnosno uradili smo slijedeće:

- Zupčati remen sa setom zatezača
- Mikroremen sa setom zatezača
- vodena pumpa
- filter zraka
- filter ulja
- filter kabine
- zamjena ulja u motoru Ford Formula 5 w 30 WSS-M2C913-C
- zamjena kočionog ulja Super Dot 4 WSS-M6C57-A2
- zamjena antifriza G12 plus WSS-M97B44-D
- zamjena ulja volana WSS-M2C204-A2
...
i par sitnica usput provjera diskova i pločica, ležajeva točka i slično...
...
...
...
Setovi remenja su original Ford a filteri kao i obično Bosch...
...
Sa radovima sam izuzetno zadovoljan... a moram naglasiti da sam izuzetno zadovoljan i sa stanjem skinutih dijelova, te stanjem remenica i zupčanika , te vodene pumpe koji iigledaju nepotrošeno... vjerujem da je kilometraža na kojoj sam kupio mondea stvarna, jer pored servisne knjižice i digitalnog ispisa servisnih intervenicija, i stanje remenja ukazuje da je kilometraža otprilike tačna...
...
Postaviću nekoliko fotografija:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » petak, 2. mar. 2018. u 23:17h

I još malo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » petak, 2. mar. 2018. u 23:17h

Pošto je filter goriva zamijenjen na 140 000 km , sada ga nismo dirali jer nema potrebe...
...
Idemo dalje... valja još mnogo kilometara zgaziti...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Смиљанић1389
Poruka: 251
Član foruma od: četvrtak, 5. jan. 2017. u 22:59h
Kontakt:

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Смиљанић1389 » subota, 3. mar. 2018. u 20:01h

Добар Мондео.
Колико је оквирно коштала та целокупна операција?
Никола Смиљанић
Форд Таунус 1300 L 1974 метал.зелен (2008-2010)
Форд Таунус 1600 XL 1973 наранџаст/црн (2011- )
Форд Мондео 1800 Ghia 2001 "ZetecS trim InkBlue
Таунус: https://postimage.org/gallery/1pyukdd06/
Мондео: https://postimg.cc/gallery/1nuyvx8bq/

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » subota, 3. mar. 2018. u 23:43h

Hvala.... racun je cca 540 Eur...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od bojcistv » nedelja, 4. mar. 2018. u 09:16h

Vodena pumpa i role u orginalnom Ford pakovanju... Mislim da ih pravi SKF ili Ina. Možda si tu mogao proći jeftinije zemljace. Za moj mondeo vodena pumpa u Fordovom kartonu je skupa kao bubreg...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » nedelja, 4. mar. 2018. u 18:48h

Jeftinije ili ne mala je razlika....Remenja sa setovima su stigli iz ovlastenog servisa.... Filteri i ulja iz stalne radnje u kojoj kupujem.... Bilo je tu i nesto popusta jer i ovdje su originalni dijelovi skupi... no bitno je da sam zadovoljan uradjenim poslom.... danas sam presao 450 km u komadu i mondeo se ponasa odlicno....
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » sreda, 14. mar. 2018. u 14:27h

Nakon svih servisa malo se vozamo... nakon obavljenog servisa jedina korekcija je bila pojačavanje kočnica , odnosno dodatno odzračivanje sistema dok ga nismo vratili u stanje prije servisa... ostalo za sada bez problema, kilometri se nižu a kroz putovanja koristim šansu i da snimim novih saobraćajnih situacija... pošto već imam preko 70 snimaka potencijalno opasnih / zanimljivih situacija, od sada snimke objavljivam u kompilacijama po 10 komada... evo za ekipu jedan uzorak kako to veselo izgleda iz vizure kamere sa šajbe mondea:


Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 14. mar. 2018. u 16:30h

Sto bi moja sestra rekla kako prelaze ulicu dobro je da ih nema više na oglasnoj tabli.

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » četvrtak, 15. mar. 2018. u 08:04h

Da... iskreno ne znam ko je gori ... pješaci ili vozači... a novi snimci maltene svakodnevno to dokazuju...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » ponedeljak, 2. apr. 2018. u 16:01h

Par interesantnih situacija, ovaj put iz BiH i iz Crne Gore... Očigledno smo mondeo i ja i dalje punom parom na točkovima...



Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » sreda, 11. apr. 2018. u 22:20h

Danas sluzbeno presao na ljetni setup... par dana vozio na starim Michelinkama koje su danas bez vidljivog razloga pocele proklizavati na jacem gasu u drugoj a malo kasnije kako je temperatura presla 18 stepeni i u trecoj brzini... S obzirom da je budzet za nove gume ove godine veoma mali pronadjeno je kompromisno rjesenje u gumama Sportiva Perfomance XL...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 12. apr. 2018. u 00:12h

Je l proklizava i sa ovom gumom?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » četvrtak, 12. apr. 2018. u 00:38h

Za sada ne... probao sam ih na identicnoj relaciji ... bez obzira na proizvodjaca ipak su nove gume a sa zimskim Sportivama sam bio izuzetno zadovoljan pa sam i ovima dao povjerenje... jos cemo vidjeti kakve su ali prvi utisci su vise nego ok....
Michelinke su ipak bile napola potrosene...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » ponedeljak, 23. apr. 2018. u 23:24h

Danas sam pomislio da ne bi bilo loše dati neku iskustvenu ocjenu dodatne opreme u mondeu, naročito kad se ima u vidu da sam tek sa mondeom ustvari i dobio šansu da koristim dosta toga... pa evo neki moj rezime onih stvari što ford ugradjuje i što može nekome biti zanimljivo... s obzirom na količinu ovaj prikaz ću radi preglednosti napraviti u nekoliko dijelova...

- Parking senzori: OEM senzori na mondeu odlično obavljaju svoj posao.... i prednji i zadnji senzori uključuju se i isključuju istovremeno i ne postoji način uključiti samo prednje ili samo zadnje senzore...
Uključenje senzora se može učiniti na dva načina: automatski ubacivanjem u rikverc ili ručno putem dugmeta ispod radija....
Isključivanje senzora takođe se može učiniti na dva načina: automatski ubrzanjem preko 7 km/h ili ručno putem dugmeta ispod radija...
Za prvih 15 mjesecikako je mondeo kod mene nikada nisu imli prekid ili probleme u radu, osim kada sam preko zime oprao auto pa se na braniku preko senzora nahvatao deblji sloj leda...
Inače visina djelovanja je odlično pogođena, recimo kao primjer da reaguju na rubnike koji su toliko visoki da ih branik može zakačiti....


- dnevna LED svjetla: Iako im je naziv dnevna svjetla oni kod mene imaju i ulogu pozicionih svjetala jer u farovima nema pozicionih svjetala...
Mondeo ne može biti upaljen a da nešto od svjetala nije upaljeno naprijed.... raspored na prekidaču je ovakav:

- Prekidač na "0" položaju: dnevna svjetla aktivno upaljena
- Prekidač na položaju pozicija: dnevna svjetla se dimmaju i pretvore u poziciona svjetla
- Prekidač na položaju oborena svjetla: dnevna svjetla zadržavaju status pozicije , farovi svijetle
- Prekidač na "AUTO" položaju: dnevna svjetla u zavisnosti od signala senzora rade kao dnevna svjetla( farovi ugašeni) ili kao pozicije (farovi upaljeni)
Ovdje ću odmah napomenuti da je kod nagle promjene vanjskog osvjetljenja kao npr. ulazak u tunel na autocesti pri 100 km/h paljenje oborenih svjetala i prelazak dnevnih svjetala u pozicije skoro pa trenutan, a u poređenju sa Opel Insigniom koje je napravljeno paralelnim ulaskom u tunel na AC daleko je osjetljiviji i brži senzor kod Forda.

- xenon/bixenon farovi : Mondeo pored xenon svjetala postavljenih u dijelu fara gdje su oborena svjetla ima i H1 dugo svjetlo što je zakonska obaveza i euro standard radi blicanja...
Osvjetljavanje puta je izuzetno,a paljenjem dugih svjetala xenoni zablistaju punom snagom tako da je tada aktiviranje H1 sijalice uistinu bespotrebno...

Što se tiče perača farova , na većoj hladnoći se lijevi perač nije uvlačio do kraja, ali povećanjem temperature taj problem je nestao... Inače kad se aktiviraju pored fara poprskaju i cijelu haubu i pola šajbe, te su u svojoj suštini, izuzevši zakonsku obavezu, uistinu nepotrebni...


- Corner lights:
Izuzetan komad opreme koji me je oduševio načinom rada... Naime kod forda je za razliku od golfa ne pali maglenka kao corner light , već se unutar samog fara aktivira dodatno postavljena H1 sijalica, koja je okrenuta upravo u stranu...
Zanimljivo je da preko 60 km/h corner light se ne pali, a kako se smanjuje brzina sve je veća osjetljivost paljenja na minimalne okrete volana...
Takođe je odlična stvar da se prebacivanjem u rikverc, automatski mijenja aktivna strana Corner light.... npr. ako je volan okrenut lijevo radi lijevi corner light a ako se u tom momentu prebaci mjenjač u rikverc automatski se uključuje desni corner light...
Isključivanje corner light povratkom volana/točkova u ravni položaj corner light se dimmaju a ne naglo isklučuju što godi očima...

- Dvozonska klima: mogućnost različite temperature na lijevu i desnu stranu je 4 stepena, odnosno 8 položaja jer se podešavanje vrši na pola stepena celzijusa... sve se može aktivirati preko touch screen ekrana ili preko dugmića koji svjetle kada su aktivirani...
Dobra stvar je dodatna rešetka za zrak na B stubu koja služi za putnike na zadnjoj klupi...

- Tempomat: iste komande kao i na Focus MK2 ... prikaz na displeju dosta interesantan i jasan... najveća razlika u odnosu na tempomat na Focusu MK2 je taj što su komande tempomata na volanu osvjetljene... kad smo već kod volana, na njemu se nalaze i komande radija , odnosno menija kroz koji se kontroliše sve ostalo...

- Convers+ displej: Meni dosta atraktivan i odgovarajući... znam da se Bo žalio da je prejako osvjetljen i da ga mora dimmati... ja vjerovatno radi stalnog nošenja naočala sa zaštitnim slojem nemam taj problem.... ono što mi se ne dopada je nedostatak sata i nedostatak pokazivača temperature motora direktno na Convers displeju... sat se nalazi na ekranu radija, a podatak o temperaturi motora se nalazi u meniju i potrebno je 13 pritisaka na komande menija na volanu da se dobije ta informacija... pregledom na internetu vidio a+sam da su novije verzije dobile ta oba podatka na tabli, tako da vjerujem da postoje verzije sa Convers+ displejom koje su kompletnije...

- Samozatamnjujući retrovizor: ništa novo... senzor dobro radi svoj posao i zatamnjuje koliko treba... sam retrovizor je primjereno masivan, i nosač je dosta dobro urađen tako da je podešavanje lakše nego kod Focusa MK2...

- Stakla: Šoferšajba je IR certificirana... sva stakla su fabrički zatamnjena, prednja mnogo blaže zadnja dosta tamna sa vana a iznutra je više nego dovoljno vidi... Tek na jakom suncu se osjeti kako stakla čak i prednja dobro blokiraju suncevu svjetlost jer spuštanjem prednjeg stakla dosta se osjeti izloženost jakom suncu...
Sva stakla na autu su gravirana dijelom broja šasije vozila...

Toliko za prvi dio... nastavljam sutra...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » sreda, 25. apr. 2018. u 23:40h

Nastavljam dalje...
...

- Šiber: U potpunosti električan i uvezan i global opening / closing sistem...
Takođe zatamnjen sa IR tehnologijom...
Šiber posjeduje tri „memorisana“ položaja i to:
- Podignut zadnji dio
- Povučen unazad do 2/3 čime se omogućava vožnja preko 80 km/h sa otvorenim šiberom bez vrtloženja zraka i posljedične buke
- Skroz otvoren unazad
Do bilo kojeg od tri „memorisana“ položaja dolazi se putem „one touch“ prekidača na krovu.
Takođe je moguće u bilo kojem položaju otvoriti šiber mimo ova tri osnovna položaja.
Sa donje strane se nalazi poklopac kojim je iz kabine moguće zatvoriti šiber i vizuelno , čime krov postaje jedinstvena cjelina

- Centralni multi uređaj sa „touch“ displejom
Fino ugrađen u prednju armaturu , dovoljne veličine. Omogućava kontrolu radija, klima uređaja, navigacije, USB priključka, CD uređaja, Bluetoth povezivosti sa telefonom.
Prihvata komande „voice control“ sa ručice žmigavaca. Mikrofon je standardno integrisan u prednju krovnu lampu.
USB priključak je fiksno postavljen u pretinac ispred suvozača.
Sve komande (osim klima uređaja) se mogu izvršiti na 3 načina:
- Dugmićima na uređaju
- Preko „Touch screen“ ekrana
- Putem multifunkcionalnih komandi na volanu uz prikaz i na displeju Convers+ i na „touch screen“ ( osim klima uređaja)
Za sada sve radi savršeno. Raspored je logičan i brzo se može naviknuti na isti.

- Keyless sistem
Na Mondeu je kombinacija Keyless sistema na slijedeći način.
Vozilo se otključava standardnim načinom pritiskom na dugme ili pomoćnim metalnim ključem. Ne postoje keyless senzori za otključavanje /zaključavanje vozila.
Paljenje motora je izvedeno u keyless sistemu. Dovoljno je da ključ bude unutar vozila i tada imate opcije:
- Pritiskom na dugme „START“ daje se kontakt/ ponovnim pritiskom se gasi kontakt
Ili
- Pritiskom na dugme „START“ dok je pritisnuto kvačilo pali se motor vozila
Ispostavilo se da je ovaj sistem paljenja idealan za vozila sa dizel motorom u hladnim vremenskim uslovima. Znači procesura paljenja je uvijek ista, a u hladnim uslovima votilo ne zavergla odmah već kad grijači odrade svoje i sve se pripremi za paljenje. To traje par sekundi, a u ekstremnim uslovima, npr. Na -27 stepeni nakon pritiska na dugme motor je zaverglaoi upalio nakon 9 sekundi.
Verglanje dosta kratko traje bez obzira na temperaturu.

- Sjedišta i ergonomija vozača
Poluložna sjedišta su se pokazala kao najbolja kombinacija. Kožne bočnice odlično drže tijelo i kombinovani izgled ostavlja dobar utisak tako da presvlake uopšte nisu opcija.
Električno podešavanje visine sjedišta je precizno za postavljanje u svim položajima.
Lumbalna potpora ima dobar raspon postavljanja i vjerujem da velikoj većini ljudi odgovara.
Na sjedištima nema memorije položaja niti grijanja/ventilacije sjedišta. Nedostatak grijanja/ventilacija sjedišta nije bitan ali memorija položaja sjedišta nedostaje, ali ne radi položaja sjedišta, već zato što u toj opciji postoji automatsko „fold down“ obaranje retrovizora ubacivanjem u rikverc, što je od velike pomoći kod parkiranja mondea.
Naslon za ruku naprijed ima dupli pretinac, što je odlično za odlaganje sitnica, a zadnji se izvlači iz naslona sjedišta i takođe ima svoj pretinac te držače za čaše, i sve je odlično ukomponovano.
Uglavnom mondeo je odlično udoban i na prednjim i na zadnjim sjedištima i na dugim putovanjima.
...
Nastavak slijedi...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » četvrtak, 3. maj 2018. u 23:11h

Ostali dio opreme je uglavnom već dosta poznat... meni je interesantno da je recimo senzor brzine ( ili očitanje brzine ) uvezan sa: brisačima, zaključavanjem vrata, corner svjetlima, senzorima prednjim i zadnjim...
Prtljažnik je ogroman, i ima kuke za kaćenje podne mreže iko nije karavan što je ok...
Zadnja LED svjetla su moćna , jako svijetle u svim uslovima osvijetljenosti , zadnja svjetla za maglu su izvedena u paru kao i rikverc svjetla i sve je u potpunosti funkcionalno...

Zadnja krovna lampa sa svjetlima za čitanje u kompletu sa naslonom za ruke na zadnjoj klupi i zavjesama na bočnim staklima stvara ugođaj i saputnicima nazad...
...

to je otprilike to... ima sigurno još mnogo stvari ali ovo je generalno neki osvrt na one stvari što se redovnije koriste...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo MK 4 FL by Tiler

Poruka od Tiler » utorak, 15. maj 2018. u 14:08h

Sinoć smo se malo družili u Sarajevu:


Slika

Slika

Slika

Slika

A u nedelju sam posjetio i Street Style Show u Tuzli... uskoro snimke sa tog događaja...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“