Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 11:13h

Nakon dosta potrage, gledanja, vaganja, odlučih da zamenim mog vernog Puntića koji me je odlično služio 6 godina i da malo "odrastem" prelaskom u viši segment.
Dugo sam vagao šta da uzmem, bilo je tu stvarno raznih automobila, od mlađeg Punta, Stila, preko Lanče Ypsilon, pa sve do Citroena C5 :lele:
Zapravo, moram da priznam da uopšte nisam bio ljubitelj Forda, iako ne sporim da su dobri automobili, jednostavno mi nisu ležali, pa je tako moj prvi pik bila Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark. Međutim, sve koje sam gledalo su bile prejahane i izgažene najstrašnije, i jednostavno nisu zadovoljile moje kriterijume. Na stranu što sam se preračunao i zaključio da ja jednostavno nemam novca da Alfu održavam onako kako treba, pa sam se teška srca okrenuo alternativama.
Igrom slučaja, došao sam u priliku da probam jednog Focusa Mk1 1.8 TDCI karavana, i shvatio sam da taj automobil u potpunosti zadovoljava moje kriterijume što se tiče automobila. Jedino mi je smetalo što je dizel i što je karavan, pa sam počeo da tražim Foksija heča, sa benzinskim motorom. I našao sam jedan primerak u Loznici, uvezen iz CH, boja odgovara, motorizacija odgovara. Nazovem čoveka, odem, probam, brzo se uverim da je auto dobar, malo korigujem cenu, i u danu prodam Punta i doteram Fokusa. :D
Sada ću pokušati da napravim review na osnovu pređenih 500 km i mesec dana korišćenja.

IZGLED:
Neko ga voli, neko ga mrzi. Lično, meni se Fokus heč uvek sviđao jer je bio neobičan. New Edge dizajn i dan-danas izgleda atraktivno, a u kombinaciji sa ovom crvenom metalik po meni, zaista lepo izgleda. Ono što zameram konkretno mom primerku, i što mi baš nedostaje su prednje maglenke. Imao sam ih u Puntu i navikao sam da ih po magli palim. Takođe, doprinose atraktivnijem izgledu prednjeg kraja. Pozadi dominiraju zadnja svetla koja su smeštena visoko, tako da donja polovina zadnjeg dela deluje nekako prazno. Monotoniju donekle razbija crna lajsna na braniku.

UNUTRAŠNJOST:

Opet, New Edge dizajn. Meni se dopada, ali ima i onih koji ne mogu da ga smisle. Materijali su kvalitetni, uopšte, vidi se da je automobil dosta dobro izrađen. Dokaz za to je što je moj i pored 250 000 km utegnut kao praćka, nigde ništa ne cvrči. Utisak kvari zeleno osvetljenje instrument table (meni se lično ne dopada, više mi se sviđa narandžasto kod Fiata), kao i gabrički Visteon CD player, čiji me dugmići podsećaju na one od Sege. Mada je zvuk dosta dobar, ipak je slabiji nego kod mog bivšeg Punta u kojem sam imao fabrički subwoofer od 100W u prtljažniku.
Ponuda prostora je dobra, sedišta su dosta lepo oblikovana i jako lepo se sedi. Ja sam navikao da sedim malo niže zavaljen, i potpuno sam zadovoljan kako se sedi. Volan je lepo oblikovan, i pored toga što je četvorokraki, nekako deluje sportski. Valjda za to ima zasluga mali prečnik...
Materijal kojim su sedišta obložena se prijatan na dodir, i prilično izdržljiv. Opet, u Puntu sam imao plišana sedišta, koja su bila ekstra, pa mi je trebalo malo navikavanja na platno. Mada, navikao sam se.
Oprema mog primerka je prilično siromašna, pa tako nema board comp, prednje maglenke, zadnje elektro podizače ali ima ESP i onaj satelit kojim se podešava radio kod volana, 2 airbag-a, alu felne prednje elektro podizače vozačevo sedište podesivo po visini, ABS sa EDB-om... Od svega mi najviše nedostaju board comp i maglenke, pa ću probati to nekako da naknadno ugradim.

MOTOR I UTISCI U VOŽNJI.

Motor koji pokreće mog Fox-a je 1.6 16V benzinac iz Zetec porodice. Iako se mnogi čude što nisam uzeo dizela, činjenica da prelazim oko 8000 godišnje, a da dizel ima potencijalno veći broj delova koji bi nakon veće kilometraže mogli predstavljati problem, donela je prevagu da mi se jednostavno dizel ne isplati i da da uzmem benzinca. Ionako ne mirišem nešto naročito dizele...
Utisci iz vožnje su fenomenalni, i mogu slobodno reći da je ovo pravi vozački auto. Volan je umereno tvrd, precizan, pa u krivinama ide kao po šinama. Ako bih morao da uporedim sa mojim prvim pikom, Alfom 147, pa rekao bih da su tu negde, samo što Alfa ima još direktniji i osetljiviji upravljač. U principu, u poređenju sa mojm prethodnim autom, to je nebo i zemlja, što je i logično, ipak je viši segment u pitanju.
Motor je, sam po sebi, neki optimum što se tiče benzinaca za ovu karoseriju. Lepo se nosi sa njom, lepo ide, i kad treba, može da povuče i nemate osećaj da ostaje bez daha. Opet, nekako je ovaj motor u odnosu na Fijatov 1.2 16V koji sam imao u Puntu mirniji, uglađeniji, nije toliko eksplozivan. Menjač je lagan, precizan, hod ručice je kratak i pravo je zadovoljstvo se do'vatiti krivina sa Foksijem.
Potrošnja, pa šta znam. Sada zimi po gradu, i na kratkim relacijama nema šanse da ga spustim ispod 10l/100km. Nadam se da će na otvorenom trošiti manje, jer nisam imao prilike da ga isteram na otvoreni i testiram kako valja (ali se spremam).

STANJE MOG PRIMERKA

Kao što sam rekao, obilazio sam dosta automobila. Da li zato što znam kako da ih gledam, ili zbog nečeg drugog, jednostavno, zgadila mi se potraga. Šta da vam pričam, gledam jednog Punta, prodavac traži 2800 za njega, kao pravih 60 000 prešao, a ja vidim da su farbani koševi i ceo prednji kraj i da je auto pomeran, na šta mi se on kune da nisu?! Bilo je tu svakakvih komičnih situacija, kao npr poseta Rumi zbog isto nekog Punta, kojeg sam samo pogledao i okrenuo se i otišao. Veće groblje automobila nisam video. Nisam preterano gledao kilometražu ni godište, uslov je bio samo da je auto u pristojnom stanju. Ovaj Foksi je ispunio sve moje uslove. Prešao je (na satu) 250 000 km, unutra je dosta dobro očuvan (osim ručice menjača koja se izlizala). Volan je presvlačen, to sam video, ali sve ostalo je na svom mestu. U vožnji ništa ne lupka, cvrči, auto je veoma utegnut. Uz njega sam dobio kompletnu dokumentaciju, sa sve servisnom knjigom iz Švajcarske. Pre nego što će auto krenuti za Srbiju, urađen je veliki servis, što sam proverio kod mojih majstora, koji su mi potvrdili da su kaiševi novi.
Od estetskih ulaganja, odmah je palo poliranje (pošto se inače time bavim). To je doprinelo da auto još bolje zasija. Koliko sam skapirao, na autu su farbani prednji branik, prednja hauba, zadnji branik i zadnja leva polustranica, ali su lepo ofarbani, tako da nema problema. Ono što je još ostalo da se uradi je ispravljanje jednog udubljenja na krilu i farbanje istog. Takođe, zadnja desna vrata su pokazala malo korozije, pa će se i to sanirati. Još planiram kompletnu zaštitu automobila odozdo i voskiranje koševa. Pošto mi je otac autolakirer (a i ja se pored njega bavim istim poslom), sve to me neće izaći puno.
Što se tiče mehanike, imam dva problema. Prvi je manje ozbiljan, i u pitanju je ručica menjača, koja neće da se vrati u sredinu, pa šaltanje u treću brzinu podseća na Juga sa raštelovanim menjačem. Čitao sam da je u pitanju opruha u šalt-hebli, međutim, ne mogu nigde da je nađem! U jednom servisu mi nude komplet šalt heblu za 2000 dinara (polovnu naravno), i rekli su mi da nije isto kod svakog Foksija,tj da kod nekih može ta opruga da se promeni, a kod nekih ne. Tako da ako neko ima neki savet u vezi toga, neka kaže.
Druga je gašenje motora na leru kad je hladan. Jednostavno, kad je napolju hladno, i kada ga upalim, ako ne dam gas par puta pre paljenja, neće da upali ili upali, ali se odmah ugasi. Čitao sam da je u pitanju klapna gasa i step motor (isto me je i na Puntiću zezalo, pa mi ima logike). E sad, koliko je komplikovano skinuti i očistiti klapnu gasa na ovom motoru? Na Puntiću sam je sam skidao i čistio, ali da li ću uspeti i ovde? Opet, ako neko zna kako se to radi, neka da savet.
Nadam se da vas nisam smorio sa ovim. Evo par sličica:

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 11:23h

Nisi smorio :) Auto je prelep, boja je prelepa. Nemam preterani savet za probleme koje imas, ali nadam se da ce dobro i dugo da te sluzi :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Aleksandar86
Poruka: 460
Član foruma od: utorak, 3. jun 2014. u 23:49h
Lokacija: Banja Luka, Repulika Srpska, BIH

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Aleksandar86 » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 11:46h

Fokus kec a nije siv i nije dizel :lele: neka je sa srećom, a što se tiče borda i maglenki mislim da nije komplikovano za naknadnu ugradnju. Potraži malo na forumu.
Ford Focus 1.8 16V 2004.

Slika

Avatar korisnika
zekavr
Poruka: 442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 10:16h
Lokacija: vranje

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od zekavr » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 11:52h

ubav,ubav
sa zdravlje da se izvozis
prednji lip branika obavezno,ja narucio danas,a ovo sa paljenjem i mene yanima posto imam identicni problem :)

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4525
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 11:54h

Lep ti je Focus, boja ga bas izdvaja od ostalih :)
Sto se tice maglenki i ja sam ih u Mondea morao naknadno ubacivati, proveri da li imas razvucenu instalaciju i prekidac. Uglavnom imaju barem instalaciju pa to nije problem ugraditi, samo se sve poveze i ukljuci na dijagnostici

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od pancerFF » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 13:13h

Bravo Macvanin, odlicna boja. :) E da, i fali ti lip na braniku. Sto bi na forumu rekli, bas je musav bez njega. :) Ni moj nije imao maglenke, ali je imao instalaciju, pa su ubacene naknadno.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od FM III » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 13:20h

Lep Foki ,nek te dugo služi bez problema thumbsuph
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Daniel » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 18:14h

odlicna boja!
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Sumaher
Poruka: 56
Član foruma od: subota, 20. jun 2015. u 00:33h

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Sumaher » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 18:16h

I moj prethodni focus je imao takvu boju,lep je,jedino ja ne volim te 1.6 motore...
Zetec Power

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » petak, 20. jan. 2017. u 16:50h

Hvala društvo na pohvalama i lepim željama. I meni se svidela prvo boja, a onda i sve ostalo.
Jeste Aleksandre čudno crveni Fokus benzinac, 90% Fokusa u Šapcu su dizeli i sivi ili teget. Ali šta ću, kad volim da pišam uz vetar. :)
Što se tiče lipa na braniku, baš sam zagledao i stvarno izgleda lepše sa njim. Tako da ću najverovatnije to staviti na proleće.
Ono što bih još uradio je menjanje ručice menjača za neku lepšu. Sviđa mi se nešto ovako, ništa napadno:

Slika

kao i stavljanje alu papučica. Za njih će potraga biti teža pošto neću da izgledaju kao kineski tuning, već čisto lep detalj.
Sumaher, zbog čega ne voliš 1.6 motore?

Sumaher
Poruka: 56
Član foruma od: subota, 20. jun 2015. u 00:33h

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Sumaher » petak, 20. jan. 2017. u 17:26h

Iskreno mi se ne svidja taj motor,ne kazem da je los,cak naprotiv i ja sam trebao da kupim jednog 1.6 ali nisam mogao da se dogovorim za cenu sa vlasnikom..
Zetec Power

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Molder1974 » petak, 20. jan. 2017. u 19:54h

imao sam ovakvog samo plavog,sa svetlima za maglu,lepi su automobili i mislim da kada su se pojavili da su bili jedni od najboljih hatcbek automobila ikada.Izuzetno stabilan,perfektan volan i menjac,vozio ga pet godina bez problema...malo zna da pokaze rdju pozadi na krilima ali vidim da umes to sve sredis:)nek te sluzi lepo bez greske kao mene,sad imam mondeo ali fokus je vozacka masina br1...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » utorak, 24. jan. 2017. u 19:04h

Hvala Molder na pohvalama.
Inače, danas sam sredio sve probleme sa Foksijem. Gašenje na leru je bilo vezano za motorčić ler gasa. Tu je bilo veselo, jer sam prvo nazvao jednog servisera za Ford, da ga pitam za savet, koji mi je rekao da taj motorčić košta preko 100 evra. :blink:
Ok, zahvalim se i spustim slušalicu. Zatim nazovem mog zeta, koji se bavi trgovinom autodelovima i koji mi reče da je cena tog motorčića 5000 dinara, a u najskupljoj varijanti 8000 dinara! Pa vi sad vidite kako onome prvom da poverim održavanje svog ljubimca! Što se mene tiče, završio je karijeru kod mene.
Na kraju se završilo tako što mi je obližnji mehaničar (inače jako dobar majstor) očistio i podmazao taj motorčić, i sad Foksi samo prede. Pa ako opet bude pravio probleme, bar znam šta je.
Zatim sam prešao na menjač. Skinuo sam konzolu i došao do poluge menjača. Tu sam video da u stvari postoje dva tipa birača brzina kod Fokusa, na jednom puca opruga, a na drugom ne. Kod mene je ona druga verzija. Primetio sam da je jedna od plastika na koju se naslanja opruga pukla. To je otprilike ova:

Slika

Opet, uspeo sam da nađem kompletnu šalt-heblu kod komšije koji drži otpad za Ford i Opel, pa mi je dao po korektnoj ceni od 2000 dinara. Namestio sam, i sada je sve kako treba. Menjač je još precizniji i lepši za rukovanje.
Zatim sam otišao na jednu kraću test vožnju i sve je kako treba. Sve više mi se sviđa ovaj auto! :wub: :ford:

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od shix » utorak, 24. jan. 2017. u 19:44h

Super ti je autic. U zdravlju se vozao ! Mene je tako isto zajebavo step motor i na kraju ga resih sam i evo vec mesec dana prede.

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » utorak, 24. jan. 2017. u 20:38h

Hvala. :)
Ma samo sam se iznervirao kad mi je rekao 100 evra. Valjda je mislio da sam ovca, a ne zna da sam sa automobilima u kontaktu skoro ceo život i da dosta znam o istima.

Avatar korisnika
zekavr
Poruka: 442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 10:16h
Lokacija: vranje

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od zekavr » sreda, 25. jan. 2017. u 21:31h

a gde je taj motorcic ler gasa? imam identican problem

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Markedjani » četvrtak, 26. jan. 2017. u 10:45h

Sve zavisi šta ti je majstor ponudio... ako ti je ponudio original Fordov onda mu cena i stvarno jeste preko 100 eur.

A zet ti je ponudio zamenske varijante (pošto 98% tih koji se bave trgovinom delovima niko se ne bavi originalnim delovima)... tako da ne treba kriviti majstora unapred.

A poređenje tih zamenskih delova i originalnog dela... nije za poređenje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od 911s [SK] » petak, 27. jan. 2017. u 19:33h

Ima nov i za 3500 dinara, a Pierburg (najpribližnije originalu, ako ne i ništa lošiji) je preko 100 evra.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Mare TDCi » subota, 28. jan. 2017. u 01:35h

Bombona!

U zdravlju da te služi i mnogo da se navozaš!
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od shix » subota, 28. jan. 2017. u 10:13h

911s [SK] piše:Ima nov i za 3500 dinara, a Pierburg (najpribližnije originalu, ako ne i ništa lošiji) je preko 100 evra.
Ortak sto drzi auto delove mi rece da Pieburg moze da se nabavi za 8500 din.

Stefan KM
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 28. sep. 2016. u 18:44h

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Stefan KM » subota, 28. jan. 2017. u 21:59h

Neka dugo služi bez problema! Baš lepa boja, voleo bih da je takva na mojoj Fiesti :)
Ford Fiesta Mk 5 1.4 Duratec

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:22h

Još jednom hvala na pohvalama.
Zet mi je ponudio baš Pieburg za 8000 din. Ali, neću žuriti sa menjanjem, jer ovaj posle čišćenja šljaka savršeno. Pali bez problema, ler je stabilan, samo prede.
Inače, u proteklom periodu sam išao na malo duže relacije sa mojim Foksijem (u Loznicu i Novi Sad). Joj lepote kad sam se do'vatio krivina na Vencu, leži kao pegla. Ovaj benzinac je po meni, prava mera za prosečnog vozača, lepo poteže uz Venac, trećom je izašao bez problema. I potrošnja se smanjila, pa je sa 10l u gradu spala na nekih 6,5-7l. Tako da sam i sa te strane zadovoljan. Najviše koliko sam ga vozio je 120 km/h i tu brzinu postiže i održava bez problema.
Juče je bilo lepo vreme, pa sam ga malo lickao, a usput i slikao. :woohoo:

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

zekavr: Ne znam gde je kod tebe, pošto je tvoj 1.4, ali kod mene je u pitanju ovo:

Slika

Ništa komplikovano za skidanje. Odvrnu se dva šrafa i raskači se džek. Nakon toga, očisti se benzinom i naprska WD-om i šljaka. Tako sam bar ja uradio i nikakvih problema nemam (pu, pu, da ne ureknem mrgreen ).
Nego, razmišljam se da ofarbam klešta, pa se dvoumim između crvene i žute. Mislim da bi mu žuta baš lepo stajala i davala kontrast. Šta vi mislite?
Poslednja izmena: Nemanja682, na dan ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:52h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od shix » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:35h

Za step motor sam ti reko da je to to. A za klesta, je samo po nahodjenju. Auto ti je dovoljno lep, kao i boja sama, tako da ga licno ne bih tu nista diiro.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Lale » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:41h

Lep Focus , još lepša boja.Nek' je sa srećom.
Slika Slika

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 20:01h

Da shix, upravo je onako kako si mi rekao. :) Što se tiče klešta, nije mi cilj neko seljačenje, već dodavanje ponekog lepog detalja, koji će ga dodatno izdvojiti iz mase (iako ga boja već izdvaja :) ). Videću, još ništa nisam odlučio. A ako mi se ne svidi, ofarbaću ih u crno, i time vratiti na staro. Sad mi je prioritet da promenim ulje i uradim mali servis.
Lale: Hvala :)

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“