Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
zekavr
Poruka: 442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 10:16h
Lokacija: vranje

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od zekavr » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:00h

hvala na savetu,motori su nam bas slicni
ja sam kupio carb cleaner i pored motorcica ocistio i gas klapnu i sad je sve mnogo bolje
p.s. ovo je slika tvog motora? toliko cist>>wow

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:02h

Odlicna boja,lepo motor izgleda,tj,cist i uredan za tu kilometrazu.
Maglenke mozes da sredis bez problema,siguran sam da vec imas postavljenu instalaciju,tako da neces imati nikakvih problema a ovom mk1.5 uvek dobro stoje.
Na bord zaboravi xD
A vidim da ti ili nisi spomenuo ili nisi primetio a ni ostali da ti fali guma ispod prednjeg branika :D takodje dosta znaci za izgled
Ili sam treba da cutim posto imam utisak da si tip koje ce to brzo da resi pa sad trebas i to da resis hahahaha

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:25h

Hehe, nije na slici moj motor, već je slika sa neta, ali planiram da mu dam tretman da bude ovakav... :)
Što se tiče lipa ili gume ispod branika, tek treba da krenem da je tražim. Polako, nigde ne žurim. Moram pročitati temu o uljima za Ford da ne pitam bezveze, možda je već pomenuto. Zet mi preporučuje ENEOS ulje 5w30, za koje mi garantuje da je original. Isto ulje, ali u gradaciji 5w40 sam koristio u Puntu i bio sam prezadovoljan.
Maglenke su mi na listi prioriteta zbog atraktivnijeg izgleda i bezbednosti, a za board comp sam čitao po sajtovima da ga je komplikovano ugraditi i naterati da radi kako treba, te sam odustao. :)

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:37h

Evo olaksacu ti ja ako ti se ne cita,mada uvek nesto korisno mozes da procitas ovde. Ako hoces preporuku foruma,mene licno i servisa onda sipas Ford Formula F 5-30,ako imas malo vise para i nije te zao onda kupis Motul Specifik 5-30 tj motulovo specificno ulje za Forda,litar tog ulja bi negde bio oko 1250 din :) Formulu F menjas na 10k km :)

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:50h

Naravno, kad sam kupovao auto, mislim da sam iščitao svaku temu u kojoj se pominje mk1 Focus 1.6 16V. Ta količina informacija, uz pozitivnu atmosferu, je i bila presudna da se učlanim na ovaj forum. :)
Motul je vrhunsko ulje, ali sumnjam da ga u Šapcu mogu naći originalnog. Pa čak i za Ford formulu nisam siguran da li je original ili falš. Ovo mi je proverena kombinacija, ali, opet, videću. Ja i inače ulje menjam na godinu dana, ili u mom slučaju na 7500-8000 km. :)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od totti » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:55h

Holliday je od nedavno ovlašćeni Fordov prodavac i serviser, tako da možeš tamo da kupiš ulje bez bojazni.
Slika

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 21:57h

Pa ford formula f ide od 570 do 700 din po prodavnicama,ako te strah da ti prodaju neko fals ulje onda mozes da narucis i ovde na forumu,cena je 600din,ovde u Majdanpeku u prodavnici je vatra,700din,u Petrovcu na mlavi 680,bar bilo do prosle godine. Nece bas u prodavnicama da ti uvale neki fals,cuvaj se ti pijaca i preprodavca samo. I ne zaboravi,ne Motul,nego Motul Specific,drugo je samo Motul 5-30

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dule0911 » utorak, 7. feb. 2017. u 00:29h

Ofarbaj kljesta u metalik sivu, bar bih ja tako, sve ostalo sa tom bojom ne bi izgledalo bas najelegantnije :)
Obrni prednju desnu gumu, pogresan joj je smer kretanja.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » utorak, 7. feb. 2017. u 20:05h

Tako ću i da uradim, iako me neki ubeđuju da sipam 10w40, kao auto ti je prešao 250 000, sipaj to. Moj stav je da, ako je u Švajcarskoj sipano samo to ulje (Ford formula 5w30 što se vidi i u servisnoj) i ako Ford kao fabrika preporučuje to ulje, što sam ja pametniji od svih njih i sad da izmišljam toplu vodu?
Dule, videću, ima još do farbanja klešta. A što se gume tiče, ionako ću za mesec-dva trknuti do Bosne i kupiti dve nove gume pa će te prednje da lete pozadi. :)

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » petak, 24. nov. 2017. u 22:09h

Da malo osvežimo temu.
Nakon skoro godinu dana od kako se družimo, Foksi se pokazao kao dobar izbor. Baš sam zadovoljan autom i nisam se pokajao što sam prešao u Fordov tabor.
U međuvremenu su mu promenjeni prednji diskovi i pločice, jer je vibrirao pri kočenju. Pregledom smo utvrdili da je prednji levi disk bio malo deformisan, pa su promenjena oba u kompletu.
Imao sam i jedan peh kad mi je odjednom ničim izazvano crklo osvetljenje instrument-table! Oteram kod jednog čoveka što rastura Fokuse, rasturimo instrument-tablu i skontamo da su sve sijalice odjednom crkle!
Probali smo da zamenimo sijalice, ali mrka kapa. Sve lampice rade, pokazivači isto, ali kad upalim svetlo tabla ne sija!
Našli smo jednu tablu od benzinca, povezali je i radi. Ali, problem mi je što je ona crna sa narandžastim kazaljkama, a moja je bila siva sa crvenim kazaljkama (verovatno pre-facelift). Takođe, na njoj je pređena kilometraža 283 000 km, a na mojoj 258 000. Pošto mi je trebao auto, morao sam da uzmem tu. Ceh je bio 30 veverica.
Ispravljeno jedno udubljenje na krilu i ofarbano isto. Bilo je malo korozije na njemu, pa je i to sanirano. Takođe, zadnja desna vrata su pokazala malo korozije, pa je ofarban ceo donji deo vrata, kao i zadnji branik na kojem se ljuštio lak. Sve ovo me nije ništa koštalo, tj koštao me je samo materijal.
Takođe, jednom me je Foksi iščupao da ne napravim nesreću. Naime, nešto sam žurio, pa sam tako u jednu desnu krivinu uleteo sa 90 km/h, što je malo brže nego što bi trebalo. Odjednom skontao sam da na sred krivine stoji mačka. Naravno, iz suprotnog smera je dolazio auto. Tada sam uradio najgluplju moguću stvar, cimnuo sam naglo auto na levo da bih izbegao mačku, pa onda na suprotnu stranu (test severnog jelena). Tačno sam osetio kako se zadnji kraj auta zaneo, ali zahvaljujući dobrom i preciznom upravljaču, uspeo sam da za dlaku izbegnem auto iz suprotnog smera i ispravim i smirim auto. :ford:
Tako da, i od mene pohvale za Fordovo ležanje na putu! Mislim da sam sa prethodnim autom pokušao to da uradim (Punto) da bih sad bio :suicide:
Stavio sam mu i dve nove gume napred (Wintera), pa ću na proleće te da prebacim pozadi a napred da stavim dve nove. Na taj način ću imati sve četiri nove gume.
Što se tiče potrošnje, stabilizovala se. Merio sam tri puta od čepa do čepa i ispada 8,8l/100 km na 90% gradske vožnje i vožnje na kratkim relacijijama. Tako da sam i sa te strane zadovoljan.
Od narednih ulaganja u auto, planiram da u narednih 15 dana uradim veliki servis. Zet koji radi sa delovima mi je ponudio opciju svih kaiševa, španera i vodene pumpe u nekom srednjem cenovnom rangu za oko 12 000 din. Prijatno sam iznenađen cenom delova, ali ću još od njega tražiti da mi navede i marke delova. Šta mislite, da li je to neka realna cena?
Ono što još planiram su beli migavci na krilima umesto žutih, lip (još ga nisam naručio) i još poneka sitnica. Zapravo, želja mi je da ubacim instrument-tablu od ST170, pa me zanima da li je to neko radio do sada (ili sam ja prvi manijak kome to pada na pamet mrgreen ) i da li je izvodljivo bez kopanja po instalaciji?
Evo i jedna sličica po povratku iz Bosne (obratiti pažnju na skalu goriva mrgreen )

Slika

Sutra ću malo islikati auto i okačiti slike.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od sasa_f1 » petak, 24. nov. 2017. u 22:49h

Za lip i migavce se javi meni. :)

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » subota, 25. nov. 2017. u 16:46h

sasa_f1: Imam te u planu za to, samo da se malo finansijki konsolidujem. :) Možeš li mi na pp poslati koliko bi to izašlo (lip i dva bela bočna migavca)?
Evo malo sličica mašine. :)

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Da li zna neko za ono za tablu od ST170, da li može da se ubaci? Ako ne može da je ne tražim džabe...

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Djole » subota, 25. nov. 2017. u 18:47h

obidji je jer to nije obican cajger vec plazma...skupo
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » subota, 25. nov. 2017. u 20:12h

Zar je moguće da su ovi cajgeri plazma?

Slika

Mislio sam da su ovi od ST-a obični, a da su od RS-a plazma.

Slika

Od RS-a mi se svejedno ne sviđaju, jer su previše blink-blink.

Edit: Našao sam na PassionFord da je problem u tome što tabla od ST170 napajanje za osvetljenje vuče od cajgera za temperaturu ulja (ako sam dobro razumeo), koji se ne može ugraditi bez većih egzibicija. U principu može da se izvede i bez njega, ali treba neki inverter, što je velika glavolomka za mene koji pojma nemam o elektrici. Tako da sam odustao za sada od toga. Imam staru neispravnu tavlu pa ću pokušati na njoj da se igram sa pravljenjem pozadina.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dax92 » nedelja, 26. nov. 2017. u 09:30h

Nece da moze tako lako ST170 sat u obicnog focusa, kao sto su rekli..
evo ti na mom avataru da vidis kako svetli nocu taj sat.
jako lepo, ali dosta skuplje za odrzavanje, jer i taj inverter cekava nakon nekog vremena, a sijalice jako retko. Inverter je cca 40-50€
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » nedelja, 26. nov. 2017. u 10:47h

Znam... Zeznuše nas inženjeri Forda, ako hoćete bele cajgere, kupite ST. :)
Doduše i mislio sam da ima neka kvaka, inače bi pola Fokusa nosilo tablu od ST-a. :)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dax92 » nedelja, 26. nov. 2017. u 12:09h

Hoce ljudi da zarade vise na odrzavanju, normalno :)
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 00:36h

Da malo napišem neke moje zamerke na Focus-a kao model.

*Nezgodno podešavanje sedišta po visini, tj samo se sedalni deo podešava, nema podešavanja celog sedišta.
*Nedostatak potenciometra na ručici brisača, pa tako imam samo tri brzine, a ne mogu da ih precizno doziram (npr kad kiša samo sipi)
*Nešto teži volan pri parkiranju (ovo uzeti sa rezervom jer mi je prethodni auto bio Punto kod kojeg si mogao volan okretati malim prstom)
*Nedostatak pepeljare i upaljača (znam da je u trendu da su auti nepušački, ali treba malo misliti i na drugu stranu)
*Stravično je nepregledan pri vožnji u rikverc. Imam Foksija već skoro godinu dana i još se nisam navikao na gabarite. Često se dešava da ocenim da sam prišao prepreci na milimetar, a kad izađem shvatim da imam još pola metra!
*Zeleno osvetljenje instrument table. To je stvar ukusa, ali meni se jednostavno ne sviđa.
*Osetljiv ablender za uključivanje dugog svetla, dosta puta mi se desi da umesto da blicnem, ja roknem duga svetla. Mada sam se na to već pomalo navikao,

Eto to su moje neke zamerčice. :)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od macaneli » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 00:42h

Ja jos nisam video da focus nema pepeljaru moze slika?
Rucicu menjaca uzmes sa potenciometrom :-)

P.s. sad sam video slike,pepeljaru imas,a upaljac kupi i stavi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Nemanja682
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 25. dec. 2016. u 18:12h
Lokacija: Šabac

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Nemanja682 » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 07:46h

Hehe, ono bi trebalo da je pepeljara, ali je dno obloženo nekim filcem (verovatno da se stvari u njoj ne bi klizale), tako da je to obična pregrada za sitnice. :)
Postoji ručica brisača sa potenciometrom? Jel moguće da je ona bila dodatna oprema?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Djole » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 07:52h

Postoji svi Ghia modeli je imaju.Mislim da ne bi bio problem i sam da je stavis,ako nece da radi neko na forumu je pisao sta treba da se uradi,tipa jedna ,dve zice da se premoste.Volan jeste tvrdji u odnosu na punta(city servo) to ne vidim kao manu manervisanje prvi vecim brznama je mnogo lakse i preciznije na fordu,takodje opremljeniji modeli imaju i podešavanje naslona za leđa,sto se tice ablendera moze biti i da je dotrajao pa da je malo osvetljiviji,svakako bar meni nije problem kod mene da blicam laganim dodirom ručice.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dax92 » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 08:39h

Djole, ni jedna verzija nije imala podesavanje naslona sa sedalnim delom, sem ugla, a to ima svaki. Razumem na sta covek misli kao zamerku, a to podesavanje se ni meni ne svidja.

Naravno da se moze dodati rucica sa potenciometrom i vrlo je jednostavno cak i ako nema instalacije. Slikaj dzek sa tvoje rucice brisaca da se vide kablovi, pa da proverimo kako ce ici
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od Djole » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 12:02h

Dax mislio sam na lumbalni deo kako se vec zove za leđa... A sedalni da samo gore dole, nekom na točkić nekom na struju

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 12:42h

dax92 piše:
ponedeljak, 27. nov. 2017. u 08:39h
Djole, ni jedna verzija nije imala podesavanje naslona sa sedalnim delom, sem ugla, a to ima svaki. Razumem na sta covek misli kao zamerku, a to podesavanje se ni meni ne svidja.
Ja imam podesavanje naslona za onu lumbalnu podrsku kicme ako se tako kaze bem li ga uglavnom podesavam sedalni deo dugmetom (elektricno sediste xD) i deo gde se naslanjas rucno,ima dva koturka na naslonu ruke,jedan za to jedan za naslon ruke,imam i potenciometar za brisace sa cini mi se 7 brzina prvog stepena ( 0-6) Ako nisam pogresio jer koristim samo od 1-4.

Auto je Ghia,ima u potpisu ako nekog zanima kako izgleda to

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: 2003 Ford Focus 1.6 16V (crvena lisica :) )

Poruka od dax92 » ponedeljak, 27. nov. 2017. u 13:10h

Lumbalna podrska je drugo, da, samo se Djole pogresno izrazio na pocetku, pa moram da ga korigujem :D

A da su zeznuli sa tim sto samo sedalni deo ide gore dole, definitivno jesu..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“