Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » ponedeljak, 17. sep. 2018. u 16:08h

Pozdrav svima :) Posle puno meseci trazenja konacno sam nasao auto za sebe.

Slika


Focus mk1 1.6 2002. god. Uvezen iz Italije 2013. sa 155k kilometara na satu i od tada nije menjao vlasnika sve do sada. Na satu trenutno nesto malo preko 197000 km. Od opreme nema sta nema :D Kozna sedista, grejaci prednjih sedista, board komp, cd changer ispod suvozacevog sedista, sva 4 podizaca, 4 air baga, ugradjen plin.. Pre kupovine smo isli u ford company servis gde su na dijagnostici ocitane bukvalno fabricke vrednosti, motor je suv kao barut, nema rdje odozdo, nigde nista ne curi, ne lupka i tako to :D

Auto je kod mene nesto malo vise od nedelju dana a posto mi je ovo prvi ford mogu da kazem da sam prezadovoljan autom. Mnogo lepo ide, a obzirom da sam gabaritan ima bas dosta i prostora :D

Ono sto treba da se uradi na kolima je:
- da se skinu ova dnevna svetla koja su ruzna a i pri tome i ne rade mrgreen
- da zamenim sve filtere i ulje (iako su svi filteri i ulje osim filtera goriva menjani pre 6000 km)
- 2013. na 155.000 je menjan set kaiseva i kako ovde na racunu vidim stavljeno je "Set zupcastog kaisa Febi" tako da nisam siguran da li je to odmah za zamenu ili po majstorovom savetu da teram jos godinu dana pa da menjam
- zadnji amortizeri su pri kraju ali jos nisu za zamenu
- prethodni vlasnik mi rece da su svecice jos fabricke a da je on promenio samo jednu, tako da auto sada ima 3 fabricke i jednu Bosch mrgreen

E sad kao i svaki polovni auto i ovaj moj nije postedjen problema :D
1. Ujutru ili kad auto odstoji nekoliko sati na prvo verglanje krene da stuca i ugasi se. Na drugo verglanje vec upali bez problema i posle toga pali sve ok. Ako dam kontakt dva puta i pustim pumpu da dva puta nabije pritisak onda upali kako treba na prvo verglanje.
2. Grejac vozacevog sedista ne radi. Ne znam koliko mi se isplati da se kupusa sediste radi popravke.
3. Daljinske komande ne rade. Promenjena baterija, probao sam da programiram kljuc prema uputstvu sa foruma ovde ali bezuspesno. U uputstvu kaze da treba u odredjenom trenutku da se cuje neki zvuk a kod mene se nista ne desava.
4. Ima nesto povrsinske korozije ispod znaka Ford i lajsne na gepeku
5. Od pre nekoliko dana leva sijalica dugog svetla se pali i gasi kako joj se cefne. Kontam da je neki kontakt. Kakve sam srece u subotu uvece me jos i milicija zaustavila tokom redovne kontrole a sijalica je bas tada resila da prestane da radi thumbsdownh

Generalno to je to u vezi auta. Bice jos slika kada ga lepo operem i malo upicanim mrgreen
Poslednja izmena: humper, na dan ponedeljak, 17. sep. 2018. u 16:45h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Focus mk1 1.6 GHIA

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 17. sep. 2018. u 16:31h

Neka te lepo sluzi :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Focus mk1 1.6 GHIA

Poruka od Focus » utorak, 18. sep. 2018. u 13:59h

Nek je sa srecom, odlican je to auto, doduse sada vec po malo u godinama.

1. Verovatno te zeza pumpa goriva, tacnije neko od creva je naprslo i ide ka tome da se svuce i posle neces moci da upalis na benzin, mora da se pregleda pumpa i sva creva oko nje. 2. Ne mora da znaci da moras da kupusas sediste, moze da zeza neki kabal van, konektor, osigurac, nesto oko instalacije. 3. Mozes jeftino da napravih spoljni daljinac u vidu priveska. 4. Sacekaj da strune jos malo pa ga zameni celog s nekim u istoj boji sa otpada. Jako tesko ces to da sredis, to mu je fabricka mana, na gepeku i dnu vrata ostaje voda, zbog lose odradjenih ivica.
5. Za to sto ti sijalica ne radi ne mogu da te kazne po novom zakonu, zato sto je kod nekih automobila nemoguce zameniti sijalicu bez posete seervisu, tako da nisi duzan da imas rezervnu u gepeku, kazes evo malo pre je crkla. Za sijalicu, pogledaj da li je kontakt ili nije lepo postavljena.
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » sreda, 3. okt. 2018. u 18:55h

Konacno nadjoh vremena da uslikam jos poneku sliku :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

danas promenjena sva 4 filtera (UFI) i promenjeno ulje. Za 15-ak dana me sleduje veliki servis, promena svecica i sve sto ide uz to :D

Problem sa paljenjem je i dalje prisutan a po recima lika iz Ford company-a to je jenostavno tako zbog gasa i tu nema popravke mrgreen mrgreen Ova korozija na gepeku je isto jedan od prioriteta dok ne krene zima

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od Focus » ponedeljak, 8. okt. 2018. u 14:05h

Apsolutno netacno, moj pali odlicno, prva brzina, noga na kvacilo, gas ne diram, vergla sekundu i kresne, ima plin. Auto kad se startuje startuje na benzin, tako da nema logike da problem s paljenjem ima veze s plinom, osim ako nesto nije ugradjeno kako treba, proveri jos jednom ovo sto sam ja pisao gore.
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od Daniel » ponedeljak, 8. okt. 2018. u 14:27h

humper piše:
ponedeljak, 17. sep. 2018. u 16:08h

2. Grejac vozacevog sedista ne radi. Ne znam koliko mi se isplati da se kupusa sediste radi popravke.
99% slucajeva ovo se desi zato sto pukne kabel na grejacu sedista.. Rasklopis sediste zalemis kabel i radice ;)
Treba da proveris na sedalnom delu grejac..

Ja sam u svog starog focusa ugradjivao grejace sedista iz mondea mk3 nije komplikovano..
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od polaris » ponedeljak, 8. okt. 2018. u 15:09h

Lep fokus,da te lepo sluzi. Jedino promeni migavce na krilima,stavi bele.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » ponedeljak, 8. okt. 2018. u 23:17h

Focus piše:
ponedeljak, 8. okt. 2018. u 14:05h
Apsolutno netacno, moj pali odlicno, prva brzina, noga na kvacilo, gas ne diram, vergla sekundu i kresne, ima plin. Auto kad se startuje startuje na benzin, tako da nema logike da problem s paljenjem ima veze s plinom, osim ako nesto nije ugradjeno kako treba, proveri jos jednom ovo sto sam ja pisao gore.

ovo gore sam napisao sarkasticno, i meni ovo sto je majstor rekao nema veze. Nije ni pogledao a vec je zakljucio da ugradnjom gasa to vise nije taj motor i da je to to :P Sve mi vise deluje da cu zbog toga i jos nekih dodatnih stvari potraziti novog majstora.
Daniel piše:
ponedeljak, 8. okt. 2018. u 14:27h
humper piše:
ponedeljak, 17. sep. 2018. u 16:08h

2. Grejac vozacevog sedista ne radi. Ne znam koliko mi se isplati da se kupusa sediste radi popravke.
99% slucajeva ovo se desi zato sto pukne kabel na grejacu sedista.. Rasklopis sediste zalemis kabel i radice ;)
Treba da proveris na sedalnom delu grejac..

Ja sam u svog starog focusa ugradjivao grejace sedista iz mondea mk3 nije komplikovano..
to postoji grejac i na sedalnom delu? Na suvozacevom sedistu greje samo lumbalni deo. Mada pre nekoliko dana ujutru kada sam spustao rucnu slucajno sam pritisnuo taster za grejanje i primetio sam da i vozacevo sediste greje isto tu u lumbalnom delu. Izgleda da je u pitanju neki slab kontakt il nesto slicno. Nikako da nadjem vremena da detaljnije pogledam
polaris piše:
ponedeljak, 8. okt. 2018. u 15:09h
Lep fokus,da te lepo sluzi. Jedino promeni migavce na krilima,stavi bele.
Hvala covek. Doci ce i to na red :D

-------------------

Sto se tice prednjeg levog oborenog svetla koje se pali i gasi kako hoce, sad za vikend bio kod roditelja, imao visak vremena i skinem far (bese jebada sa onim srafom odozdo) kad ono onaj dzek sav istopljen na jednoj strani. Izgleda da neko nekad nije lepo to prikljucio na sijalicu , nije bio dobar kontakt, grejalo se i topila se plastika.. Umotao izolir trakom kao prvu pomoc dok ne uzmem novi, nataknuo dzek muski na sijalicu i sad sljaka bez problema

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » utorak, 27. nov. 2018. u 17:41h

Dosao je na red i veliki servis. BIo u Euroautu i dali su mi ovu ponudu. Sta mislite?


Slika


Vidim da su sve ovo gates kaisevi i spaner, ali nemam veze kakva je ova pumpa za vodu. Prodavac rece kao neka fabrika koja pravi pumpe za BMW sta li

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od Markedjani » utorak, 27. nov. 2018. u 17:51h

Ok ti je Gates set zupčenja... on ti je prva ugradnja za 1.6 Zetec SE-Duratec.

Pumpa za vodu je Saleri... takođe sasvim ok.

cene, deluju mi ok ali lično bih proverio sa Sasa_f1 i njegovom radnjom auto delovi faber... cenim da možeš i jeftinije da prođeš.

https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... 94&t=25829
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » utorak, 27. nov. 2018. u 18:01h

Culi smo se. Ponudio mi je INA set kaiseva i SKF pumpu. Videcu da li ima i ovo u ponudi. Sta je bolje od ove dve ponude?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od Neša » sreda, 28. nov. 2018. u 11:10h

Добро је које год да одабереш.
Леп ауто.
Промени сервис,иди преко пута код Ивице у сервис Вук.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » petak, 7. dec. 2018. u 11:08h

Bio u servis Vuk i odradjeno dosta toga. Kaisevi spaneri i roler - Gates, pumpa za vodu SKF (mada mi lik rece da sam trebao neku drugu jer ove SKF made in spain brzo pocnu da curkaju), antifriz g12, dihtung poklopca elring (nije procureo ali je dosta nalego pa reko kad se vec radi nek se odradi i to), svecice NGK v-line, creva koja idu od isparivaca jer su postala tvrda ko drvo i poceo je da kaplje antifriz sa njih.

Jos me su me lepo obradovali kad mi rekose da se vidi da je motor full otvaran plus da je jedna bregasta ostecena :doh: kako sam ga razumeo neko je nekad zaboravio neki alat unutra pa je to izazvalo da se jedan bregaste odvali i otpadne. Rekose mi da vozim ovako kako je, da je malo vece ostecenje moralo bi da se menja. Sad pa i ja tripujem da bih to trebao da menjam sto je pre moguce. Sta vi mislite o tome? Da menjam pod hitno ili da poslusam majstora da vozim i ne brinem

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od sasa_f1 » petak, 7. dec. 2018. u 12:06h

Na konto SKF pumpe, kazi im da ja moju furam vec ravno 105.000km

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od humper » petak, 7. dec. 2018. u 12:13h

rekao sam to odmah, on se kao malo zacudi :D

Nikola312
Poruka: 1117
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Focus mk1 1.6 GHIA by humper

Poruka od Nikola312 » petak, 7. dec. 2018. u 14:48h

humper piše:
petak, 7. dec. 2018. u 11:08h
Da menjam pod hitno ili da poslusam majstora da vozim i ne brinem
Ne popravljaj ono što nije pokvareno.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“