Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 15:35h

Zdravo svima,

Od skoro sam postao vlasnik navedenog c max-a. Ovo mi je prvi ford u zivotu nakon mnogo francuza :lele:
Uskoro slede slike i opis svega sto je radjeno do sada.
Slika

Ovo je prva, i za sad, jedina slika koju imam. Cim prodje ovo lose vreme slikacu ga detaljnije

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » četvrtak, 17. jan. 2019. u 17:53h

Auto je kupljen sa 192.000km
Odmah je odradjen veliki i mali servis, pregledan trap...
Kupljene gume, napred nove Kleber krisalp, nazad 2 wintere stare godinu dana koje su mi ostale od proslog auta. Stavio sam mu led sijalice za osvetljenje kabine, kupio ELM dijagnostiku, ugradio tempomat, osvetljenje kod nogu za vozaca i suvozaca, ugradio parking senzore, zamenio brisace.
Prvi utisak je da je auto malo tvrdji nego sto sam ja navikao i da je malo bucniji na vecim brzinama ali to je reseno zamenom guma. Neverovatno je koliko je tisi sa novim gumama.
Ono sto mi se svidja kod auta je to sto je prostran, deluje masivno, veliki gepek, unutra je kao nov. Sedista, volan, tapaciri sve je odlicno. Motor je sasvim ok, nije za neko divljanje i dovoljan je za normalnu voznju. Potrosnja se krece od 4.8 na magistrali do 7 po gradu, naravno zavisi od nacina voznje i uslova na putu.
Nakon skoro 2000km nisam primetio potrosnju ulja, ne dimi na auspuhu ni prilikom naglog dodavanja gasa, pali na minusu isto kao i kad je toplo vreme.

Kada ga uporedim sa scenicom 2, ford ima bolji polozaj za volanom, nekako mi je prirodniji, tisi je na vecim brzinama i za nijansu veci. Scenic ima meksa i udobnija sedista ali i manji gepek.

Ono sto mi se ne svidja kod auta je to sto je nemacki tvrd (navikavam se polako), kaseta na kontrolnoj tabli zna da krcka i ne znam kako to da resim a prilicno me nervira, ne svidja mi se nacin otvaranja haube (posle mesec dana se pokvario mehanizam), polica gepeka je mogla da bude bolje odradjena.

Na zadnjem braniku mi nedostaje cep tj poklopac otvora za kuku. Prijavljuje mi gresku za senzor temperature izduvnih gasova, senzor sam kupio ali sam zaboravio da kazem majstoru da ga zameni kad je radjen veliki servis tako da cu morati opet kod majstora. Snop dugackog svetla sa vozaceve strane je bas nizak iako je oboreno svetlo lepo nastelovano. Moracu da pogledam da li je sijalica lepo postavljena.
Ono sto jos hocu da uradim je da nadjem cep zadnjeg branika, kupim tipske gumene patosnice, zamenim zadnji brisac, porucim jos jedan kljuc iako imam dva, i razmisljao sam o ciscenju sita uljne pumpe i vadjenju filtera ulja iz cevi za dovod ulja do turbine.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 17. jan. 2019. u 18:21h

Srećno da te služi

Daj još koju sliku

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk


Poslednja izmena: Daki_81, na dan četvrtak, 17. jan. 2019. u 18:21h. Ukupno izmenjeno 1 put.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » četvrtak, 17. jan. 2019. u 18:25h

Hvala.
Cim malo otopli ide na pranje i slikanje.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od Neša » petak, 18. jan. 2019. u 09:44h

Срећно!
Препоручујем сервис Вук преко пута форд компани у Комрену.
И да посетиш сервис РСД у Пиносави и одрадиш ремап,пуно ће да му значи,биће тиши,боље иде и за пола литра ће да смањи потрошњу.
ДПФ вади и искључуј чим почне да прави проблеме.
И наведене проблемчиће можеш да решиш у РСД јер су доктори и специјалисти за форда
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » petak, 18. jan. 2019. u 09:50h

Motor je od 110 ks.
Do sad sam odrzavao automobile u servisu Aleksic i nastavio sam da idem kod njih i sa fordom.
Zadovoljan sam uslugom.
Razmisljao sam o remapu ali nisam do sada imao iskustva sa tim tako da se jos dvoumim, brine me dugorocni uticaj na motor.
Sto se tice dpf, mislim da je vec izvadjen i iskljucen

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » petak, 8. feb. 2019. u 23:35h

Pre par dana stigao kljuc sa aliexpress-a. Danas sam narezao mac za 800 din i upario ga sa autom :beer:
Daljinski sam upario po uputstvu sa foruma.
Definitivno na mk2 fokusu i c max-u ne moze da se kodira novi kljuc onom tehnikom davanja kontakta sa razlicitim kljucevima i na kraju sa novim.

Avatar korisnika
goran198333
Poruka: 69
Član foruma od: nedelja, 29. jul 2018. u 19:12h
Lokacija: Pozarevac

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od goran198333 » subota, 9. feb. 2019. u 11:15h

miarsic piše:
četvrtak, 17. jan. 2019. u 17:53h

Ono sto mi se ne svidja kod auta je to sto je nemacki tvrd (navikavam se polako), kaseta na kontrolnoj tabli zna da krcka i ne znam kako to da resim a prilicno me nervira, ne svidja mi se nacin otvaranja haube (posle mesec dana se pokvario mehanizam), polica gepeka je mogla da bude bolje odradjena.

Na zadnjem braniku mi nedostaje cep tj poklopac otvora za kuku. Prijavljuje mi gresku za senzor temperature izduvnih gasova, senzor sam kupio ali sam zaboravio da kazem majstoru da ga zameni kad je radjen veliki servis tako da cu morati opet kod majstora. Snop dugackog svetla sa vozaceve strane je bas nizak iako je oboreno svetlo lepo nastelovano. Moracu da pogledam da li je sijalica lepo postavljena.
Ono sto jos hocu da uradim je da nadjem cep zadnjeg branika, kupim tipske gumene patosnice, zamenim zadnji brisac, porucim jos jedan kljuc iako imam dva, i razmisljao sam o ciscenju sita uljne pumpe i vadjenju filtera ulja iz cevi za dovod ulja do turbine.
Slicno kod mene, moj je 2007 1,6 tdci 1101ks, krcka instrument tabla iznad radia, malo iritira, pali mi check engine (dpf, egr i jos neznam sta, nisam jos resio). Svetlo sam namestao rucno srafcigerom, imas zuti srafcic na svetlu pa ga podigni, neradi me iz kabine podizanje, mozda motorici su vrisnuli. Isto prostran auto, kruci slazem se, po meni od senica jaci limarijski, vozio sam se u senic 2 2,0 je motor bio (normalno jaci motor jace povlacio). Potrosnja slicna, malo veca zimi.
Da te sluzi, na sajutu ima mnogo odlicnih saveta i ljudi koji se razumeju u fordove. Nekako sticem utisak da je For auto malo specifican, koliko god gledao npr CMAXove, svaki je na svoj nacin specifican, ali bukvalno svaki. Jedan ima ovu opremu, drugi onu, treci neku drugu itd. Jos jednom da te sluzi.
Ford Cmax, 1,6 tdci, 110ks, 2007

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » subota, 9. feb. 2019. u 17:35h

Hvala, druze.
Sto se tice farova, oboreno svetlo mi je lepo podeseno, samo dugo svetlo sa vozaceve strane je prenisko.
Videcu sutra da li moze samo dugo svetlo da se podesava. Malopre sam video da mi je crkla pozicija na tom faru tako da cu ujedno i da zamenim poziciju.
Inace, podesavanje visine farova mi normalno radi.

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1334
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od skolioza » subota, 9. feb. 2019. u 18:43h

cestitke na kupovini
Super sto si zadovoljan i imas poverenja u predhodni servis ali i ja bih ti savetovao da se prebacis u krsteni Ford servis. Pinosava br1 za preporuku
Sto se tice nedostataka pogledaj po forumu-ljudi prodaju polovne delove za Forda pa ces mozda naci to sto ti nedostaje
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » petak, 26. apr. 2019. u 18:22h

Mali update.
Nakon predjenih 4000 km ulje na istom nivou.
Nabavio jos jedan kljuc i sada ih imam 3 :woohoo: od toga dva skakavca.
U medjuvremenu zamenjen senzor temperature izduvnih gasova i vise se ne javlja greska iako sam presao vise od 1000km od njegove zamene. Kupljen je i cep za branik koji mi je nedostajao od kupovine, na zalost u sivoj boji.
Zamenjeno crevo interkulera koje ide od interkulera do usisa. Stavljeno je polovno, placeno 20e.
Kupljene su 4 nove letnje gume Lassa greenways 205/55 r16 i zadovoljan sam njima. Zamenjen i zadnji brisac.
Javilo se sitno lupkanje u trapu prilikom prelaska preko sitnih neravnina tako da nakon praznika ide na pregled trapa i reglazu. Kupljen je na Nis pumpi Michelin sprej za dezinfekciju klime i ovih dana ce biti isproban.

U planu je zamena boje osvetljenja u belu boju. Trenutno je zelena. Odradio sam za probu komande klime i to izgleda ovako.

Slika

Imam jedno pitanje za kolege forumase.
Nemam dimovanje osvetljenja u kabini. Da li je dovoljno samo da se zamene komande sa onima koji imaju tockic za dimovanje?
A da, kada sam menjao osvetljenje na komandama klime skinuo sam prekidac koji pali klimu kada se smer duvanja prebaci na soferku, sto me je bas nerviralo.
Tako da sada kad prebacim da duva samo u soferku ne pali klimu :haha:

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od Nedeljkovic » petak, 26. apr. 2019. u 20:38h

Ako si za dezinfekciju kupio penu koja se ispusta u ventilacione otvore obavezno skini filter klime pre nego sto je naprskas kako ne bi ubudjao

Ja na Mondeu nisam.imao tockic za dimovanje a kada sam zamenio prekidac (zbog ugradnje maglenki) dobio sam i dimovanje koje je radilo

Napisi kako si raskacio prekidac klime posto vec postoje teme vezane za to ali niko nije znao kako to da resi

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006.

Poruka od miarsic » subota, 27. apr. 2019. u 11:45h

Nije pena, aerosol je. Upali se auto, stavi se na recirkulaciju, pusti se klima i aktivira sprej iza zadnjeg sedista i nakon 20 minuta se ugasi i sve se dobro provetri.
Komande klime se skidaju tako sto se prvo izvadi radio, zatim se skine ukrasna plastika koja ide oko radija i klime. Zatim se skida ona plastika koja sluzi kao nosac za radio i komande klime i time se dolazi do komandi klime.
Sa zadnje strane imamo dva konektora koja se skidaju relativno lako, saljlu za toplo hladno koju drzi klip i sajla za usmeravanja vazduha koje se samo izvuce.
Ako hocete da rasturate komande klime, kao ja, pre svega ovoga skinite tockice. Skidaju se tako sto se samo jako vuku ka sebi. Mnogo je lakse dok se jos nalazi na autu.
Za sada nemam slike ali mogu da slikam kako se sta skida kada budem menjao diode na radiju.
A sam prekidac se nalazi na stampanoj ploci i kada se okrene tockic da duva u soferku ispupcenje koje se nalazi iza tockica akitivira taster koji pali klimu.
Zutim kvadratom je oiviceno mesto gde se on nalazi (na slici je vec skinut). Kasnije cu da slikam i sam taster kako izgleda.
Mislim da takav isti taster sluzi i za ptc grejac samo sto se nalazi kod tockica za temperaturu vazduha (kod mene ga nema ali se vidi prazne 4 rupice gde je mesto za njega)

Slika

Buca_Nish
Poruka: 78
Član foruma od: nedelja, 24. feb. 2019. u 10:22h

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od Buca_Nish » subota, 27. apr. 2019. u 17:00h

U zdravlje zemo da te sluzi. Vidim po postovima da umes da baratas lemilicom 😂
Po onome od danas vidim da ce mi trebati neko vican s lemilicom. Pa ako si voljan kad zagusti da te iscimam.
I jos jedno pitanje, vidim ugradio si tempomat a probao si i bele diode, da li tebi svetle dugmici za tempomat ili ne? I da li postoji neka varijanta da napravimo da svetle dugmici? Nervira me sto nocu ne svetle a ujedno bilo bi lepse da svetle.

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » subota, 27. apr. 2019. u 17:03h

Ne svetle dugmici tempomata i mislim da i ne moze da se napravi da svetle.

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » petak, 26. jul 2019. u 21:02h

Opet se radilo na c max-u.
Zamenjene prednje i zadnje plocice, prednji selen blokovi i donji nosac motora.
Nakon 7000 km ulje i dalje stoji na maksimumu :woohoo:

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » utorak, 17. sep. 2019. u 17:49h

Pre nekoliko dana sam se vratio iz Grcke. Auto je posluzio odlicno.
Predjeno 1146km, prosecna brzina 65km/h i prosecna potrosnja po bordu 5.5l. Dosta smo se vozili po okolini a imali smo i izlet do Soluna gde je guzva bila nenormalna.

Sve u svemu, zadovoljan sam ponasenjem na putu, potrosnjom i prostorom.
:ford:

Buca_Nish
Poruka: 78
Član foruma od: nedelja, 24. feb. 2019. u 10:22h

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od Buca_Nish » petak, 20. sep. 2019. u 22:42h

Nikako da te spazim u Nis 🤣

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » utorak, 11. feb. 2020. u 19:26h

U medjuvremenu odradjen mali servis sa svim filterima, zamena ulja u menjacu i kompletan pregled vozila.
Proveravan je trap, nosaci, dijagnostika...
Sve ok. Idemo dalje...
Vec duze vreme razmisljam o gumenoj kadici za gepek i ono sto me koleba je velika razlika u ceni. Krecu se od 2500 do 6000.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1856
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od sarabo » utorak, 11. feb. 2020. u 20:20h

kadica i sva ta gumena galanterija moja preporuka SPIDER AUTO
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Buca_Nish
Poruka: 78
Član foruma od: nedelja, 24. feb. 2019. u 10:22h

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od Buca_Nish » četvrtak, 20. feb. 2020. u 08:13h

miarsic piše:
utorak, 11. feb. 2020. u 19:26h
U medjuvremenu odradjen mali servis sa svim filterima, zamena ulja u menjacu i kompletan pregled vozila.
Proveravan je trap, nosaci, dijagnostika...
Sve ok. Idemo dalje...
Vec duze vreme razmisljam o gumenoj kadici za gepek i ono sto me koleba je velika razlika u ceni. Krecu se od 2500 do 6000.
Ja sam uzeo kadicu u silux za 1900dinara. Nije gumena, neka vrsta plastike je. I meni extra vrsi posao.

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » četvrtak, 20. feb. 2020. u 21:28h

thumbsuph

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » petak, 8. maj 2020. u 20:06h

Nazalost, akumulator je ispustio dusu. Samo je prestao da radi bez ikakve najave. Kupljen nov topla za 9500 din.
Vracene su letnje gume. Primetio sam i lupkanje u desnom tocku kada se prelazi preko sitnih neravnina tako da ce morati na pregled.

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » petak, 31. jul 2020. u 16:10h

Posto sam na odmoru a ne idem nigde zbog ove situacije, radio sam sto i dokon pop :)
U prevodu, malo mi je vlazilo ulje oko vakuum pumpe pa sam je skinuo da predihtujem, pa kad sam tu vec hajde da pogledam EGR ventil...
Uglavnom, skinut EGR i hladnjak i iznenadjujuce je bilo cisto. Opran je samo hladnjak a EGR sam vratio jer nije bilo skoro nicega. Kod vracanja sam se bas namucio sa onim selnama koje drze hladnjak.
Pa kad sam vec to skinuo krenuo sam da proverim i grejace i samo je jedan radio. Tako da su zamenjeni i svi grejaci.
Usput, primetio sam da mi je puklo crevo od filtera za vazduh do turbine tako je i to zamnjeno polovnim.
A da, dodao sam jos jedno svetlo u gepeku.
Od slika imam samo ovo

Slika

Slika

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Ford C-MAX 1.6 tdci 2006. by miarsic

Poruka od miarsic » subota, 14. nov. 2020. u 18:31h

Kupljene i namontirane 4 celicne felne za zimske gume. Cak mi se i svidja kako izgleda sa crnim felnama :)
Javio se neki luft u prednjem trapu tako da cu morati da posetim majstora uskoro.
U zadnje vreme ga dosta slabije vozim jer se promenilo stanje u porodici tako da nam vise nisu nephodna dva automobila. Na posao putujem zeninim puntom tako da sam za poslednjih 4-5 meseci fordom presao svega 2.000 km.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“