Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moj Focus MK2 1.6 TDCi

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Velcoro
Poruka: 3
Član foruma od: subota, 9. mar. 2019. u 12:27h

Moj Focus MK2 1.6 TDCi

Poruka od Velcoro » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 11:00h

Pozdrav, u pitanju je Ford Focus 1.6TDCi, 90KS, 2006. godište. Kupljen je na auto placu u avgustu 2018. sa 192.082km na satu. Tenutno na satu 199.500km Plaćen je 2450 eur. Bio je među najjeftinijima u oglasima u tom trenutku, a nije bio lošiji od ostalih, pa sam ga zato i kupio. Išao sam logikom da je bolje kupiti taj jeftiniji, pa razliku u novcu uložiti u sređivanje, nego kupiti najskuplji na kojem će opet biti štošta da se popravlja i sređuje. Od kupovine do danas urađeno je sledeće (RSD Pinosava):

- Kompletni mali i veliki servis
- Akumulator (odmah crkao po kupovini auta)
- Prednji levi ležaj točka i kugla (čulo se strudanje kad se namota na desno)
- Nosač motora gornji levi (curelo ulje iz njega i verovatno nije vršio funkciju prigušivanja vibracija)
- Servis alternatora (diodna ploča). Upalio lampicu za akumulator i nije punio. Popravljen je u servisu Bendix, samo zato što mi je bio najbliži ali ga nikako ne preporučujem!
- Šešir vakuma (čulo se šuštanje koje bi prestajalo kada se pritisne pedala kočnice, nije bilo problema sa kočenjem)

Sledeće na redu je zamena amortizera i silen blokova i neke kozmetičke popravke na limariji, a u međuvremenu da se proveri i EGR, turbo i dizne, jer mislim da i tu po nešto treba da se sredi.

Ovo mi je 5. po redu lični auto i zadovoljan sam konkretnim primerkom i Fordom generalno i mislim da pruža ubedljivo najbolji odnos cene naspram kvaliteta vožnje.

Slike kačim ovih dana, čim se vreme prolepša.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“