Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 2010

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
dadons
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 9. avg. 2010. u 13:25h

Ford Focus 2010

Poruka od dadons » sreda, 11. avg. 2010. u 10:06h

Pre 2 nedelje sam postao ponosni vlasnik Ford Focus-a 1.6 Duratec 100KS paket opreme Anniversary.
Izuzetno sam zadovoljan sa pratecom opremom koju sam dobio za 12.5k eur-a. Pre kupovine Focus-a, isao sam licno da gledam novi Renault Megane 3, Peugeot 308, gomilu polovnjaka, al kad sam ugledao i pre svega seo u 'novi' Focus znao sam da je to to i sta mi je ciniti! thumbup

AMBIENTE PAKET: Prednji i bocni AirBag-ovi za vozaca i suvozaca, servo volan podesiv po visini i dubini, IVD/ESP, ABS sa MBA, 4xDisk kocnice (samo Wagon),
Daljinsko centralno zakljucavanje (1 preklopni kljuc), kodirani kljuc (imobilajzer), Elektro prednji prozori, visinski podesivo sedište vozaca, trece stop svetlo,
15" celicne felne, deljiva zadnja sedišta (60:40), ležišta za krovne nosace, nivelacija farova, Radio/CD, 6 zvucnika, daljinske komande,
Elektro pomicni retrovizori sa integrisanim pokazivacima pravca, branici u boji vozila, spojler crne boje (za 3 i 5 vrata), zadnja svetla za maglu,
pokrivka i osvetljenje prtljažnika, dodatna 12V uticnica u prtljažniku (samo Wagon), kompaktni rezervni tocak, dodatna MP3 uticnica, dva naslona za glavu pozadi
ANNIVERSARY PAKET: AMBIENTE PAKET + Rucice vrata u boji vozila, manuelni klima uredaj, centralni naslon za glavu na zadnjem sedištu (ne za 3 vrata),
Elektro pomicni, grejani retrovizori sa integrisanim pokazivacima pravca, trip kompjuter, prednja sedišta sa osloncem za leda, vozacko sa manuelnim
podešavanjem u lumbalnom delu, hromirane unutrašnje rucice vrata, 4xDisk kocnice, prednja svetla za maglu, kožni volan sa 3 paoka, 16" celicne felne

Slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Iosis » sreda, 11. avg. 2010. u 11:38h

Odličan nema šta. thumbsuph
Želim ti da se slatko navozaš i bez kvarova puno kilometara! gears
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Djomla » sreda, 11. avg. 2010. u 21:21h

Opa imamo nesto uber novo. :)
Alal vera, da te sluzi dugo.

jel si ti prvi vlasnik, gde si ga kupio i ako sam dobro razumeo kostao te je 12.5 00 evra?
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
adnan89
Poruka: 349
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 01:01h

Re: Ford Focus 2010

Poruka od adnan89 » sreda, 11. avg. 2010. u 23:26h

super focus, ali to sto si naborajo od opreme ja imam u astri iz 2000 godine. zar nema nesto bogatije. mislim 2010 godina a man klima?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Markedjani » sreda, 11. avg. 2010. u 23:44h

Ima naravno... Ghia,titanium...

Ovo je neka malo jača varijanta od osnovne... stvarno ne znam šta fali autu za 12.5k eur ?
DjomlaMRak piše:Opa imamo nesto uber novo. :)
Alal vera, da te sluzi dugo.

jel si ti prvi vlasnik, gde si ga kupio i ako sam dobro razumeo kostao te je 12.5 00 evra?
Nov auto je čovek kupio druže đomla... u grandu ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Ford Focus 2010

Poruka od maxer » četvrtak, 12. avg. 2010. u 00:58h

Čestitam na automobilu. Ja imam skoro isti takav od polovine Marta ove godine.

Da te dobro služi i ba se lepo i bezbedno navozaš sa njime.
adnan89 piše:super focus, ali to sto si naborajo od opreme ja imam u astri iz 2000 godine. zar nema nesto bogatije. mislim 2010 godina a man klima?
Nije mu manuelna već je automatska (digitalna) dvozonska klima, što se lepo vidi na drugoj slici sa leva. On je samo pogrešno citirao nabrojanu opremu iz nekog zvaničnog spiska (sa sajta ili iz predračuna/ponude) u kome je navedena manuelna klima.
Slika

Avatar korisnika
dadons
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 9. avg. 2010. u 13:25h

Re: Ford Focus 2010

Poruka od dadons » četvrtak, 12. avg. 2010. u 11:59h

Namerno sam naveo i AMBIENTE paket opreme jer je ANNIVERSARY = AMBIENTE + nesto dodatno/poboljsano ;)

Hvala na lepim zeljama, ja sam za ovih prvih 300km prezadovoljan autom. Auto je kupljen u GrandM-u u Novom Sadu po ceni 12.500eura.

Jeste da ima 100KS, al mi se cini da mu fali jos po koja KS. Npr. 3. brzina je prilicno kratka skoro ista kao 2., tako da mi dodje ponekad da iz 2. prebacim u 4. . Da li neko ko ima 'slican' auto moze da mi potvrdi ovakvo ponasanje? Takodje motor se dosta cuje (vec pri 2500-3000 obrtaja, mozda nisam navikao s obzirom da sam pre 3-4 meseca u Kanadi vozio novu Mazdu 3 2.0 automatik koja se maltene ni ne cuje), naravno nema poklopca, al je npr. za pohvalu da su stavili izolaciju ispod haube, sto kako sam razumeo i nisu u obavezi s obzirom da je u pitanju benzinac.

Pozdrav

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 12. avg. 2010. u 13:36h

za pohvalu da su stavili izolaciju ispod haube, sto kako sam razumeo i nisu u obavezi s obzirom da je u pitanju benzinac.
Nisu u obavezi da stave zato sto je auto za nase trziste. Bez obzira dali je benzinac ili nesto drugo, to je deo koji se stavlja.

Cena od 12K je morala da ima svoje opravdanje, pa je na necemu moralo da se 'ustedi'.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Ford Focus 2010

Poruka od maxer » četvrtak, 12. avg. 2010. u 18:44h

dadons piše:Jeste da ima 100KS, al mi se cini da mu fali jos po koja KS. Npr. 3. brzina je prilicno kratka skoro ista kao 2., tako da mi dodje ponekad da iz 2. prebacim u 4. . Da li neko ko ima 'slican' auto moze da mi potvrdi ovakvo ponasanje?
Kao što sam naveo u predhodnom postu: imam takav automobil (vidi ovde) ... jedino se razlikujemo po tome što ja imam Alu-felne i volan sa četri paoka jer je na njemu tempomat+cruise control. Rekao bih da je ostalo isto.
Ja nisam primetio da mu fali snaga (a inače vozim još jedan automobil od 1.6 lit. i 100ks: službeni WV Caddy Live) i mislim da su dužine prenosnih odnosa relativno OK. Verovatno si navikao na neki drugačiji tip menjača pa ti je ovaj sada čudan.
Ja sam imao druge probleme sa menjačem (tj. još uvek ih imam):
1) smeta mi što je menjač "spor" pogotovo prilikom prebacivanja iz 2. u 3.
2) još gore što je prilikom pokušaja brzog šaltanja u gore navedenim brzinama, neprecizan tj. ne uleti u 3. već nabodem neki "zid" između 1. i 3. brzine (detaljniji opis možeš pročitati u temi o mom Focusu)
3) kada sam prešao oko 1000km. počeli su da se javljaju problemi sa rikvercom tj. prilikom ubacivanja u rikverc, automobil se "strese" tj. čuje se neki "krk" zvuk i proizvede se vibracija koju jasno osetiš ... ako prvo ubacim u 5. pa u rikverc - sve je OK (uđe mazno kako i treba) ili ako pre ubacivanja u rikverc zadržim pritisnutu papučicu kvačila duže (oko 3-4sec) - takođe uđe lepo u riverc.
U servisu su mi rekli da ga vozim još (do nekih pređenih 3500km) pa ako se problemi ne reše - da će zameniti ceo menjač. Sada sam već na nekih 4500 pređenih km. i problemi i dalje postoje pa ću ih uskoro pozvati da se to sredi (kako god).
dadons piše:Takodje motor se dosta cuje (vec pri 2500-3000 obrtaja, mozda nisam navikao s obzirom da sam pre 3-4 meseca u Kanadi vozio novu Mazdu 3 2.0 automatik koja se maltene ni ne cuje), naravno nema poklopca, al je npr. za pohvalu da su stavili izolaciju ispod haube, sto kako sam razumeo i nisu u obavezi s obzirom da je u pitanju benzinac.
Dobro ti čuješ: motor jeste bučan tj. automobil ima (na žalost) slabu izolaciju prema motorskom prostoru. Ovo sam sebi potvrdio i čitajući razne testove gde su Focus i KIA ceed na vrhu liste po buci pri 130 km/h (74-75dB).
Drobio sam o tome ovde ali mi kolege forumaši izgleda ništa nisu verovali ali mislim da će sada shvatiti da ja nisam halucinirao (ti si na forumu prvi posle mene koji ima novog Focusa i naravno odmah si primetio ono što je više nego očigledno).
E sad, ima tu i jedna lepa vest za tebe: uočio sam da mi je automobil postao tiši :P.
Kada i kako: pa negde između 4000 i sadašnjih 4500 km. sam počeo prvi put da gazim auto do maksimalne zvanične brzine od 180 km/h (naravno da će kasnije moći i preko te granice) i kao da je od tog trenutka počeo da biva sve tiši i tiši. Takođe mi se čini da je pomogla i vožnja potpuno opterećenog vozila sa 150 m. nadmorske visine na 1700 m. po putu punom serpentina (vozilo se je uglavnom u 2. i 3.). Izgleda da mu je potrebna opasna razrada da bi se utišao cekicko ... ili pak to mu dođe samo pre ili kasnije kada se motor "razvozi".
Pošto imam automobile za usporedbu (dva službena), nisam se ni slučajno "navikao" na njegov zvuk tj. buku, već je stvarno motor postao tiši i sada jeste tiši od mog pomenutog službenog WV-a.

P.S.
Ja sam morao sam da kupim pokrivku - izolaciju haube, jer je nisam dobio uz auto a poklopac motora ne postoji za ovaj tip od 100ks.
Slika

Avatar korisnika
dadons
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 9. avg. 2010. u 13:25h

Re: Ford Focus 2010

Poruka od dadons » četvrtak, 12. avg. 2010. u 19:00h

@maxer - Mislim da sve to sto si uocio tacno, tj. dobro si ga izanalizirao. Citajuci tvoj topic u vezi tvog Focus-a primetio sam dosta slicnosti koje mogu da potvrdim, medjutim vezano za menjac kod mog Focusa nisam primetio problem sa prenosom 2.->3., ono sto mogu da potvrdim da ako se vozi smireno i lagano menjac jako lepo funkcionise, prakticno klizi, brzine menjam sa 3 prsta... Pre Focus-a sam vozio auto mojih roditelja Renault 18 i naravno u poredjenju sa njegovim menjacem Focus je daleko kraci i udobniji... Za razliku od tvog Focusa, ja nemam ni tempomat ni oslonac za ruku (klizni) koji je pretpostavljam pravo zadovoljstvo imati u kombinaciji sa takvim menjacem. Trenutno ispitujem mogucnost ugradnje tog oslonca, mada sudeci po informacijama iz GrandM-ovog servisa isti nije predvidjen za naknadnu ugradnju.

P.S. Ja sam takodje uoci blago poboljsanje po pitanju zvuka motora, no jos je rano pricati o tome, jos je na nekih ~300km... :)

Pozdrav

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Ford Focus 2010

Poruka od maxer » četvrtak, 12. avg. 2010. u 19:40h

I kod mene se "laganica" menjaju stepeni prenosa - baš kao što kažeš: sa dva-tri prsta i ide sam od sebe ... ali ako to uporedim sa nekim brzim menjačima kao što su u Alfi ili u BMW-u i kada pokušam da tako brzo menjam stepene prenosa i kod Focus-a - jednostavno ne ide, menjač je prespor i postaje neprecizan pri prenosu iz 2. u 3. (ali samo prilikom takvog "brzog" menjanja). Očito je da menjač ima svoje limite koje moram da prihvatim. Sve u svemu veoma sam zadovoljan u smislu šta sam dobio za uloženi novac.

Još jedna napomena: kada dođe zima, Focus ima nezgodnu falinku da se voda koja se topi na šoferšajbni, sliva i ledi u predelu ispod i oko brisača i oni ubrzo postanu okovani santom leda. To mi je prvi automobil kod koga je ovako izražen ovaj problem. Jednostavno je sistem grejanja šoferke vazduhom, previše pomeren prema vozaču tako da taj donji deo gde se ona spaja sa prednjom konzolom - ostaje hladan i ne može da otapa led sa brisača. Znam da se u ponudi Forda nalazi i verzija sa grejačima u šoferšajbni ali na žalost takva nije ni kod mene ni kod tebe.
Gledam kako taj problem da rešim pre nego što dođe zima (iskusio sam to upravo onog dana kada sam uzeo automobil: 11.marta po nezapamćenoj mećavi). Ili da negde nađem neke samolepljive grejače koje ću staviti u taj najdonji deo šoferke ili da nabavim-napravim neki usmerivač koji će topli vazduh sa originalnog otvora - bacati na najdonji deo šoferšajbne.

Pozdrav.

P.S.
Jeste pravo olakšanje imati tempomat i naslon za ruku ... za auto-put ili bilo koju dužu vožnju to je zakon!
Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Lale » četvrtak, 12. avg. 2010. u 21:54h

Super,odlicno....Novo je.......NOVO.
Slika Slika

Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Shoshon » četvrtak, 12. avg. 2010. u 22:20h

Odličan i lep auto. Uz sve ostalo - novo je novo.

Ako te zanima naslon za ruku, to jer drugar kod sebe na (mrskom nam) golfu ugradio naknadno.
(umalo ga šlog nije strefio kada je video da u polovnom mondeo starom 13 godina - nije Ghia - ima naslon).
Raspitaću se ako te zanima...
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Iosis » petak, 13. avg. 2010. u 07:56h

Pa Mondeo je auto. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

McGruja
Poruka: 155
Član foruma od: petak, 19. feb. 2010. u 08:53h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2010

Poruka od McGruja » petak, 13. avg. 2010. u 08:12h

Naslon za ruku može da se ugradi naknadno, samo mora da se menja cela centralna konzola.
Sve do upaljača thumbsuph

Košta prilično

Imaš i opciju da kupiš samo naslon aftermarket proizvođača, to košta oko 5-6.000 din
Spider auto to radi. Izguglaj

Avatar korisnika
dadons
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 9. avg. 2010. u 13:25h

Re: Ford Focus 2010

Poruka od dadons » petak, 13. avg. 2010. u 22:14h

@McGruja - Thnx za info. Pretpostavio sam da ce to malo teze da ide... Raspitacu se kod spider-a...

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Djomla » petak, 13. avg. 2010. u 22:22h

Markedjani piše:
Nov auto je čovek kupio druže đomla... u grandu ;)

Ono racunao sam, tako ali sam bio malo zbunjen da je samo 12 000 !
Ne verujem sta sve ford daje za 12 k, odusevljen sam

Zato sam na trenutak pomislio da nije sluchajno neko kupio pa je iz nekog razloga posle par meseci morao da proda!
(umalo ga šlog nije strefio kada je video da u polovnom mondeo starom 13 godina - nije Ghia - ima naslon).
Ima recimo na mojoj sierri '92 koja nema elektrichne podizache ( sto govori da je paket opreme bio siromasniji ) a ima naslon za ruku.
Ko ga jebe kad vozi golfa.
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Re: Ford Focus 2010

Poruka od Shoshon » subota, 14. avg. 2010. u 09:11h

DjomlaMRak piše: Ko ga jebe kad vozi golfa govno .
clap redbullw clap redbullw clap redbullw cekicko
Slika

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Ford Focus 2010

Poruka od zx3 » subota, 14. avg. 2010. u 20:39h

U zdravlju da se navozaš, poz.
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Ford Focus 2010

Poruka od mirke » nedelja, 15. avg. 2010. u 13:23h

Odlican auto... Najbolji auto(nov) thumbsuph
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Ford Focus 2010

Poruka od peca » nedelja, 15. avg. 2010. u 14:39h

Prelep i predobar auto, nema šta...

Da se lepo navozaš ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
dadons
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 9. avg. 2010. u 13:25h

Re: Ford Focus 2010

Poruka od dadons » ponedeljak, 16. avg. 2010. u 21:44h

Zahvaljujem se svima na lepim zeljama ;)

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“