Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Cortina MK1 '66.

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od ace1 » sreda, 25. mar. 2009. u 18:39h

Ako gledas iz tog ugla onda shvati to ovako
Kupis novog Focusa RS a za odredjenu kolicinu novca,onda prodje 35 godina u medjuvremenu prethodni vlasnici potrose na odrzavanje kamion para,pa ga onda ti kupis za par stotina ili hiljada evra i preko toga ulozis jos par.Izadje 28 drugih novijih vozila,boljih tehnicki,itd.A ti i dalje imas Focusa RS i boli te d*pe,jer si jedan od malo njih koji ga imaju u super stanju.
Po tvojoj logici i mnogih,kad sve to saberes treba za auto da trazis ,bar pola miliona.Mislim za koriscenje automobila i njegova cena od samog starta ,plus kamata na kamatu.Da si ulozio 20 dinara u banku pre 40godina ,gde bi ti bio kraj.
Ali u ovome se ogleda ko voli Forda ,a ko je tu da zaradi.
A ako se odlucis za drugu varijantiu da uradis ,auto ,mnogi ce ti pomoci oko sredjivanja auta,oko saveta,gde ,sta i lepo ces se zabaviti,mnogo toga nauciti i u medjuvremenu biti jedan od ponosnih vlasnika svog vozila,koja se redje vidjaju od tamo nekih drugih novijih egzoticnih plasticnih vozila.
A da da ne zaboravim,potrosices jos jedan kamion para da to uradis ,al jednom se zivi ,svet ostaje na hrabrima
A na tebi je da odlucis,srecno sa istim
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od 911s [SK] » sreda, 25. mar. 2009. u 20:03h

Sve zavisi šta hoćeš.

Farbanje sa limarijom takvog auta koji je star 43 godine ako košta 1300 evra - to mi onda liči na farbanje metlom preko zardjalih panela. Takav auto se rastura do u šraf, svaki detalj se radi i farba, najbolje peskiranje cele školjke. Sedišta i tapacire bi trebalo poručiti originalne od preko. Evo linkova za kvalitetno reparirane da izgledaju kao original (cene su u funtama).
Tapaciri: http://cgi.ebay.co.uk/PAIR-OF-FORD-CORT ... 240%3A1318
Sedišta: http://cgi.ebay.co.uk/PAIR-OF-FORD-CORT ... 240%3A1318

Mada je naravno isplativije ubaciti neka sedišta koja su išla u Fordove tih godina, al da budu što sličnija. Tapacire bi možda mogao neko ovde kvalitetno da odradi, samo je pitanje koliko će slično originalnim moći da uradi.

S obzirom da su ova kola retka i toliko matora, nema smisla raditi ništa drugo osim sredjivanja u fabričko stanje. Ako to budeš radio, puno njih će ti pomoći. Ako budeš radio nešto kao "moderniji styling", niko ti neće pomoći, plus ćeš potrošiti dosta para, a imaćeš auto koji realno ne liči ni na šta (osim možda tebi) a i totalno ćeš mu ubiti cenu. Eno u oglasima par likova koji se glupirali pokušavajući da "naprave" neka vozila, ali su na kraju ukapirali da su potrošil dosta para i vremena, da nisu dobili ništa, da im auto ne vredi više od par stotina evra i sad ih prodaju, samo što nikad neće dobiti te pare koje traže.

Ne znam na kakve si to felne od 500-800 evra mislio, ali u svakom slučaju ti je to glupo. Imaćeš felne od 500 evra, a vezni limovi sa donje strane će ti ostati zardjali?

Moguće je pravljenje neke replike uz ubacivanje novijeg jačeg motora, da originalno izgleda, a da ide kao aždaja (ali da bukvalno pocepaš 99% vozila na ulicama). Ovo će te koštati takodje jako puno, ali ako se uradi - veruj mi da je zadovoljstvo neprocenjivo kada opereš Golfa R32 u nečemu što je staro 43 godine i što niko živ nikad nije video.

Ako planiraš da ovaj auto "središ" za "male" pare, pa da ga onda prodaš i zaradiš par stotina ili hiljada evra, odmah da ti kažem da na to zaboraviš jer ti to nikada neće uspeti. I ne bi bio prvi kome to nije uspelo.

P.S. Inače, ja sam Stefan K. na Krstarici, vidim da i tamo pisao.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21096
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Markedjani » sreda, 25. mar. 2009. u 20:06h

Potpisujem post iznad... amin.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Cortina MK1 '66
Poruka: 19
Član foruma od: četvrtak, 19. mar. 2009. u 04:08h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Cortina MK1 '66 » petak, 27. mar. 2009. u 22:14h

van piše:Samim stavom "limarija 300e , felne 500-800e" si se odao .
Ako sredjujes auto kako treba, mora kompletno da se rasklopi i svaki zardjali panel da se promeni ili zakrpi zakrpom koja se nece primetiti ... A to nije 300 e , sem ako taj auto nije limariski u ekstra stanju ...
Sta ce ti felne pa vec imas tockove na kolima :D
Hteo bi nesto malo da nabudzis , a ? A ?
Onda lepo pravi repliku lotus kortine , kortinu vec imas , a u ulozi originalnog DOHC motor , moze da bude zetec 1.6, 1.8, 2.0 . , zajedno sa petostepenim menjacem od siere i pojacanim kocnicama isto od nekog forda , dobices atraktivan autic i na izgled i po performansama . Trebaju ti one lepe mini lite felne , a takve slicne sam vidjao na renoima ...

U svakom slucaju ulozices mnogo vise nego sto auto vredi posle .... :D
Ja sam zamisljao da zadrzim postojeci motor 1.5 jer ne idem na trke, cisto mi treba za uzivanje jer volim clasiku.Sto se tice limarije sve je super sem oko solja amortizara kao sto se vidi na slikama . Ostalo je ko casa. Tri felne su mi fabricke pa sam mislio da stavim nove alu. savremenije ali u skladu sa autom.Pozz

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od FiestaRS » subota, 28. mar. 2009. u 00:37h

Znachi ipak cesh sredjivati ?
Slika

Avatar korisnika
Cortina MK1 '66
Poruka: 19
Član foruma od: četvrtak, 19. mar. 2009. u 04:08h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Cortina MK1 '66 » subota, 28. mar. 2009. u 02:57h

Naravno, pa sta cu kad sam vec upao u sektu. :D Salim se malo

Avatar korisnika
Cortina MK1 '66
Poruka: 19
Član foruma od: četvrtak, 19. mar. 2009. u 04:08h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Cortina MK1 '66 » subota, 28. mar. 2009. u 03:41h

911s [SK] piše:Sve zavisi šta hoćeš.

Farbanje sa limarijom takvog auta koji je star 43 godine ako košta 1300 evra - to mi onda liči na farbanje metlom preko zardjalih panela. Takav auto se rastura do u šraf, svaki detalj se radi i farba, najbolje peskiranje cele školjke. Sedišta i tapacire bi trebalo poručiti originalne od preko. Evo linkova za kvalitetno reparirane da izgledaju kao original (cene su u funtama).
Tapaciri: http://cgi.ebay.co.uk/PAIR-OF-FORD-CORT ... 240%3A1318
Sedišta: http://cgi.ebay.co.uk/PAIR-OF-FORD-CORT ... 240%3A1318

Mada je naravno isplativije ubaciti neka sedišta koja su išla u Fordove tih godina, al da budu što sličnija. Tapacire bi možda mogao neko ovde kvalitetno da odradi, samo je pitanje koliko će slično originalnim moći da uradi.

S obzirom da su ova kola retka i toliko matora, nema smisla raditi ništa drugo osim sredjivanja u fabričko stanje. Ako to budeš radio, puno njih će ti pomoći. Ako budeš radio nešto kao "moderniji styling", niko ti neće pomoći, plus ćeš potrošiti dosta para, a imaćeš auto koji realno ne liči ni na šta (osim možda tebi) a i totalno ćeš mu ubiti cenu. Eno u oglasima par likova koji se glupirali pokušavajući da "naprave" neka vozila, ali su na kraju ukapirali da su potrošil dosta para i vremena, da nisu dobili ništa, da im auto ne vredi više od par stotina evra i sad ih prodaju, samo što nikad neće dobiti te pare koje traže.

Ne znam na kakve si to felne od 500-800 evra mislio, ali u svakom slučaju ti je to glupo. Imaćeš felne od 500 evra, a vezni limovi sa donje strane će ti ostati zardjali?

Moguće je pravljenje neke replike uz ubacivanje novijeg jačeg motora, da originalno izgleda, a da ide kao aždaja (ali da bukvalno pocepaš 99% vozila na ulicama). Ovo će te koštati takodje jako puno, ali ako se uradi - veruj mi da je zadovoljstvo neprocenjivo kada opereš Golfa R32 u nečemu što je staro 43 godine i što niko živ nikad nije video.

Ako planiraš da ovaj auto "središ" za "male" pare, pa da ga onda prodaš i zaradiš par stotina ili hiljada evra, odmah da ti kažem da na to zaboraviš jer ti to nikada neće uspeti. I ne bi bio prvi kome to nije uspelo.

P.S. Inače, ja sam Stefan K. na Krstarici, vidim da i tamo pisao.
Vec sam se raspirao oko svega, peskaricu samo oko motora i oko vrata. Imam drugara koji je radio Opela Kadeta od srafa i peskario ga celog i kaje se kao niko. Svaki dzep koji je peskario je pustio koroziju a pre toga je bilo super znaci da necu dirati fabricku zastitu nego samo ocistiti ,oprati i dodati novu.
Vec sam spremio sedista od taunusa,trenutno su u beloj kozi (postavicu fotografiju) a zadnje vec imam moje.

Ma kakav stiling...mene je to proslo ko babu zvozdanje. :D Kad mi proradi adrenalin ja sednem na motor a za svakodnevnu voznju imam auto. Tako da ford ima garazu ima super tretman kod mene." Moj Ford" ce imati od takoreci modernije generacije dobre felne, muziku (ali nista pretrpano) za uzivanje ...i ksenone...eto. Sve ostalo ce biti fabricki ! Cisto da ako se nekad pokajem sto sam to stavio mogu da skinem bez problema i nekih ostecenja.
Nisam mogao da nadjem sliku tapacira, hvala puno ... a za sedista vec imam.
Inace sedista i tapacire planiram da presvucem u belu kozu.

P.S Ehh, da samo znate koliko sam neprespavanih noci proveo razmisljajucu sta kako da uradim. ;)

Kad bih mogao da se snadjem nekako za taj karburator fabricki, alnaser, alnernator...i jos neke sitnice bilo bi super.

Hvala na savetima.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 18:20h

Cortina MK1 '66 piše: Imam drugara koji je radio Opela Kadeta od srafa i peskario ga celog i kaje se kao niko.
Vec sam spremio sedista od taunusa,trenutno su u beloj kozi (postavicu fotografiju) a zadnje vec imam moje.
Taj drugar je onda loše odradio posao oko farbanja i zaštite posle peskiranja.
Okači slike sedišta, mada pretpostavljam da su OK izbor za manji budžet.

Sad ću malo da te ložim šta radi Cortina Mk1 sa 1.6 Kentom i nešto malo turpijanim motorom, samo nemoj da ti pada na pamet da radiš nešto slično lol

[youtube]linuPwLozSw[/youtube]
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od van » utorak, 31. mar. 2009. u 09:53h

Ja sam potrosio 3 kg osnovne i 3 kg zastite i 2 kg crne boje za farbanje shasije s7 koja je otprilike 10 puta manja povrsina nego automobilska karoserija . Treba ti bar 15 kg osnovne farbe da bi lepo zastitio peskarenu karoseriju .
Inace , slazem se sa tobom treba peskariti samo mesta sa koroziom .
Sto se tice alu felni , samo neke retro sa malim et-om

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od FiestaRS » utorak, 31. mar. 2009. u 15:41h

Slika

Avatar korisnika
Cortina MK1 '66
Poruka: 19
Član foruma od: četvrtak, 19. mar. 2009. u 04:08h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Cortina MK1 '66 » sreda, 1. apr. 2009. u 01:40h

Slika

Slika

Slika

Slika

Slike sedista od Taunusa (kao sto sam i obecao) . . . koje sam spremio za Cortinu . Tu su i zadnja ali njih imam orginalna

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od FiestaRS » sreda, 1. apr. 2009. u 11:35h

Au ima tu posla sve treba tapacirati ako ne i zamenuti neke sundjere! Srecno sa radovima :-)
Slika

Avatar korisnika
Cortina MK1 '66
Poruka: 19
Član foruma od: četvrtak, 19. mar. 2009. u 04:08h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od Cortina MK1 '66 » sreda, 1. apr. 2009. u 11:37h

Tako je :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od 911s [SK] » petak, 16. okt. 2009. u 20:18h

Šta se dešava, ima li novosti?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Ford Cortina MK1 '66.

Poruka od kimaa1 » petak, 16. okt. 2009. u 21:32h

O Boze...prelep je... treba malo sredjivanja,ali će biti prelep. Osim ako ga nisi prodao:)
Slika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“