Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Australijski/NZ Fordovi

Modeli izašli iz Fordove fabrike.

Moderator: ace1

Odgovori
bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Australijski/NZ Fordovi

Poruka od bigfoot » subota, 23. maj 2009. u 15:01h

Evo mene nazad posle malo vremena, da predstavim Fordove koje se voze ovde i u Australiji.

Da krenem od njihove "perjanice" Falcon:
1. Falcon XT-osnovni model. Ima motor V6 od 4L 265KS, petostepenu automatski menjac, pogon na zadnje tockove, podosta elektrike (el. prozori, retrovizori, sedista...), ESP, EDB, BA. I u ovoj model postoji mogucnost da se ugradi plin, sto pretezno taksisti rade.
Slika
Slika
Slika

2. Falcon XR6. Za razliku od XT ima sestostepeni automatski menjac , Limited slip differential (LSD) i sportski body kit.
Slika
Slika
Slika
Slika

3. Falcon XR6 Turbo. Sve kao i XR6 osim sto ima motor V6 4L Tubro motor sa 365KS.
Slika

4. Falcon XR8. Sve kao i XR6 osim sto ima motor V8 5.4L 390KS.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

5. Falcon G seria. To je otprilike Falcon XT ali sa mnogo vise opreme i luksuza i sestostepenim automatskim menjacem. Tu postoje tri varijante G, GE sa motorima V6 4L 265KS i GE Turbo sa V6 4L turbo 365KS.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sada malo idemo na teskase tj. dzipove
1. Territory TX RWD-osnovi model koji samo ima pogon na zadnje tockove. Ima motor V6 od 4L 255KS, cetvorostepeni automatski menjac, podosta elektrike (el. prozori, retrovizori, sedista...), ESP, EDB, BA.
2. Territory TX AWD. Ima pogon na sve tockove i sestostepeni automatski menjac.
3. Territory TS AWD i Territory Ghia AWD. Razlika opet u odnosu na XT je samo u kolicini opreme koje ima.
4. I naravno kao perjanica je Territory Ghia AWD Turbo sa V6 4L turbo motorom sa 330KS.
Slika
Slika
Slika
Slika

I naravno veoma poluparnu UTE iliti pikup. To je isti auto kao i Falcon ali sa prikolicom umesto zadnjeg sedista. Modeli su:
1. Falcon Ute Cab Chassis
1. Falcon Ute Pick Up
1. Falcon Ute XR6 Pick Up
1. Falcon Ute XR6 Turbo Pick Up
1. Falcon Ute XR8 Pick Up
Slika
Slika
Slika

I da dopunim ovu listu sa ultimativnim Falconom - FPV Ford Performance Vehicle. Kao osnova je uzet, naravno, XR8 dobro nabudzen. Prvo su motor pojacali na 425KS, spustili ga, ukrutili vesanje, poboljsali kocnice napred Brembo 355mm sa 6 klipova a nazad 330mm sa cetri klipa, i stavili mu jos opakiji body kit. Koga interesuje moze pocitati detaljnu specifikaciju na ovom linku . U zavisnoti od opreme postoje sledeci modeli F6, GT, GTE, GT-P kao i pickup-ovi F6 UTE, PURSUIT, SUPER PURSUIT.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena: bigfoot, na dan nedelja, 24. maj 2009. u 11:39h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Dragomir » subota, 23. maj 2009. u 18:27h

Na odrzavanju ima jednog Territory vratili se ljudi iz Australije i dovezli ali on ima liniski 4.0 motor(nisam siguran za kubikazu)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od bigfoot » nedelja, 24. maj 2009. u 02:53h

Postoji mogucnost da je to bio prva serija Territoria gde su Ozijevci (Australijanci) eksperimentisali sa autom i stavili mu motor od 2.3L kao sto ja imam u mom Mondeu, jer vidim da se jos uvek u Australiji moze kupiti Escape (Territori ga je nasledio) sa tim 2.3L motorom. Ali ne mogu da verujem da iko sa malo mozga moze kupiti ovoliki auto sa tako malim motorom. Pa ja sam vozio Escape sa 3L V6 i to se taman mozes reci da se koliko toliko lepo vozi.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od fancy » nedelja, 24. maj 2009. u 08:10h

Ovi Ozi Fordovi izgledaju sjajno. Vidi se da je Falcon pokupio dosta dizajnerskih detalja s Mondea. 8)
Usput, kako ide prodaja Mondea u Aus i NZ?
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Markedjani » nedelja, 24. maj 2009. u 10:25h

Što su mi superkul ovi Pikapovi...

Baš sam na MotorsTV gledao neke trke u AUS sa tim pikapovima... ima ovaj Ford Falcon i valjda Holden ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od bigfoot » nedelja, 24. maj 2009. u 10:42h

Dobro su se Ozijevci setili da malo ukradu ideje od Evropskog Forda, jer do prosle generacije ovi Falconi su bili ocaj. I jos moraju da porade na unutrasnjosti i kvalitetu koriscenjih materijala jer se tu jos itekako vidi da vuku Americke korene. Sva ta plastika je jeftina, cak na nekim ivicama se mozes itekako poseci, ali polako su poceli da uce od Evropljana.

Sto se tice cifara ne znam tacno, ali na putevima ih ima bas mnogo, i mislim da ih ima vise od Mazde 6 sto je itekako za pohvalu. Jer do pre neku godinu Mazda 6 je bio ovde najprodavaniji auto. Dok prosli modeli Monde su ovde bas slabo prodavani, ali ovaj ide ko alva :D

Ne znam, ali meni su ovi pick up-ovi totalno glupi. Mozda imaju koristi nekom farmeru, ali cemu onda poenta V8 motora u tome? Pa nece kucu da nosi na njemu. I da njegov glavi konkurent je Holden i imaju skoro iste aute, iste motore, samo je nekako lepsi Holden od Flacona. Modeli Holdena su Omega pandam Flacon XT, Commodore SV6, SV8, SS - Flacon XR6, XT8, Calais - Falcon G6.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Markedjani » nedelja, 24. maj 2009. u 10:53h

Da nisu nešto korisni to jeste... ali su mi kao pojava veoma cool... imaju nešto...

Podsećaju me na namunjene Fordove P100 iz engleske ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od fancy » nedelja, 24. maj 2009. u 11:05h

Markedjani piše:Baš sam na MotorsTV gledao neke trke u AUS sa tim pikapovima... ima ovaj Ford Falcon i valjda Holden ?
Ima i najčuvenija Super V8 serija, svako malo je na Motors TV.
To su u stvari arhirivali Ford & GM jer je Holden zapravo Opel / Vauxhall.

@bigfoot
Da, istina je, prošla verzija Falcona je bila potpuno neinteresantna sa jakim američkim dizajnerskim uticajem. Dobro je da su se stvari promenile :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od ace1 » subota, 30. maj 2009. u 01:31h

mogao bi malo da nam pises o istorijatu australijskog Forda
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od bigfoot » subota, 30. maj 2009. u 10:19h

Cim budem imao vise vremena, napisacu nesto o Fordu Australija.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 31. maj 2009. u 16:36h

@Markedjani
Holden ti je nešto kao Vauxhall u Engleskoj, Opel u svakom slučaju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:35h

super sad mogu ljudi da vide razliku izmedju americkog i australijskog Forda
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:14h

Jos jedan Ford koji mi se mnogo svidja i ima odlican dizajn. Agresivan je ali ne mnogo i prilicno elegantan. Na Falconu mi se apsolutno sve svidja.
Kum mi je na Novom Zelandu i njegov sef ima neki jak Falcon sa V8 zvjeri i kaze da ima osjecaj da kada stisne gas da na auspuh mu izlaze kovanice od 5 AUD lol
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od bigfoot » ponedeljak, 8. jun 2009. u 10:01h

Mogu da potvrdim to da kada na Falconu stisnes gas, kroz auspuh ispadaju ne kovanice vec novcanice. Jer kada sam vozio XR6, model BF tj. predzadnji, na otvorenom sa prosecnom brzinom od 70-80km/h nakon 60km bez ikakvog divljanja potrosnja je bila neverovatnih 9l, dok posle voznje grad otvoreno prosecna postrosnja je bila oko 14l. Veoma sam bio iznanadjen potrosnjom, jer kada to uporedim sa Audiom A4 3L, priblizno iste snage, i quattro pogonom u istim situacijama prosecna potrosnja je 2l manja. Jes da je Audi malo laksi ali ima pogona na sva cetri tocka. I ne znam da li su to popravili sa zadnjim modelom, ali kada na Falconu pritisnes muski gas ko da auto ima malo kasnjenje. Prvo se cuje buka i tek posle ~1sec auto pocunje da vuce. Predpostavljam da menjac i motor uopste nisu uskladjeni, ali i te Australijski V6 ne bije glas da su zivahni. I ta potrosnja u poslednje vreme je glavni razlog sto polovni Falconi se prodaju skoro za dzabe dok prica sa Holdenom nije nas tako. Pa pre godinu dana, osnovi model Falcona XT sa V6 4L motorom se mogao kupiti nov za otprilike 16k eura.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Iosis » ponedeljak, 8. jun 2009. u 15:29h

A sta znas o 4.0L I6 motoru? Ja sam cuo da je to jako izdrzljiv motor i da ga auto tuneri jako vole i cak da je jedan takav motor nabudzen na 1000 ks.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. jun 2009. u 04:28h

Ovo je po mom ukusu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Australijski/NZ Fordovi

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. jun 2009. u 04:33h

A i ovaj je svakako odlican.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Modeli Ford-a“