Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

New Mondeo 2013?

Modeli izašli iz Fordove fabrike.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

New Mondeo 2013?

Poruka od mirke » petak, 19. feb. 2010. u 19:29h

Evo slika novog Mondea u jucerasnjem broju SAT plusa. Meni se svidjaju... thumbsuph

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

JEDAN ZA CEO SVET

Daleko od ociju javnosti, u Fordovim razvojnim centrima se radi na novim modelima koji treba da povrate staru slavu ~plavog ovala~, ali i na smanjivanju proizvodnih troskova. Vaznu ulogu u tom poslu ima mondeo.

Najpre ce biti restilizacija sadasnjeg mondea, a potom smena generacija... Novi mondeo ce biti opremljen turbomotorima sa direktnim ubrizgavanjem. Dolazak novog mondea ocekuje se 2013. godine.

Sveziji izgled sadasnjeg modela sredinom 2010....U automobilu ce se naci nova oprema, unutrasnjost ce biti lagano izmenjena, sa tek pokojim potezom na karoseriji, a pripremaju se i novi motori. Ovo su glavne intervencije predvidjene modernizacijom mondea za sledecu godinu.

Novi model ce biti globalan, a svoju mehanicku osnovu ce ponuditi i srednje velikim vozilima grupacije. Sto se tice njegovih buducih linija, planirano je da se krene od poslednjih interpretacija kinetickog dizajna, odnosno stila vidjenog na c/maxu sa maskom smanjenih dimenzija, produzenim i zesecenim farovima. Itd...

Ispod haube ce se naci 1.4 i 1.6 benzinski turbomotori sa direktnim ubrizgavanjem, kao i 2.0 nove generacije... Za sve njih obecava potrosnju i emisiju stetnih gasova, nizu i do 20 odsto.
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. feb. 2010. u 19:36h

Baza ovog modela ce biti i za sledeci Ford Fusion na Americkom trzistu.

S tim sto je 100% sigurno da ce Fusion imati 2.0L turbo motor (sa 230-240 hp), kao i minimalno jedan V6. Sadasnji Fusion se moze dobiti sa 2.5L I4 sa 175 hp, 3.0L V6 sa 240-250 hp i 3.5L V6 sa 265 hp, kao i 2.5L I4 hybrid sa 151 hp.

Znaci postoji mogucnost da i Mondeo dobije neki od navedenih motora.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od 911s [SK] » petak, 19. feb. 2010. u 19:37h

Svidja mi se na prvi pogled.
A inače su im popusti baš jaki, maltene prodaju onakva vozila za džabe.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od mirke » petak, 19. feb. 2010. u 19:42h

Meni se lice ozarilo kad sam ga ugledao :P , a kad vidim ove niske cene, zao mi sto nemam te pare da odmah potrosim na prava kola po stvarno extra ceni... :-(
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od Iosis » petak, 19. feb. 2010. u 20:46h

Maska mi malko, ali malko liči na novi Taurus. thumbsuph Ali predpostavljam da će se tu još stvari mjenjati do 2013.
Ima li govora za Evropu V6 i hibrid? Oćemo i mi u Evropi malo jačih motora DAJTEEEE NAM V6! rulest
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od mirke » petak, 19. feb. 2010. u 22:56h

Ne pominju se hibridi i jaci motori... Verovatno je jos rano... A i izgled ce verovatno biti nesto malo izmenjen...Mada i ovo nije lose...
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od Deckonja » nedelja, 21. feb. 2010. u 22:26h

Sve je to lepo,jos kada bi nas obradovali zadnjim pogonom...

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od Djomla » ponedeljak, 19. apr. 2010. u 14:19h

Forde volim te. Majke mi. Sve me vise i vise odusevlajva, i da bog da me nikad ne razocarao.
A inače su im popusti baš jaki, maltene prodaju onakva vozila za džabe.
To je i poenta forda. Ford kao ford bi izgubio smisao kada bi bio skup.
Ja jednostavno jedinog SKUPOG forda kog mogu da zamislim je onog koji nosi znachku Lincoln.

Ford je uvek bio Proper frivers car for anyone.


U principu za smekere, a ne mamine i tatine sinove kojima mama i tata kupe BMW0a ili MECKU ili Audija. Ili sta vec...
Ford smeker
1. Kupi auto sam.
2. Dobio isti auto za manje pare. (uglavnom )
3. Zadovoljniji je, srecniji i isupunjeniji sa fordom nego sto ce ovi sa ostalim mahinama ikad biti.

Mondeo pored sve boljih i boljih voznih karakteristika koje su josh od sierre perfectne i dan dans se unapredjuju unapredjuje i dizajn i modernizaciju i auto postaje sve vise i vise unikatniji a i praktichniji u ist ovreme.

Perfect car.
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od quando » ponedeljak, 19. apr. 2010. u 14:28h

Nekako mi lici na Opel Insignia :(

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: New Mondeo 2013?

Poruka od darko darko » ponedeljak, 19. apr. 2010. u 15:03h

Deckonja piše:Sve je to lepo,jos kada bi nas obradovali zadnjim pogonom...
Uf, to bi nilo exstra, jel taj fusion ima zadnju vucu ili prednju?
A jos 4x4, pa kao na skorpiju sper napred i nazad. party0021
quando piše:Nekako mi lici na Opel Insignia :(
Jesete i meni je na prvi pogled, mada stari farovi su bili nekako jedninstveni. Ovako je malo vec vidjeno.....
Talladega_500 piše:Baza ovog modela ce biti i za sledeci Ford Fusion na Americkom trzistu.

S tim sto je 100% sigurno da ce Fusion imati 2.0L turbo motor (sa 230-240 hp), kao i minimalno jedan V6. Sadasnji Fusion se moze dobiti sa 2.5L I4 sa 175 hp, 3.0L V6 sa 240-250 hp i 3.5L V6 sa 265 hp, kao i 2.5L I4 hybrid sa 151 hp.

Znaci postoji mogucnost da i Mondeo dobije neki od navedenih motora.
Ta paleta mi se svidja, mislim na novu 20 t, samo hibrid obavezno, samo jos na dizelu bio bi exstra, nago jel taj fusion ima zadnju vucu. I pod obavezno neki v6, pozeljno i dizelas.
I HVALA BOGU DA NECU VISE DA GLEDAM ONE ZADNJE STOPALJKE SA MONDEA, ove su mnogo lepse

Odgovori

Povratak na „Modeli Ford-a“