Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od Mondeo2.0 » ponedeljak, 25. feb. 2013. u 15:57h

Postovanje drugari,

pre izvesnog vremena sam ovde na forumu trazio savet oko centralne brave i posle izvesnog vremena sam na osnovu par preporuka otisao u jedan od servisa u Branka Miljkovica.

Posto ovde ponovo pisem, pogadjate da mi je umetnik "unistio" instalacije za brave, ugradio posebno centralno zakljucavanje i sad mi ne radi ono sa kljuca, ne radi mi gepek a od skora ni vozaceva brava.

Da li neko zna coveka koji moze to lepo da sredi. Ne trazim jeftin servis, nisam to ni prvi put trazio vec neko ko je radio fordove i zna sta radi, resi ti problem i to naplati.

Nis ili okolina bi bilo pozeljno, ali ako treba, zaputicu se i na dalje, samo da ovo resim.

Unapred hvala.
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 25. feb. 2013. u 20:24h

Kod koga si isao u Branka MIljkovica? Koji je problem bio, motori, instalacija?

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od milanbil » ponedeljak, 25. feb. 2013. u 21:47h

Dejan 0644341914

Negde preko puta Niteksa...Kazi mu da si naso broj na forumu...

Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od Mondeo2.0 » utorak, 26. feb. 2013. u 10:07h

nikola_focus piše:Kod koga si isao u Branka MIljkovica? Koji je problem bio, motori, instalacija?
Necu ime da navodim, mada bi trebalo. Kada krenes od merkatora pa pre same raskrsnice. Radili su moj auto i jos jedan paralelno, njih dvojica, i pored price kako rade Fordove, nisu culi da Ford ima dvostruko zakljucavanje i ubedjuju me da postoji samo ta jedna pozicija (kada se auto zakljuca i iznutra). Toliko o poznavanju Forda. Trebalo je da prekinem kad su poceli sa pricom kako je to kod Forda mnogo komplikovana struje, nije kao kod VW. Necu ni da pricam kada je zbog zurbe poceo da cupa i lomi po delu gde je smestem "modul" ako tako mogu da kazem centralne brave (ispred suvozaca). Rezime, ostao bez fabrickog zakljucavanja i brave na gepeku. Dosao sam sa stavom dajte da resimo problem, ne trazim da bude jeftino, ne trazim da bude odmah, trazim da resimo i to je sve. Ali...

Problem je bio sledeci: Posto imam samo jedan originalan kljuc sa daljinskom bravom, i prestala je da mi radi zadnja leva brava (iza vozaca) otisao sam da vidimo sta je problem i ako je moguce da se ugradi modul za daljinsko zakljucavanje kako se nebi oslanjao samo na orig kljuc koji je vec poceo da zeza(nije baterija vec je bio pohaban od koriscenja, mogao je da se prepakuje, ali mi se za slicnu lovu ucinilo da je bolje da ugradim modul daljinskog i dobijem 2 daljinca). Zavrsio sam sa neispravnim gepekom, vozacevom bravom, i vise nije radilo fabricko zakljucavanje. Da, i 1500 za ruke :)

@milanbil: decko koji mi odrzava mehaniku na fordu mi je dao broj jednog momka koji mi je na prvi razgovor delovao korektno: da vidi sta moze da se uradi pre nego sto pocne da petlja. Videcemo. Ako ne, zovem tog Dejana.

U svakom slucaju, hvala obojici, nadam se da cu resiti problem. Ako imate jos neki predlog, slusam.
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od nikola_focus » utorak, 26. feb. 2013. u 13:15h

Jel to kad krenes prema skoli ili prema Durlanu? Ako je prema skoli, verovatno si bio kod onog prvog sa desne strane, Bojana, bas me cudi da je tako zajebo stvari, radio mi je neke stvari ranije, i to sam otisao po preporuci, skroz korektan je bio. E sad, to sto si ostao bez fabricke komande je normalno, koliko se ja razumem, ne mogu 2 modula da rade paralelno. Mozda taj drugi modul nema opciju za otvaranje gepeka, pa zato ni to nece da radi, jer je fabricki modul iskljucen. Mislim da ti je najbolje da prepakujes kljuc (ili narezi drugi, kod Lukaca 50E bez daljinca, sa daljincem 120), vrati mu taj modul i nek ti vrati pare, i kod tog drugog idi neka ti resi tu vozacevu bravu, i uzivaj.

Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od Mondeo2.0 » utorak, 26. feb. 2013. u 13:30h

Od merkatora, pa pre prve raskrsnice sa semaforom sa leve strane.

Modul ima opcije za gepek, za prozore, otkljucavanje/zakljucavanje i javljanje na parkingu(da zablinka).

Nije mi receno da ne moze paralelno.

Sada nije ni bitno, pokusavam to da resim na jednom mestu, imam bebu i puno radim, ne mogu mnogo po majstorima da se majem :D
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od nikola_focus » utorak, 26. feb. 2013. u 14:00h

Ok, onda nije ovaj na kog sam ja mislio. E sad za ovo da paralelno rade fabricki i novi modul, pa sta znam, nekako mi je logicno da mora jedan da se iskopca da bi radio drugi, ne razumem se preterano u to, ali mi nekako logicno da ne mogu da rade zajedno.

Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od Mondeo2.0 » utorak, 26. feb. 2013. u 14:16h

Ma ne mora da radi fabricki, dovoljan je i ovaj "kupovni" ali da radi sve sto je radilo i na fabrickom :)
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od van » utorak, 26. feb. 2013. u 14:23h

Нешто слично сам имао на фокусу 1 . Кључ је почео да издаје , па сам решио да ставим аларм са закључавањем . Све је то монтирано , али није хтело да ради како треба , јер је на једној брави био неисправан микропрекидач који даје централној јединици информацију да је ауто закључан . Док нисмо то средили , није хтео да се закључа и да отвори гепек .
Нови модул од аларма користи постојеће моторе у брави и инсталацију , тако да није било никаквог буџења .
Једино што је један цео дан био потребан да се лоцира квар и отклони . Браве се у принципу на поправљају , јер су запертловане , али ако се човек заинати , све се може . Мада не знам колико би то коштало код мајстора да се зеза толико времена

Mondeo2.0
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Nis, Srbija

Re: Mondeo MK3 - Elektricar - Nis ili okolina

Poruka od Mondeo2.0 » utorak, 26. feb. 2013. u 14:47h

Pazi, posle puno raspitivanja i ja imam info da je mozda problem vozaceva brava. NArucicu polovnu ako je tako lakse, i ako nema logike da rasturam postojecu. Secam se da su prilikom petljanja nesto otkacili ovu vozacevu bravu, ne mogu tacno da se setim sta su radili. Kako bilo, hvala na savetu, to sam takodje hteo da pomenem ovom decku sto sad treba da pogleda brave.
Mondeo MKIV 2.0 Benzin 2010

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“