Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI ="JANCIC" Umka

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od bojcistv » sreda, 15. maj 2013. u 22:54h

Pa ne moze se samo izmjenama dizni postici da je neki motor bolji ili losiji. To je skup optimizovanih elemenata koji svi zajedno daju odredjeni rezultat. Ali u svakom slucaju Delphi ima prilicno precizne dizne koje omogucavaju nesto bolje performanse motora u kojima se koriste u odnosu na na druge motore slicnih snaga. Mislim da je prva stvar koja se osjeti sa takvim diznama odziv na gas. Bas me uvijek zadivi kako TDCi motor prima gas i kako ima brz odziv. Skoro kao benzinac.
U svakom slucaju sa takvim diznama imas bolju kontrolu ubrizgavanja i samim tim performansi jer zbog preciznosti i brzine mogu da ubrizgavaju nevjerovatno tacne kolicine goriva sa minimalnim odstupanjem. Zato se i vrsi "kodiranje" odnosno saopstava se motornom kompjuteru koliko tacno miligrama goriva odredjena dizna ubrizgava u odredjenom vremenu i samim tim kompjuter je u stanju da veoma precizno ubrizgava gorivo u cilindre i da razliku u ubrizganoj kolicini goriva izmedju cilindara smanji na minimum.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Vladan » četvrtak, 16. maj 2013. u 00:21h

Hvala Bojci. Tako sam nekako i ja razmisljao - tu nema reci o nekom letenju, eventualno da startuje malo bolje ili ustedi malo goriva, ali tu gde stedi gorivo, tu mu raste temperatura, pa ce da crkne, gde bolje startuje, vise ce da optereti kaiseve i sta ti ja znam, pa ce i to da crkne ... Jos jedno pitanje, da li to znaci da je minimalno variranje obrtomera na leru prihvatljivije kod "nepreciznih" dizni, u smislu da je simptom kako se vec ponavlja po forumu?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od macaneli » četvrtak, 16. maj 2013. u 00:26h

DB9 piše:pa nemam pojma kazu da 1.8 tdci mk1 sa delphijem ide bolje od 1.8 tdci mk2 sa simensom
ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od bojcistv » četvrtak, 16. maj 2013. u 08:44h

A sta se desi sa dusom kada Mk1 rikne? Ide li u raj...:)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od DB9 » četvrtak, 16. maj 2013. u 09:19h

u pakao.....

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od BojanM » četvrtak, 16. maj 2013. u 17:26h

Mehaničke duše se recikliraju.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Vladan » četvrtak, 16. maj 2013. u 18:02h

Samo Fusioni ostaju da progone.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od darko darko » četvrtak, 16. maj 2013. u 20:43h

noviji mondeo 4 ima simens, ima 140 ks, stari trojka ima delphi i 131 ks, kada vozis cini se da ide bolje trojka, cetvorka samo ravnomernije razvija. Neko kaze da nista neide kao delphi, i delphi trazi-voli gas, sa tim ide i potrosnja veca, inace dosta dobro moze da se skine potrosnja na delphiju ako imas zivaca da kilavis sa azdajkom!

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od DB9 » četvrtak, 16. maj 2013. u 21:54h

x2
ja kilavio pe neki dan po magistralama i siso na 5 lit,reko da vidim samo da li je to mit ili stvarno moze...
inace se vracam normalnom rezimu 7-8 lit/100km :ford:

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od bojcistv » četvrtak, 16. maj 2013. u 22:58h

Moj rodjak ima novi Mondeo 1.8 TDCi sa 140 KS. Prije njega imao trojku sa 131 KS 2005. godina. Kaze mi bas neki dan da ovaj novi nije "poletan" kao trojka i da mu je stari Mondeo nekako bolje isao. Sad da li je do dizni ili neceg drugog ne znam.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Vladan » četvrtak, 16. maj 2013. u 23:32h

Ono sto ja zapazam, to je da se ne porede dva ista auta sa razlicitim "diznama", vec potpuno razliciti automobili. Sva je prilika da je 4. i veca i teza, a trojka, ako te dizne stvarno nesto znace, prema gornjim opisima, omoguce mu da malo vise i brze cimne na pocetku, odziv na gas, jel'te, pa se ljudima pricinjava svasta i izvode zakljucke.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od darko darko » petak, 17. maj 2013. u 17:00h

TO se svima pricinjava koji su presli sa trojke u cetvorku!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od bojcistv » petak, 17. maj 2013. u 19:12h

Znaci kolektivna hipnoza i pricinavanje :)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od darko darko » subota, 18. maj 2013. u 01:26h

MATKE tako kaze, i jos par ljudi koji su isli sa 3 na 4, koliko li je reparacija za simens na cetvorci mondeu zna li neko, i jel traju duze nego delhi .

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od DB9 » subota, 18. maj 2013. u 10:10h

ne znam za forda ali se secam dobro da je na b6 pasatu bila katastrofa da niko nije reparirao te dizne u pocetku kad su se pojavile i da su kupovali ljudi nove 400 eura.
sad je klasika za sve CR 100-150 ,zavisi samo sta se radi.

na pocetku ove teme decko je reparirao simens iz fusion-a za 120 po komadu,pretpostavljam da nije nmista skuplje za mondea.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od darko darko » subota, 18. maj 2013. u 21:47h

ja kako se secam za pasata je dizna 72 000 dinara komad, i kada se nisu reparirale, morale su nove ili polovne, cene katastrofa, + ugradnja. Ja neznam na pasata automehanicari i dalje pricaju da se nerepariraju i opet kupuju nove. Kazu da funkcionisu 5 puta gore nego delphi uz to!

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od DB9 » subota, 18. maj 2013. u 22:38h

prijatelj(mehanicar) mi je reko pre neki dan citiram"brate na 2.0 tdi od 2004 do 2007(nisam bas siguran dalje sedma osma ili sesta) crkavaju dizne kao sijalice ,nije bitno da li je pasat golf......

i naravno sada ocekujemo nekoga da se javi kako njegov kum tera pasata vec shurnaest hiljada km i kako je promenio jedino desnu poziciju za 5 godina a ovio ostalo sto se kvarilo to je sve sasvim normalno i to tako treba kod druigih marki je jos gore :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od totti » subota, 18. maj 2013. u 23:28h

Ima tih motora i sa Boschom...
Slika

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Vladan » nedelja, 19. maj 2013. u 00:50h

Meni je majstor, iz Fordovog jednog servisa, rekao da nikad ne bi kupio Forda sa Delphi diznama, konkretno Focusa oko 10g starog, upravo zbog dizni marke Delphi.

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od DB9 » nedelja, 19. maj 2013. u 08:24h

totti piše:Ima tih motora i sa Boschom...
pa upravo to.
valjda su se 2007-8 vratili na bosh i popravili jos neke stvari koje su pravile probleme(piso sam o tome kako taj 2.0 tdi nije uspeo da zavrsi autobild-ov test od 100 000 km) pa su valjda sve to resili...i valjda nije tolika katastrofa kao modeli sa posetka proizvodnje

djurkan
Poruka: 2
Član foruma od: sreda, 1. jun 2016. u 13:56h

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od djurkan » sreda, 1. jun 2016. u 14:41h

Mozda skrecem sa dublje teme u koju ste zasli, ali zelim da napisem svoje iskustvo sa ,,DIZEL SERVIS JANCIC". Imali smo iskustva sa raznim servisima, ali ovi su me bas iznervirali, i unapred se izvinjavam sto cu nasiroko pricati :) ....
Najpre, auto (u ovom slucaju opel Astra(nadam se da nije problem sto ne govorim o fokusu)) u jednom malom servisu na Banjici. Oni su konstatovali da se pokvaila bosch pumpa i odslepali su auto u dizel servis jancic na umci. Na banjici su nam rekli da ce to kostati oko 150-250 evra. Posle nekoliko dana majstor sa banjice nas je zvao i rekao da odemo po auto na Umku,da je gotov i da je sve sredjeno. Tebala nam je vecnost da nadjemo sam servis posto nigde nema nikakve table, oznake i slicno, pa smo obisli celu Umku i na kraju nasli. Servis Jancic je bio pred zatvaranje i neki decko i devojka su nam rekli da ce nam oni istrati auto na ulicu. Pitali smo koliko para smo duzni, rekose 300 evra! A receno je da je max 250. Na danasnju skupocu, 50 evra vise nije malo izdvojiti, ali nismo se mnogo bunili. Dok je decko isterivao auto ispred kapije - auto mu se pokvario. Verglao neko vreme i samo je stao, pa ga je vratio u radionicu. Tamo su ga mucili i video se beli dim koji izlazi iz radionice. Rekli su nam samo ,,Sta da vam kazemo, ja sam licno testiao auto da li radi, ne znam sta se dogovdilo, dodjite za 4 dana". Za dzabe smo dolazili i trosili vreme, zivce i novac. Zvali su nas za 6 dana i rekli da je auto gotov i da dodjemo po njega. Kad smo otisli, tamo su nam saopstili kako je na autu crkla elektronika i da to kosta jos 100 evra. Jel nasa krivica sto je njima crkla elektronika??!? Kada smo pitali kako mi da znamo sta su oni radili, zasto toliko kosta i zasto nas nisu obavestili na vreme, ona je rekla kako ta provera kosta i kako nista nije za dzabe. Sve bi bilo u redu da devojka nije bila jako neljubazna i da je lepo objasnila, ali pocela je da se dere i vredja. ,,Jel vi sad mene morate da psihicki kinjite za pisljivih 400 evra, nismo mi krivi sto se to pokvailo, mi smo nas deo odradili ..." itd... Na racunu je pisalo samo popravka elektronike bez ikakvog objasnjenja cega konkretno. Moj zakljucak je da smo imali jako nepijatno iskustvo sa servisom Jancic i da su nas odrali na fin nacin,a sredjen eksterijer i sama radionica je samo farsa. Izvinjavam se sto sam ovoliko oduzila ovaj post, ali ne pamtim da me je neko tako iznervirao.... Nadam se da ste vi imali lepsa iskustva...

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od dax92 » sreda, 1. jun 2016. u 18:53h

Ja radim u firmi preko puta tog dizel servisa, i ne poznajem licno nikog tamo.. ali ono sto sam video, kako je sredjen objekat, koliko kola i kakvih kola se tu sve vidi.. Ne bih rekao da imaju takav tretman prema musterijama, jer ih ne bi imali.
Moguce je da je doslo do sukoba dve nervozne zenske osobe samo, ne znam. :) Mada je opste poznato koliko svi mi volimo da nam neko tako dodje pred sam kraj radnog vremena.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI ="JANCIC" Umka

Poruka od milan_gt » sreda, 1. jun 2016. u 20:30h

Meni je na mom autu tu uradjena jedna dizna, sve pohvale

Avatar korisnika
Dule.M
Poruka: 121
Član foruma od: petak, 15. apr. 2011. u 14:33h
Lokacija: BG-Vozdovac

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Dule.M » sreda, 1. jun 2016. u 22:43h

Slucajno naleteh na temu pa da pitam iskusnije koliko kosta kontrola dizni ili ti pregled?
Slika

Avatar korisnika
Billy
Poruka: 574
Član foruma od: sreda, 24. avg. 2011. u 16:34h
Lokacija: Novi Beograd

Re: SERVIS SIEMENS DIZEL DIZNI =

Poruka od Billy » četvrtak, 2. jun 2016. u 11:10h

Mislim da je 1000 din po dizni kontola

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“