Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Limarske radnje Bg

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » petak, 3. mar. 2017. u 18:44h

Zdravo ljubiteljima forda. Imam jedno pitanje za iskusnije jer treba po prvi put da sredim limariju na focusu. Naime, otisla mi je leva sajtna kod fokusa tdci iz 2002, sva se rascvetala i iskrivila. Bas je gadno jer izgleda da prosli vlasnik nije to lepo sanirao vec samo zamazao za prodaju (sto ja nisam video, kre*en). Takodje ima malo korozije na rubovima i prednjem levom krilu i malo na zadnjem delu desne sajtne. Ovo malo znaci par mrlja vidljivih spolja velicine par cm u precniku. Jedino sto je gadno je leva sajtna, bas gadno. E sad limarska radnja mi je daloa ponudu od koje se frapirah. Slikao sam ponudu i to je bez delova. Sta mislite moze li ovo jeftinije ili sam ja u zabludi? Hvala na odgovorima!

http://imagizer.imageshack.us/v2/944x67 ... y7j10B.jpg

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od 911s [SK] » petak, 3. mar. 2017. u 22:26h

Očigledno je da nije u pitanju "malo" korozije na rubovima i na krilu, čim je servis naveo da se menjaju i rubovi komplet i to prednje levo krilo. S obzirom da rdja ide iznutra, kad vidiš tačku rdje napolju znaj da je ispod rdja kao kliker.
Cene za zamenu rubova i sajtni su 40-50 evra po komadu, plus kupovina samih sajtni i rubova kao delova reparaturne limarije plus farbanje istih. Računaj komplet sajtna oko 100-130 evra, rubovi po komadu nešto skuplje, krilo koliko i rub. Imaš jednu sajtnu komplet, jednu pola (tu cena neće biti pola već recimo 70%), dva ruba i krilo. Sve ukupno sigurno 400 evra, možda i do 500 u zavisnosti od servisa i kvaliteta (čitaj: cene) materijala za farbanje sa kojim rade. Ovi izgleda da su nešto skupi.
Možeš da prodješ i tri puta jeftinije, ali to je samo zamazivanje korozije koje će izgledati lepo prvih godinu dana, a onda će vrlo brzo se javiti rupe veće nego što su sad.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od stefan milanov » petak, 3. mar. 2017. u 22:53h

postavi par slika, i dobices konkretnije odgovore.. ovako mu dodje nagadjanje na slepo

lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » subota, 4. mar. 2017. u 11:53h


Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od sasa_f1 » subota, 4. mar. 2017. u 11:57h

Ovo mora da je svajcarac...

lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » subota, 4. mar. 2017. u 12:01h

Nemac/Srbin pola pola

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od stefan milanov » subota, 4. mar. 2017. u 16:03h

ima dosta posla, mada licno mislim da je ona suma iz predracuna prevelika.. rapitaj se kod drugih

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od Markedjani » subota, 4. mar. 2017. u 20:02h

Probaj ođe...

https://www.facebook.com/vidoservice/

Ako nemaš FB, broj telefona... 063 7396911, Vladimir Zečević (mi ga svi zovemo Zeka), čovek se nalazi u skojevskom naselju u Luke Vojvodića br. 4

Čovek je meni radio eskorta i stvarno fino radi... cene nisu najpovoljnije al' stvarno dobro radi, cenim da će bude jeftiniji od ovog predračuna.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » subota, 4. mar. 2017. u 20:07h

Hvala Markedjani! Obecava

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od Reppa » subota, 4. mar. 2017. u 20:10h

Ovo samo maskiraj nekako za 100 evra i prodaj. Džabe ćeš uložiti sad gomilu para,biće isti za 2 godine. Limariju jednostavno ne možeš popraviti,ustvari možeš,al više će koćtati od auta. Naravno nemoj prodati nekom sa foruma :D
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od Markedjani » subota, 4. mar. 2017. u 20:15h

I ja sam za to da se nađe neki zdrav primerak... makar focusa ima kao šaše i većinom su jako pristojni limarijski.

Problematični su uglavnom primerci koji dolaze iz severnih krajeva gde se puno soli.

Mada generalno, može ovo da se sredi sasvim pristojno za razumne novce... izdržaće dosta duže od dve godine.

Ja već guram četvrtu godinu kako mi nigde nije izbila korozija na mestima koje sam radio 2013. godine.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » subota, 4. mar. 2017. u 22:10h

Videcu koliko ce da traze ostali limari. Ono sto znam je da bih dao 400-500e da se to uradi pristojno i da mi traje bar 3 godine, da se navozam i prodam ga posle. Inace, uz onaj predracun je garancija 3 godine, to ne rekoh. Ne bih prodao ovaj primerak jer ima nov zamajac, dig klimu, ksenone a i ugradio sam mu muziku... zao mi nekako. :wub:
Hvala na komentarima. Javicu sta bude i kolko traze...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od 911s [SK] » subota, 4. mar. 2017. u 23:37h

Vidi realno, limarija koja traje 2-3 godine posle sredjivanja je krš sredjivanje koje znači da je to bilo trulo odmah i u prvih godinu dana samo je trebalo još godinu da to izbije napolje.
Kvalitetno uradjena limarija mora da potraje bar 5 godina, a može i 10.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od Focus » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 13:58h

Tesko ce neko da uradi limariju da traje 5-10 godina koliko bi trebalo sto kaze 911, a da to bude jeftino, ja cak mislim da nema nikog ko ce to da uradi pristojno i za vece pare, uzece pare, a posao nece odraditi kako treba i korozija ce se pojaviti nakon god dana opet.
Razumem te da je auto ok i da ti je zao da ga maknes, da ti nisam u kozi, ja bi nasao nekog teget, na nekom od ovih otpada, u toj tvojoj boji ih ima koliko hoces, da je zdrav samo, poskidao krila i pragove i zamenio, a rubove odradio ako mora.
Jednostavno nema postenih i kvalitetnih majstora u ovoj zemlji, ja jos ne mogu da se nacudim da Dragomir i ovi njegovi rade kako treba, a dva puta sam bio kod njih, prosto mi je neprirodno, da me nista nisu zajebali, podvalili, da me nisu odrali i slicno, sve cekam da nesto iskrsne, u cudu sam!
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 14:10h

Sve ima u ovoj zemlji, samo treba da se plati.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

lazark
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2016. u 10:58h

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od lazark » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 20:13h

Ili da se poznaju ljudi. Zvao sam par ljudi sto prodaju fokuse u delove, svi kazu dodji da 'seces' sta ti treba dacu ti skoro za dzabe... Eto, da znam dokonog limara da ode isece sta treba eventualno malo prefarba i ugradi profitirali bismo obojica.

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od stefan milanov » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 21:25h

limaru je lakse da ugradjuje nove delove nego li da sece pa ugradjuje stare..tako da, retko ko ce pristati da radi to... jedino ako neki deo nema u prodaji, pa da odes i sam seces, mada i to ne ide bas, jedan sece, drugi uklapa i vari

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od 911s [SK] » utorak, 7. mar. 2017. u 01:15h

Verujem da bi svaki limar pristao na to da ide da seče limariju sa drugog auta da bi je ugradio na tvoj, samo što bi te ceo ceh u tom slučaju koštao možda i duplo više. Pa ti vidi. Njima kako god odgovara da naplate svaki svoj radni sat. Ako mušterija hoće da od prostog posla napravi komplikovani - njima još bolje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Limarske radnje Bg

Poruka od van » utorak, 7. mar. 2017. u 12:47h

Као неко ко је сам радио лимарију и сређивао стари ауто , али тако да нема корозије после 1-2,5 или 10 година , могу да ти кажем да је то невиђено губљење времена .
Лимарија на колима је пунктирана и треба око минут да се одпунтира један пункт и то ако ти се посрећи , ако не може да зеза и 2-3 минута , да ради пробојац и слично .Пункт иде на свака 4-5 цм . Сајтна је дугачка око 2 м има и гоњу и доњу страну , па док одпунктираш има да се отелиш . Фокусове сајтне имају 3 профила у себи , па и када скинаш тај спољашњи , ко зна какав је средњи .
Оно што би ја урадио је ољуштио мало боју брусилицом ти где је труло на сајтни и исекао један квадар , да може да се баци поглед на шта личи сајтна унут
ра . Ако је само локално , ја бих ударио само закрпе .
Треба да се види како је вода улазила у сајтну .

пс . када следећи пут купујеш кола , понеси поњавче и гледај ауто само одоздо . Па ако ти се свиди онда гледај и остатак аутомобила .

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“