Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mešam malter, motam žicu...

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9709
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od macaneli » nedelja, 22. sep. 2013. u 10:00h

jelchica piše:Preporuka za ugrađivača/dobavljača (jesu li ova dva obično isto lice?) je i dalje dobrodošla!
http://roloplastmosic.rs/index.html
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 21:41h

evo da ti kazem nesto oko cene..al uzmi sa rezervom posto je cena svakako niza za veci posao..

obican prozor 100x130 Veka zlatni hrast, low-e staklo, punjeno argonom, sigenija okov, me kosta 156e ugradjen..

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 606
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od jelchica » utorak, 24. sep. 2013. u 13:09h

Dobila sam jednu ponudu za moj prozor.
PVC, okovi Siegenia, low-e staklo punjeno argonom, Rehau profili, širina profila 7 cm - 450 evra. Ne znam više ni jedan parametar (ako je preostao neki).

Lik mi je dao dve neke informacije, a ne znam da li baca bombe. Jedna je da je PVC mnogo bolji za stambeni prostor jer ne razmenjuje toplotu kao Al, ne oksidira kao Al, dok se Al koristi za poslovni prostor, tj. velike dimenzije. Druga info je da argon nikada neće da iscuri i da nema potrebe da se dopunjava posle nekog vremena.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » utorak, 24. sep. 2013. u 16:39h

Nema veze da li je stambeni ili poslovni prosto.
Kod ćaleta u firmi je aluminumska stolarija. Prozor je kao što bi bio i u stambenim prostorijama. Ugrađen prije 6-7 godina, nema nikakvih problema, niti je oksidirao.
Prozor je dimenzija V x Š = 160 x 220 cm.
Koliko je dobar izolator dovoljno je reći da mu je radijator u kancelariji na minimumu, a unutra toplo.

Što se razmjenjivanja toplote tiče, oba tipa (ALU i PVC) moraju da imaju ''termo-most''. Tj prekid od nekog dobrog izolacionog materijala između vanjskog i unutrašnjeg djela.
A takođe i sam ram prozora bi morao da bude ispunjen da tako kažeš pjenušavom plastikom.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » utorak, 24. sep. 2013. u 16:49h

i ja sam naknadno cuo (od proizvodjaca) da argon nece da iscuri al po forumima sam procitao da hoce :wtf: no nebitno..

jel ti pvc beli il u nekoj boji/imitaciji?

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » utorak, 24. sep. 2013. u 17:50h

Ma izaći će kad tad, samo je pitanje koliko je kvalitetno zalepljeno staklo.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 606
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od jelchica » utorak, 24. sep. 2013. u 19:52h

Čekaj, kad iscuri argon onda staklo iznutra pobeli? Je l' svaki prozor punjen argonom ima taj ventil za "sipanje" Ar?

@Milan: Prozor će ići u beloj boji

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » utorak, 24. sep. 2013. u 20:22h

Ne pobjeli od toga, nego uđe vodena para koja se kasnije kondenzuje na staklu pa ti se čini da je bjelo. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » utorak, 24. sep. 2013. u 20:27h

ma nece nista da beli, ne znam odakle ti to..a plavicasta boja sto vidis na low-e staklu je bas zbog tog premaza a ne zbog gasa..

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » utorak, 24. sep. 2013. u 20:30h

Možda nisi imao prilike da vidiš, ali u stanu u kojem sam prije živio stolarija je bila užasno loša.
Zimi je obavezno bilo kondezata, kako sa unutrašnej strane stakla, tako i unutra. Doduše iznutra manje, kao magla, ali unutra si morao da kupiš kondenzat i vodu koja se slije sa stakla. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 606
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od jelchica » utorak, 24. sep. 2013. u 21:46h

jelchica piše:Dobila sam jednu ponudu za moj prozor.
PVC, okovi Siegenia, low-e staklo punjeno argonom, Rehau profili, širina profila 7 cm - 450 evra. Ne znam više ni jedan parametar (ako je preostao neki).
Druga ponuda kaže, oko 600 evra, isto PVC, staklo low-e, isto argon, "debljina stakla 24 mm", profil Rehau i Alphacan, profil 7 cm. Okovi nemački.

Ko je sad ovde lud i što ovolika razlika za dve naizgled iste stvari :wtf:
Obe ponude su dobijene od kontakata ostavljenih ovde na temi.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » utorak, 24. sep. 2013. u 22:03h

Onda pitaj i ovog mog, jos je imitacija drveta znatno skuplja a jeftinije ispada od tvog belog od 450€, sta je bg-cacak 140km, mozda ti bude dosta povoljnije i sa njihovim dolaskom..preporuka ti je sto radi meni.. 064 24 54 660 Bosko

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od mbole » sreda, 25. sep. 2013. u 00:46h

Lose racunas Milane :)

Ona ima prozor i vrata ukupne povrsine 3.88 kvm (barem je tako nacrtano). Tebi je prozor od 1.3 kvm 156 Eur
156/1.3=120 Eur/kvm
3.88*120= 465 Eur

I to kad bi bio samo prozor te povrsine sa dva krila, a ona ima i vrata sa jos jednim okovom.

Naravno, uvek je dobro imati jos jednu ponudu.

Jeco, odakle razlike, moglo bi da se vidi tek kad bi se dve ponude stavile jedna do druge i uporedjivale stavka po stavka. Naravno, moguce je i da jedna firma jednostavno vise naplacuje svoje ruke. Moguce je da jedna radi i obradu ivica nakon ugradnje, ili nesto trece sto ne mozemo da zakljicimo iz ipak sture informacije na forumu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » sreda, 25. sep. 2013. u 01:13h

mbole piše: I to kad bi bio samo prozor te povrsine sa dva krila, a ona ima i vrata sa jos jednim okovom.
najjace sto je za sve slicna cena kvadrata, evo na vidikovcu gde ima 7.5m2 'iz jednog dela' i gde se sva 3 krila otvaraju (jedno se otvara a druga dva imaju klizace) i gde treba dosta jaca konstrukcija, i doci ce poseban ugaoni profil sto dolazi na coskove jer nemam stubove na coskovima, tj uvuceni su, uklopice se u profil posto ce sve biti u staklu, a i njih cu u isti fazon da obradim..(smeta malo ova skela na slici)

Slika
Slika

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 606
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od jelchica » sreda, 25. sep. 2013. u 11:59h

Ovde neko nekoga gleda da odrapi ili da odradi fuš, jedno od ta dva je tačno, al' ja ne znam koje.

PVC
1. ponuda: Rehau profil 7 cm, staklo 4+16+4, low-e, argon, okovi Siegenia. Uračunato izbijanje starog i nameštanje novog prozora, ne postoji mogućnost odnošenja starog prozora. Cena oko 400 evra. (Roloplast) U varijanti troslojnog stakla je skuplje za 10%.
2. ponuda: Rehau profil 7 cm, staklo 4+16+4, low-e, argon, okovi (jao, kako reče, nešto:) Romp... :S (uglavnom, "austrijski"). Uračunato izbijanje starog i nameštanje novog prozora, "za vas može i odnošenje starog prozora". Cena oko 720 evra. (mboletov Tišma)

Više ne znam šta od parametara postoji, mislim da sam pitala za sve.
Ono što nisam pitala je "da li je to nemačko/austrijsko stvarno nemačko/austrijsko ili je takvo samo nominalno a pravi se negde na istoku". Računala sam, ako kaže da je austrijsko onda je tamo napravljeno.
Ako moram da zovem da pitam da li su mislili to što su rekli, poludeću

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od mbole » sreda, 25. sep. 2013. u 12:13h

Dobrodosla u zezanje sa gradjevinskim majstorima :)

Razlika je dosta velika, tako da ne mogu da zakljucim od cega potice.
Sta je sa roletnama i komarnicima ili je ovo "klot"?
Cene bi trebalo da su dosta ujednacene za slicnu ponudu (a ove dve su bas slicne), tako da ovolika razlika mora do potice od necega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 606
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od jelchica » sreda, 25. sep. 2013. u 12:16h

Oba su klot, ni roletne ni komarnici, znači ona varijanta koju sam crtala tamo na prethodnoj strani i ove karakteristike sa ove strane.
Poređenja radi, Roloplast kaže da na cenu dodaju 10% za Rehau, a ovaj drugi da ide +20% za Rehau (u oba slučaja je računato sa Rehau-om).
Roloplast kaže, mi imamo standardni cenovnik i način obračunavanja i garanciju 10 godina na proizvod i ugradnju, uz komentar u stilu "vas hoće da odrape beogradski majstori".

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » sreda, 2. okt. 2013. u 18:05h

nesto kontamo mi porodicno sto se fasade tice, iako se nece raditi ove godine, pa sam ja za varijantu da sve bude u kuliru, svidjaju mi se ona zrnca i ta nedefinisana boja, dok svi ostali misle da treba da se radi klasicna pa posle nekog vremena mogu da prebojim opet ako mi se ne svidja ili ako cu da promenim, al zasto bih menjao nesto ako mi se svidja (tj kulir :) ) i jos mi kazu 'pokazi nam kucu koja je cela u kuliru' i ne mogu da nabodem ni jednu..a svidjaju mi se ta zrnca..sta mi vi velite? :)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » sreda, 2. okt. 2013. u 18:10h

Kulir jeste lijep, ali ne da cjela kuća bude u kuliru.
Kulir je lijepo vidjeti onaj dio do tla, tj. soklo/coklo kako ko zove.
Mogu i neki djelovi, detalji na kući da budu od kulira.
Bolje uradi klasičnu fasadu.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » sreda, 2. okt. 2013. u 18:13h

Iosis piše:Kulir jeste lijep, ali ne da cjela kuća bude u kuliru.
a ako je lep jos lepse je da sve bude u kuliru? :)

eto, ne vidim taj estetski problem osim 'sto to niko ne radi'

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » sreda, 2. okt. 2013. u 18:26h

Nismo se baš razumjeli. :)

Nije baš lijepo kada je cjela kuća u kuliru. Bar se meni ne sviđa.
Ja volim fasadnu ciglu, ne bitno koja boja, ali opet ne bih nikada uradio cjelu kuću u fasadnoj cigli.
Mada ono, svako sebi radi, to je moje mišljenje. ;)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
batarihter
Poruka: 473
Član foruma od: utorak, 5. okt. 2010. u 17:38h
Lokacija: Srbija-Bor

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od batarihter » četvrtak, 3. okt. 2013. u 20:19h

...i "kulir-plast" i "fasada" su odlicne varijante....jer trpe i velike minuse i ogromne pluseve u toku leta..i takodje su "vodo-perivi"...ali jedina razlika je kad ti kroz 6-7-10 godina dosadi boja fasade,mozes da je prefarbas...ali "kurir" je za vijek i vijekova-amin....
...inace,skoro smo odradili "celu" kucu,na 2 sprata u kuliru,i ispala je baba-roga...stubovi u kamenu,a kuca u kuliru...skupo,kao djavo...imam slike samo da ih nadjem....
...Milance,sta god da uradis,neces pogresiti...u pitanju su ukusi...pozdrav... thumbsuph :ford:
Ford Sierra 2.0i DOHC
...kakvih ljudi ima na planeti - dobro se i vrti...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od milan_gt » četvrtak, 3. okt. 2013. u 21:08h

tooo lutko..

ajd molim te ako iskopas slike stavi ih, pozdrav

Avatar korisnika
Apolon
Poruka: 320
Član foruma od: petak, 20. maj 2011. u 11:53h
Lokacija: Ratkovo

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Apolon » četvrtak, 3. okt. 2013. u 23:20h


Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8402
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mešam malter, motam žicu...

Poruka od Iosis » četvrtak, 3. okt. 2013. u 23:26h

To je odlično, kombinacija 2 boje, maksimalno tri.
Milane možeš odraditi kombinaciju kulira i neke boje, kao ova kuća što je odrađena.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“