Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4550
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:28h

+1 za Gt-a

Bas sam Djoletu pricao letos sta mi je se dogodilo, ispred mene auto pa 10m prazno pa jedan Tiguan ako se dobro secam. Ide auto iz suprotnog pravca ali imam i vise nego dovoljno vremena da se lagano ubacim izmedju ta dva auta, kako sam pretekao prvi auto i krenuo da se vracam u svoju traku taj sa Tiguanom nabada kocnicu u patos, skripe mu gume, ja samo znam da sam namotao levo da ga izbegnem i zaustavio se. Hvala Bogu na kraju sve proslo kako treba, a taj sa Tiguanom je izjavio da je nabo kocnicu jer je video da mu dolazim od pozadi???

@DonKihot druze, sve sto sam ja napisao su cinjenice. Elementarno pravilo je da kao sto pratis situaciju u saobracaju ispred sebe moras da pratis i situaciju iza sebe (zato i imas retrovizore na autu), a cim vidis da je neko krenuo da te pretice i da je napravio losu procenu treba da se pomeris sto vise desno i prikocis, to ti pise i u knjizi o pravilima o saobracaju iz koje se uci za polagamje pismenog dela vozackog ispita

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5829
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:56h

Ljudi vodite ljubav (sa ženama naravno) a ne rat, :-D

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vlada pop » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:58h

Evo ja vodim ljubav ....(bem se) Sa focusom :)
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14492
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 12:17h

Nikola nema nikakv razlog da ocekuje kako ce neko krenuti da ga pretice, posto vozi na delu gde je puna linija.
Niko nema obavezu da ocekuje da ce neko drugi da se ponasa suprotno zakonu.
Tako da ne... nije imao obavezu da ocekuje kako ce ovaj krenuti da ga pretice i da vodi racuna o njemu.

Od trenutka kada ga je uocio, stvari stoje drugacije, i sada to sto on krsi propis tebi ne daje pravo da ih krsisi i ti.
Ali, lepo se vidi da on sve vreme usporava. Nebitno da li naglo ili polako. Kada te neko pretice ti si u obavezi da ne ubrzavas, a ne u obavezi da usporis (sto naravno ne skodi). Tako da Nikola ni na koji nacin ne krsi zakon.

Trece, lako je pricati iz tople sobe, gledajuci i analizirajuci youtube snimak.
Najpre, skoncentrisan si na auto ispred sebe (sombrero) koji ti u tom trenutku predstavlja najveci problem, i najverovantniji je izvor opasnosti (posto niko ne bi trebalo da te pretice). Gledas dal ce da skrene, prikoci...
U trenutku kada uocis autobus, koji nikako ne bi trebalo da je tu, ti prvo teba da ukapiras sta se uopste desava, onda da resis sta ces da uradis, dal da kocis, dal da bezis desno... onda da proveris da li to mozes da uradis (pogledas recimo unazad da nema jos nekoga ke ce da ti se nabije u gepek ako naglo zakocis), i tek na kraju konacno i uradis nesto.
A to i te kako traje.

Cetvrto, vozac autobusa savrseno dobro vidi da se Nikola priblizava sombreru. I da, cak i da nije puna linija, nece imati mesta da se ubaci izmedju a da ne ometa Nikolu, to jest bukvalno ga natera da koci kako bi izbegao sudar.

Sve u svemu:
1. Vozac autobusa je stoka, kojoj treba oduzeti dozvolu
2. Poneko bi odreagovao brze, ali sam ubedjen da bi 80% vozaca odreagovalo ili istom brzinom ili sporije.
3. Nikola nije napravio apsolutno ni jedan jedini prekrsaj.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Djole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 12:42h

Bole svaka ka njegova

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od zeteks » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:03h

Vozac autobusa ne bi trebao da dobije lekarsko uverenje za vozaca. Nazalost jedan deo nasih lekara je postao dno dna i samo generisu probleme koji dalje manifestuju drustvu.

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od pancerFF » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:06h

Od klasicne bahatosti vozaca autobusa, vi nadjoste krivicu u Nikoli. Neverovatno. Cika mbole je sve lepo objasnio, zato ne pametujte mnogo. :oldman:

@ zeteks

Kako doktori mogu da generisu ovakve probleme? Na to sto je neko bahat i bezobrazan, ne moze ni "onaj" da utice, a ne doktori.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od zeteks » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:11h

Lekar izdaje lekarsko uverenje, a ne prodavacica na trafici.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od DonKihot » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:14h

Nikola nemoj trošiti vreme da se pravdaš, budali ne treba govoriti, pametnome ne treba.
Kad čitam neke komentare i pokušavam da izvučem smisao iz banalnosti njihove argumentacije imam utisak da bi isti osećaj imao da počnem da jedem sopstveni izmet...
Bole je najbolje objsnio.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9002
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od van » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:16h

Nedeljkovic piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:28h

Bas sam Djoletu pricao letos sta mi je se dogodilo, ispred mene auto pa 10m prazno pa jedan Tiguan ako se dobro secam. Ide auto iz suprotnog pravca ali imam i vise nego dovoljno vremena da se lagano ubacim izmedju ta dva auta, kako sam pretekao prvi auto i krenuo da se vracam u svoju traku taj sa Tiguanom nabada kocnicu u patos, skripe mu gume, ja samo znam da sam namotao levo da ga izbegnem i zaustavio se. Hvala Bogu na kraju sve proslo kako treba, a taj sa Tiguanom je izjavio da je nabo kocnicu jer je video da mu dolazim od pozadi???
Са обзиром да имаш 22 године , тешко да је било баш све овако . Човек је видео да је незгодна ситуација по тебе и почео је да кочи , да можеш да завршиш претицање , а ти си одлучио да се вратиш у своју траку , јер није било безбедно да наставиш претицање . Како теби није било безбедно , тако је и он проценио да није безбедно , па је кочио да би ти направио место да прођеш . Није да се дао жмигавац да се враћаш у десно .
Када спрцаш 20-30 година вожње у дупе, биће ти кристално јасно .Сада причам џабе

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8164
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:39h

A niko nije našao za shodno da kometariše i kraj prvog snimka kada govedo pretiče i sandera po sred raskrsnice na paunovom bregu.
Nikola pošalji snimak Lasti sa onim podacima pa neka odluče šta će sa kretenom.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Djole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:46h

Da mu daju otkaz i ovce da čuva. Stvarno bezobrazluk totalni. 2 Preticanja preko pune linije za 2 minuta :bljak:
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od pancerFF » četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:50h

zeteks piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:11h
Lekar izdaje lekarsko uverenje, a ne prodavacica na trafici.
Lekar izdaje uverenje za bolest, ne za bezobrazluk u saobracaju. Kao sto neki kazu, lepo snimak u Lastu.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od duratecHE » četvrtak, 1. mar. 2018. u 16:06h

Vlada pop piše:Evo ja vodim ljubav ....(bem se) Sa focusom :)
U toj vezi focus je “domino” ahahahah


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od milan_gt » četvrtak, 1. mar. 2018. u 16:21h

Ma bus je kriv normalno, nego pricamo o stvari kad ti hoces peske na pesacki i budala te udari kolima, nista nemas od svog prava, kao sto je i bus veci, da te zakacio naplatio bi stetu al je jeftinije povuci se iz klinca..

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 17:05h

Nekoliko njih je već lepo objasnilo sve ono što sam ja u više poruka napisao, mbole je to sve sažeto i postupno lepo razložio. Tako da, nema razloga da se pravdam. Onaj ko misli da vozač busa nije kriv, već ja... taj bi dobrano trebalo da razmisli da ostavi vožnju.
LM, vezano za to što kažeš da ljudi često nemaju ništa od svog prava, ja se u potpunosti slažem. Ali, u ovoj situaciji ja ništa nisam mogao da uradim. Na vratima gepeka Sandera se vidi trenutak kada bus počinje da me pretiče. Ja sam već bio na par metara od Sandera. Pritom, ja nisam iste stotinke uočio šta bus radi, već posle 2-3 sekunde, kada je on bio paralelno sa mnom. Manevarski prostor mi je bio mikronski. Jedino što sam mogao je da nabodem kočnicu, ukopam se u par metara i rizikujem da me neko od pozadi sastavi. Čak i da sam to uradio, busu i dalje ne bih napravio ne znam koliko više slobodno mesta da se vrati. Nije poenta izbegavati jedno sra*e da bih se uvalio u drugo. Tako da ovde ne mogu da se složim sa ocenom da sam ja išao na varijantu da ga svesno ne pustim i time rizikovao kontakt sa autobusom. Takođe, niko nije komentarisao, ali bih skrenuo pažnju i na vozilo koje je busu došlo iz suprotnog smera. Vozač tog vozila skoro pa da je zaustavio auto. Dakle, ova budala za volanom busa je bukvalno sve oko sebe ugrozila, a ne samo mene.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14492
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 17:46h

pancerFF piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:50h
zeteks piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 15:11h
Lekar izdaje lekarsko uverenje, a ne prodavacica na trafici.
Lekar izdaje uverenje za bolest, ne za bezobrazluk u saobracaju. Kao sto neki kazu, lepo snimak u Lastu.
Lekar izdaje uverenje da nisi bolestan, sto ukljucuje i mentalne bolesti, pa cak ne moras da budes ni ono pravo bolestan. Dovoljno je njegovo misljenje da nisi u odgovarajucoj meri socijalan (verovatno imaju neki drugi termin, al i ovaj dovoljno opisuje), to jest da neces voditi racuna o drugim ucesnicima u saobracaju.

Sestra mi je psiholog, radila je upravo na pregledima za vozace, i dobro se secam kada je jednog mamlaza koji nas slicno ovom iz autobusa pretekao (puna linija, krivina, vijadukt, on vozi kamion sa prikolicom, jeidno sto nije bila noc), dobro zagledala par stotina metara kasnije kada sam ja njega pretekao, uz reci: sam da te vidim koji si... znas kad ces da dobijes ponovo dozvolu...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4550
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 1. mar. 2018. u 17:51h


van piše:
Nedeljkovic piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:28h

Bas sam Djoletu pricao letos sta mi je se dogodilo, ispred mene auto pa 10m prazno pa jedan Tiguan ako se dobro secam. Ide auto iz suprotnog pravca ali imam i vise nego dovoljno vremena da se lagano ubacim izmedju ta dva auta, kako sam pretekao prvi auto i krenuo da se vracam u svoju traku taj sa Tiguanom nabada kocnicu u patos, skripe mu gume, ja samo znam da sam namotao levo da ga izbegnem i zaustavio se. Hvala Bogu na kraju sve proslo kako treba, a taj sa Tiguanom je izjavio da je nabo kocnicu jer je video da mu dolazim od pozadi???
Са обзиром да имаш 22 године , тешко да је било баш све овако . Човек је видео да је незгодна ситуација по тебе и почео је да кочи , да можеш да завршиш претицање , а ти си одлучио да се вратиш у своју траку , јер није било безбедно да наставиш претицање . Како теби није било безбедно , тако је и он проценио да није безбедно , па је кочио да би ти направио место да прођеш . Није да се дао жмигавац да се враћаш у десно .
Када спрцаш 20-30 година вожње у дупе, биће ти кристално јасно .Сада причам џабе
To sto imam 22 godine ne znaci da vozim lose i da ne umem da procenim situaciju

Odgovori mi samo na osnovu cega je on zakljucio da sam ja zeleo njega da obidjem? Pritom cim dodjem paralelno da autom ispred kog zelim da se ubacim UVEK prebacim na desni migavac kad ga vec spominjes

Situacija je bila bezbedna po sve dok on iznenada nije nabo kocnicu i time izazvao opasnost

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5829
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 1. mar. 2018. u 17:52h

Mir oči povadili :-D
Situacija od malo pre na Bulevaru, prvi na semaforu ja i naravno auto pored mene, standardno parkirani u desnoj traci, ispred nas pešački na jedno 5 metara, krećem prvi na zeleno da obidjem parkiran auto, kad baba sa malim detetom u sred trake prelazi ulicu, obojica nabadamo na kočnicu, ako smo mi krenulu na zeleno kad je onda baba krenula da prelazi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14492
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 18:15h

Krenula je verovatno pri kraju njenog zelenog, pre nego sto se njoj upalilo crveno, ali nije stigla da predje, u medjuvremenu joj se uplilo crveno, i tvoje zeleno. Na semaforu je (pre)kratka zadrska od crvenog za pesake do zelenog za vozace.
Duzan si da je propustis, iako joj je u tom trenutku crveno na pesackom semaforu, posto je krenula dok je bilo zeleno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5829
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 1. mar. 2018. u 18:26h

Pustili je jesmo al gde bre sa detetom i još ona starija

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8164
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » četvrtak, 1. mar. 2018. u 19:04h

Treba se čuvati ovih dana starijih ljudi jer su veoma usporeni i neobazrivi zbog bojazni od pada po klizavom ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5015
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 1. mar. 2018. u 19:09h

Ti penzosi matori su najgori.
Misle da pošto imaju 150 godina, da za njih pravila u saobraćaju ne važe.
Prelaze ulicu gde im se ćefne, a na semafor ni negledaju. Samo cepaj i to najčešće 1 km/h idu.
Poštujem ja godine i sve to, ali brate zgaziće ih neko ni kriv ni dužan.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8164
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » četvrtak, 1. mar. 2018. u 19:51h

Da stvarno su napast neopisiva, treba ih ukloniti iz grada u neko selo gde nema saobraćaja da tamo žive.
Nisu oni mučenici krivi, već njihovo zdravlje.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5015
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 1. mar. 2018. u 19:58h

Ne govorim o onima koji jedva hodaju. Njih još i razumem, ali ovi "operativni" su problematični. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“