Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BusPlus a u busu minus

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » petak, 2. mar. 2012. u 13:26h

O.k., verujem da je tako. Opet, taj bus plus, ko zna od koga je on kupio/iznajmio tehnologiju, i po kojoj tarifi se na tu stranu obracunava.
A, mozda je samo nevino brojanje putnika?

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Boris88 » petak, 2. mar. 2012. u 13:35h

ja samo cekam da po oglasima krenu da se pojavljuju "tjunirani" jugici sa dvd-jevima,posto sam nacuo da je vec skinuto 80-ak citaca kartica i da rade kao monitor bez problema :D
rust is not a crime

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » petak, 2. mar. 2012. u 13:48h

Vladan piše:O.k., verujem da je tako. Opet, taj bus plus, ko zna od koga je on kupio/iznajmio tehnologiju, i po kojoj tarifi se na tu stranu obracunava.
A, mozda je samo nevino brojanje putnika?
Zna se tacno od koga je kupljena/cija je tehnologija. Jedan od vlasnika apex-a (10%) je turska firma Kent kart koja upravo to radi.

Uopste nije bitno da li je u pitanju brojanje putnika, ili veliki brat. Neka je brojanje putnika. Shvatas li koliko je to besmisleno?
500.000 ljudi treba svakog dana da po dva puta saceka sekundu dve pri ulasku u autobus. Pomnozi. A to je inace radilo jedno 10 ljudi u GSP-u (takozvani "snimaci"), koji su jednostavno brojali koliko putnika udje ili izadje na nekoj stanici. Danas idu jednom sutra drugom linijom i gotovo. Mnogo jeftinije i efikasnije nego maltretiranje pola miliona gradjana.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » petak, 2. mar. 2012. u 14:14h

Besmisleno jeste, al' kad je vec u ponudi.., mozda taj rezon, da ne bude posle kupili nesto a ne koriste, pronevera, afera..., zasto placati fordu za pusacki komplet ako nisi pusac, zato sto je model na akciji takav kakav je...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Iosis » petak, 2. mar. 2012. u 14:52h

Druže Dečkonja, tu je nešto peto, mora neko da ubere koji ''dinar'' sa strane.
Iako ima dosta švercanja, ima i dosta naplate, veliki su tu novci.
Kad pomislim na to da novac koji dajem za prevoz, dajem dio i lopovima najradije ne bih platio kartu. Ali ipak platim zbog toga jer bi me kasnije pekla savjest, a i neću da razglabam i da se svađam sa kontrolorima. Neko na njih baca drvlje i kamenje, u NSu i na vozače jer ovde se još uvjek kupuje karta kod vozača. Nemam šta na njih da se istresam, nisu oni krivi, oni rade da bi preživjeli (naročito sad kada je došao LSV, samo traže razlog da nekog otpuste kako bi nekog svog druga iz partije zaposlili), niti su krivi za cjenu prevoza. Često sam s drugarom koji vozi, a upoznao skoro još jednog vozača, pa znam dosta toga što se dešava u JGSP NS. Ako već treba da se istresam na nekoga zbog cjene prevoza to je na direktore, političari i našeg ''prijatelja'' Tadića, no oni su nedodirljivi...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » petak, 2. mar. 2012. u 15:53h

Moje neko misljenje jeste da kad bi u BGu svi placali kartu za prevoz, karta bi opusteno mogla da kosta 30dina opet bi profit od karata bio isti. Cak i da se to desi, politicari nikad ne bi smanjili cenu karte, uvek bi se nasao neki izgovor tipa gorivo i slicno. A naravno to se nece nikad desiti (mislim da svi kupuju kartu), jer smo takav narod. Kad bi nam sad spustili cenu karte na 30din da bi povecali prodaju i naterali sve da placaju kartu, opet bi ljudi trazili izgovore.

Jedina pozitivna i pametna stvar oko GSPa koju sam cuo u poslednje vreme jeste sto su kupili buseve na Metan. Naravno, i tu se neko omastio posteno, ali svejedno mi se svidja sto zele da prebace vozni park na metan sa cadjavog dizela, konacno da se smanji malo smrad po BGu, za koju su dobrim delom krivi busevi. Pogotovo matoriji zglobni ikarbus kad zagrme iz auspuha, ako idem kolima pored njega ne vidim kuda idem.
I da jos nesto, od kako su uveli BusPlus meni je markica pojeftinila, i to za 400din... Ne znam da li se to ikad desilo :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Iosis » petak, 2. mar. 2012. u 16:07h

Baš tako, i kad bi bila 5 din opet bi bilo onih koji ne bi kupovali.
Znam kad je ovde bila 29 dinara, bilo je onih koji nisu kupovali.
Znam jednog koji je takav da neće da kupi kartu bilo gdje da ide, da li je to gradski, međugradski, voz... U faoznu on će meni da naplaćuje, boli me K, ne može da me kazni ni po kojem osnovu jer u zakonu ne stoji takvo krivično djelo. Pošto se on bavi nekim privatnim biznisom, kažem ja njemu, to znači mogu ja doći kod tebe uzeti to što prodaješ i ne platiti? Onako skenjano gleda i kaže, pa da možeš...

Dule ti autobusi na gas su totalno ne isplativi u bilo kojem smislu. Koštaju u nabaci više nego oni na dizel, manje prelaze sa rezervarom gasa nego dizela, ovi ovde u NSu ne mogu da izdrže više od 10 sati u saobraćaju, iako je ravnica. Mogu misliti tamo u Bgu po brdu. Kraći je vjek trajanja tog motora nego dizela. Dizel je majka i otac i Bog za autobuse, samo lijepo staviš Euro 4/5 i nema problema. Evo ovde su kupili Irisibus Crossway sa Euro 5 motorom, a prije toga još podavno su u voznom parku busevi sa (nisam siguran Euro 3 ili 4) iza njih nema crnog dima.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » petak, 2. mar. 2012. u 16:11h

Ma sve je to meni jasno, ali u gradu u kome moras da se boris i za ono malo vazduha (pogotovo leti kad upekne sunce pa em ne mozes od vrucine da dises em od smrada), busevi na metan mogu samo da budu bolji, nikako gori... Bar je to neko moje misljenje. Dizel i kad ne vidis crn dim, on opet smrdi i zagadjuje vise od metana.

Sa ostalim se slazem, znam da si u pravu i znam da je dizel bolji, pricao sam samo iz konteksta izduvnih gasova.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Deckonja » petak, 2. mar. 2012. u 16:52h

Ne slazem se bas sa onim delom oko placanja snizene karte.
Prvo, pogledati standard i plateznu moc gradjana a posle ih sajberizovati i to naplatiti.
Stare zumbalice su sasvim dobro obavljale svoju funkciju.
O lopovluku na medjugradskim i prigradskim linijama Laste necu ni da pisem, skoci mi pritisak...
Sve u ime naroda...sto rece jedan pijani poznanik.".ebo vas narod" :rotfl:

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od taunus76 » petak, 2. mar. 2012. u 17:33h

Jel neko gledao film "In time"... Kad vozac autobusa kaze "voznja 2 sata zivota" ... pitanje vremena u Srbiji... Iako kad bi coveko mogao da sracuna koliko nam vozna u GSP-u skracuje zivot ko zna...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » petak, 2. mar. 2012. u 17:42h

Ja kad se vozim busem gubim tacno 3x vise vremena nego da se vozim kolima. I to samo u slucaju da idem do grada i nazad, da ne pricam ako imam vise poslova po gradu za obaviti. 3h vs. 1h.
Zato lepo napunim telefon svim i svacim, pa ako treba da ucim - ucim, ako hocu da visim na netu, visim na netu, gledam film/seriju, procitam nesto... :)
Bar tako ublazim smor jer ne idem kolima, jer imam utisak da sam za vreme puta uradio nesto (ponekad i korisno).
Fiesta!!

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » petak, 22. maj 2015. u 12:51h

Stigla mi je kazna na kucnu adresu ali je nisam primio. Da li moram da platim kaznu ili ne, i kakve posledice mogu da imam zbog toga?

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Daki_81 » petak, 22. maj 2015. u 17:48h

- prvo ne možeš da izvadiš novi Bus Plus ili kako se već zove ako si u Kraljevu jer te imaju u sistemu kao dužnika
- možda kaznu proslede izvršiteljima pa te onda oni jure a to se ne isplati nikako!
- možda te nađu preko matičnog broja pa ti odbiju od primanja (plata, penzija...)
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » petak, 22. maj 2015. u 19:56h

Znači nema načina da izbegnem plaćanje? Bolje znači da platim pola nego da se teram sa njima...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » subota, 23. maj 2015. u 00:08h

Puno zavisi od toga kako je regulisana "kazna" to jest, da li je uopste u pitanju kazna ili doplatna karta.

U slucaju da je u pitanju doplatna karta, tada je to odnos izmedju tebe i prevoznika, i on mora da te tuzi da bi naplatio tu doplatnu kartu.
Od firme do firme, negde su jednostavno zanemarivali sitne duznike, i jedino nisi mogao da izvadis novu mesecnu kartu, dok cela prica ne zastari (ako se dobro secam dve godine).

U slucaju da je u pitanju mandatna kazna za prekrsaj (sto ce reci "prava" kazna), tada vec imas posla s drzavom a ne sa prevoznikom. A drzava je u zadnje vreme postala vrlo revnosna u naplati dugova.
Za pocetak dok ne platis kaznu blokiraju ti sve moguce radnje koje imas sa drzavom. Tipa ne mozes da registrujes auto, izvadis nov pasos...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » subota, 23. maj 2015. u 00:40h

Ma odem jednom u 100 god u Bg i napenale me, ne zanimaju me nikakve mesečne ili bilo kakve druge karte za njihov prevoz kad živim u Kvu. A ovo je poslala komunalna iz Bg jer mi je to ćale rekao kad me pitao da li da uzima ili ne. A da li vreme za plaćanje pola kazne važi od dana kad je poslato tj pokušano uručenje ili od trenutka kada primiš rešenje?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » subota, 23. maj 2015. u 01:47h

U Bg je u pitanju prekrsajna mandatna kazna.
Tako da... bolje plati.

Rokovi uvek pocinju da teku od dana prijema resenja. Bilo bi blesavo da je drugacije. Kako ti da znas sta kome i koliko treba da platis ako nisi dobio resenje po kom to nesto treba da platis. A posta moze i da zaluta, da kasni, da prodje 10 dana od trenutka slanja dok ti ne bude uruceno posto mozda zivis u zaseoku u koji postar dolazi jednom nedeljno...

Obrnuto, kada ti saljes zalbu, placas nesto ili slicno, uvek se broji datum slanja, datum uplate...
Recimo ako imas rok od 5 dana da posaljes zalbu, i ti je predas na postu petog dana, ti si se zalio u roku. To sto ce pismo stici u sud kroz 5 ili 10 dana se ne broji.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » subota, 23. maj 2015. u 09:52h

Znači ako je nisam primio sad ona se vrati za Bg pa je oni pošalju opet za neko vreme pa mogu onda tad da je primim i da platim pola u roku od 8 dana. Neće valjda kao u sudu da okače na oglasnu i da se računa kao da je uručeno?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » subota, 23. maj 2015. u 12:01h

Najcesce urucenja idu najmanje dva puta pre nego sto se primeni neki od drugih metoda.

Ali, trebalo bi da su ti ostavili papirce da mozes da podignes u posti u roku od 5 dana.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » subota, 23. maj 2015. u 13:38h

Nek se vrati sad pa ću sl put kad dodje da primim i da platim, taman dok skupm kintu za to. Ostavili su mi ceduljicu, poslužiće da založim vatru :D

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Ford_III » sreda, 17. feb. 2016. u 21:58h

Da pitam kako mogu da koristim telefon umesto one kartice.Da li zna neko?
Zanima me nepersonizovana karta na mobilnom.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » četvrtak, 18. feb. 2016. u 01:10h

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Ford_III » četvrtak, 18. feb. 2016. u 02:52h

Citao sam to na jednom sajtu ali nije bilo opisano ovako opsirno.Jbg onda cu morati negde da kupim mts karticu.
Hvala mbole.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » petak, 25. mar. 2016. u 19:12h

Narode sestri mi je stigao prekrsajni nalog za ne placenu bus plus kartu. Ima i uplatnica gde pise da je primalac "Budzet grada Beograda, komunalna policija". Da li MORA da plati i sta je ceka ako ne plati. Zivi u bgu, nema primanja, a vodi se u Kvu...

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Daki_81 » petak, 25. mar. 2016. u 21:15h

Prošlo je to vreme ne plaćanja... sačekaće je kad joj bude trebala lična karta, dozvola ili nešto slično...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“