Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Cena tehnickog pregleda

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Cena tehnickog pregleda

Poruka od miki023 » ponedeljak, 24. avg. 2009. u 22:59h

S obzirom da se blizi taj famozni decembar kada stupa na snagu novi zakon o saobracaju zeleo bih da proverim par informacija sa nadom da na forumu ima dobro informisanih. Koliko sam ja upucen svaka vozila preko 15 godina starosti ce morati dva puta na tehnicki pregled. Danas mi je bio komsija i rekao mi da je opet cuo razgovor izmedju njegovog gazde i lika iz DDOR kako su nesto raspravljali na temu ovog novog zakona, izmedju ostalog je cuo da se sprema neko drasticno poskupljenje tehnickog pregleda (to su reci lika koji radi u DDOR) i pominjana cifra je 7000-8000 dinara navodno tu je uracunat i neki pdv i ko zna sta jos. Da li neko jos ima ovakve informacije jer po meni je ovo suludo ali opet kakva nam je drzava sve je moguce. Za sada je sve ovo rekla kazala, nadam se da ce na ovom i ostati.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Iosis » ponedeljak, 24. avg. 2009. u 23:28h

Nisam to cuo ali po meni velika glupost! Jeste da su starija auta u gorem stanju nego novija ali to nije stvar tehnickog pregleda, nego nacina na koji se auto odrzava. Moze auto biti star 50 godina, ali ako je vlasnik savjestan i odrzava auto nema tu kvarova. Takodje moze biti auto star 2 godine ali da vlasnik ni malo ne odrzava ga i taj ce imati kvarova koji na tehnickom sigurno ne bi prosli.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 24. avg. 2009. u 23:34h

Ma ne verujem da ce biti nesto drasticno skuplje... I ne bi meni bio problem da idem na tehnicki dva puta godisnje..sto se mene tice jos bolje. Ali je problem sto onaj kome su stvarno neispravna kola nikad ni ne ide na tehnicki,nego samo plati..a to se naravno nece promeniti. Tako da ne vidim bas poentu..ali nema veze... :S

Avatar korisnika
Dane_kg
Poruka: 55
Član foruma od: subota, 30. maj 2009. u 13:40h
Lokacija: Kragujevac

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Dane_kg » utorak, 25. avg. 2009. u 16:27h

Od decembra, automobili stariji od 15 godina moraće dva puta godišnje na tehnički pregled. Novim pravilnikom uvodi se videonadzor, stroži kriterijumi za izduvne gasove, ispravnost pneumatika, trapa i kočnica. Stručnjaci kažu da bi pravilnik, ako se bude dosledno primenjivao, mogao da isključi i do 50.000 vozila iz saobraćaja.

Stupanjem na snagu novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju, 10. decembra, počinje i primena novog Pravilnika o tehničkom pregledu. Uvodi se videonadzor nad tehničkim pregledom, stroži kriterijumi za izduvne gasove, ispravnost pneumatika, trapa i kočnica.

Automobili stariji od 15 godina, što je i prosek u Srbiji, moraće dva puta godišnje na tehnički pregled.

Pavilnikom je propisano da Vlada određuje cenu tehničkog pregleda, a RTS nezvanično saznaje da će on poskupeti. Cena bi trebalo da bude od 3.500 do 4.500 dinara.

Kompjuteri koji su internetom povezani sa MUP-om, direktno će slati podatke o ispravnosti kočnica i izduvnog sistema. Automobil će biti detaljno pregledani, a sve će nadzirati kamere.

"Sve operacije koje se budu radile prilikom tehničkog pregleda moraju biti vidne na snimku", rekao je načelnik za saobraćajno-tehničke i prekršajne poslove Branimir Pejović.

Novi automobili ići će na tehnički tek posle dve godine, ostali na godinu dana, osim onih automobila koji su korišćeni duže od 15 godina ili služe u javnom prevozu, kao autobusi i taksi vozila koji će morati dva puta godišnje na tehnički.

Najveći problem biće izduvni gasovi, koji ne zavise samo od starosti vozila. Problem sa izduvnim gasovima jeste i što u Srbiji nema kvalitetnog goriva, kažu u servisima.

Polovina vozila sa neispravnim kočnicama

Statistika Auto-moto saveza Srbije pokazuje da polovina vanredno pregledanih vozila u saobraćaju ima neispravne kočnice, a više od 60 odsto vozila ne zadovoljava osnovne propise o bezbednosti saobraćaja.

Doslednom primenom zakona trajno bi moglo da se isključi i do 50.000 vozila, tvrde stručnjaci.

Boris Antić, sa Saobraćajnog fakulteta smatra da će novi sistem tehničkog pregleda u velikoj meri odstraniti ona vozila koja do sada nisu smela da učestvuju u saobraćaju.

Nove linije za tehnički pregled koštaju od 100 hiljada do 150 hiljada evra. Za sat vremena moći će da se pregleda dva vozila.

Očekuje se da će se, zbog velkih investicija, broj tehničkih pregleda smanjiti, a gužve povećati, pa će se tehnički pregledi zakazivati.

Izvor : rts.rs
Don't drink and drive, just smoke and fly!

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Stefan148 » utorak, 25. avg. 2009. u 16:34h

pitacu ih samo kada ljudi ostave kola jer ne mogu da isfinansiraju gorivo, tehnicke preglede, radiodifuzne konsultacije, ultrazvucne preglede, klaustrofobicne permutacije i ostala sranja koja izmisljaju... pa onda, kao sto rekoh, kada ljudi ostave kola, pa ne budu prodavali gorivo onako kako su zamislili, pa nema para odatle, pa niko ne ide na tehnicki, pa nema para ni odalte... a gradski prevoz nece biti u stanju da ''proguta'' tu kolicinu ljudi... xaxaxaxaxaxaxaxax videcu sta ce onda da urade...
Slika

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od miki023 » utorak, 25. avg. 2009. u 16:53h

To zakazivanje pregleda nije lose. Da pretpostavimo da takvi tehnicki pregledi zazive, realno u Zrenjaninu priblizno takve uslove ima Dunav osiguranje, sto znaci da cu morati mesecima unapred da zakazem tehnicki (ovo me podseca kao kad zakazu ct skener u bolnici i dok pacijent dodje na red ode u vecna lovista). DA JA IMAM PARA NE BIH VOZIO AUTO OD 20god, ovo je samo porez na budale kakve smo mi ako nastavimo da trpimo, slazem se da treba poboljsati ispravnost vozila i zavesti red u saobracaju ali isto tako zasto ne naprave i evropske puteve pa ce nam i kola biti ispavnija, ovako u proseku na putu do posla ja potrefim bar 10 rupa a sta to radi trapu i sami znate.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Iosis » utorak, 25. avg. 2009. u 18:23h

Al ovi nasi politicari se.. i jedu gov..!!! Vozimo auta prosjecno stara 15 godina, a oni mi tu nesto pricaju o izduvnim gasovima!!! Zar nije smjesno?!
Jos nesto, hoce li se tu mjerit buka na vozilima, jer ja svake noci ne mogu da spavam najvise od motora, a ima i auta. Dodje mi da zategnem celicnu sajlu preko bulevara pa da ga skinem sa motora!
Hvale se cifrom da bi 50.000 vozila moglo biti trajno iskljuceno iz saobracaja, od tih 50.000 sigurno je polovina u takvom stanju sto ljudi nemaju sredstava da odrzavaju auto, a neophodan im je.
Gospodo u vladi smanjite malo svoje plate i ne kupujte svake godine nova auta.
Uf kako mi dignu pritisak i zivac, kad vidim njih i njigove sinove i cerkice u Audiju i BMW-u starom najvise godinu dana od 5363635 ccm sa V53635 quatro, tatro mp3 gti čdžš itd kako divljaju gradom, a ovamo sirotinja nema sta da vozi, pa i kad vozi one plavokape im uzese zadnji dinar iz dzepa.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od 911s [SK] » utorak, 25. avg. 2009. u 18:46h

Dane_kg piše: Stručnjaci kažu da bi pravilnik, ako se bude dosledno primenjivao, mogao da isključi i do 50.000 vozila iz saobraćaja.
I onda će lepo ti da popravo to što en valja i ima da se voze ponovo.
Drugo, toliko su se naserendali o tim izduvnim gasovima da im nije dobro. Otkud oni znaju kolika je količina emisije CO2 za Taunusa iz '78-me?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Dragomir » utorak, 25. avg. 2009. u 21:54h

911s [SK] piše:
Dane_kg piše: Stručnjaci kažu da bi pravilnik, ako se bude dosledno primenjivao, mogao da isključi i do 50.000 vozila iz saobraćaja.
I onda će lepo ti da popravo to što en valja i ima da se voze ponovo.
Drugo, toliko su se naserendali o tim izduvnim gasovima da im nije dobro. Otkud oni znaju kolika je količina emisije CO2 za Taunusa iz '78-me?
...ala ce da bude posla i ugradjivanja katalizatora lol lol lol lol lol
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Iosis » utorak, 25. avg. 2009. u 22:55h

Evo ga vec trlja ruke. lol
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od Neša » sreda, 26. avg. 2009. u 21:20h

Nema sanse da preduzmu tako radikalne mere. Tehnicki ne bi smeo da bude toliko skup!
Prvo moraju da prestanu sa prodajom olovnog benzina zatim da zabrane vozila bez katalizatora i na kraju ce traziti test na izduvne gasove sa normama iz godine kad je proizveden auto. Ne mogu da traze od auta sa euro1 standardom,euro3 standard...
A i svi automobili koji su presli 150k km nemaju fabricki euro standard zato sto katalizatori imaju vek trajanja... ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od dule0911 » sreda, 26. avg. 2009. u 21:56h

A jel bi moja Fiesta manje zagadjivala sa euro dizelom, da znam kad odem na tehnicki da sipam eurodizel :D lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od ace1 » sreda, 26. avg. 2009. u 23:06h

stara vozila na plin (uglavnom sa jednogrlim karburatorom) i venturi sistemom
imaju kolicinu co2 u opsegu euro 3 do cak euro 4 ,ovo vazi za nastelovana vozila a ne ona koja gore motorno ulje i rashtelovana vozila koja gore zivo gorivo
a sto se pameti zakona i onih koji ga pisu recicu vam jedan podatak
prosle godine ili ti 6 meseci pred seku ljudi su masovno kupovali camce i uvozili,registrovali itd
kad je nastupila seka ,pametnice su zakljucile da je to super luksuz,pa je otprilike registracija za camac od par desetina konja i duzinu od 3.5-4 metra soma evra(da bi se vlasnik vozio par meseci po dunavu,da ne pricamo da izlazi u inostranstvo sa camcem)
pa su napravili posao svaka im cast,tako ove godine samo oni mnogo bogati i o ni mnogo :S su registrovali svoja plovila
a drzavnu kasu su napunili za minus ko zna koliko lol
sad niko nece da kupi camac nedaj boze gliser,pale cene svega
dodushe pre par dana mi lik nudi bmw520 od osam soma za cetiri,kaze nudio ga svima niko nece da vadi pare
slicno su uradili sa motorciklima,neznam jesu lu uveli registraciju na motorcikle ispod 50cc(so table)
najbolje bi bilo da svi kupimo rs-e ili jace pa da ih zatamnimo i uopste ne stajemo kad pokusa da nas zaustavi milicija
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

kille
Poruka: 13
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 12:23h
Lokacija: novi sad

Re: Cena tehnickog pregleda

Poruka od kille » nedelja, 30. avg. 2009. u 14:42h

navodno zbog bezbednsti na putevima! a sami kazu da su procentualno najveci uzroci neprilagodjena brzina i pijanstvo a ne starost vozila jbg 8)

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“