Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » ponedeljak, 20. maj 2013. u 10:15h

Hvala, ideja mi je bila da novac ne podizem, vec samo da stoji kod njih.

Namece se pitanje, ako to nije moguce, sta ako ja nesto platim, pa dodje do nesporazuma I onaj tamo mi vraca pare, kako se to resava, ako nemam opciju za primanje uplata?

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Daniel » ponedeljak, 20. maj 2013. u 10:22h

Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od BojanM » ponedeljak, 20. maj 2013. u 10:35h

@Vladan: PayPal radi klasično posredovanje u plaćanju, i ti naravno možeš da uplatiš novac na svoj račun, a dok se ne označi da je sve OK novac tehnički i ne odlazi sa tvog računa (radi se rezervisanje, odnosno stornacija rezervacije ako nešto nije u redu, nije moguće realizovati transakciju itd).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 20. maj 2013. u 12:45h

Vladan piše:Hvala, ideja mi je bila da novac ne podizem, vec samo da stoji kod njih.

Namece se pitanje, ako to nije moguce, sta ako ja nesto platim, pa dodje do nesporazuma I onaj tamo mi vraca pare, kako se to resava, ako nemam opciju za primanje uplata?
vracaju ti novac ako nesto nije ok.to funkcionise na isti nacin kao sto su ti vratili 1.5 eur kada si autorizvoao karticu. Ako ti je cilj da drzis negde novac, van zemlje a da bude pristupacan kad ti zatreba, posalji mi PP.

Avatar korisnika
pelepop
Poruka: 159
Član foruma od: petak, 9. nov. 2012. u 12:51h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od pelepop » ponedeljak, 20. maj 2013. u 13:00h

Meni su vratili tih 1.5EUR za registraciju, opis transakcije mi je Povracaj pa neki kod.
Verujem da na isti nacin funkcionise povracaj i za ostale transakcije.
Kom opanci tom i džeri.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od BojanM » ponedeljak, 20. maj 2013. u 16:42h

Evo još jednog teksta o tome u kojim slučajevima postoji delimično ili potpuno oslobođenje od državnih nameta

Dažbine na robu kupljenu u inostranstvu - zvanično tumačenje

Potrošači se često susreću sa zbunjujućim i oprečnim informacijama o tome koliko nas zapravo košta kada kupimo robu u inostranstvu i kada je ona isporučena u Srbiji. Šta mi to, osim poštarine, plaćamo kada roba konačno treba da stigne do nas, i koliko.
Ovo pitanje je još aktuelnije sada, od kada građani nesmetano mogu da kupuju robu preko inostranih sajtova i, plaćaju je preko servisa PayPal.

Od i do 50 evra, fizičko od pravnog lica

Na robu koju fizičko lice, kupuje od pravnog lica iz inostranstva, čija vrednost ne premašuje iznos od 50 evra, ne plaćaju se carinske dažbina, ali roba podleže plaćanju PDV-a.

To znači da vrednost ove robe sa troškovima transporta, predstavlja ukupnu osnovicu za obračun PDV-a.

U slučaju da roba prelazi vrednost od 50 evra, plaćaju se i carinske dažbine, i PDV.

U ovom slučaju robe veće vrednosti, na ukupnu vrednost robe i poštanskih troškova, obračunavaju se carinske dažbine u vrednosti od 10%. Tako dobijena suma, osnovica je za obračun PDV-a.

Do 70 evra, fizičko od fizičkog lica

Ukoliko vam iz inostranstva stiže pošiljka koju šalje drugo fizičko lice, a vrednost robe ne premašuje 70 evra, oslobođeni ste svih uvoznih dažbina – i carine i PDV-a.

Ovo tumačenje nam je potvrdila Uprava carina.

Izvor: http://potrosac.info/novosti/carina-na- ... -tumacenje
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od PMilan » ponedeljak, 20. maj 2013. u 16:47h

Sve lopovi, obracunavaju pdv i carinu na usluge :ozid: nemogu da verujem koliko smo lopovska drzava.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 20. maj 2013. u 18:07h

e jbg bojane, da sam znao za ovo za privatno lice i da onda ne ide PDV, ustedeo bi

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 20. maj 2013. u 19:44h

Ne bi, samo bi se nervirao u borbi sa vetrenjacama. Cik probaj ti nasim derikozama na carini da dokazes da ti je poslalo fizicko a ne pravno lice. Taj detalj u zakonu je za medije, cisto da se hvataju za nesto ako ih kritikuju za ovaj drugi deo koji se odnosi na slanje od pravnog lica.
Fiesta!!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od BojanM » ponedeljak, 20. maj 2013. u 20:09h

Što kaže Dule, mnogo toga je ostavljeno na šacimetarsku procenu carinske šalteruše... Sve to lepo zvuči u teoriji, i fino je imati u arsenalu ako treba da isteraš stvari na čistac (ili okreneš u svoju korist), ali praksa je često nešto sasvim drugo.

A realno, koliko me potresa i PDV i carina i sve to? Dozvol'te da ilustrujem jednim finim grafikonom koji sam pošteno ukrao danas.

Slika

Živela siva ekonomija.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 20. maj 2013. u 20:25h

ma jasno,ali ovo ne mozes da izbegnes ako narucujes stvari iz inostranstva. Ja sam prvi za bojkot drzave i neplacanje. Da li oni mogu po svom nahodjenju da procene paket iako na njemu posotji cena? Ja namerno nikad ne stavljam gift.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od BojanM » ponedeljak, 20. maj 2013. u 20:41h

Čuj mogu li... ne da mogu nego moraju, imaju čak i instrukciju da provere svaki sumnjivi iznos koristeći "kataloge, internet i druge izvore relevantnih podataka o ceni".

A mogu i metodom slobodne procene da šacnu, pošto su ionako nepogrešivi. Koliko se samo puta desilo da mahinalno carina ocarini nešto što košta 100 USD kao da košta 100 EUR, jednostavno rade mehanički i ukucaju po 101. put istu valutu. Naterati ih da posle isprave grešku? Moooože, pokreneš upravni postupak i to traje od 6-7 meseci pa do par godina, zaboraviš i o čemu se radilo, a možda ispadne da si i ti kriv što si uopšte naručivao robu, ko zna. To je toliko uzelo maha da noviji knjigovodstveni programi imaju predviđene opcije da "trpe" carinsku grešku, umesto da ti javljaju "kretenu, ne slaže ti se ni valuta, ni iznos niti daj bože sa fakturom na osnovu koje unosiš carinsku ispravu".

Zato, no sikiriki, ne možeš da pobediš u ratu sa carinom. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 20. maj 2013. u 20:44h

Postoji li procedura za vracanje proizvoda nazad tj kako to ide?jos cekam telefon da mi dodje, slutim da ce me kostati vise nego ovde ekvivalentan na kraju,tj da sam se zajebao i narucio stvar u pogresnom momentu dolaska gaypala u srbilend.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » ponedeljak, 20. maj 2013. u 21:28h

Cisto onako, sve to na sta se zalite, bilo je uvek u svim verzijama zakona, samo se granicni iznosi menjaju, i tako je svuda u svetu, sa malim varijacijama.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladapetr » ponedeljak, 20. maj 2013. u 21:51h

Nigde u svetu se ne naplaćuje porez na SVE pošiljke koje stižu od preko.

I nigde u svetu pošiljke ne stoje na carini po 7-10 dana jer ne mogu da stignu da ih otvore i procene im vrednost.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 20. maj 2013. u 22:03h

Ovi lazu kao besni,ali nadam se da barem za ovakve vesti nemaju razloga ili interesa da friziraju info:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=715578

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » ponedeljak, 20. maj 2013. u 22:40h

Vladapetr piše:Nigde u svetu se ne naplaćuje porez na SVE pošiljke koje stižu od preko.

I nigde u svetu pošiljke ne stoje na carini po 7-10 dana jer ne mogu da stignu da ih otvore i procene im vrednost.
Varas se. Mozda mesas neke podatke o zemljama EU, ili interno po USA. Ako roba stize sa stranog trzista, placa se sve, i te kako, i stoji na carini itd.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladapetr » ponedeljak, 20. maj 2013. u 23:17h

Druže da ne širimo priču, poveruj mi na reč da vezano za uvoz iz Kine, USA, itd... regulativu zemalja oko nas i zemalja EU znam više nego dobro.

Svaka zemlja ima limit do kojeg ne naplaćuje nikakve dadžbine, samo ovde hoće da od sada uzimaju uvek i za sve pakete.
U nijednoj od tih zemalja ti, ako je sve u redu tj u redovnom je carinjenju i biće ti uručen, paket neće duže stajati na carini nego što je putovao iz Kine. A to se ovde dešava.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » ponedeljak, 20. maj 2013. u 23:33h

Neka buide da ti ne verujem. Ocigledno da i nasa zemlja ima limit. A to koliko ce dana stajati nema veze sa propisima.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladapetr » utorak, 21. maj 2013. u 00:35h

Ne znam da li ne razumeš ili nećeš da razumeš?
Svaka zemlja ima limit do kojeg ne naplaćuje nikakve dadžbine za pakete koji stižu od preko. Hrvatska 20 eura, Austrija oko 50, Engleska 35 funti... Samo su ovde smislili da naplaćuju porez na SVAKI paket koji stigne.

A zbog toga što em nemaju dovoljno ljudstva em je i to što imaju sposobno u vražju mater ne mogu da isprate pakete koji stižu. Zato se dešava da pošiljke čekaju na red i po 7 dana samo da genije sa carine "proceni" vrednost...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » utorak, 21. maj 2013. u 01:25h

Imas par postova iznad citat i tumacenje propisa, gde tacno pise koji su limiti za carinu, koji za pdv... Nema sta da se razume, samo da se procita.
Ne bih da ulazim u licni neki sukob, ovo sto sledi se na tebe mozda odnosi, a mozda i ne, ne poznajemo se ne znam nista o tebi.
Slazem se, problem jeste u drzavi, ali ne iz razloga koji se ovde pominju, vec zato sto drzi labavo. Na zalost, tako je jos od "Tite" preko Slobe i ostalih, pa sad onaj ko je naucio da nesto "moze" misli da je tako ispravno, a (namerno) zaboravlja da je u stvari sve vreme muvao i izvrdavao. Drzava nesto proba da vrati u normalu, odmah frka. A tamo u EU, gde se ne ceka na carinjenje kineskog paketa, i jos se ni porez ne placa (kako da ne, je l' te) narod ratuje za svoje pravo da placa porez makar svakog prvog maja, a mi jadni, rostilj, uzivancija i daj da zajebem nekog ako mogu, makar i drzavu. Odoh predaleko, ali sve su to posledice popustanja neinteligentnoj, ali zato lukavoj masi.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od RS_cabrio » utorak, 21. maj 2013. u 01:44h

meni npr nije jasno kako sebi opravdavas da drzava novac trosi na : besna visokokubikazna kola,dnevnice, kupovine nepotrebnih stvari (znam, koliko cesto dobija moja komsinica nov laptop ili telefon od drzave, bez ikakve potrebe jer radi pri jednom ministarstvu),privatne paravojne formacije za zastitu interesa privantih firmi,na korumpirane sudije(policiju) ili placa npr milionce bezpogovorno za jednog Kovacevica. A primera je milijardu,nema svrhe ni pisati.Takvu drzavu nemozes da zajebes nikako, i milion godina da ne placas PDV, zajebala je ona tebe,tj nas u svakom pogledu (civilizacijskom,ekonomskom,kulturoloskom ....) a to mozes da osetis na svakom koraku makar to bila vestacka nestasice lekova u apotekama ,kupovina (od naseg novca) vakcina za fingirani paniku oko virusa pticijeg gripa (dok nema osnovnih materijala u bolnicama) ili ono sto je nama najblize a to je lopovluk na gorivu ili aminovane kradje oko izgradnje i popravke puteva ( da ne spominjem sumanute takse za iste ili takse za vozace automobila).

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » utorak, 21. maj 2013. u 02:23h

Ukratko, ne opravdavam. Poenta je da se protiv toga treba boriti da bi drzava bila jaca, a mi upropastavamo drzavu da tamo neki cinovnik ne bi dobio lap top. Kapiras sta hocu da kazem, da ne tupimo sad o svakom primeru.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladapetr » utorak, 21. maj 2013. u 06:47h

Prika, najveći problem ove države je što svi umeju da palamude i to po pravilu o onome o čemu nemaju pojma. Sam si najbolji primer za to. I sad bi 7 dana nastavio da se ubedjuješ, samo da ne priznaš kako si se izleteo sa nekom konstatacijom...
Pogledaj šta piše gore, da je sama carina rekla kako se PDV plaća za svaki paket pristigao od pravnog lica. Ja ti tvrdim da to nijedna država u okruženju ne radi! Nijedna! I spreman sam da pojedem paket vrednosti 20$ za koji je carina pri pošti neke druge države naplatila porez.
A ti hajde argumentuj svoju priču, batali trla baba lan varijantu: navedi barem jednu državu u kojoj se plaća pdv na sve pakete, dakle dokaži svoj stav konkretnim nazivom.

A što se tiče vremena potrebnog za carinjenje, ako nešto ne razumeš - nema potrebe da budeš ironičan. Procena vrednosti i odredjivanje iznosa koji treba da se plati je nešto što svuda traje najviše 2 dana, a uglavnom se završi isti ili sledeći dan. A ovde traje i po 7, nekima su paketi ležali i po 20 dana jer ovi naši em ne umeju da odrede cenu em nemaju dovoljno ljudi. Alo bre, odakle ikome pravo da svojom lenjošću ili nesposobnošću zadržava moja paket 15 dana? A kao vrhunac su uveli praksu da se svakoj pošiljci koja stigne na obradu u carini dodeljuje nov TN!!?? A o tom novom TN-u tebe kao primaoca ne obaveste!?
I onda ću svako malo da čitam kako je u Srbiji problem ovo, ili ono, itd... Problem ove zemlje ste vi koji se tako tvrdoglavo bavite onim o čemu nemate blage veze!
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: PayPal od nocas dostupan u Srbiji

Poruka od Vladan » utorak, 21. maj 2013. u 08:37h

Sreca, pa ti imas pojma o cemu palamudis, prika, druze.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“